Monday, 30 November 2015

Greyhound Box Draw For Shepparton – Monday, 30 November 2015

Race No. 1Brian Beard Plumbing7:04 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1VON SCHNITZEL [M]6324NBTC Taylor (Neilborough)
2REMY BALE (NSW)[M]65442FSHD Burkett (Girgarre)
3AVATAR YAPPA [M]7FSHJ La rosa (Seymour)
4WICKED INTENT [M]88FSHS Elmes (Cranbourne South)
5LEKTRA DAMAGE [M]7FSHJ Sharp (Lara)
6WICKED EXPLOSION [M]32FSHR Boehm (Cranbourne South)
7MAINE HEART [M]86583NBTD Hills (Taradale)
8WHERE’S SAVANNAH [M]5FSHJ Capuano (Pyalong)
9YANONG [M]Res.FSHL Moore (Strathdale)
10RONRAY DEMON (NSW)[M]Res.FSHR Steele (Moama)
Race No. 2Manish Gupta Accountants7:25 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ALBY’S SHADOW [M]5FSHD Carswell (Elmore)
2BEKIM PRINCE [M]FSHJ Donaldson (Euroa)
3ALPHA DAVID [M]85FFSHJ Britton (Anakie)
4CEE JULES (NSW)[M]8FSHJ Abela (Echuca)
5SPOT THE BOATS [M]25242FSHC Davis (Melton West)
6CEE YA MATE (NSW)[M]5FSHJ Abela (Echuca)
7LA FLAIR [M]24728NBTL Scott (Invergordon)
8RIPPIN HAYNE (NSW)[M]223NBTR Britton (Lara)
9BAG OF MAGIC (NSW)[M]Res.FSHB Divirgilio (Langwarrin)
10SILKY SOCK [M]Res.FSHJ Britton (Anakie)
Race No. 3Shepparton News Final7:49 PM (VIC time)
Grade 7 Final event over 390 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1CHARLIE ROCKET [7]1222.18(2)J Shaw (Yarrawonga)
2SOLITARY TEAR [6]2244122.83(5)C Jackson (Neilborough)
3RAVEL [6]1345122.42(2)S Quinlan (Rushworth)
4CRACKERJACK CAM [6]5643122.48(5)M Gibbons (Lara)
5COSMIC CHOIR (NSW)[7]2343322.70(4)G Glass (Kyabram)
6CALL ME SWIFT (NSW)[7]6142NBTG Hansen (Daisy Hill)
7STELLA ETIOLE [7]1352NBTD Pell (Toolleen)
8PROVEN CROWN [7]24231NBTP Clark (Wangaratta)
9JUST BE PATIENT [7]Res.43463NBTJ Sharp (Lara)
10WHIPSTICK CHLOE [7]Res.2327422.80(2)C Taylor (Neilborough)
Race No. 4Byers Electrical8:06 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BURRAWONGA JIMBO [6]3161625.49(4)J Birthisel (Yarrawonga)
2TARGAB’S GALORE (NSW)[6]61614FSHP Ward (Wagga Wagga)
3CRISTAL SURF (NSW)[6]8748126.17(7)F Vantaarling (Tallygaroopna)
4STARTIN TO SHAKE [6]3342525.98(1)D Moore (Kialla)
5MR. ALFIE [7]7512526.27(8)D Burkett (Girgarre)
6DREAM OF FAME [6]45611FSHA Langton (Anakie)
7POWER SENSATION [7]138FSTDR Clark (Toolleen)
8OPAL FLYER [7]6761626.12(2)F Vantaarling (Tallygaroopna)
9MIDNIGHT OUTLAW [6]Res.62584NBTC Bahen (Yuroke)
10WHO’S DRIVING [7]Res.1776NBTA Langton (Anakie)
Race No. 5Oaks Road @ Stud (1-4 Wins Bitches)8:26 PM (VIC time)
Restricted Win event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DIAMOND DANCER (NSW)[7]66756FSTDG Campbell (Anakie)
2RUMBALINA [5]1266225.82(5)G Kantzidis (Bundoora)
3JODIE’S KNEE [4]2544425.15(1)D Warburton (Tatura)
4MOONLIT EYES [7]T4775FSHA Langton (Anakie)
5FLYING HOLLY [5]2141625.74(5)J Formosa (Heathcote)
6ROLL ‘EM MISSY [5]26883NBTT Noy (New Gisborne)
7ANT HILL MOB [5]4155725.48(6)D Hills (Taradale)
8NANCY MAY (NSW)[5]3315125.63(2)W Bocquet (Mullengandra)
9MAXIMUM BELLA [7]Res.16771FSTDM Gibbons (Lara)
10GUILDED LILY [6]Res.8568425.85(5)A Dundon (Finley)
Race No. 6Finer Fruits (vic Bred) Ht18:46 PM (VIC time)
Mixed 4/5 Heat event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1OH LELE PETER [5]64473NBTG Campbell (Anakie)
2TAT DUKE [4]6158625.44(2)B Parker (Tatura)
3VERDICT [5]31141FSHD Pattinson (Pearcedale)
4LE LUCA [5]4171325.61(5)J Formosa (Heathcote)
5ORIENTAL TSUNAMI [4]1115725.42(8)M Giddings (Toolleen)
6SUPREME DEAL [5]64385NBTJ Sharp (Lara)
7DYSO MATT [5]78768NBTG Hopes (Reservoir)
8OAKLANDS [4]4334325.62(3)G Edwards (Broadford)
Race No. 7Outa Credit @ Stud (1-4 Wins Bitches)9:06 PM (VIC time)
Restricted Win event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GEORGIA [6]61163FSHB Pell (Toolleen)
2COOL SPRINGS (NSW)[6]76332NBTB Brown (Axedale)
3BURST THROUGH [6]12525NBTG Robinson (Violet Town)
4SURFING MINNIE [6]7222825.67(3)M Salvatore (Greensborough)
5AVATAR SANDEE [6]67141NBTR Boehm (Cranbourne South)
6OH LELE SUZI [7]2351525.98(8)G Campbell (Anakie)
7CALL ME DEITA (NSW)[6]11328NBTW Hansen (Daisy Hill)
8PAULA’S DELIGHT [7]3432825.70(2)P Macklin (Kialla West)
9MAXIMUM BELLA [7]Res.16771FSTDM Gibbons (Lara)
10GUILDED LILY [6]Res.8568425.85(5)A Dundon (Finley)
Race No. 8Racers Function Centre9:28 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1RASHAD REASON (NSW)[5]34125NBTL Smith (Langwarrin)
2SHARED BONUS [5]71232NBTJ Britton (Anakie)
3ROMAN BAROQUE (NSW)[4]5731125.42(2)S Humphries (Locksley)
4ALL INN MILES [5]5384225.67(2)T Duncan (Harston)
5ATTRACT [5]33212NBTT Collins (Pearcedale)
6FULL OF BOLONEY [5]1224625.50(8)J Cuffe (Cranbourne North)
7GEORGE SANNETTE (NSW)[5]63545FSHR Britton (Lara)
8WEST ON TEDDY (TAS)[4]41153FSTDR Britton (Lara)
9COOTA’S CAZALY (NSW)[5]Res.6423725.54(7)B Kinder (Girgarre)
10ALL INN AFRICA [5]Res.2523325.93(5)T Duncan (Harston)
Race No. 9Jade Media Photography9:46 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZULETTA [7]32122.28(1)P Clark (Wangaratta)
2NINE SQUARED [6]131622.27(5)W Bocquet (Mullengandra)
3GEORGIE BEST [6]4621122.56(8)W Bocquet (Mullengandra)
4JUST PUSH PLAY [6]22417FSHJ Sharp (Lara)
5COOL BOOTS [7]261FSHR Clark (Toolleen)
6BURRAWONGA BETOO [6]1453122.41(5)J Birthisel (Yarrawonga)
7ROLL ‘EM MAGGIE [6]22325NBTT Noy (New Gisborne)
8JUST BE PATIENT [7]43463NBTJ Sharp (Lara)
9JESS DELIGHT [7]Res.7567122.20(6)D Warburton (Tatura)
10THUNDERING STAR [6]Res.53444NBTR Tartaglia (Newcomb)
Race No. 10Elite Collars & Leads (vic Bred) Ht210:08 PM (VIC time)
Mixed 4/5 Heat event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1LAST BOY SCOUT [5]58678NBTR Tartaglia (Newcomb)
2PROVEN CHOPS [5]1123225.45(1)B Divirgilio (Langwarrin)
3AUSSIE IRISH [5]6771625.53(8)N Burns (Rushworth)
4PLAY A KAZOO [4]6322225.43(3)G Glass (Kyabram)
6MEPUNGA ARMAGH [4]22147FSHJ Britton (Anakie)
7COSMIC KETUT [4]3631825.45(4)D Eddy (Kialla West)
8CENTRAL ROAD [5]4686825.65(7)M Edwards (Broadford)
Race No. 11Dpr Insurance Brokers10:29 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1CUERVO SHOT (GA)[5]55416FSHR Britton (Lara)
2MOHINGA MAX [4]4521622.05(5)W Methven (Wooragee)
3MUMBLES MURRAY (NSW)[4]2125522.35(4)M Nash (Little River)
4POLLOS HERMANOS [5]8482822.52(7)M Shaw (Yarrawonga)
5MEADOWS ONE (WA)[4]6641422.05(3)B Divirgilio (Langwarrin)
6LOCKED OUT [5]2434222.21(2)J Formosa (Heathcote)
7DISCO DIAMOND (NSW)[4]4111522.16(2)G Campbell (Anakie)
8CHELSEA DROGBA [4]2217222.43(5)J Formosa (Heathcote)
9BIG BAD DICKO [5]Res.5355422.17(6)R Clark (Toolleen)
10PSYCHO’S WILD [5]Res.4166822.46(2)D Hills (Taradale)
Race No. 12Sgrc Vet Now Open10:47 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1UNCATCHABLE [5]1127222.71(3)M Filomeno (Craigieburn)
2TAT JOCKO [5]F2568NBTB Parker (Tatura)
3SHOW BAG CARTER [5]62535FSTDG Campbell (Anakie)
4BLAZING APACHE [5]8133222.27(7)D Hills (Taradale)
5PINGU (SA)[5]34662NBTG Campbell (Anakie)
6COTTON BUD JOE [5]8222122.46(6)J La rosa (Seymour)
7MILBURN GOLD [5]22411NBTB Milne (Kilmore)
8FOUR ELEMENTS [5]45462FSTDJ Formosa (Heathcote)
9GOOD ODDS SAMMY (NSW)[5]Res.28144NBTA Courts (Corio)
10STING LIKE ALI [5]Res.1356522.30(3)R Hayes (Toolleen)