Thursday, 23 April 2015

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 23 April 2015

Race No. 1Manish Gupta Accountants3:18 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MAINE HEART [M]865FSHD Hills (Taradale)
2LADY DELIGHT [M]64253NBTP Clark (Wangaratta)
3STAR WALLS [M]5584NBTL Cookson (Junortoun)
4YA THERE [M]5233223.11(Q)(6)K Lingard (Kilmore)
5DASHING RHONDA [M]45545NBTD Eddy (Kialla West)
6CATALYSE [M]76344NBTJ Mangion (Numurkah)
7WHEEL THEM IN (QLD)[M]26FSTDP Kaltsis (Nagambie)
8ROMAN BOY [M]47661NBTE Keene (Long Gully)
9TAIL WHIP [M]Res.458FSHM Lithgow (Devon Meadows)
10MISTY FEBEY [M]Res.35424FSHG Febey (Braybrook)
Race No. 2Shepparton Veterinary Clinic3:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1COBBER’S SHEILA [M]35468NBTB Knight (Shepparton)
2DEADMAN JUNCTION [M]F3354NBTS Wells (Nagambie)
3BENDTASTIC (NSW)[M]372FSHG Bromley (Bendigo)
4HIGHFIELD MADDIE [M]76565NBTN Tait (Wangaratta)
5COOL CAVIAR [M]48685NBTF Zeinert (Barnawartha)
6MISS WICKED [M]56522NBTL Moore (Strathdale)
7WINTER SNIP [M]76273NBTJ Donaldson (Euroa)
8WITH PLEASURE [M]6876NBTA Hitchcock (Rochester)
9MARMISH [M]Res.45NBTK Lingard (Kilmore)
10TRIAS [M]Res.88878FSTDA Harding (Hamilton)
Race No. 3Elite Collars & Leads4:02 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1OZ DODGER (SA)[M]83FSHJ Fothergill (Heathcote)
2DUNDAS BOMBER [M]35663NBTE Keene (Long Gully)
3DESTINEE SAINT [M]54325NBTS Lithgow (Devon Meadows)
4COSMIC KETUT [M]43323NBTD Eddy (Kialla West)
5DARCY DELIGHT [M]6344NBTP Clark (Wangaratta)
6DUNDAS BOY [M]63FSHL Austin (Eaglehawk)
7TAT MINNIE [M]74834NBTB Parker (Tatura)
8SWEET KISS [M]372NBTS Wells (Nagambie)
9ELIZA PHAROAH [M]Res.28FSTDP Clark (Wangaratta)
10TRIAS [M]Res.88878NBTA Harding (Hamilton)
Race No. 4Brian Beard Plumbing4:22 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHE’S LIL [7]22342NBTJ Donaldson (Euroa)
2SILVER WOOD [7]3365422.32(3)J Mcclelland (Jindera)
3ELUSIVE FORCE [7]3223122.78(2)N Tait (Wangaratta)
4FREDWYN [7]4758722.80(1)A Dexter (Katunga)
5HUNTING COARUAX [7]31373NBTR Anchen (Nagambie)
6PSYCHO’S WILD [7]25753FSHD Hills (Taradale)
7MINCEY MOO [7]5225222.21(3)B Groom (Longwood)
8HELLO PETAL [7]61FSHC O’brien (Broadford)
9BLU KISMET [7]Res.251T8FSHM Lithgow (Devon Meadows)
10IMPLIED PRESSURE [7]Res.52155NBTS Stefanos (Longwood)
Race No. 5Racers Function Centre4:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SON OF SASSI [6]4753225.89(2)D Jarvis (West Meadows)
2NO BOOTS (NSW)[6]4315125.78(4)S Stefanos (Longwood)
3COSMIC MADNESS [6]18814NBTS Mckenzie (Woodvale)
4DOVETON BOBO [6]47617FSTDR Boehm (Nilma Nth)
5COSMIC CENTURY [6]13883FSTDL Fitzgerald (Woodvale)
6DANCING BRIANNA [6]63126FSTDS Hooke (Huntly)
7GO GO ZARBO [6]4782325.77(5)S Wells (Nagambie)
8CHANTILLY MAGIC [6]18532NBTA Blake (White Hills)
9RUSTY’S CAPE (QLD)[6]Res.7254425.82(5)S Lithgow (Devon Meadows)
10TAT BAZZA [6]Res.6523F25.70(3)B Parker (Tatura)
Race No. 6Market Meats5:02 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BOSTON GEORGE [5]7354625.70(4)J Formosa (Heathcote)
2FEAR HER [5]4848725.74(7)B Groom (Longwood)
3MAGIC MANTLE [5]2433825.77(4)E Lambert (Sunbury)
4PASS OF TIME (NSW)[5]3283625.65(3)J Mcclelland (Jindera)
5KEYSER SOZE [5]5585325.38(3)R Matthews (Arcadia South)
6LIMBURG LAYNE [5]26575NBTP Reivers (Lara)
7ZAC’S A SIXPENCE [5]F7187FSHN Vincent (Lal Lal)
8POGO POGO [5]1653125.78(8)R Morgan (Heathcote)
9COMPA ALLEN (NSW)[5]Res.63866NBTD Coleman (Lara)
10IMMORTAL PANTHER [5]Res.141F4NBTG Dainton (Cosgrove)
Race No. 7Byers Electrical5:24 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN AFRICA [7]66852NBTT Duncan (Harston)
2KID RHUBARB [7]44466NBTD Jarvis (West Meadows)
3FANCY ASSASSIN (NSW)[7]47182FSHJ Formosa (Heathcote)
4ACQUITTED [7]21FSHS Kaliszewski (Melton)
5CLOVALLEY ANGUS [7]2341425.78(5)W Connell (Harston)
6SUPER PATRICIA [7]4521FSHJ Formosa (Heathcote)
7OMAMORI [7]7218826.08(8)D Eddy (Kialla West)
8BILLIE’S REVENGE (NSW)[7]68544NBTC Newman (Chiltern)
9WHERE’S RHYS [7]Res.32545FSTDD Bramich (Balmattum)
10BIBBI [7]Res.78866FSHH Wetzels (Seymour)
Race No. 8Finer Fruits5:45 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PLUM STAR [5]6316425.60(8)M Giddings (Toolleen)
2BUSTER’S MAGIC [5]3443325.51(2)P Clark (Wangaratta)
3CASTLE BLACK [5]11735NBTC O’brien (Broadford)
4SONNY’S TAS [5]7111225.81(2)D Warburton (Tatura)
5MADEMOISELLE SOX [5]47625FSTDN Vincent (Lal Lal)
6ROSETTA CAPRICI [5]786F8FSTDJ Uglietta (Yan Yean)
7TIGER OF OZ [5]2646625.57(2)J Formosa (Heathcote)
8MCAVANEY [5]55774NBTJ Power (Burnside)
9STYLISH FANTASY (NSW)[5]Res.47556NBTS Vantaarling (Tallygaroopna)
10NINJA ZORRO [5]Res.63758NBTM Davis (Altona Green)
Race No. 9Top Cat Video6:00 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1INTUITIVE MISS (NSW)[6]44563NBTD Grindley (Corowa)
2TIGGERLONG SMILE (NSW)[6]6131FSHM Finn (Wagga Wagga)
3CLOVALLEY BELLE [6]7867522.35(6)G Connell (Harston)
4CLOVALLEY RANG [6]6345722.47(1)G Connell (Harston)
5RANCE REGSTRONG [6]7764722.51(8)N Mcmenamin (Thurgoona)
6PATJACK LOMAR (NSW)[6]4836122.47(2)N Mcmenamin (Thurgoona)
7ARIE’S JEWEL [6]4124222.53(5)P Boots (Merrigum)
8THAT’S INSERT [6]67787NBTR Matthews (Arcadia South)
9MAGIC KARA [6]Res.73866NBTM Forte (Wyndham Vale)
10COSMIC PILOT [6]Res.56667NBTG Milthorpe (Wahgunyah)
Race No. 10World Wide Greyhounds6:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KATUNGA TIME [5]5475522.19(1)K Dexter (Katunga)
2ORIENTAL LOTUS [5]2734222.10(6)M Giddings (Toolleen)
3ENCEE EYE GIBBS [5]11225NBTG Bahen (Broadford)
4AUNTY JANET [5]4626422.46(1)J Fothergill (Heathcote)
5SUAVE ODESSA (NSW)[5]7214822.37(7)J Fothergill (Heathcote)
6NIKKI CEE [5]5443522.32(7)G Connell (Harston)
7REAL BAROQUE (NSW)[5]1266622.22(6)S Humphries (Locksley)
8MARY’S GUESS (QLD)[5]1124822.37(7)B Kinder (Girgarre)
9ROO DEE [5]Res.42528NBTS Stefanos (Longwood)
10MIGHTY HULK (NSW)[5]Res.7351722.41(2)T Van taarling (Tallygaroopna)
Race No. 11Ckh Painting6:37 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SAINT NOSE DIVER [5]85576NBTJ Donaldson (Euroa)
2CREATIVE PEARL [5]3744122.47(1)J Mcclelland (Jindera)
3MOYARRA MARION [5]3173622.60(1)S Waycott (Springhurst)
4MACWOLLIE (NSW)[5]2755522.44(4)A Rocke (Merrigum)
5PRISON CELLS [5]3128122.75(1)B Mcnamara (Junortoun)
6FEEL THE LOVE [5]6682322.53(7)G Howarth (Longwood)
7TAKE THE CHANCE [5]36377NBTW Hooke (Huntly)
8FANTASY EXPRESS [5]36776NBTA Blake (White Hills)
9DARK AVENGER [5]Res.77164FSHY Andrews (Cranbourne North)
10NINJA ZORRO [5]Res.63758NBTM Davis (Altona Green)
Race No. 12Shepparton News6:58 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GO HOOTIE [5]48767NBTJ Perkins (Romsey)
2PAGANI LOLA [5]2656T22.47(6)J Donaldson (Euroa)
3STYLISH CHIPS (NSW)[5]38F2722.29(8)S Vantaarling (Tallygaroopna)
4ZAFONIC ZJAHDI (QLD)[5]F487722.43(1)P Bukowski (Flowerdale)
5PAGANI CHLOE [5]5F78622.40(6)J Donaldson (Euroa)
6COSMIC GENE [5]7234722.32(4)B Kinder (Girgarre)
7BEST SONG EVER [5]42872NBTS Dervish (Stanhope)
8ORIENTAL OUTLAW [5]62478NBTJ Mangion (Numurkah)
9STYLISH FANTASY (NSW)[5]Res.4755622.49(4)S Vantaarling (Tallygaroopna)
10YARIS BALE (NSW)[5]Res.32267FSTDD Coleman (Lara)