Thursday, 17 July 2014

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 17 July 2014

Race No. 1Cape Hawke @ Stud3:27 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1STORM CHERRY [M]55526NBTD Trethowan (Chiltlern)
2SINK THE SLIPPER [M]77NBTP Boots (Merrigum)
3MOLLY’S HARMONIE [M]55858NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
4PAWSATIVE [M]26577FSHC Arthur (Lancaster)
5VILNIUS [M]46783NBTA Blake (White Hills)
6SMALL AND SPEEDY [M]242NBTB Parker (Tatura)
7IMA GOODIN (TAS)[M]22252FSHR Cameron (Cranbourne)
8MISS PALMER [M]75384NBTP Giles (Tatura)
9ROSE FERN [M]Res.42755FSTDM Mason (Finley)
10HELERAY JARDA [M]Res.27755NBTH Sellars (Shepparton)
Race No. 2Quest Shepparton3:44 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMITE MOUSE [M]432NBTP Cullie (Rushworth)
2DON’S LADY [M]26775NBTK Ward (Mount Moriac)
3BATTRICK BANDITS [M]62455NBTR Dunne (St Albans)
4NIFTY NEFERTITI [M]32232NBTS Drummond (Heathcote)
5HURRICANE BLUE [M]38NBTJ Donaldson (Euroa)
6BLACK JAPIKA [M]56NBTR Wilkinson (Pyalong)
7MY LIBBY DOZER [M]77357FSHJ Reddoch (Healesville)
8SHIRDON WEE NELL [M]57FSHD Mcdonald (Shepparton East)
9YA THERE JOE [M]Res.727NBTD Warburton (Tatura)
10RONNIE’S DELIGHT [M]Res.54448NBTR Giles (Harston)
Race No. 3Glen Gallon @ Stud4:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1JAIMANDY BONNIE [M]6723NBTP Donohue (Upper Lurg)
2IMMEASURABLE [M]34583NBTG Kantzidis (Bundoora)
3RAINBOW REBEL [M]44453FSTDS Abela (Lockwood)
4MUFASA PRIDE [M]56842FSHA Blake (White Hills)
5MY MATE PERCY (NSW)[M]468NBTS Stefanos (Longwood)
6MISS KARMA (NSW)[M]61332FSTDS Quinlan (Rushworth)
7PITT STREET [M]71844FSHT Salpigtidis (Plenty)
8PRAHA [M]28887FSHA Blake (White Hills)
9MOVEFASA REG (NSW)[M]Res.52446NBTD Burkett (Girgarre)
10TYPHOON BLAKE [M]Res.44275FSTDS Stefanos (Longwood)
Race No. 4Jade Media Photography4:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1OUR BANJO [5]64471FSHN Carthew (Newcomb)
2DATA COOL [5]451FSHR Hayes (Toolleen)
3LIL’ SWISS (NSW)[5]55763NBTG Johnston (Bet Bet)
4PHIL MIWOLET [5]65657FSHV Gay (Hastings)
5HAY TY [5]61286FSHD Wheeler (Cranbourne North)
6ROSETTA CAPRICI [5]7758222.85(5)J Uglietta (Yan Yean)
7DANNY BE GOOD [5]66357NBTS Humphries (Locksley)
8COSMIC MISTAKE [5]6416322.70(3)D Warburton (Tatura)
9DEMON HUNTER (NSW)[5]Res.8587622.36(7)J Donaldson (Euroa)
10ELLIE DUNBAR [5]Res.13375NBTM Hynes (Drouin South)
Race No. 5Don Chendo @ Stud4:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SOFT BALLAD [5]6371626.10(2)D Jarvis (West Meadows)
2TIGGERLONG MOON (NSW)[5]32235NBTR Whybrow (Chiltern)
3PRETTY AND WITTY [5]1383325.88(3)D Bunn (Tylden)
4POLLOS HERMANOS [5]32212FSTDM Shaw (Yarrawonga)
5APPROVAL (NSW)[5]4552225.41(7)W Bocquet (Mullengandra)
6TEK SCREW [5]3635126.00(8)G Campbell (Peechelba)
7ANGLE [5]5511525.84(2)B Milne (Kilmore)
8REDDING [5]8321325.73(7)B Pell (Toolleen)
9SKIRMISH [5]Res.2387825.81(3)S Stefanos (Longwood)
10JUST LIKE BILLY [5]Res.5788525.90(6)J Donaldson (Euroa)
Race No. 6Finer Fruits5:10 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1AUSSIE IRISH [5]68632NBTN Burns (Rushworth)
2STAR TASTIC [5]87446NBTG Bromley (Bendigo)
3FRECKLE’S WAY [5]4511426.06(2)W Methven (Wooragee)
4JARAIG PITSTOP (TAS)[5]6454226.00(4)K Abela (Lockwood)
5SHANNON CAPRICIO [5]6688626.00(4)J Uglietta (Yan Yean)
6WHAT’S THE HINT [5]1655325.59(5)P Osborne (Goorambat)
7SWEET LATTE [5]1827625.78(7)W Bocquet (Mullengandra)
8MONKIRA [5]4854726.24(2)C Newman (Chiltern)
9GABBILICIOUS (NSW)[5]Res.6783826.07(5)D Burkett (Girgarre)
10BLACK PROMISE [5]Res.48548NBTJ Worsfold (Girgarre)
Race No. 7Top Cat Video5:34 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DOZER BOY [5]43526FSHJ Reddoch (Healesville)
2KIWI DEVIL (NSW)[5]73467FSHJ Jarkis (Lang Lang)
3CHASER LESSON (WA)[5]52337NBTB Philippe (Kilmore)
4SLY JONES [5]6768322.33(5)J Arthur (Lancaster)
5HENRY STOMPER [5]44122NBTV Gay (Hastings)
6TIGGERLONG RUM (NSW)[5]45735FSHR Whybrow (Chiltern)
7RIVALS MISCREANT (NSW)[5]8457122.22(2)S Waycott (Springhurst)
8ALCALA [5]17668FSTDC Newman (Chiltern)
9VINTAGE DAICOS [5]Res.15F8622.25(2)S Drummond (Heathcote)
10CONCEALED (NSW)[5]Res.7748522.24(2)R Glass (Kyabram)
Race No. 8Nolan @ Stud5:50 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN BYE [5]7427325.54(8)T Duncan (Harston)
2NIKKI CEE [5]25468NBTG Connell (Harston)
3WHO TOLD LOCHIE [5]4636225.64(7)M Fothergill (Numurkah)
4WALLY PORTELLI [5]55353NBTW Portelli (Rockbank)
5WICKED FOUR [5]4275225.69(8)P Patterson (Bet Bet)
6CHOIR MASTER [5]17467NBTR Greig (Nathalia)
7ATLAS SURPRISE [5]2285325.81(4)L Cookson (Junortoun)
8GRACE THE ACE [5]83737FSHW Bocquet (Mullengandra)
9INTERNATIONALIST [5]Res.2335625.55(1)S Stefanos (Longwood)
10GO SNIPER [5]Res.7661525.74(4)K Ward (Mount Moriac)
Race No. 9Oaks Road @ Stud6:12 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CARBRECEL (QLD)[5]6463722.27(1)C Newman (Chiltern)
2STYLISH RULER [5]56554NBTJ Formosa (Heathcote)
3MILLY MOOKA [5]7847722.60(2)B Kinder (Girgarre)
4ALBION [5]3866322.65(1)B Knight (Shepparton)
5ALL IN TEARS [5]7255122.46(5)T Duncan (Harston)
6SUMMERLAND [5]18862FSHA Paraskevas (Cranbourne South)
7CAN’T SPEND IT [5]7783222.61(1)A Blake (White Hills)
8TWILIGHT REVENGE [5]8211122.53(8)S Vantaarling (Tallygaroopna)
9ORANGE JACK (NSW)[5]Res.2261622.69(2)K Ward (Mount Moriac)
10SHRIKE [5]Res.38634NBTJ Abela (Tennyson)
Race No. 10Manish Gupta Accountants6:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DYNA PRANKSTER (NSW)[5]14557NBTR Camilleri (Lara)
2FANTASY EXPRESS [5]25444NBTF Meyer (Maryborough)
3STRIKE THE SPIKE [5]28363NBTS Gibilisco (Lockwood South)
4TWENTY TWO BLUE [5]34551NBTR Robinson (Venus Bay)
5JACK’S LEGEND [5]48523NBTK Ward (Mount Moriac)
6SON OF SASSI [5]641FSHD Jarvis (West Meadows)
7JORAINE [5]44771FSHS Abela (Lockwood)
8OUR MISS RUBY [5]8635825.94(1)J Uglietta (Yan Yean)
9RED CABOOSE (NSW)[5]Res.1646526.11(6)S Stefanos (Longwood)
10TAMINICK GIRL [5]Res.2122826.67(7)G Campbell (Peechelba)
Race No. 1124/7 Labour Hire6:52 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1STYLISH CHIPS (NSW)[5]1425722.63(5)S Vantaarling (Tallygaroopna)
2QUEENIE’S GIRL [5]4264622.60(3)J Donaldson (Euroa)
3RIVAL STACEY [5]5854122.41(5)Y Duncan (Tamleugh)
4LATIFI SIENNA [5]222122.66(8)J Arthur (Lancaster)
5SWEET ADI [5]76578NBTR Giles (Harston)
6ALL INN STAR [5]2324122.64(7)T Duncan (Harston)
7COMMANDER DINO [5]66886FSTDJ Uglietta (Yan Yean)
8FLYING PADDY (TAS)[5]58311NBTJ Mccallum (Craigieburn)
9BOOM CHERRY [5]Res.2688822.46(8)D Trethowan (Chiltlern)
10NORTHERN DANCER (NSW)[5]Res.7F53522.44(Q)(7)P Glover (Numurkah)