Monday 20th June 2011

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday 20th June 2011

Race No. 1Finer Fruits Ht107:08PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1ABOUT JOHN5825FSHK J Hunt (Eaglehawk)
2MIRACLE PEACE6FSHK J Plunkett (Mickleham)
3ELITE ZAC53733NBTJ K Hooke (Huntly)
4ABSINTH SHOTFSHN J Rooney (Lara)
5PROVEN STYLE56226NBTP J Frost (Heathcote)
6ITALIAN PASSION46NBTH L Collins (Lara)
7CONCHALIO22NBTC M Taylor (Raywood)
8WINDS WORTH3NBTJ Formosa (Heathcote)
9MANCINIFSHR Parker (Bendigo)
10GOOD SENSATION478FSHD L Hills (Taradale)
Race No. 224/7 Labour Hire Ht207:27PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1VIRTUOUS234FSHB Abblitt (Castlemaine)
2MAD MAN26643FSHD L Hills (Taradale)
3SHOWOOD ELLIEFSHA Shovan (Echuca)
4KAMAROOKA KID6NBTC M Taylor (Raywood)
5SPOT THE ROCK3FSHH L Collins (Lara)
6ZOOMBA622NBTB Hooke (Huntly)
7CHOCOLATE DREAM6FSHG A Howarth (Longwood)
8BENALLA GAL22632NBTA S Garratt (Heathmont)
9FANTASY THYMEFSHS V Humphries (Locksley)
10BIG DUDE54654NBTB J Martell (Tallangatta)
Race No. 3Neatline Homes Ht307:48PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1BOROUGH BOOF363FSHB W Lock (Eaglehawk)
2GOTTA CHANCEFSHK D Leek (Devon Meadows)
3SCORSESE37NBTY Andrews (Cranbourne North)
4VALLETTA GRACE27442FSTDJ F Nicholls (Melton West)
5REDLINE RICH22722FSTDD Harrison (Marong)
6LYNIE MAC7NBTA M Rocke (Broadford)
7PACQUIAO2FSHC J Hayes (Mill Park)
8BURRAWONGA LAD4NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
9SHOWOOD GIRLFSHA Shovan (Echuca)
10COUSIN CUPCAKE856FSHH L Collins (Lara)
Race No. 4Shepparton Retravision Ht408:05PM (VICtime)
Maiden Heat event over 450 Metres at Shepparton Of $1,170 Prizemoney.
1st: $820 2nd: $235 3rd: $115.

No.NameFormBestTrainer

1KRYPTON67324FSTDM P Ellis (Nathalia)
2DRAMA32FSHL S Moore (Golden Square)
3MAURZY VIALIE77463NBTC Croft (Heathcote)
4NANCY JAY27253NBTD L Jarvis (Heathcote)
5NOT WHITE5FSTDB W Lock (Eaglehawk)
6ZULU NATION25FSTDM Chilcott (Heathcote)
7STAR OF PASSION8FSHH L Collins (Lara)
8ONYA WILBURFSHA J Armstrong (Huntly)
9FUTURE PENDINGFSHD P O’Mara (Rushworth)
10PEPIN538T5NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 5Anstice Quality Racing Meat08:26PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1TRUE CRYSTAL73882NBTP A Abela (Point Cook)
2GLOVES ARE OFF75211FSHD N Mcdonald (Cranbourne)
3PEDRO’S LIFE8316126.12M Tabb (Norlane)
4VITTORIA11577FSHD Harrison (Marong)
5TONTO JOHN17221FSHK J Hunt (Eaglehawk)
6NAVAJO PUZZLE24211FSTDR L Massina (Golden Square)
7CONGO MAN31836FSTDJ Chilcott (Heathcote)
8LAUREN’S ANGEL84882FSTDD L Hills (Taradale)
9PHYLLIS ELLEN7527825.95R R Reardon (Seymour)
10GUNBAR CREEK2585825.89Z Los (Dookie)
Race No. 6Topcat Video Productions08:48PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1PUZZLE ‘EM GIRL6381722.38G A Burton (Euroa)
2SUCH IS LIFE77362FSHN J Rooney (Lara)
3HUEY HOUDINE6F756NBTD L Hills (Taradale)
4APACHE LEAP22188FSHS Divers (Werribee)
5APACHE MAN36111NBTD L Hills (Taradale)
6CYCLONE COUNTRY16128NBTR L Massina (Golden Square)
7VALLETTA FLAME7137522.59J F Nicholls (Melton West)
8YARRAWOOD11315FSHD N Mcdonald (Cranbourne)
9KID APACHE6667522.49D L Jarvis (Heathcote)
10GOTTA WIN ONE2846F22.38T Vantaarling (Tallygaroopna)
Race No. 7Jade Media Photography09:05PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1SOOKIE7523425.83K M Bravo (Lovely Banks)
2HEY KOBYBOYN2466125.53P J Frost (Heathcote)
3SUPERSITE44728FSHD N Mcdonald (Cranbourne)
4CELEBRATION6761425.68V Giles (Bamawm)
5ALLEN MONARO13361NBTG J Bate (Lara)
6SWEET TIME22632NBTK D Leek (Devon Meadows)
7STRAWBERRY FIELD41144NBTK J Eyles (Murchison)
8DIRRAN BALE41266NBTS J Collins (Lara)
9REBEL GIRL6348325.86C Newman (Chiltern)
10SURFERS DELIGHT3667725.41A P Toohey (Wangaratta)
Race No. 8Greater Shepparton09:25PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,660 Prizemoney.
1st: $1,165 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ZIEBELL8562325.84Y Andrews (Cranbourne North)
2METICULOUS RUBY8388725.52J A Spizzirri (Congupna)
3AUTOAMERICAN31114FSHD N Mcdonald (Cranbourne)
4BILLY BULL16182FSTDK M Bravo (Lovely Banks)
5ROXY’S FLAME57674NBTG Robinson (Violet Town)
6XMAN7377125.79K J Eyles (Murchison)
7DARGO DEVIL5341125.44C Newman (Chiltern)
8TIZA KING45731FSTDJ Chilcott (Heathcote)
9SURFERS DELIGHT3667725.41A P Toohey (Wangaratta)
10REBEL GIRL6348325.86C Newman (Chiltern)
Race No. 9Quest Shepparton09:46PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1SHANLYN REGAL17246FSHW A Vassallo (Devon Meadows)
2WARATAH VIEW1525.95H L Collins (Lara)
3LONG BLACK TRAIN147FSHD N Mcdonald (Cranbourne)
4JACK’S REVENGE175FSHP D Bartlett (Bamawm)
5CORAZON BALE33315NBTS J Collins (Lara)
6DYNA DADAM25321FSHG J Bate (Lara)
7BETSIE5138FSTDJ Portelli (Gladstone Park)
8ROCK THE DOCK4641NBTP R Glover (Numurkah)
9GRACIA BALE1F466FSHS J Collins (Lara)
10PHYLLIS ELLEN7527825.95R R Reardon (Seymour)
Race No. 10Foott Waste & Recycling10:05PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S DIPPER2232122.22T Salpigtidis (Plenty)
2MIDNIGHT THEORY6672322.23S Reardon (Seymour)
3IT’S MANIC2111FSHW A Vassallo (Devon Meadows)
4HEPSTAR6413522.20W L Bocquet (Mullengandra)
5PRAIRIE PUZZLE16116NBTR L Massina (Golden Square)
6WINNIE BAGO46416NBTG S Bulman (Echuca)
7AROLOK LADY11611FSHJ L Frusher (Lara)
8ARALU BALE16712NBTS J Collins (Lara)
9DON’T BOTHER ME2137622.53K J Eyles (Murchison)
10MISTER MOOMS16184FSHB Abblitt (Castlemaine)
Race No. 11Solar City Office Equipment10:22PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1GULA BALE4141FSHS J Collins (Lara)
2SISCO SHADOW83221FSHK M Bravo (Lovely Banks)
3LORITA BALE61127NBTS J Collins (Lara)
4PURE RULER5623222.40B R Parker (Tatura)
5RIND SUPREME8567622.58N P Walsh (Tullamarine)
6BARKLEY61254FSHS Divers (Werribee)
7LADY FIREBALL1242622.64G M Campbell (Peechelba)
8JINDERAVILLE82F1522.40M P Ellis (Nathalia)
9EIGHTEENTH STATE6422522.44S Waycott (Springhurst)
10SALANDER36356NBTG Robinson (Violet Town)
Race No. 12Www.shepparton.org.au10:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,560 Prizemoney.
1st: $1,095 2nd: $310 3rd: $155.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA DARA32213NBTG J Bate (Lara)
2MIRACLE EDITION24816NBTK J Plunkett (Mickleham)
3KALIMNA TRIX12343FSTDK J Eyles (Murchison)
4OCTANE BABY5851625.88L M Bannan (Violet Town)
5HIAVACKOVA2443125.84B Kinder (Girgarre)
6SPANIOLI2521426.00J Wilson (Heathcote)
7ALVARO BALE1424425.63S J Collins (Lara)
8HILDEGARD56823NBTW L Connell (Harston)
9GUNBAR CREEK2585825.89Z Los (Dookie)
10GRACIA BALE1F466FSHS J Collins (Lara)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments