Saturday 1st November 2008


Race 1 PETstock
Maiden 390 Metres 07:12PM
$750-215-105 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 55 SMITHWICK FSH S E Stefanos
2 51443 LAST WORD FSTD S E Stefanos
3 64432 MITCH RAPP NBT D C Jones
4 4 ABOMINATION FSH B W Lock
5 6 ESSO NBT R J Britton
6 47633 GUNNA GRONDO FSH B Lord
7 53535 TOMMY GEE NBT S E Stefanos
8 2228 ICECAPADE NBT P A Craig
9 8253F ROSETIP Res. NBT T D Harvey
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 2 JADE MEDIA PHOTOGRAPHY
Grade 5 390 Metres 07:35PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 84677 ALL SHOT FSTD D R Kirk
2 21375 COMMANDING LEAD NBT P A Craig
3 38432 JOMIKA FSH S Labozzetta
4 28158 HIGH CRUISER FSTD S E Stefanos
5 46185 HALE HAVEN FSH B Lord
6 66617 CASUALLY RUINED NBT D A Schwarz
7 45234 BUSTER MAN 22.54 B J Iredale
8 68357 BLACK RAIDER 22.29 J M McClelland
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 3 SHEPPARTON RETRAVISION
Grade 5 450 Metres 07:57PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 213 PRINCE OF TIME FSH J Thompson
2 24674 AMOS BALE NBT K Hunt
3 31228 HEMI FSH A M Rowland
4 12453 FARLEY BALE 25.73 G J Bate
5 27754 OCTANE STRIKE NBT B Albert
6 22438 TRIPLE SWIRL 25.66 T D Harvey
7 34117 NEAT AND SMART NBT B Lord
8 75127 BOBBY’S ALL SHOW FSTD A J Armstrong
9 67645 BEAR ABOUT Res. NBT D Eddy
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 4 GREATER SHEPPARTON
Grade 5 450 Metres 08:15PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 42657 CAN’T SLEEP 25.41 C Russell
2 31253 ALTITUDE BALE FSTD K Hunt
3 52424 RUSTIC WIZARD NBT A Langton
4 71428 EMOTIONAL WAVE NBT S E Stefanos
5 16254 STARGARI TIGER 25.54 D Eddy
6 63357 GOLDEN PROMISE NBT J A Green
7 64146 FONTANA BALE 25.59 G J Bate
8 62131 ELINHARRY FSH L S Moore
9 67645 BEAR ABOUT Res. NBT D Eddy
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 5 RON NESTOR MEMORIAL (GOBIS)
Special Event 450 Metres 08:35PM
$2500-720-360 GOBIS $800 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 23222 KENDALE BALE 25.20 K Hunt
2 51487 BAREFOOT RADLER 25.94 B J Iredale
3 71332 BAD GLENNY 25.24 J R Maple
4 41616 PROVEN WIZ 25.39 J M McClelland
5 * * * VACANT BOX * * *
6 52123 TAIPAN BALE 25.32 G J Bate
7 75885 ALRAY’S GIRL 25.71 B A Fothergill
8 35412 NATHAN JAY 25.50 L M Bannan
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 6 RAPIDVITE DASH FOR CASH (GOBIS)
Special Event 390 Metres 08:57PM
$1245-355-180 GOBIS $800 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 25616 BASSIL BODELL 22.15 B Graham
2 24326 COOL TEMPTATION 21.90 S E Stefanos
3 2174F MISS LEMON 22.31 S E Stefanos
4 44521 REDGUM ASSASSIN 22.20 G J Bate
5 63214 YOUNG RAVELLO 22.02 J R Britton
6 43446 OUR ROCK STAR 22.70 S Labozzetta
7 32111 GREY CHERRY 22.47 D I Trethowan
8 41123 DANCING LIGHTS 21.97 A J Armstrong
9 6863F BARANDUDA BELLE Res. 22.38 K J Lindsay
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 WIN TELEVISION CLASSIC FINAL (S/G)
S/E Final 390 Metres 09:20PM
$2500-720-360 S/GOBIS $2500 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 33123 FREESTONE NBT F J Flegg
2 43273 EMBARASSMENT NBT F J Flegg
3 28172 HOTWIRE MISS NBT L P Redenbach
4 51713 MEPUNGA HARMONY NBT J E McDowall
5 1162 FIDEL BALE NBT K Hunt
6 11361 COMPLEXIFIED 22.23 J R Britton
7 4 PAGANI ZONDA NBT P A Craig
8 31121 REDLINE REAPER 22.03 D Harrison
9 11415 REDLINE BLITZ Res. 22.21 D Harrison
10 21375 COMMANDING LEAD Res. NBT P A Craig

Race 8 NEATLINE HOMES SHEPPARTON CUP FINAL
S/E Group 2 450 Metres 09:50PM
$26500-7600-3800 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 21611 HANIFY’S IMPACT 25.27 J Thompson
2 26411 PARRACRYL 25.13 W A Vassallo
3 12211 BIRTHDAY BOY 25.13 S J Elsum
4 11211 SHOW THE MONEY 25.21 R J Britton
5 11422 VEE MAN VANE 25.06 J S Ennis
6 32711 FEDEX 25.54 J Thompson
7 11122 SUPREME LEVEL NBT M J Auld
8 17111 SUPER JOE COOL 25.12 A T Reid
9 71332 BAD GLENNY Res. 25.24 J R Maple
10 23222 KENDALE BALE Res. 25.20 K Hunt

Race 9 TOP CAT VIDEO PRODUCTIONS
Grade 5 390 Metres 10:20PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 22421 FEVINATOR FSH B Albert
2 16858 KILLIN’ TIME NBT J M McClelland
3 63425 ROC A DOODLE NBT A J Armstrong
4 11157 CORONA KELLY NBT B Lord
5 37281 LIGHTNING CHERRY NBT D I Trethowan
6 77244 COULTA DUKE FSH R J Britton
7 8F675 EXFORD WILD FSTD S E Stefanos
8 22122 BIG COOL KELLY FSH A S Sgroi
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 10 THANK YOU ADRIAN & CHRIS
Grade 5 450 Metres 10:42PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 14333 TIGER CHERRY NBT D I Trethowan
2 85548 GRANITOID NBT G W Connell
3 52523 GO WILD HARRY NBT D Carter
4 15421 FERGUS BALE FSH K Hunt
5 51423 BROWNLOW BALE NBT K Hunt
6 34775 KIOWA DIAMOND NBT B J Iredale
7 65331 HARRY GRONDO NBT B Lord
8 41173 GASTON BALE NBT G J Bate
9 67645 BEAR ABOUT Res. NBT D Eddy
10 * * * NO RESERVE * * *

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments