Monday, 6 July 2015

Greyhound Box Draw For – Monday, 6 July 2015

Race No. 1Shepparton Veterinary Clinic7:09 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BOLONEY WORLD [M]436NBTS Fisher (Lara)
2SETH’S WAY (NSW)[M]33FSHB Mills (Baddaginnie)
3QUICKER THAN BEV [M]5FSHA Hanson (Marong)
4GOOD WICK [M]73643NBTG Robinson (Violet Town)
5SWIFT FRANK [M]23264FSHW Robertson (Barnawartha)
6NOTE BOOK [M]48837NBTJ Worsfold (Girgarre)
7PERPETRATOR [M]346NBTS Stefanos ()
8SUPER BALLOTELLI [M]32528NBTJ Formosa (Heathcote)
9MRS. FOZZ [M]Res.26235NBTN Mason (Euroa)
Race No. 2Jade Media Photography7:28 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BOOBOO BEAU (QLD)[7]84466FSTDS Dervish (Stanhope)
2MCCLELLAN (NSW)[7]21238NBTM Carter (Kialla)
3BELFAST TOMMY [7]22125NBTR Henness (Heathcote)
4BURST THROUGH [7]45157NBTG Robinson (Violet Town)
5TAT MOLLY [7]4256725.57(7)D Warburton (Tatura)
6WILLOW PRINCESS [7]44333NBTM Ellis (Nathalia)
7FIREBOMB [7]4422325.73(4)L Delbridge (Balliang)
8PATRICE BALE (NSW)[7]22564NBTH Collins (Lara)
9ERMAC BALE (NSW)[7]Res.36148NBTT Mitchell (Lara)
Race No. 3Finer Fruits Ht17:48 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RENNICANE [5]53133NBTM Delbridge (Balliang)
2DYNA ALCHEMIST (NSW)[5]34748NBTS Collins (Lara)
3OMEGA SENOR [5]11117FSTDS Fisher (Lara)
4TIGGERLONG KATUT (NSW)[5]22623NBTT Reid (Yuroke)
5FOURIER BALE (NSW)[5]44338FSTDT Mitchell (Lara)
6IONA BLUE (NSW)[5]18421FSHM Delbridge (Balliang)
7ALL INN BLACK [5]4355322.36(8)T Duncan (Harston)
8ENNIS BALE (NSW)[5]68332NBTH Collins (Lara)
9FARHAT BALE (NSW)[5]Res.43664FSTDS Collins (Lara)
10COTTON BUD JOE [5]Res.7672722.48(5)J La rosa (Seymour)
Race No. 4Elite Collars & Leads8:08 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZULU RETREAT (NSW)[6]3131F25.66(3)S Fisher (Lara)
2MISS ICY FANTASY [6]8641325.77(7)S Dervish (Stanhope)
3JODIE’S KNEE [6]4582325.15(1)D Warburton (Tatura)
4ALL INN AMY [6]38453NBTT Duncan (Harston)
5STRAW HAT LUFFY (NSW)[6]32136FSHH Collins (Lara)
6SHOW BAG CARTER [6]35614FSHG Campbell (Anakie)
7BALLY DIAMOND (NSW)[6]42331NBTM Delbridge (Balliang)
8BRUZZY BOUCHEAU [6]6751525.73(2)T Van taarling (Tallygaroopna)
9CHIEF BRIT [6]Res.44653FSHH Collins (Lara)
10COSMIC PILOT [6]Res.67535NBTG Milthorpe (Wahgunyah)
Race No. 5Oaks Road @ Stud8:28 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1THREE STAR CHEF [5]23324NBTP Kaltsis (Nagambie)
2ALL INN TROY [5]5751825.50(1)J Formosa (Heathcote)
3GOVERNOR BALE (NSW)[5]23442NBTS Collins (Lara)
4PYROMANIA [5]74251NBTL Delbridge (Balliang)
5KENNY’S MILLIONS [5]13326NBTP Triaca (Whroo)
6HIDDEN DANGER (NSW)[5]15417FSHJ Lipinski (Blackalls Park)
7BE MY LOVE (NSW)[5]43217NBTS Carswell (Elmore)
8AMERICAN GIRL (NSW)[5]F2544NBTM Carter (Kialla)
9FARHAT BALE (NSW)[5]Res.43664NBTS Collins (Lara)
10COTTON BUD JOE [5]Res.7672725.69(4)J La rosa (Seymour)
Race No. 6Byers Electrical (1-4 Wins) Final ()8:49 PM (VIC time)
Restricted Win Final event over 450 metres at Shepparton Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING SIMMO (NSW)[7]6316225.69(2)P Dapiran (Northwood)
2ZIPPING ANNA (NSW)[4]1122125.44(2)R Henness (Heathcote)
3ZIPPING CHUBBZ (NSW)[5]1211225.38(7)P Dapiran (Northwood)
4NORTHERN BLUES [4]1864125.44(3)P Glover (Numurkah)
5DETROIT TIGER (NSW)[4]4113125.55(4)M Carter (Kialla)
6BLAZIN’ BOMBER [4]111125.21(6)D Pattinson (Pearcedale)
7DANCE CRAZE [6]2511225.74(8)K Chivell (Sunbury)
8BIG WOLT [4]2241125.73(8)J Hopkins (Junction Village)
9STARTIN TO SHAKE [7]Res.33342NBTD Moore (Kialla)
10STAGGERLICIOUS [5]Res.3326225.94(8)R Ellis (Heathcote)
Race No. 7Shepparton News9:11 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TANTANOOLA [5]7337425.72(3)M Campbell (Huntly)
2NAVAHO [5]6525425.71(6)M Austin (Eaglehawk)
3FINE FUTURE [5]2114125.55(1)P Kaltsis (Nagambie)
4STAGGERLICIOUS [5]3326225.94(8)R Ellis (Heathcote)
5ELITE SPRITE (NSW)[5]21176NBTC Newman (Chiltern)
6SONNY’S TAS [5]4425525.71(8)D Warburton (Tatura)
7PANIC STATION [5]12453NBTJ Hopkins (Junction Village)
8LINCO BALE (NSW)[5]38625NBTM Delbridge (Balliang)
9FARHAT BALE (NSW)[5]Res.43664NBTS Collins (Lara)
10COTTON BUD JOE [5]Res.7672725.69(4)J La rosa (Seymour)
Race No. 8Racers Function Centre9:29 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1AGILITY [5]46453NBTM Delbridge (Balliang)
2CEE RONALDO [5]2264825.19(1)G Campbell (Anakie)
3DYNA MALAISE (NSW)[5]5143725.52(7)H Collins (Lara)
4KID MAXIMUS [5]7624625.57(1)P Akathiotis (Reservoir)
5BROWN BOMBER (NSW)[4]2861725.44(8)M Carter (Kialla)
6ALL INN KY [4]5557325.62(8)T Duncan (Harston)
7DYNA PING (NSW)[5]22824NBTM Delbridge (Balliang)
8REPAYMENTS (NSW)[4]73581NBTB Ennis (Lara)
9FARHAT BALE (NSW)[5]Res.43664NBTS Collins (Lara)
10COTTON BUD JOE [5]Res.7672725.69(4)J La rosa (Seymour)
Race No. 9Ckh Painting Ht29:49 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EXIT ZERO [5]34536FSHM Delbridge (Balliang)
2WEZ GORDY [5]3731522.33(3)L Delbridge (Balliang)
3DYNA QUOTE (NSW)[5]61766NBTT Mitchell (Lara)
4HERCULES BALE (NSW)[5]51845FSTDS Collins (Lara)
5KAUFMAN BALE (NSW)[5]34816FSTDS Collins (Lara)
6SOUL MAKER [5]28712NBTJ Formosa (Heathcote)
7HURRICANE ASH (NSW)[5]25772NBTG Campbell (Anakie)
8FURY BALE (NSW)[5]77654FSTDT Mitchell (Lara)
9ALL INN DORA [5]Res.85454NBTT Duncan (Harston)
10COTTON BUD JOE [5]Res.7672722.48(5)J La rosa (Seymour)
Race No. 10Market Meats Ht310:07 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ZANY BALE (NSW)[5]44315FSTDM Delbridge (Balliang)
2DUOMO BALE (NSW)[5]81717FSHT Mitchell (Lara)
3TYWIN BALE (NSW)[5]16231NBTS Collins (Lara)
4RAVAGER BALE (NSW)[5]66671NBTH Collins (Lara)
5SHEOAK BLUE BOY [5]71213NBTT Reid (Yuroke)
6SPRING MISSILE (NSW)[5]13212FSHB Ennis (Lara)
7TARN STAR (NSW)[5]3143322.26(5)G Campbell (Anakie)
8LOCKED OUT [5]1344322.43(4)J Formosa (Heathcote)
9FARHAT BALE (NSW)[5]Res.43664FSTDS Collins (Lara)
10ALL INN AFRICA [5]Res.66867NBTT Duncan (Harston)
Race No. 11Top Cat Video Ht410:29 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BASTET BALE (NSW)[5]11464NBTT Mitchell (Lara)
2IONA LUCKY SEVEN (NSW)[5]35577NBTL Delbridge (Balliang)
3ASTANA SPUR [5]44451FSTDM Fothergill (Numurkah)
4DYNA NORFOLK (NSW)[5]73745FSTDS Collins (Lara)
5PEREGRIN STEALTH [5]72518NBTD Furey (Devon Meadows)
6CHAMPER BALE (NSW)[5]23277FSTDH Collins (Lara)
7OWEN BALE (NSW)[5]84751FSTDS Collins (Lara)
8SORCHA [5]11152FSHB Tharle (Carrum Downs)
9ALL INN DORA [5]Res.85454NBTT Duncan (Harston)
10ALL INN AFRICA [5]Res.66867NBTT Duncan (Harston)
Race No. 12Brian Beard Plumbing10:45 PM (VIC time)
Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IONA MACHINE (NSW)[6]2652522.53(5)L Delbridge (Balliang)
2SUPER PATRICIA [6]33686NBTJ Formosa (Heathcote)
3VEE BEE ELLE (NSW)[6]8546422.59(3)M Ellis (Nathalia)
4PINGU ()[6]24624NBTG Campbell (Anakie)
5ARIE’S JEWEL [6]6523322.53(5)P Boots (Merrigum)
6COSMIC KETUT [6]2113522.57(Q)(7)D Eddy (Kialla West)
7ALL INN BUNDY [6]76381NBTT Duncan (Harston)
8FANCY ASSASSIN (NSW)[6]34857FSTDJ Formosa (Heathcote)
9COSMIC PILOT [6]Res.67535NBTG Milthorpe (Wahgunyah)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments