Thursday, 2 April 2015

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 2 April 2015

Race No. 1Shepparton News3:47 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1ELUSIVE FORCE [M]32322NBTN Tait (Wangaratta)
2DEADMAN JUNCTION [M]54F33NBTS Wells (Nagambie)
3OH LELE PETER [M]53342NBTG Campbell (Anakie)
4CONTEMPLATE (QLD)[M]52NBTP Kaltsis (Nagambie)
5JACK WILLOW [M]25563FSHK Iles (Longwarry)
6JOSIE’S LASS [M]53NBTE Keene (Long Gully)
7BOUNDA’S STORM [M]5F552NBTA Marum (Anakie)
8WINTER SNIP [M]5762NBTJ Donaldson (Euroa)
9YA THERE [M]Res.6523323.11(Q)(6)J Scott (Whittlesea)
10RUN FOR ROSES [M]Res.38FSHK Repia (Long Gully)
Race No. 2Shepparton Veterinary Clinic4:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BANYANDAH BOY [M]52747NBTR Sharples (Murchison)
2RADICAL GHOST (NSW)[M]66523NBTM Ellis (Nathalia)
3TAT MINNIE [M]57483NBTB Parker (Tatura)
4KRAKEN FLASH [M]46873NBTK Eyles (Murchison)
5SPRING HOMBRE (NSW)[M]52322NBTS Stefanos (Longwood)
6YESSA [M]62743FSHM Nash (Little River)
7JACKO FOZZ [M]27768NBTB Fothergill (Numurkah)
8KILTY MAN [M]74372FSHK Ward (Mount Moriac)
9YIPPER BALE (NSW)[M]Res.77465FSHT Womann (Lara)
10IT’Z FAIR DINKUM [M]Res.66676NBTA Marum (Anakie)
Race No. 3World Wide Greyhounds4:27 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1CHARLTIA LAD [7]4658222.63(8)B Martell (Tallangatta)
2SENOR TAB [7]73547FSHD Curtain (Longwarry)
3DARK BULLET [7]27633NBTG Bromley (Bendigo)
4DOLLAR SPOT [7]3712222.63(2)J Maple (Little River)
5HARCOURTS JOE [7]78568FSHD Petersen (Wangaratta)
6INFINITE SENOR [7]22132NBTJ Ward (Lake Goldsmith)
7OMEGA CLOVER [7]48332FSHD Curtain (Longwarry)
8BANYANDAH JET [7]1417322.75(7)K Eyles (Murchison)
9BLURTON [7]Res.27188FSHK Ward (Mount Moriac)
10JILL LAKER [7]Res.22215FSHP Patterson (Bet Bet)
Race No. 4Jade Media Photography4:47 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1NO NO’S [7]3421NBTG Lemin (Axedale)
2SLIPAWAY SIMBA [7]77433FSHK Quinn (Cundare)
3ADARA LAD [7]65164FSHN Lund (Longwarry)
4OMAMORI [7]8472126.08(8)D Eddy (Kialla West)
5SMURFTASTIC [7]4517FSHD Franklin (Lang Lang)
6BIT OF ALRIGHT [7]58773NBTP Formosa (Lalor)
7MY NAME’S MAY [7]45686NBTM Petts (Lancaster)
8COSMIC KIWI (QLD)[7]4676425.98(Q)(2)S Quinlan (Rushworth)
9CULLQUIN SAM [7]Res.3143426.13(2)A Dalton (Seymour)
10MISS TREWVAIN [7]Res.45667NBTT Womann (Lara)
Race No. 5Byers Electrical5:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RED BOMBER [6]87684FSTDG Green (Lethbridge)
2LISICKI SPUR [6]4877425.72(3)M Fothergill (Numurkah)
3SONNY’S TAS [6]2571125.91(6)D Warburton (Tatura)
4SPRING PREMIER (NSW)[6]5215526.15(2)S Stefanos (Longwood)
5CLOVALLEY BELLE [6]85178NBTG Connell (Harston)
6FAWN MONTOYA [6]68455NBTK Brooks (Rupanyup)
7MARLY GIRL [6]36123FSHN Lund (Longwarry)
8TAT BAZZA [6]4165225.70(3)B Parker (Tatura)
9COSMIC PILOT [6]Res.78566NBTG Milthorpe (Wahgunyah)
10SNAKE WOMAN [6]Res.5147825.74(5)D Geall (Lara)
Race No. 6Brian Beard Plumbing5:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LUDWIG BALE (NSW)[5]4143725.76(4)D Coleman (Lara)
2TIGER OF OZ [5]4255325.57(2)J Formosa (Heathcote)
3KID FAMECHON [5]7484225.68(4)D Jarvis (West Meadows)
4NINJA ZORRO [5]38637NBTM Davis (Altona Green)
5FANTASY EXPRESS [5]7763626.09(2)A Blake (White Hills)
6LOLLIE LIVEWIRE [5]45243NBTM Ellis (Nathalia)
7HE’S PANICKEN [5]12532NBTM Tocknell (Rosebud)
8SHANNON CAPRICIO [5]7757726.00(4)J Uglietta (Yan Yean)
9CHARLIE PEARCE [5]Res.28658NBTR Clark (Toolleen)
10TONNAGE (NSW)[5]Res.24268FSHD Coleman (Lara)
Race No. 7Top Cat Video5:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DANNY DARKO (NSW)[5]33823FSHA Craven (Wangaratta)
2MARITA JAY [5]68784NBTD Jarvis (West Meadows)
3MONKIRA [5]5575526.24(2)C Newman (Chiltern)
4COSMIC MISTAKE [5]4675226.00(6)D Warburton (Tatura)
5LORD DIAMOND [5]61833NBTD Coleman (Lara)
6KRIPKE [5]F4372FSTDM Nash (Little River)
7JACK’S LEGEND [5]83755NBTN Carthew (Newcomb)
8FLIP THE BOAT [5]44112FSHP Dunlevey (Cohuna)
9STRIKE ME MAD [5]Res.78667NBTG Green (Lethbridge)
10KUBAN KANGAROO (NSW)[5]Res.2554525.56(4)P Stefanos (Longwood)
Race No. 8Ckh Painting6:06 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TO SEVEN ELEVEN (NSW)[5]3636325.44(8)P Kaltsis (Nagambie)
2SISCO LEGEND [5]8478125.95(8)A Marum (Anakie)
3SUAVE ODESSA (NSW)[5]4634325.77(8)J Fothergill (Heathcote)
4RICK FERN [5]2824325.54(2)M Mason (Finley)
5BOSTON GEORGE [5]1373525.70(4)J Formosa (Heathcote)
6JEREMEY RENT [5]6366625.61(6)B Pell (Toolleen)
7IRISH DOWN UNDER [5]5681325.52(1)D O’mara (Rushworth)
8MANDZUKIC [5]7165325.96(4)K Ashton (Charlton)
9SPREADING RUMORS [5]Res.87587NBTP Patterson (Bet Bet)
10BENDIS BALE (NSW)[5]Res.61657NBTD Coleman (Lara)
Race No. 9Market Meats6:23 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PEP CEE KOLA [7]87852FSHS Kruckel (Lake Goldsmith)
2PATJACK LOMAR (NSW)[7]2148322.47(2)N Mcmenamin (Thurgoona)
3DARBO FOZZ [7]7754122.51(7)B Fothergill (Numurkah)
4LADIES KAY [7]35178NBTR Dunne (St Albans)
5BLAZING APACHE [7]21732FSHD Hills (Taradale)
6LIL’ MISS PLEB [7]43131FSHR Boehm (Nilma Nth)
7KILTY MISS [7]15366FSTDK Quinn (Cundare)
8DOVIZIOSO [7]16FSHS Elmes (Nima Nth)
9ANDY’S DELIGHT [7]Res.4457422.79(4)P Clark (Wangaratta)
10RIVAL JOSH [7]Res.88845NBTM Mason (Finley)
Race No. 10Finer Fruits6:43 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MAX MCGUINESS [5]6756222.36(6)P Siakew (Bendigo)
2BASS GIRL [5]85566NBTD Petersen (Wangaratta)
3DYNA NODOKA (NSW)[5]68571NBTT Womann (Lara)
4SENORITA DAPHNE [5]83768NBTT Womann (Lara)
5CLASSY CAPRI [5]F168522.36(7)R Boehm (Nilma Nth)
6ELITE STRESS [5]54273NBTN Carthew (Newcomb)
7THRILLER LOVE [5]1653222.30(3)D Franklin (Lang Lang)
8GIMME BUTTERFLYS [5]2187322.26(2)J Fothergill (Heathcote)
9AMERCIA BALE (NSW)[5]Res.17647FSHD Coleman (Lara)
10FRANK PICKLE [5]Res.7773522.18(6)S Burke (Kanyapella)
Race No. 11Elite Collars & Leads7:02 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1RAT TAIL JIMMY [6]3353322.32(8)S Mckenzie (Woodvale)
2TYPHOON BLAKE [6]5257222.52(8)D Blake (Rupanyup)
3TWO FOR TWELVE (NSW)[6]74232NBTB Groom (Lancefield)
4WINTER BLUES [6]78211FSHP Dunlevey (Cohuna)
5ARIE’S JEWEL [6]5664122.53(5)P Boots (Merrigum)
6JUDY’S MY NAME [6]4256322.67(7)B Fothergill (Numurkah)
7BRYCE’S BOY [6]63151NBTD Blake (Rupanyup)
8URGENT THIRST [6]77838NBTB Philippe (Kilmore)
9NANCY’S GUESS (QLD)[6]Res.8826622.51(8)A Marum (Anakie)
10THAT’S INSERT [6]Res.76778NBTR Matthews (Arcadia South)
Race No. 12Manish Gupta Accountants7:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE TULIP [5]53381NBTT Matthyssen (Talbot)
2MIGHTY HULK (NSW)[5]35873NBTT Van taarling (Tallygaroopna)
3DON’S LEGEND [5]F4254NBTK Iles (Longwarry)
4NO LOOKING BACK (NSW)[5]7845822.08(2)D Oborne (Heathcote)
5SHINTARO TAKESHI [5]3465722.61(2)D Blake (Rupanyup)
6PRISON CELLS [5]5463122.75(1)B Mcnamara (Junortoun)
7COSMIC GENE [5]5472322.32(4)B Kinder (Girgarre)
8EDDY GOES BANG [5]1376322.58(8)N Tait (Wangaratta)
9PAGANI CHLOE [5]Res.65F7822.40(6)J Donaldson (Euroa)
10OWEN NEWITT [5]Res.6357722.24(5)S Burke (Kanyapella)