Monday, 2 December 2013

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 2 December 2013

Race No. 1Shepparton News7:07 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1RADINKA BALE (NSW)[M]33NBTS Collins (Lara)
2BLING ADING [M]45FSHR Glass (Kyabram)
3JOHN FOZZ [M]46NBTB Fothergill (Numurkah)
4TWENTY TWO BLUE [M]52427NBTR Robinson (Venus Bay)
5WHAT’S THE HINT [M]4452FNBTP Osborne (Goorambat)
6TIGGERLONG MOON (NSW)[M]FSHR Whybrow (Chiltern)
7FLAMING HOMER [M]31742NBTP Osborne (Goorambat)
8TWENTYFOUR CARAT [M]542FSTDH Collins (Lara)
9MINORITY (TAS)[M]Res.FSHJ Fothergill (Numurkah)
10SILENT CITY (NSW)[M]Res.FSHP Glover (Numurkah)
Race No. 224/7 Labour Hire7:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BOTTLE OF WINE (NSW)[5]1432822.60(4)P Kaltsis (Nagambie)
2TARN STAR (NSW)[5]12F22NBTG Campbell (Peechelba)
3GRANOLA BALE (NSW)[5]5111FSHJ Hunt (Avalon)
4UNBOUND (NSW)[5]1124NBTK Chivell (Sunbury)
5GIMME BUTTERFLYS [5]31382NBTJ Formosa (Heathcote)
6ADDY’S DELIGHT [5]2337622.37(1)P Clark (Wangaratta)
7OXLEY LEGEND (NSW)[5]31FSHR Britton (Lara)
8OCTAGON GIRL (NSW)[5]11847FSHA Cutugno (Kings Park)
9GOTTA DO IT (SA)[5]Res.61526NBTH Collins (Lara)
10SPYWARE [5]Res.33686FSTDA Courts (Lara)
Race No. 3Grv Vbis Restricted Win Ht17:48 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GRAND FAITH [5]213FSHP Dapiran (Northwood)
2LONESOME PIRATE [5]5121FSTDG Kantzidis (Plenty)
3ROZEHILL LISA [5]12235FSHJ Forrest (Rosedale)
4JEREMEY RENT [5]5113525.78(2)B Pell (Toolleen)
5HOOKSY [5]22311NBTT Auld (Tatura)
6POP’S COOL LADY [5]8851425.87(7)F Zeinert (Barnawartha)
7BLACK MOGAMBO [5]2215FSHJ Larizza (Tullamarine)
8CRACKERJACK DAK [5]11625FSHJ Hunt (Avalon)
9GRACEDALE [5]Res.16177NBTT Reid (Yuroke)
10BAD BOY BOBBY [5]Res.68315FSHA Courts (Lara)
Race No. 4Grv Vbis Restricted Win Ht28:08 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1INAZZMA [5]21218FSTDS Jack (Dalmore)
2WHY NOT WAYNE [5]5114FSHW Gray (Wendouree)
3MAGIC FLYER [5]51236NBTT Auld (Tatura)
4GUNAI DIVA [4]7818325.65(1)R Glass (Kyabram)
5OUT OF ORDER [5]3345725.77(6)S Stefanos (Longwood)
6LOU TODD [5]314FFSHD Pell (Toolleen)
7ZABRISKIE [4]3373425.60(7)B Kinder (Girgarre)
8PRINCE AKEEM [5]17163NBTR Gilliland (Darraweit Guim)
9GRACEDALE [5]Res.16177NBTT Reid (Yuroke)
10BAD BOY BOBBY [5]Res.68315FSHA Courts (Lara)
Race No. 5Jade Media Photography8:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MIDNIGHT BUTCH (TAS)[5]35417FSHM Chilcott (Heathcote)
2SWIFT JACK [5]1648725.79(1)R Quigley (Chiltern)
3WANALTA MISS [5]1627425.90(2)R Quigley (Chiltern)
4THOR BALE (NSW)[5]62355NBTS Collins (Lara)
5SHARINA KNIGHT (NSW)[5]16136FSHS Ellis (Wagga Wagga)
6DON’T BE SHORT [5]7431825.72(3)B Parker (Tatura)
7KUBAN KANGAROO (NSW)[5]52764NBTS Stefanos (Longwood)
8PETA BALE (NSW)[5]55257NBTS Collins (Lara)
9DYNA MORRIGAN (NSW)[5]Res.516FSHJ Hunt (Avalon)
10JAKE ROB [5]Res.17872NBTR Whybrow (Chiltern)
Race No. 6Elite Collars & Leads8:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TERRY’S DELIGHT [5]5887125.57(1)P Clark (Wangaratta)
2KRYPTON (NSW)[5]3422525.30(4)M Ellis (Nathalia)
3ATRO BALE (NSW)[5]17434FSTDS Collins (Lara)
4BOGNER BALE (NSW)[5]22126FSHJ Hunt (Avalon)
5BESANCION [5]41128FSHP Clark (Wangaratta)
6AMER FORT [5]8264225.78(6)T Jones (Chiltern)
7DENMAN FLYER [5]6575125.61(5)D Jarvis (West Meadows)
8BIG INTENTION [5]7166725.69(6)S Stefanos (Longwood)
9GIFT OF TIME (NSW)[5]Res.47334NBTK Walker (Henty)
10FAR TOO MANY (NSW)[5]Res.56553FSHA Courts (Lara)
Race No. 7Racers Function Centre9:06 PM (VIC time)
Free For All event over 450 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK MAGIC OPAL (NSW)[3]1111124.93(7)J Thompson (Pearcedale)
2KING IVOR (NSW)[4]5516725.52(8)K Walker (Henty)
3STATE SENSATION [1]1338325.25(3)T Smart (Mooroopna)
4JACK SILVER (NSW)[4]4371125.24(7)M Carter (Violet Town)
5PROCEED (NSW)[4]6732425.32(1)F Hand (Seymour)
6BE UP [4]2824225.66(4)D Warburton (Tatura)
7TAPER JEAN GIRL [4]8731525.50(2)G George (Beulah)
8MAX ROCKS [4]831F425.70(3)M Gibbons (Lara)
9WISE GUY (NSW)[4]Res.1755825.89(8)M Ellis (Nathalia)
Race No. 8Quest Shepparton9:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TUBESMAN [5]36441NBTM Gibbons (Lara)
2STYLISH LIZBETH [5]3445225.46(4)T Vantaarling (Tallygaroopna)
3DARK ASSASSIN (NSW)[5]84164NBTJ Thompson (Pearcedale)
4SO CONFUSED [5]73346NBTH Collins (Lara)
5JACKPOT SHIRAZ (NSW)[5]36245FSTDM Ellis (Nathalia)
6SLATER HILL (NSW)[5]54514NBTR Britton (Lara)
7MISTER SUNRAYSIA [5]4342725.51(5)P Clark (Wangaratta)
8WILL BALE (NSW)[5]11271NBTJ Hunt (Avalon)
9SPICE CHERRY [5]Res.41683NBTD Trethowan (Chiltlern)
10SPYWARE [5]Res.33686NBTA Courts (Lara)
Race No. 9Grv Vbis Restricted Win Ht39:49 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BURNT BRIDGES [5]73242FSHA Courts (Lara)
2WAYMORE’S BLUES [5]114FSHG Rounds (Devon Meadows)
3SHAFT [5]3613NBTB Pell (Toolleen)
4SYMMETRY LAD [5]F1331FSHR Britton (Lara)
5ALL INN BLACK [5]12126NBTT Duncan (Harston)
6COSMEA [5]13223FSTDS Daniliuk (Sunbury)
7ELHARI [5]66132FSHH Collins (Lara)
8THERE FOR ME [5]1FSHS Coulson (Balliang)
9RELIEF PLUS [5]Res.45618FSHK Chivell (Sunbury)
Race No. 10Grv Vbis Restricted Win Ht410:10 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PREMIER PORSCHA [5]42134NBTC Capuano (Broadford)
2FEARLESS KOOPER [5]41385NBTD Boots (Merrigum)
3JAIMANDY KIT [5]5141825.97(8)P Donohue (Upper Lurg)
4YOUNG HAWKE [3]1453225.53(8)C Bahen (Yuroke)
5MAGIC DREAM [5]32416FSTDM Auld (Tatura)
6JOHNNY HERITAGE [5]5611FSHM Chilcott (Heathcote)
7PURE TURBO [5]55251FSHH Collins (Lara)
8ALL INN GEORGIA [5]3211FSTDT Duncan (Harston)
9GRACEDALE [5]Res.16177NBTT Reid (Yuroke)
10BAD BOY BOBBY [5]Res.68315FSHA Courts (Lara)
Race No. 11Byers Electrical10:30 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1DEL RIO [4]7645222.31(6)J Worsfold (Girgarre)
2CAPITAL CRUISE [4]8216122.37(6)K Repia (Long Gully)
3LEKTRA CANDY [5]43512NBTH Collins (Lara)
4SWIFT DESIGN (NSW)[4]4743422.59(5)K Walker (Henty)
5FIRST BLOOD [4]5471322.14(8)R Clark (Toolleen)
6NELLY ALLEN (NSW)[5]43142NBTJ Hunt (Avalon)
7IT’S MANIC [5]6472422.16(6)S Humphries (Locksley)
8RONRAY MISS (NSW)[5]23F45FSHT Reid (Yuroke)
9CAWBOURNE ROCKA (NSW)[5]Res.24567FSHM Auld (Tatura)
10TIZA DEE [5]Res.3331822.64(8)D Warburton (Tatura)