Thursday, 12 March 2015

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 12 March 2015

Race No. 1Don Chendo @ Stud3:16 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DASHING RHONDA [M]78345NBTD Eddy (Kialla West)
2ELUSIVE FORCE [M]32323NBTN Tait (Wangaratta)
3ARVO’S LEO [M]68675FSHK Arvanitis (Nyora)
4WITH PLEASURE [M]687FSTDA Hitchcock (Rochester)
5COBBER’S SHEILA [M]73NBTB Knight (Shepparton)
6TRANSYLVANIA [M]45656FSHV Mihalache (Altona Meadows)
7ENVIRONMENTALIST [M]7482TFSHJ Ward (Neerim South)
8DEECEE ZUES [M]43553NBTP Patterson (Bet Bet)
9STUMP’S DELIGHT [M]Res.24766FSTDP Clark (Wangaratta)
10MAD BEKIM [M]Res.56FSHM Nash (Little River)
Race No. 2Jade Media Photography3:31 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1REDFERN [M]63NBTM Mason (Finley)
2HYPERION (NSW)[M]77752NBTD Burkett (Girgarre)
3BREUST [M]47433NBTJ Worsfold (Girgarre)
4SPRING HOMBRE (NSW)[M]33352NBTS Stefanos (Longwood)
5JACKO FOZZ [M]54427NBTB Fothergill (Numurkah)
6GUNMETAL LAD [M]43FSHC Hennessy (Argyle)
7ORIENTAL BLADE [M]66372NBTA Blake (White Hills)
8TUNGAWONGA [M]857NBTP O’kane (Yarrawonga)
9BLONDE MAN [M]Res.54384NBTD Carswell (Elmore)
10SPIDER STRIKE [M]Res.4F566NBTC Russell (Kyabram)
Race No. 3Outa Credit @ Stud3:53 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1IMPRESSIVE LEVY [M]64332NBTD Warburton (Tatura)
2DOLLAR SPOT [M]22237NBTJ Maple (Little River)
3BINGO REG [M]43547FSHA Rocke (Merrigum)
4WILLEM WHO [M]2427NBTD Boots (Merrigum)
5CHE ROAD [M]67832FSHM Collyer (Coburg East)
6OMAMORI [M]38684NBTD Eddy (Kialla West)
7INFINITE SENOR [M]62422FSHJ Ward (Neerim South)
8DARBO FOZZ [M]77NBTB Fothergill (Numurkah)
9EMILLIE BEAN [M]Res.576NBTW Methven (Wooragee)
10PRETTY CRAZY [M]Res.35665NBTS Collyer (East Coburg)
Race No. 4World Wide Greyhounds4:13 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DON’S LEGEND [5]237F4FSHN Carthew (Newcomb)
2KID MONOPOLY [5]1844522.43(6)D Jarvis (West Meadows)
3SHIRDON WEE NELL [5]4553122.57(8)D Mcdonald (Shepparton East)
4ARVO’S TAYZER [5]F572322.88(3)K Arvanitis (Nyora)
5MCAVANEY [5]56755FSTDJ Power (Burnside)
6DOZER LAD [5]25552NBTJ Reddoch (Healesville)
7STAR RIPPER [5]55644NBTS Tyley (Wallan)
8JOEL’S PLEDGE [5]1728522.48(5)T Comensoli (Wangaratta)
9MONKIRA [5]Res.65575NBTC Newman (Chiltern)
10FEEL THE LOVE [5]Res.1746622.53(7)G Howarth (Longwood)
Race No. 5Elite Collars & Leads4:33 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DIGGER’S BEACH (NSW)[5]31634FSTDG Hopes (Reservoir)
2LITTLE ZIPPITY (SA)[5]85355NBTL Forte (Wyndham Vale)
3STYLISH CHIPS (NSW)[5]5533822.29(8)S Vantaarling (Tallygaroopna)
4MARY’S GUESS (QLD)[5]4722222.37(7)B Kinder (Girgarre)
5POLLOS HERMANOS [5]8446722.52(7)M Shaw (Yarrawonga)
6LOONEY LUCY [5]2555222.40(4)M Giddings (Toolleen)
7GIMME BUTTERFLYS [5]7222122.26(2)J Fothergill (Heathcote)
8BIG BAD ROY [5]5875F22.50(6)P Stefanos (Longwood)
9MOLLY’S SILVER (NSW)[5]Res.2418822.67(4)A Marum (Anakie)
10MANELITO (NSW)[5]Res.6783522.63(8)D Petersen (Wangaratta)
Race No. 6Market Meats4:53 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER TART [5]6353325.83(3)F Zeinert (Barnawartha)
2KID FAMECHON [5]1412725.68(4)D Jarvis (West Meadows)
3COSMIC MISTAKE [5]5467526.00(6)D Warburton (Tatura)
4DRAGON EMPIRE [5]2575525.51(6)R Clark (Toolleen)
5LEXTON GOLD [5]41154NBTC Russell (Kyabram)
6MIGHTY HULK (NSW)[5]2358725.79(2)T Van taarling (Tallygaroopna)
7ESCAPADE JESS (NSW)[5]77678NBTG Hopes (Reservoir)
8NINJA ZORRO [5]33863NBTM Davis (Altona Green)
9STYLISH FANTASY (NSW)[5]Res.54274NBTS Vantaarling (Tallygaroopna)
10FEAR HER [5]Res.4848725.74(7)B Groom (Longwood)
Race No. 7Follow @grv_news On Twitter5:13 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PAGANI CHLOE [5]865F722.40(6)J Donaldson (Euroa)
2PARAMOUNT ARROW [5]31467NBTS Kruckel (Lake Goldsmith)
3ORIENTAL OUTLAW [5]53546NBTJ Mangion (Numurkah)
4COSMIC LADY (NSW)[5]55641FSTDM Collyer (Coburg East)
5RYBORA LIZZIE [5]2566622.66(6)B Van schaik (Wangaratta)
6SANZ GOLD [5]3855722.42(5)G Buchanan (Sunday Creek)
7FRECKLE’S WAY [5]8436122.75(1)W Methven (Wooragee)
8SMALL AND SPEEDY [5]8643F22.38(8)B Parker (Tatura)
9KRIPKE [5]Res.277F422.51(3)M Nash (Little River)
10STYLISH FANTASY (NSW)[5]Res.5427422.49(4)S Vantaarling (Tallygaroopna)
Race No. 8Finer Fruits5:33 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE REC CON [5]38438NBTM Nash (Little River)
2WHO TOLD LOCHIE [5]3846425.64(7)M Fothergill (Numurkah)
3KUBAN KANGAROO (NSW)[5]3525525.56(4)P Stefanos (Longwood)
4CHOIR MASTER [5]86777NBTJ Donaldson (Euroa)
5TO SEVEN ELEVEN (NSW)[5]7363625.44(8)P Kaltsis (Nagambie)
6KING SPOTALOT [5]4751226.05(4)W Methven (Wooragee)
7BODAFAN (NSW)[5]62783NBTD Grindley (Corowa)
8OUSTI [5]87464FSHN Tapp (Narre Warren)
9SPREADING RUMORS [5]Res.63875NBTP Patterson (Bet Bet)
10WOOMERA [5]Res.58177NBTC Newman (Chiltern)
Race No. 9Manish Gupta Accountants5:53 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CHARLEES JACKPOT (NSW)[6]25454NBTD Burkett (Girgarre)
2LISICKI SPUR [6]1334825.72(3)M Fothergill (Numurkah)
3RUSTY’S CAPE (QLD)[6]4556325.82(5)S Lithgow (Devon Meadows)
4CULTURAL [6]2534125.88(1)D Pell (Toolleen)
5BLACK TYPHOS (WA)[6]78758FSHM Howe (Tarneit)
6GHOSTBUSTER [6]56167NBTD Burkett (Girgarre)
7DOUGIE’S CACTUS [6]5433525.67(3)D Warburton (Tatura)
8VENOM’S LAD [6]52854FSHJ Thorpe (Arthurs Creek)
9TAT BAZZA [6]Res.5416525.70(3)B Parker (Tatura)
10DON’S BULLET [6]Res.7876526.01(4)K Ward (Mount Moriac)
Race No. 10Brian Beard Plumbing6:12 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1VASILE BOY [7]88345FSTDV Mihalache (Altona Meadows)
2AVATAR BECKER [7]45213NBTD Mcdonald (Shepparton East)
3SHE CAN’T RUN [7]42588NBTK Eyles (Murchison)
4HIGHFIELD BESSIE [7]3574526.40(2)N Tait (Wangaratta)
5GERRY’S COMMANDO (QLD)[7]5531326.33(3)S Lithgow (Devon Meadows)
6SONNY’S TAS [7]2257126.06(2)D Warburton (Tatura)
7RONNIE’S DELIGHT [7]16737NBTA Norris (West Footscray)
8MY NAME’S MAY [7]36456NBTM Petts (Lancaster)
9BLUE JAGER LIGHT (NSW)[7]Res.24274FSTDM Lithgow (Devon Meadows)
10DARK AVENGER [7]Res.23614FSHY Andrews (Cranbourne North)
Race No. 11Oaks Road @ Stud6:29 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMIC GROOVER [6]53854NBTJ Formosa (Heathcote)
2RANCE REGSTRONG [6]7527722.51(8)N Mcmenamin (Thurgoona)
3SELYNYA KEV [6]67125FSHK Ward (Mount Moriac)
4TWO FOR TWELVE (NSW)[6]27423NBTB Groom (Lancefield)
5RIDDLE ME LAD [6]7353822.34(Q)(6)N Tait (Wangaratta)
6PENNY’S FOR ME [6]5313722.34(3)J Carr (Glenrowan)
7DUGAN (NSW)[6]87374NBTA Marum (Anakie)
8ARVO’S JOY [6]75656NBTG Arvanitis (Nyora)
9FAWN KARA [6]Res.31768NBTJ Reddoch (Healesville)
Race No. 12Paddy Whacker @ Stud6:47 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARVO’S LEROY [7]45142FSHK Arvanitis (Nyora)
2SPRING PREMIER (NSW)[7]86652NBTS Stefanos (Longwood)
3ARVO’S SAMARAS [7]44747FSHG Arvanitis (Nyora)
4CLOVALLEY BEV [7]6823322.76(6)W Connell (Harston)
5NODDIN OFF [7]27561FSHJ Maple (Little River)
6RIVAL JOSH [7]83888NBTM Mason (Finley)
7SUPER FLASH [7]57824NBTK Kubik (Epping)
8MINCEY MOO [7]2552222.21(3)B Groom (Longwood)
9SHE’S LIL [7]Res.22234NBTJ Donaldson (Euroa)
10FREDWYN [7]Res.3475822.80(1)A Dexter (Katunga)