Saturday, 7 June 2014

Greyhound Box Draw For Shepparton – Saturday, 7 June 2014

Race No. 1Ckh Painting5:30 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC MISTAKE [M]85F46NBTD Warburton (Tatura)
2ALL INN RIVER [M]2443NBTT Duncan (Harston)
3SENORITA AMY [M]47FSHP Boots (Merrigum)
4TARYN [M]4FSHS Keane (Kilsyth South)
5SHIRAZ SENOR [M]3NBTW Bocquet (Mullengandra)
6BOTANIC PHIL (NSW)[M]5FSHN Lund (Longwarry)
7HIGH SPENDER [M]34723NBTS Dervish (Stanhope)
8ALL INN MILES [M]64452NBTT Duncan (Harston)
9MASTER MOO [M]Res.FSHM Groom (Longwood)
10HURRICANE BLUE [M]Res.FSHJ Donaldson (Euroa)
Race No. 2Manish Gupta Accountants5:49 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1STEALTHY GYPSY [M]FSHR Boyce (Korumburra)
2LONESOME JETT (QLD)[M]FSHW Vassallo (Devon Meadows)
3BONNIE IMAGE [M]4FSHC Farrugia (Melton)
4FIRING FANTASY [M]52883NBTJ Donaldson (Euroa)
5SHIRDON HELGA [M]3725NBTD Mcdonald (Shepparton East)
6EMMA LOU FOZZ [M]F6724NBTB Fothergill (Numurkah)
7JARVO [M]6NBTJ Abela (Echuca)
8JETTA CAN RUN [M]62377NBTS Dervish (Stanhope)
9FLAWLESS ZAFONIC [M]Res.66284NBTK Lingard (Kilmore)
Race No. 3Elite Collars & Leads6:07 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CALL ME CALLAHAN [5]52333NBTM Bland (Cardross)
2ELITE GLADIATOR (QLD)[5]744122.42(8)P Kaltsis (Nagambie)
3MINI PIG [5]11112NBTL Hand (Cartwrights Hill)
4INTANGIBLE LASS [5]2674123.28(4)G Robinson (Violet Town)
5THAT’S INSERT [5]6811NBTW Hooke (Huntly)
6JAYNE FOZZ [5]58271NBTB Fothergill (Numurkah)
7PRIVATE FANTASY [5]6115522.36(2)S Waycott (Springhurst)
8ALL INN BLACK [5]7257222.40(4)T Duncan (Harston)
9OFFENSIVE LATIFI [5]Res.241FSTDJ Arthur (Lancaster)
10QUEENIE’S GIRL [5]Res.1874222.60(3)J Donaldson (Euroa)
Race No. 4Racers Function Centre6:29 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FANG LARKY [5]21514NBTD Jarvis (Sydenham)
2GONE DIRECT [5]5317125.52(2)S Waycott (Springhurst)
3DYNA FATBOB (NSW)[5]38141FSHM Delbridge (Balliang)
4FEAR THE FOX [5]54173FSHM Bland (Cardross)
5THRILLER LOVE [5]31233NBTB Milne (Kilmore)
6LYRICAL ALLEN (NSW)[5]11735NBTM Delbridge (Balliang)
7JUST A SUSPICION (NSW)[5]63344NBTM Ellis (Nathalia)
8JULIE FOZZ [5]3183525.76(8)B Fothergill (Numurkah)
9SHE’S LIL [5]Res.7351725.66(6)J Donaldson (Euroa)
10MUST BE SERIOUS [5]Res.51888NBTJ Donaldson (Euroa)
Race No. 5Jade Media Photography (gobis)6:49 PM (VIC time)
Special Event event over 450 metres at Shepparton Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1BE UP [3]6223225.62(2)D Warburton (Tatura)
2COUP D’ETAT [2]1382225.51(4)B Buchanan (Sunday Creek)
3DON’T BE SHORT [4]8341525.69(8)B Parker (Tatura)
4KRAKEN SOUPY [5]1148425.49(3)K Eyles (Murchison)
5PERFECT MADISON [5]245F1NBTG Rossin (Yarrambat)
6KEEP CALM [4]1134125.23(6)P Anderton (Devon Meadows)
7RUSTIC ROCKET [2]3124225.37(8)M Carter (Violet Town)
8COSE DROM [5]5521325.76(1)G Austin (Eaglehawk)
9NAVAHO [5]Res.6136225.71(6)L Austin (Eaglehawk)
10SHE’S LIL [5]Res.7351725.66(6)J Donaldson (Euroa)
Race No. 6Byers Electrical7:07 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 650 metres at Shepparton Of $2,305 Prizemoney.
1st: $1,615 2nd: $460 3rd: $230.

No.NameFormBestTrainer

1GOLDEN HIPPY [5]67477FSHT Whitford (Sale)
2HIGHFIELD SNITCH [5]F7431NBTP Kaltsis (Nagambie)
3LUKEY DEEZ [4]44745NBTM Carter (Violet Town)
4ZIPPING RORY (NSW)[5]27741FSTDB Dapiran (Northwood)
5VAPOURETTE [5]63557NBTT Sharp (Melton West)
6LOUD ONE [5]88861FSHM Wallworth (Gisborne)
7NEV [5]57763NBTC Duve (Denison)
8VERA ALLEN (NSW)[5]52474FSHM Delbridge (Balliang)
Race No. 7Shepparton News7:27 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 450 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN TROY [5]F841525.70(7)J Formosa (Heathcote)
2IRISH DOWN UNDER [4]6652625.52(1)N Burns (Rushworth)
3STEALTHY DANCER [5]55572FSHR Boyce (Korumburra)
4MIDNIGHT RUMOUR (NSW)[4]7626125.82(2)B Kinder (Girgarre)
5SMILEY SAM [5]32621FSHL Delbridge (Balliang)
6STEALTHY MARK [5]F6448NBTR Boyce (Korumburra)
7JONNY BLACK FOX [5]31113FSHW Vassallo (Devon Meadows)
8MISTER SUNRAYSIA [4]3413525.51(5)P Clark (Wangaratta)
9ALL INN KY [5]Res.5638625.62(8)T Duncan (Harston)
10PAGANI BRIDIE [5]Res.82882NBTJ Donaldson (Euroa)
Race No. 8Northern Districts Cup Final7:49 PM (VIC time)
Group Listed event over 450 metres at Shepparton Of $35,650 Prizemoney.
1st: $25,000 2nd: $7,150 3rd: $3,500.

No.NameFormBestTrainer

1KRAKEN CONCORD [4]1175125.52(2)K Eyles (Murchison)
2SYMMETRY LAD [5]22542NBTS Kaliszewski (Melton)
3OVERDRIVE [3]1154125.28(4)I Garland (Longlea)
4WHO TOLD BLACKIE [3]3234125.55(6)M Fothergill (Numurkah)
5QUICK HITCH [5]531F225.48(7)S Waycott (Springhurst)
6DEWANA RESULT [4]1F1125.01(6)B Dewan (Edithvale)
7XTREME KNOCKA [4]1125225.23(3)J Thompson (Pearcedale)
8GRAND LEGACY [3]4163125.32(7)P Dapiran (Northwood)
9BE UP [3]Res.6223225.62(2)D Warburton (Tatura)
10COUP D’ETAT [2]Res.1382225.51(4)B Buchanan (Sunday Creek)
Race No. 9Brian Beard Plumbing8:09 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MR. PIPELINE (SA)[5]11542NBTJ Formosa (Heathcote)
2AUNTY JANET [4]5712622.46(1)J Formosa (Heathcote)
3SPEEDY IN OZ [4]1463422.31(3)J Formosa (Heathcote)
4DRAINER [5]55145NBTR Boyce (Korumburra)
5SHRIKE [5]21343NBTJ Sayle (Herne Hill)
6ZABRISKIE [4]5247122.29(1)B Kinder (Girgarre)
7INTERNATIONALIST [5]7622322.48(1)S Stefanos (Longwood)
8PEPPER FOZZ [4]7362822.49(1)B Fothergill (Numurkah)
9BROTHER HOG [5]Res.2684522.32(3)S Waycott (Springhurst)
10WISE GUY (NSW)[5]Res.2444422.49(1)M Ellis (Nathalia)
Race No. 10Market Meats8:27 PM (VIC time)
Grade 5 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SHARP EDGE [5]24675NBTM Bland (Cardross)
2WAR TALK [5]65321NBTD Jarvis (West Meadows)
3QUILTY [5]52223FSHP Anderton (Devon Meadows)
4EFFIE TRINKETT [5]7515425.69(8)J Formosa (Heathcote)
5NATURAL OYSTER (QLD)[5]61122NBTS Melville (Beveridge)
6DINOSOUL [5]24323NBTK Hellmuth (Pearcedale)
7CHARDONNAY [5]1656525.75(8)N Perkins (Romsey)
8ROLFI BALE (NSW)[5]84541NBTM Delbridge (Balliang)
9BALLY SLEEK [5]Res.72646FSHM Delbridge (Balliang)
10TOO DEAR [5]Res.5F581FSHK Prowse (Red Cliffs)
Race No. 11Shepparton Veterinary Clinic8:51 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FINE DINER [5]13274NBTL Hellmuth (Pearcedale)
2LAMB SHANK (SA)[5]42514FSHK Prowse (Red Cliffs)
3DIAMOND HUSTLER [5]11287NBTJ Hooke (Huntly)
4RIVALS MISCREANT (NSW)[5]2155822.22(2)S Waycott (Springhurst)
5GLITCH [5]15363FSTDP Kaltsis (Nagambie)
6STEALTHY RHYTHM [5]41685FSHR Boyce (Korumburra)
7SILENT ALARM [5]1537322.56(5)B Fothergill (Numurkah)
8FRANK’S FLYER [5]33436FSTDA Hitchcock (Tennyson)
9MR. MOO [5]Res.1665122.34(1)M Groom (Longwood)
10STRIKE ME MAD [5]Res.33343FSHG Green (Lethbridge)