Monday, 30 June 2014

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 30 June 2014

Race No. 1Bring Your Club To Shepparton7:08 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1PRISON CELLS [M]2FSHB Mcnamara (Junortoun)
2SUNSET MAGIC (NSW)[M]54633NBTS Kruckel (Ardeer)
3DOUBLE DRAGON [M]24263NBTT Turnbull (Romsey)
4MASTER MOO [M]FSHM Groom (Longwood)
5YA THERE JOE [M]7NBTD Warburton (Tatura)
6BUBBLEGUM [M]26NBTB Groom (Longwood)
7SENORITA ABBI [M]63NBTT Turnbull (Romsey)
8SINK THE SLIPPER [M]7FSHP Boots (Merrigum)
9MISS JOCEE MAC [M]Res.7NBTJ Mcfarlane (Hillside)
10ALL GREAT [M]Res.85FSHM Chilcott (Heathcote)
Race No. 2G.v. Automatic Transmission7:28 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MARUNGI CHOICE (NSW)[M]2FSHB Mills (Baddaginnie)
2BENZO BALE (NSW)[M]FSHJ Hunt (Avalon)
3TAMMY BAXTER (NSW)[M]5FSHT Womann (Lara)
4CONVERSELY [M]5FSHM Chilcott (Heathcote)
5OVER LIMIT (NSW)[M]FSHD Mcdonald (Devon Meadows)
6ZURI’S MAGIC [M]26222FSTDS Stefanos (Longwood)
7DYNA MACHINA (NSW)[M]FSHJ Hunt (Avalon)
8FIESTY FAIRY [M]73634FSTDM Edwards (Broadford)
9ALL TERRIFIC [M]Res.43554FSTDM Chilcott (Heathcote)
10ALL GREAT [M]Res.85FSHM Chilcott (Heathcote)
Race No. 3L & P Mackin Forklifts Final (gobis)7:46 PM (VIC time)
Maiden Final event over 390 metres at Shepparton Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1CHARLTIA LAD [M]2NBTB Martell (Tallangatta)
2SHE’S GOT ISSUES (QLD)[5]2363122.42(2)D Beasley (Footscray West)
3JOOT JIMBERSON [5]122.75(3)L Smith (Devon Meadows)
4APOCAL BALE (NSW)[5]556122.70(8)S Collins (Lara)
5VAN GHOSTING [5]13122.64(1)L Smith (Devon Meadows)
6LOVELY LIZZIE [M]4432NBTG Kantzidis (Bundoora)
7SMALL AND SPEEDY [M]2NBTB Parker (Tatura)
8STYLISH FANTASY (NSW)[M]2NBTS Vantaarling (Tallygaroopna)
9SENORITA ABBI [M]Res.63NBTT Turnbull (Romsey)
10SUNSET MAGIC (NSW)[M]Res.54633NBTS Kruckel (Ardeer)
Race No. 4Maxim Printing8:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COMPRADO [5]14FSHT Turnbull (Romsey)
2COBALT KAOS [5]62756NBTT Mitchell (Lara)
3BE MY LOVE (NSW)[5]4136122.46(8)S Carswell (Elmore)
4HALY’S DESIGN [5]261FSHJ Desaubin (Cranbourne East)
5WILLOW PRINCESS [5]48127NBTM Ellis (Nathalia)
6MIGHTY HULK (NSW)[5]73533NBTT Van taarling (Tallygaroopna)
7GOLDIE FAWN [5]8235122.41(2)C Azzopardi (Caroline Springs)
8WITCH LOCK [5]4722122.41(4)P Frost (Heathcote)
9RYBORA LIZZIE [5]Res.81FSHB Van schaik (Wangaratta)
10PARAMOUNT ARROW [5]Res.25677FSHS Kruckel (Ardeer)
Race No. 5G.v. 4×48:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TIGGERLONG MOON (NSW)[5]15322NBTR Whybrow (Chiltern)
2RECKO BALE (NSW)[5]841FSHT Womann (Lara)
3DYNA ALCHEMIST (NSW)[5]31122NBTS Collins (Lara)
4ELITE GLADIATOR (QLD)[5]41456NBTP Kaltsis (Nagambie)
5NORTHERN DANCER (NSW)[5]17F53NBTP Glover (Numurkah)
6DESTINY BALE (NSW)[5]1445425.56(3)S Collins (Lara)
7DYNA MALAISE (NSW)[5]37221FSTDJ Hunt (Avalon)
8DUNDEE SATIN [5]68266FSHG Derrick (Tumblong)
9RYBORA LIZZIE [5]Res.81FSHB Van schaik (Wangaratta)
10TIGGERLONG RUM (NSW)[5]Res.84573FSHR Whybrow (Chiltern)
Race No. 6Drives For Industry (dfi)8:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BLUE MAYHEM [5]45322NBTM Davis (Altona Green)
2HADES METEOR [5]73175FSTDA Hyde (Lara)
3BRASS KNOCKA [5]4DP8725.69(6)D O’mara (Rushworth)
4GROOVE GIRL [5]26628NBTB Smith (Dallas)
5QUICK HITCH [5]1F25725.48(7)S Waycott (Springhurst)
6WISE GUY (NSW)[5]4444125.89(8)M Ellis (Nathalia)
7BENDIS BALE (NSW)[5]66524NBTJ Hunt (Avalon)
8PEVENSAY [5]8225725.74(2)J Shaw (Yarrawonga)
9RYBORA LIZZIE [5]Res.81FSHB Van schaik (Wangaratta)
10TIGGERLONG RUM (NSW)[5]Res.84573FSHR Whybrow (Chiltern)
Race No. 7Lagozzino’s Top Pub – Tatura9:07 PM (VIC time)
Free For All event over 390 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1BONNIE’S REVENGE [4]3276322.29(2)P Bartlett (Bamawm)
2KOKO KOLA [4]3646222.15(1)S Kruckel (Ardeer)
3TWILIGHT VIXEN [2]1245722.12(4)F Vantaarling (Tallygaroopna)
4AUNTY JANET [4]6271322.46(1)J Formosa (Heathcote)
6PIA MATER [3]3125522.05(4)J Torr (Myers Flat)
7PEPPER FOZZ [4]2843822.49(1)B Fothergill (Numurkah)
8CONCEALED (NSW)[4]1774822.24(2)R Glass (Kyabram)
Race No. 8Mcpherson Motors9:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1WANALTA PRINCESS [4]2688825.77(3)R Whybrow (Chiltern)
2HUDSON MONZA [5]6458325.57(8)C Taylor (Neilborough)
3REPRIEVED [5]7652225.42(6)G Edwards (Broadford)
4WANALTA MISS [4]6652625.87(3)R Quigley (Chiltern)
5LONESOME PIRATE [4]1177325.82(6)A Mcdonald (Preston)
6MICKY MAMBO [4]6356225.92(8)P Abela (Parwan)
7CLAY BIRD (SA)[4]1657425.56(1)M Chilcott (Heathcote)
8JACK SILVER (NSW)[4]1437325.24(7)M Carter (Violet Town)
9RYBORA LIZZIE [5]Res.81FSHB Van schaik (Wangaratta)
10TIGGERLONG RUM (NSW)[5]Res.84573FSHR Whybrow (Chiltern)
Race No. 9Central Tyre Service (bitches) (gobis)9:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $2,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1GOLDEN SHOW GIRL (NSW)[5]8611122.18(5)P Anderton (Devon Meadows)
2HIGH ALIMONY [5]7326522.70(6)M Edwards (Broadford)
3JAYNE FOZZ [5]27137NBTB Fothergill (Numurkah)
4ALL TO CLASSY (NSW)[5]7771122.27(1)M Ellis (Nathalia)
5HELLO SUNSHINE [5]6348122.33(1)C O’brien (Broadford)
6KHANDI KHANDI [5]51562NBTM Ellis (Nathalia)
7CREATIVE PEARL [5]6227122.48(2)J Mcclelland (Jindera)
8TROPICAL OASIS [5]31423FSTDB Dapiran (Northwood)
9MADAM TRUFFLE [5]Res.21166FSHT Turnbull (Romsey)
10BEST PERFUME [5]Res.14722NBTT Womann (Lara)
Race No. 10Pumpro Concrete Pumping10:10 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MISS MORTON PARK [5]4136822.32(2)G Edwards (Broadford)
2LOLLIE LIVEWIRE [5]3182122.81(1)M Ellis (Nathalia)
3ILLEGAL NIKI [5]52536NBTK Wright (Elphinstone)
4ALBION [5]4338622.65(1)B Knight (Shepparton)
5OWEN NEWITT [5]6682122.24(5)S Burke (Kanyapella)
6RUSTY LEE (NZ)[5]T7347NBTT Womann (Lara)
7CODE BREAKER [5]86617NBTS Thomas (Sandon)
8COST US FIVE (NSW)[5]16773NBTG Smith (Tumblong)
9RYBORA LIZZIE [5]Res.81FSHB Van schaik (Wangaratta)
10PARAMOUNT ARROW [5]Res.25677FSHS Kruckel (Ardeer)
Race No. 11Tree Solutions10:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DERBY MAGIC [5]65552NBTP Frost (Heathcote)
2ALARMING [5]7536122.34(3)J Fothergill (Numurkah)
3LOST PROFITS (NSW)[5]61738NBTG Derrick (Tumblong)
4MOONSHINE CRASH (NSW)[5]25264FSHG Glass (Kyabram)
5INTERNATIONALIST [5]6223322.48(1)S Stefanos (Longwood)
6ARIZONA SHOWMAN (NSW)[5]16612NBTB Divirgilio (Devon Meadows)
7SLEEVE’S REVENGE [5]7441322.40(3)V Giles (Bamawm)
8STATE SENSATION [5]36385NBTS Vantaarling (Tallygaroopna)
9RYBORA LIZZIE [5]Res.81FSHB Van schaik (Wangaratta)
10PARAMOUNT ARROW [5]Res.25677FSHS Kruckel (Ardeer)