Saturday 29th October 2011

Greyhound Box Draw For Shepparton – Saturday 29th October 2011

Race No. 1Finer Fruits07:16PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Shepparton Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1KOKO WHIZ282NBTM J Auld (Tatura)
2BILL’S ROCKET23633NBTG J Glass (Kyabram)
3KINGSTON THUNDER3333NBTM L Williams (Noble Park)
4ELGIN LANE537NBTB K Mills (Baddaginnie)
5TAP YOUR FEET52628NBTC J O’Brien (Tallygaroopna)
6LADY SPEED WELL68635NBTS O’Brien (Ballan)
7ALL INN BYE435NBTT Duncan (Harston)
8IRISH HIGH36NBTR J Giles (Harston)
9IKARI THUNDER438FSTDP Dapiran (Seymour)
10HILLVIEW JAXON52356FSHL H Bottom (Drouin South)
Race No. 2Shepparton Retravision07:35PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1PRINCESS MELANIE46786FSTDK A Collyer (East Coburg)
2COBRA SHOW67355NBTP J Frost (Heathcote)
3MAX ALMIGHTY85665FSHL H Bottom (Drouin South)
4AMERICAN TANK514FSHP Galea (St Albans)
5RETTOC RULZ17787FSTDP R Lambert (Melton)
6SUPRISE PRINCESS8316625.98T B Smart (Mooroopna)
7SWAHILIAN38768NBTZ L Lowien (Taylors Hill)
8HONG KONG TIGER82687NBTD Petersen (Welshmans Reef)
9LET HIM GO688F4NBTP A Smith (Pascoe Vale South)
10MEGAN DELIGHT2458525.62P J Clark (Wangaratta)
Race No. 3The Watchdog08:00PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1ROCKSTAR BABE2313522.36S R Drummond (Toolleen)
2LUCZAK5127422.37B Kinder (Girgarre)
3BARKLEY61254FSHS Divers (Tamleugh)
4CINQUE BELLA62447FSTDC Medcraft (Costerfield)
5WATERLINE6F6P322.91P D Osborne (Goorambat)
6EARLY RETURN24614NBTM Chilcott (Heathcote)
7KENTUCKY WOMAN24154FSHP Galea (St Albans)
8INFINATE LIFE34253NBTM Meyer (Deer Park)
9ABIT PATCHY16FSHK J Eyles (Murchison)
10CAPTAIN CASTILE46766NBTY Andrews (Cranbourne North)
Race No. 424/7 Labour Hire08:19PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MAJOR KING42577FSTDM Chilcott (Heathcote)
2LITTLE TSONGA536126.10E F Caruana (Tarneit)
3IKARI WHIZZ24317NBTP Dapiran (Seymour)
4SCORSESE7266425.93Y Andrews (Cranbourne North)
5ON TREY11625.66T K Auld (Tatura)
6WHERE’S RUBY1525.80P A Abela (Point Cook)
7WOODSIDE PARK71625.63B R Parker (Tatura)
8MOON LANE13525.96M T Carter (Violet Town)
9IKARI BOY64637NBTP Dapiran (Seymour)
10PROVEN BOURBON617FSHW A Vassallo (Devon Meadows)
Race No. 5Quest Shepparton08:39PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1CLOVALLEY BOONE6545425.86G W Connell (Harston)
2DROOPY’S MONARO32884NBTR J Giles (Harston)
3MAXIMILLIONS82117FSHW A Vassallo (Devon Meadows)
4VELVET SKY7348425.69P C Stanwix (Cranbourne North)
5CHICAGO52877NBTM R Collyer (Coburg East)
6NIVEK LAD24228NBTD A Johnson (Parkdale)
7PEDRO’S MOBILE27752NBTG W Connell (Harston)
8UNLOCK THE CODE4534625.72B Kinder (Girgarre)
9COOPER’S DELIGHT4178825.68P J Clark (Wangaratta)
10CROXTON LASS87667NBTJ L Stewart (Melton)
Race No. 6The Watchdog08:58PM (VICtime)
Special Event event over 390 Metres at Shepparton Of $2,052,845 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $2,051,000.

No.NameFormBestTrainer

1TAPESTRY LACE1113422.17W L Connell (Harston)
2RUGER6514222.43D A Beasley (Footscray West)
3THUNDERGUNS1246122.17J M Mcclelland (Jindera)
4SELSI FLYER2855322.28M Chilcott (Heathcote)
5BURNT FUSE1111222.34E F Caruana (Tarneit)
6LEGGY ELLE2321122.21B Kinder (Girgarre)
7TIZA KING2856322.27J Chilcott (Heathcote)
8DARLYN CHRIS3734122.37R Camilleri (Lara)
9HILL TOP SAM72188NBTG J Bromley (Epsom)
10LORD CHIVAS7433822.69T Vantaarling (Tallygaroopna)
Race No. 7Solar City Office Equipment09:15PM (VICtime)
Grade 5 event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1LIESEL63638NBTB Kinder (Girgarre)
2TERRY’S DELIGHT17171NBTP J Clark (Wangaratta)
3RODIONOVA22222NBTG J Glass (Kyabram)
4SNAKE CHARMER2181226.08S O’Brien (Ballan)
5FOOSE81651FSTDG A Bahen (Tallygaroopna)
6PREMIER DEMAND5264425.68P Dapiran (Seymour)
7TURBO BOY8354725.56W L Connell (Harston)
8MYA STARLING2477525.93P J Frost (Heathcote)
9HAWAII MAGIC71668FSHR J Giles (Harston)
10CLOVALLEY VIV17866NBTG W Connell (Harston)
Race No. 8Goulburn Valley Sprint09:38PM (VICtime)
Free For All event over 450 Metres at Shepparton Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1FIRST INCISION6711625.54T B Smart (Mooroopna)
2BEE FIFTY ONE2146825.53D A Beasley (Footscray West)
3RAFFERTY FLYER7211825.45R J Giles (Harston)
4LONELY DELIGHT1226325.70P J Clark (Wangaratta)
5QUARTER HITCH33F7125.21W A Vassallo (Devon Meadows)
6STREAKY BAY7165325.58M T Carter (Violet Town)
7METICULOUS RUBY7374325.52R J Giles (Harston)
8NITRO OSTI6261126.08L White (Ardlethan)
9STAR SURGEON1735625.93P J Clark (Wangaratta)
Race No. 9Jade Media Photography09:57PM (VICtime)
S/E Veteran event over 450 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1INDI OCTANE64633NBTD C R Field (Werribee)
2PRIMROSE VENUS85464NBTS Fealy (Mill Park)
3JAIMANDY EMILY3677125.47P P Donohue (Lurg Upper)
4RYE ASSASSIN21523NBTA Zampichelli (Bellfield)
5ZIEBELL6846325.84Y Andrews (Cranbourne North)
6WINNIE BAGO67848FSTDG S Bulman (Echuca)
7SING HALLELUJAH7585TFSTDD Petersen (Welshmans Reef)
8MOLLY’S LIZZIE15412NBTM J Siakew (Bendigo)
9SIR JOHNATHAN77F87FSTDB J Philippe (Kilmore)
Race No. 10Foott Waste & Recycling10:20PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1HE’S CREATIVE22828NBTK J Podmore (Wagga Wagga)
2MERCURY VAPOUR41445FSTDS Waycott (Springhurst)
3RYAN’S SOX2732822.57R E Gilmore (Arcadia)
4TEXAS COMMANDO2725422.31F Rachele (Shepparton)
5TANIA TWO SHOES18134FSHA Stewart (Melton)
6HOT AN CREATIVE1311322.32J M Mcclelland (Jindera)
7ANDREW’S COURAGE3346322.21M J Auld (Tatura)
8DON’T BOTHER ME1817322.45K J Eyles (Murchison)
9GOTTA WIN ONE6F65822.38T Vantaarling (Tallygaroopna)
10CATCH PEDROS SON84788FSHJ D Perkins (Romsey)
Race No. 11Shepparton Grc10:40PM (VICtime)
Grade 5 event over 390 Metres at Shepparton Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1OUR BLUEAGLE2151522.60R E Gilmore (Arcadia)
2TOP SELECTION1341322.17T A Miles (Tatura)
3EV’S BOY84425NBTM Mihailovic (Jacana)
4ELI ELI OH5564822.59J D Perkins (Romsey)
5TRINITY FLYER15578FSHD A Johnson (Parkdale)
6JUMPING JIMMY3175322.56A L Meyer (Hoppers Crossing)
7VOLTAGE LINE2153322.57M B Osborne (Goorambat)
8SEE SEE SEE2731222.60K M Repia (Long Gully)
9SID CHARLES6587522.82R J Giles (Harston)
10GOTTA WIN ONE6F65822.38T Vantaarling (Tallygaroopna)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments