Monday, 24 February 2014

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 24 February 2014

Race No. 1Quest 7:08 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BOLD FAITH [M]525NBTJ Campbell (Drouin South)
2MOLLY’S HARMONIE [M]8FSTDF Vantaarling (Tallygaroopna)
3CAPTAIN REVENGE (NSW)[M]77633FSHA Craven (Wangaratta)
4THAT’S INSERT [M]6NBTW Hooke (Huntly)
5MAUDIE MAGIC [M]22NBTP Clark (Wangaratta)
6BLACK NIKKI [M]4FSHR Hayes (Toolleen)
7ST. SOUTH AUSSIE [M]42255NBTR Giles (Harston)
8IMMEASURABLE [M]6FSHG Kantzidis (Plenty)
9YAMI BALE (NSW)[M]Res.FSHS Collins (Lara)
10MINCEY MOO [M]Res.FSHB Groom ()
Race No. 2Shepparton Veterinary Clinic7:27 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1CREATIVE PEARL [M]32FSTDJ Mcclelland (Jindera)
2GOOD RETURN [M]44FSHT Auld (Tatura)
3DESTINY BALE (NSW)[M]FSHS Collins (Lara)
4ULLA ALLEN (NSW)[M]FSHS Collins (Lara)
5STORM ALLEN (NSW)[M]FSHS Collins (Lara)
6DYNA ELK (NSW)[M]FSHS Collins (Lara)
7RIPPER BALE (NSW)[M]FSHS Collins (Lara)
8BUDDY GOOD BOY (NSW)[M]FSHS Humphries (Locksley)
9YAMI BALE (NSW)[M]Res.FSHS Collins (Lara)
10DITCH TO DITCH [M]Res.27444NBTG Robinson (Violet Town)
Race No. 3Jade Photography7:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1AUSSIE IRISH [5]23224NBTN Burns (Rushworth)
2EYEFUL OF BLING [5]41FSHJ Westerlo (Clyde)
3VOIGHT [5]151FSHG Walker (Clayton)
4MISS SAFARI [5]33215FSHT Womann (Lara)
5BAD BOY BOBBY [5]32866NBTA Courts (Lara)
6PARWAN GIRL [5]44463NBTC Abela (Bacchus Marsh)
7HOLD ON BEAU [5]56232FSTDJ Sharp (Lara)
8RELIUS BALE (NSW)[5]34313FSHS Collins (Lara)
9JAIMANDY KIT [5]Res.4185525.97(8)P Donohue (Upper Lurg)
10ELLIE DUNBAR [5]Res.61FSHM Hynes (Drouin South)
Race No. 4Market Meats Final ()8:08 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 390 metres at Shepparton Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1LONG PLAYBOY (QLD)[4]4731122.09(7)M Chilcott (Heathcote)
2LEKTRA BIRD [4]2156121.98(6)P Simone (Pirron Yallock)
3NINJA BACKMAN [4]5137122.35(3)M Tabb (Norlane)
4LEKTRA STROKE [5]45732NBTJ Sharp (Lara)
5FLYING BOLT (NSW)[4]1262122.34(4)A Mooney (Amherst)
6SUKI SUKI [5]23332NBTA Grimmond (Trawalla)
7TWILIGHT VIXEN [4]3122122.15(6)F Vantaarling (Tallygaroopna)
8COCO BENZ (QLD)[4]1315122.20(6)D Geall (Lara)
9CREATIVE [5]Res.1212222.36(4)J Mcclelland (Jindera)
10MULTI KING [5]Res.52142NBTJ Sharp (Lara)
Race No. 5Finer Fruits8:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1 (NSW)[5]57823NBTC Treherne (Seabrook)
2SOFA SO GOOD [5]5125425.50(1)I Vigor (Anakie)
3BEST PERFUME [5]3456825.60(4)T Womann (Lara)
4JACK SILVER (NSW)[5]2533425.24(7)M Carter (Violet Town)
5ZULU ZIRCON (NSW)[5]31313FSHJ Thompson (Pearcedale)
6CHARMING RUMBLE (NSW)[5]43225NBTH Clarke (Buln Buln)
7LACHLAN BOMBER (NSW)[5]27676FSHT Reid (Yuroke)
8SHAW STREET RACE (NSW)[5]31185FSHR Brewer (Camperdown)
9BETTER PUNK [5]Res.F8372FSTDH Collins (Lara)
10HE WENT OFF [5]Res.86575FSHI Vigor (Anakie)
Race No. 6Neatline Homes (1-4 Wins) Gdr8:49 PM (VIC time)
Restricted Win event over 650 metres at Shepparton Of $4,175 Prizemoney.
1st: $2,925 2nd: $830 3rd: $420.

No.NameFormBestTrainer

1GO JETTA GO [5]51462FSHJ Thompson (Pearcedale)
2SWANSEA SANDS [5]37636NBTL Hughes (Longford)
3MAGGIE’S REVENGE [5]4135FFSTDP Bartlett (Bamawm)
4CRYMELON SUNRISE (NSW)[4]3777738.03(4)I Bibby (Warracknabeal)
5SUSHI BALE (NSW)[5]21134FSHS Collins (Lara)
6DEPABLO [5]53361FSTDK Furness (Keilor Lodge)
7MISS CUDDLES (NSW)[5]33346NBTS Burke (Kanyapella)
8BECCI LEONE [5]322F137.82(2)M Chilcott (Heathcote)
9CROWBAR [5]Res.21475FSTDA Courts (Lara)
10SIENNA’S FANTASY [5]Res.61644FSHG Rossin (Yarrambat)
Race No. 798.5 One Fm9:09 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LEKTRA CONCRETE [5]75343FSHP Simone (Pirron Yallock)
2NEAR HISTORY [5]57235FSTDJ Sharp (Lara)
3MISTER SUNRAYSIA [5]6743825.51(5)P Clark (Wangaratta)
4SPEEDY IN OZ [5]1147425.49(4)J Formosa (Heathcote)
5SWIFT WITCH (NSW)[5]12781FSTDL Delbridge (Balliang)
6CARRYON EARNING [5]F3113FSTDG Couldridge (Sandon)
7AURVILLE (NSW)[5]5264225.44(1)T Auld (Tatura)
8POPAT PORT [5]3558225.99(2)M Gibbons (Lara)
9YAKAMOV BALE (NSW)[5]Res.66345NBTJ Hunt (Avalon)
10GRAND GRANGE [5]Res.72548FSHI Vigor (Anakie)
Race No. 8Elite Collars & Leads9:27 PM (VIC time)
Free For All event over 450 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1QUESTION BALE (NSW)[4]4131325.36(6)J Hunt (Avalon)
2LILLY LANE [3]1345525.54(3)M Carter (Violet Town)
3OMAR GEE (NSW)[1]6678525.03(6)M Carter (Violet Town)
4WHO TOLD LOCHIE [4]3158425.73(6)M Fothergill (Numurkah)
5ALLEN BARRY (NSW)[4]5732225.34(8)S Collins (Lara)
6ALL INN TROY [4]5223525.70(7)J Hunt (Avalon)
7DON’T BE SHORT [4]2655125.72(3)B Parker (Tatura)
8MY JACK RABBIT [4]6258725.80(7)M Auld (Tatura)
Race No. 9Byers Electrical9:51 PM (VIC time)
Free For All event over 390 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1FIRST BLOOD [3]2138721.85(3)R Clark (Toolleen)
2DODGY DEALER [4]6752422.11(5)J Sharp (Lara)
3ELECTION PROMISE [4]8144722.32(1)S Collyer (East Coburg)
4ABIT PATCHY (QLD)[4]5535321.95(5)K Eyles (Murchison)
5SWEET MILLIONS [2]1286722.03(1)T Womann (Lara)
6RONRAY MISS (NSW)[4]7267422.11(8)T Reid (Yuroke)
7CONCEALED (NSW)[4]1123422.24(2)R Glass (Kyabram)
8BETTER PUNK [4]F837222.35(6)H Collins (Lara)
Race No. 10Top Cat Video10:12 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MULTI KING [5]52142FSTDJ Sharp (Lara)
2FLOYD [5]3285725.97(3)R Giles (Harston)
3THOR BALE (NSW)[5]45233NBTS Collins (Lara)
4WHY JULIE [5]133F6NBTA Costa (Shepparton)
5MINORITY (TAS)[5]41144NBTJ Fothergill (Numurkah)
6BISCA ALLEN (NSW)[5]33443FSHM Delbridge (Balliang)
7RICH JAMA [5]35752NBTS Collyer (East Coburg)
8BLING MY DAY [5]212FSHC Westerlo (Clyde)
9ASHLEE DELIGHT [5]Res.38248NBTP Clark (Wangaratta)
10THUNDEROUS CHEER [5]Res.26558FSTDM Lithgow (Devon Meadows)
Race No. 11Brian Beard Plumbing10:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CHEAP CURRENCY [5]13113FSHJ Thompson (Pearcedale)
2OSMOTHERLY [5]43171NBTB Martell (Tallangatta)
3BONNIE’S REVENGE [5]13785NBTP Bartlett (Bamawm)
4UPSET BOY [5]82211FSHJ Hunt (Avalon)
5MISS HARMONY [5]22421NBTR Brewer (Camperdown)
6ATRO BALE (NSW)[5]46586NBTS Collins (Lara)
7BLACK RANGER (NSW)[5]33733FSTDS Burke (Kanyapella)
8ADDY’S DELIGHT [5]17724NBTP Clark (Wangaratta)
9CRACKERJACK DAD [5]Res.58618NBTM Gibbons (Lara)
10WINNER’S CIRCLE [5]Res.74653NBTL Delbridge (Balliang)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments