Monday, 6 January 2014

Greyhound Box Draw For – Monday, 6 January 2014

Race No. 1Shepparton News (1-4 Wins) Ht17:09 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1COTCHINATOR [5]33424NBTG Campbell (Peechelba)
2PETA BALE ()[5]34484NBTS Collins (Lara)
3FANTASY KRUSH [4]7613122.36(5)J Arthur (Lancaster)
4NANCY DEVOY [5]117FSHW Mcneil (Donvale)
5GUNAI DIVA [4]1832722.38(3)R Glass (Kyabram)
6ALBION [5]2451222.74(3)B Knight (Shepparton)
7GO HOOTIE [5]F616FSHT Womann (Lara)
8RIVERSIDE RILEY [5]73815NBTM Hynes (Drouin South)
9MAGGIE’S REVENGE [5]Res.47674NBTP Bartlett (Bamawm)
10CHOCKY WOCKY [5]Res.6768822.76(Q)(8)G Robinson (Violet Town)
Race No. 2Brian Beard Plumbing (1-4 Wins) Ht27:25 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NINJA KONG [5]2F56422.63(8)J Torr (Myers Flat)
2VALLETTA KNIGHT (QLD)[5]7225522.84(4)J Nicholls (Melton West)
3GIMME BUTTERFLYS [5]38257NBTJ Formosa (Heathcote)
4SUPER LEGGERA [5]36F38NBTG Couldridge (Sandon)
5ATLAS PROFIT [4]8722222.31(7)B Mcnamara (Junortoun)
6BOY DEXTER [5]57461FSHJ Jarkis (Lang Lang)
7BOOLITE BABE [5]85437FSHJ Thomson (Boolite)
8CAPTAIN BLING [5]25241FSHC Westerlo (Clyde)
9EUPHORIC [5]Res.74F58NBTC Brett (Euroa)
10DREAMING ANNIE [5]Res.74567NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 3Quest Shepparton (1-4 Wins) Ht37:46 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HECAN BOLT [5]71443FSHB Wells (Romsey)
2CONSCIOUSNESS [5]72346FSHG Brett (Werribee)
3ATRO BALE (NSW)[5]47254NBTS Collins (Lara)
4TWILIGHT REVENGE [5]85318NBTS Vantaarling (Tallygaroopna)
5COOPNARCHA (NSW)[5]14418FSHZ Aleksov (Brookfield)
6QUEER BANANA [5]36365FSTDJ Jarkis (Lang Lang)
7BOTTLE OF WINE (NSW)[5]2863722.60(4)P Kaltsis (Nagambie)
8AMBER WAVES [5]1215FSHJ Cooper (Lara)
9EUPHORIC [5]Res.74F58NBTC Brett (Euroa)
10DREAMING ANNIE [5]Res.74567NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 424/7 Labour Hire (1-4 Wins) Ht48:08 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DITCH TO DITCH [5]6533423.02(Q)(1)G Robinson (Violet Town)
2HILLDENE DANCER [5]1264422.36(6)W Elson (Seymour)
3BUZZ CUTTER [5]86311NBTK Chivell (Sunbury)
4SLEEVE’S REVENGE [5]6336822.40(3)V Giles (Bamawm)
5MISS HOT VEGAS [5]54124FSTDT Womann (Lara)
6SENOR BENJAMIN [5]35118NBTC Duve (Denison)
7CARWOOLA SAIGE (NSW)[5]44213NBTD Chapman (Coburg )
8EXODUS BALE (NSW)[5]35153FSTDS Collins (Lara)
9MAGGIE’S REVENGE [5]Res.47674NBTP Bartlett (Bamawm)
10EUPHORIC [5]Res.74F58NBTC Brett (Euroa)
Race No. 5Shepparton Veterinary Clinic8:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN KY [5]5262725.62(8)T Duncan (Harston)
2SISCO COMET [5]61854NBTJ Galea (Lara)
3PROMISE BUYING [5]8521225.53(1)R Morgan (Heathcote)
4YZAGA [5]8721525.65(4)B Kinder (Girgarre)
5YAKAMOV BALE (NSW)[5]12626NBTJ Hunt (Avalon)
6BAR THE BULLET [5]24647NBTB Brown (Axedale)
7WAVE OF MAGIC [5]5681525.59(2)A Osborne (Goorambat)
8KEG’S TURBO [5]1762225.78(2)J Birthisel (Yarrawonga)
9MY BOY LOLLIPOP (NSW)[5]Res.26618NBTD Boots (Merrigum)
10MISS ROOKIE [5]Res.78477NBTT Womann (Lara)
Race No. 6Byers Electrical Gdr8:48 PM (VIC time)
Grade 5 event over 650 metres at Shepparton Of $4,175 Prizemoney.
1st: $2,925 2nd: $830 3rd: $420.

No.NameFormBestTrainer

1ROCKIN’ JOSIE [5]62221FSHV Borg (Hoppers Crossing)
2SWIFT DESIGN (NSW)[5]45143NBTK Walker (Henty)
3SISCO RAGE [5]7T463FSTDJ Galea (Lara)
4WONDER WHIZ [5]34162FSTDG Shingles (Eden Park)
5SWANSEA SANDS [5]54133FSHL Hughes (Longford)
6FAMILY INTEREST [5]87743FSHR Tartaglia (Newcomb)
7MYSTIC GRILLE [5]63432FSTDC Bahen (Yuroke)
8DESTINI GOLD [5]51626FSHE Rinaldi (Lethbridge)
9CLUMSY TANK [5]Res.4386638.09(6)M Lithgow (Devon Meadows)
10IT’S LOCKIE [5]Res.16656FSTDL Slattery (Heathcote)
Race No. 7Manish Gupta Accountants9:08 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PEPPER FOZZ [5]11FSTDB Fothergill (Numurkah)
2WALLY MATUSZEK [5]4643225.84(4)N (Tullamarine)
3WHAT’S THE HINT [5]52F5126.22(8)P Osborne (Goorambat)
4SISCO FURY [5]23467FSHJ Galea (Lara)
5ZIPPING SNOOPY (NSW)[5]F212FSHP Dapiran (Northwood)
6GLITZY BLING [5]14166FSHJ Westerlo (Clyde)
7FOURIER BALE (NSW)[5]2116FSHJ Hunt (Avalon)
8POGO POGO [5]1434725.78(8)R Morgan (Heathcote)
9POP’S COOL LADY [5]Res.4673525.87(7)F Zeinert (Barnawartha)
10BABAGOI [5]Res.4578425.99(7)D Eddy (Kialla West)
Race No. 8Ckh Painting9:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHAYNE BALE (NSW)[5]2181825.74(3)J Hunt (Avalon)
2TEN ACES (NSW)[5]45336NBTJ Hunt (Avalon)
3DYNA JEZABEL (NSW)[5]1785525.37(8)J Hunt (Avalon)
4ALL INN BYE [5]5518525.54(8)T Duncan (Harston)
5DEL RIO [5]4526725.60(1)J Worsfold (Girgarre)
6AL MORAN [5]52F34FSHA Armstrong (Huntly)
7STOP THE CLOCK [5]2533T25.57(2)V Giles (Bamawm)
8DYNA YENITE (NSW)[5]27472NBTJ Hunt (Avalon)
9TAPESTRY LACE [5]Res.82726NBTG Connell (Harston)
10KNOCKIN’ MILO [5]Res.68538NBTJ Jarkis (Lang Lang)
Race No. 9Topcat Video (1-4 Wins) Ht59:47 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BOUNDING DEBREE (NSW)[5]56272NBTD Dean (Nyora)
2PREMIER WALLY [5]51277NBTW Methven (Wooragee)
3COSMIC BRO [5]7211FFSHW Duve (Denison)
4WHITE WALKER [5]13127FSTDT Reid (Yuroke)
5DON’T BE SHORT [5]8275122.26(8)B Parker (Tatura)
6SENORITA DAPHNE [5]76118FSHT Womann (Lara)
7THUNDEROUS CHEER [5]23355NBTM Lithgow (Devon Meadows)
8CARAMEL MIX (QLD)[5]22178FSHW Hansen (Daisy Hill)
9EUPHORIC [5]Res.74F58NBTC Brett (Euroa)
10CHOCKY WOCKY [5]Res.6768822.76(Q)(8)G Robinson (Violet Town)
Race No. 10Neatline Homes (1-4 Wins) Ht610:07 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CHOTCHO (TAS)[5]74275FSHS Lithgow (Devon Meadows)
2CAHILL MAGIC [4]3513822.39(3)P Osborne (Goorambat)
3GRAND FAITH [5]13341FSTDP Dapiran (Northwood)
4JONNY LA MONTE [5]11635FSTDB Loft (Melton Sth)
5TARN STAR (NSW)[4]2741722.40(3)G Campbell (Peechelba)
6UNBOUND (NSW)[5]41145NBTK Chivell (Sunbury)
7URIAH’S THUNDER [5]611822.59(7)D Eddy (Kialla West)
8DOING DONUTS [5]27812FSTDC Hayes (Mill Park)
9MAGGIE’S REVENGE [5]Res.47674NBTP Bartlett (Bamawm)
10DREAMING ANNIE [5]Res.74567NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
Race No. 1198.5 One Fm (1-4 Wins) Ht710:27 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SNOOPSTAR [5]4371522.64(2)D Boots (Merrigum)
2DEE BEE GOLD [4]1584822.26(3)D Geyer (Moolap)
3UNIQUE FLIGHT (QLD)[5]7541422.38(Q)(8)J Torr (Myers Flat)
4DINKY SAB [5]74375FSTDM Clark (Yarra Glen)
5PEVENSAY [5]F451122.46(2)J Shaw (Yarrawonga)
6CHOCOLATE FROG [5]26345FSHN Rooney (Lara)
7RADINKA BALE (NSW)[5]21714NBTS Collins (Lara)
8BAR’S OPEN [5]5711822.37(6)C Bahen (Yuroke)
9DREAMING ANNIE [5]Res.74567NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
10CHOCKY WOCKY [5]Res.6768822.76(Q)(8)G Robinson (Violet Town)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments