Thursday, 21 July 2016

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 21 July 2016

Race No. 1Dpr Insurance Brokers3:21 PM (VIC time)
All Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1OWING IT (NSW)[M]25457FSHJ Smith (The Rock)
2RINGLOCK QUEEN [M]57385NBTC Glen (Tennyson)
3MONKEY YEAR [M]58437NBTP Dower (Golden Square)
4ARIKI WHERO [M]33636FSTDW Elson (Seymour)
5NO WORRIES BUDDY (NSW)[M]36722NBTM Abey (Huntly)
6HIGHFIELD MURPH [M]FSHN Tait (Wangaratta)
7CHABAY LARAY (NSW)[M]42255NBTG Johnston (Bet Bet)
8RUBY CIARO (WA)[M]85777FSHS Thomas (Sandon)
9SURFIN’ DAZZA (NSW)[M]Res.65458FSHD Mines (Stuart Town)
10SUPER DUPER GAL [M]Res.25652NBTS Wetzels (Seymour)
Race No. 2Jade Media Photography3:37 PM (VIC time)
All Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SOLITARY [M]4FSHR Brittain (Maidstone)
2TEXAS PILEDRIVER (NSW)[M]45768FSTDL Mitchell (Lara)
3BLACK STAR ALERT [M]68NBTR Anchen (Nagambie)
4AMERICAN CHARM [M]38FSHK Jordan (Little River)
5STORM OF ALL [M]FSHS Gibilisco (Lockwood South)
6PROVEN MONA [M]FSHF Vantaarling (Tallygaroopna)
7REDFIN FOZZ [M]26564NBTB Fothergill (Numurkah)
8MINOR HICCUP [M]6887NBTS Thomas (Sandon)
9SURFIN’ DAZZA (NSW)[M]Res.65458FSHD Mines (Stuart Town)
10SUPER DUPER GAL [M]Res.25652NBTS Wetzels (Seymour)
Race No. 3Outa Credit @ Stud3:58 PM (VIC time)
All Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ROYALE LADY [M]7NBTS Humphries (Locksley)
2RENE’S MEMORY (NSW)[M]42463NBTR Hayes (Toolleen)
3TWO MUGS IN (NSW)[M]FSHL Azzopardi (East Longwood)
4HILLBILLY SPUNK [M]484F8NBTJ Wilson (Korong Vale)
5PATTY’S PEARL (NSW)[M]FSHS Stefanos (Longwood)
6SKIP BAIL (NSW)[M]8FSTDY Carter (Mudgegonga)
7REVEREND JOHN [M]68744FSTDB Hall (Dingee)
8HIGHFIELD BAMBO [M]FSHN Tait (Wangaratta)
9AMERICAN BANDIT [M]Res.12FSHK Jordan (Little River)
10SUPER DUPER GAL [M]Res.25652NBTS Wetzels (Seymour)
Race No. 4Finer Fruits4:17 PM (VIC time)
All Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HILLBILLY KISSES [M]66486NBTJ Wilson (Korong Vale)
2DESTRUCTACON (SA)[M]5538FSHL Mitchell (Lara)
3CYCLONE ROY [M]888FSTDD Boots (Merrigum)
4MIDORI MISS (NSW)[M]26725NBTK Mitchell (Norlane)
5HIGHFIELD FRED [M]FSHN Tait (Wangaratta)
6XAVIER’S MATE [M]FSHC Grenfell (Avalon)
7GUNDY’S GIFT [M]47FSHA Blake (White Hills)
8CAITLIN LOUISE [M]58866NBTJ La rosa (Seymour)
9SURFIN’ DAZZA (NSW)[M]Res.65458FSHD Mines (Stuart Town)
10AMERICAN BANDIT [M]Res.12FSHK Jordan (Little River)
Race No. 5Elite Collars & Leads4:42 PM (VIC time)
All Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PATTY’S PRINCE (NSW)[M]63546NBTS Stefanos (Longwood)
2CONCRETE LEVEL [M]872FSHA Marum (Corop)
3MOLLY’S ENTITY [M]24FSHL Azzopardi (East Longwood)
4SHAZZA’S GIFT [M]78657NBTS Van taarling (Tallygaroopna)
5KRAKEN DORA [M]666FSHK Eyles (Murchison)
6SIR FIRE [M]22447NBTN Tait (Wangaratta)
7SET POINT [M]FSHP Clark (Wangaratta)
8UNCLE BUMP [M]7FSHG Glass (Kyabram)
9BUNTINE EXPRESS (NSW)[M]Res.35755FSTDB Smith (The Rock)
10RIVER END [M]Res.53572NBTW Lamb (Table Top)
Race No. 6Oaks Road @ Stud5:02 PM (VIC time)
All Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SPLIT CHIC [M]75774NBTA Costa (Shepparton)
2GALVANIZE [M]5NBTV Mileto (Toolamba)
3GORDIES [M]T7NBTP Clark (Wangaratta)
4BOROUGH BLACK (QLD)[M]35233NBTB Lock (Eaglehawk)
5JAMBA LAD [M]FSHA Symons (Goornong)
6GINZA LION [M]FSHM Wallworth (New Gisborne)
7PARIE SHIRAZ [M]88847NBTB Kinder (Girgarre)
8HIGHFIELD BONES [M]77585NBTN Tait (Wangaratta)
9BUNTINE EXPRESS (NSW)[M]Res.35755FSTDB Smith (The Rock)
10RIVER END [M]Res.53572NBTW Lamb (Table Top)
Race No. 7Manish Gupta Accountants5:21 PM (VIC time)
All Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MINCA MAN [M]3373NBTR Hayes (Toolleen)
2ROSIE’S GIFT [M]53358FSHD Sheridan (Talbot)
3REALITY TIME [M]FSHN Perkins (Romsey)
4KRAKEN BELLOWS [M]44425NBTK Eyles (Murchison)
5GAMER BALE (NSW)[M]4726FSHR Camilleri (Lara)
6WARRINGAL MISS [M]5FSHJ Torr (Myers Flat)
7BARN’S DELIGHT [M]5NBTP Clark (Wangaratta)
8HIGHFIELD FLIRT [M]FSHN Tait (Wangaratta)
9BUNTINE EXPRESS (NSW)[M]Res.35755FSTDB Smith (The Rock)
10RIVER END [M]Res.53572NBTW Lamb (Table Top)
Race No. 8Brian Beard Plumbing5:37 PM (VIC time)
All Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SAINT BERTY BODD (NSW)[M]878NBTP Clark (Wangaratta)
2GARNIER BALE (NSW)[M]43544FSHR Camilleri (Lara)
3SURFING LASS [M]F5383NBTM Nash (Little River)
4TWILIGHT BUTCH [M]44464NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
5I’LL BE BLACK [M]47T87NBTP Smoor (Durham Ox)
6BEEJAY’S LAD [M]FSHD Barron (Eden Park)
7SKIPALONG KELLY [M]87874NBTD Jarvis (Westmeadows)
8BUDGE [M]3563FSTDB Smith (The Rock)
9BUNTINE EXPRESS (NSW)[M]Res.35755FSTDB Smith (The Rock)
10RIVER END [M]Res.53572NBTW Lamb (Table Top)
Race No. 9Byers Electrical5:57 PM (VIC time)
All Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1TWILIGHT CRUISER [M]86666NBTS Van taarling (Tallygaroopna)
2AMERICAN DOLL [M]26FSHK Jordan (Little River)
3IT’S MAGIC TIME [M]35756NBTD Long (Eaglehawk)
4GLORY ROSE (NSW)[M]25338NBTN Bukowski (Flowerdale)
5LYNLAW ANDY [M]36847NBTS Thomas (Sandon)
6STYLISH BILLY [M]FSHK Buckingham (Mooroopna)
7CATWEASEL [M]54436NBTS Wetzels (Seymour)
8I’M CAST BEAR [M]FSHS Humphries (Locksley)
9SURFIN’ DAZZA (NSW)[M]Res.65458FSHD Mines (Stuart Town)
10AMERICAN BANDIT [M]Res.12FSHK Jordan (Little River)
Race No. 10Racers Function Centre6:17 PM (VIC time)
All Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CROVAX [M]7727NBTS Wetzels (Seymour)
2PIANO BLACK [M]FSHW Mcneil (Donvale)
3THUNDER BYE [M]5FSHB Jones (Pyalong)
4ROBBIE’S ENTITY [M]24454NBTL Azzopardi (East Longwood)
5FLYING MELGOOD [M]FSHP Stefanos (Longwood)
6EXPLOSIVE TIGER (NSW)[M]66768NBTN Mason (Euroa)
7NEFARIOUS [M]857FSHA Marum (Corop)
8TAIYOO ALPHONSE [M]78785NBTJ Mangion (Numurkah)
9SURFIN’ DAZZA (NSW)[M]Res.65458FSHD Mines (Stuart Town)
10AMERICAN BANDIT [M]Res.12FSHK Jordan (Little River)
Race No. 11Spud Regis @ Stud6:35 PM (VIC time)
All Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1WET FEET [M]F5656NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
2HUNGRY MARVIN [M]FSHP Stefanos (Longwood)
3MELON MOO [M]8FSHM Groom (Longwood)
4ERIC JAY [M]57647FSHS Thomas (Sandon)
5CHATTERING [M]4FSTDM Edwards (Broadford)
6DIGGER DO (NSW)[M]664NBTY Carter (Mudgegonga)
7ALICE’S ENTITY [M]FSHL Azzopardi (East Longwood)
8THIS IS NICE [M]8878FSHK Mitchell (Norlane)
9AMERICAN BANDIT [M]Res.12FSHK Jordan (Little River)
10SUPER DUPER GAL [M]Res.25652NBTS Wetzels (Seymour)
Race No. 12Ckh Painting6:53 PM (VIC time)
All Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HOPE FOR LISSY [M]32328NBTW Methven (Wooragee)
2CALM FRENZY [M]FSHS Stefanos (Longwood)
3RANGIORA (NSW)[M]FSHD Sheridan (Talbot)
4ICE BOMB [M]54785NBTP Boots (Merrigum)
5SPRING AS SPRUNG (NSW)[M]F5765NBTP Triaca (Whroo)
6STELLA’S GRACE [M]6FSHJ Stemmer (Chelsea)
7BERNMAR ROCKSTAR [M]22F88FSHD Torr (Myers Flat)
8SURF DYLAN (NSW)[M]43264NBTD Mines (Stuart Town)
9AMERICAN BANDIT [M]Res.12FSHK Jordan (Little River)
10SUPER DUPER GAL [M]Res.25652NBTS Wetzels (Seymour)