Thursday, 23 January 2014

Greyhound Box Draw For – Thursday, 23 January 2014

Race No. 1Sprinter Gold 3:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MALARO MAGIC [M]22644NBTW Bocquet (Mullengandra)
2TINY BITA MAGIC [M]75726NBTW Bocquet (Mullengandra)
3LAUREL MAY [M]25766NBTZ Los (Dookie)
4CALI LOVING [M]25537FSHM Teresi (Quarry Hill)
5PACIFIC GIRL ()[M]82224NBTS Waycott (Springhurst)
6ARVO’S EURO [M]47675FSHK Arvanitis (Nyora)
7BRAQUO [M]255NBTB Parker (Tatura)
8GRANDE ODYSSEE [M]56NBTJ Torr (Myers Flat)
9PAGANI DUKE [M]Res.44774NBTJ Donaldson (Euroa)
10SHE’S LIL [M]Res.28NBTR Greig (Nathalia)
Race No. 2Sprinter Gold Energy-e4:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC MISTAKE [M]77NBTS Wells (Nagambie)
2FAVELA [M]33254NBTJ Larosa (Plenty)
3FANTASY VOLO [M]8715522.94(Q)(6)J Donaldson (Euroa)
4GUIDE ME HOME [M]8436822.81(Q)(4)M Osborne (Goorambat)
5FLYING PADDY (TAS)[M]24756NBTJ Mccallum (Craigieburn)
6PAV’S MAGIC (TAS)[M]4366NBTD Carswell (Elmore)
7BRAUNY’S GIRL [M]468FSHD Braun (Melton)
8JETSET REBEL [M]2412322.62(Q)(6)W Bocquet (Mullengandra)
9BRUTAL TIGER [M]Res.238NBTB Parker (Tatura)
10SAMBALAM (NSW)[M]Res.377NBTD Burkett (Girgarre)
Race No. 3Sprinter Gold Results Plus4:29 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RARE HUSTLER [M]42337NBTM Teresi (Quarry Hill)
2ARVO’S MARCUS [M]86266NBTG Arvanitis (Nyora)
3INTANGIBLE LASS [M]58NBTG Robinson (Violet Town)
4KING SPOTALOT [M]13422.53(Q)(4)W Methven (Wooragee)
5JAYNE FOZZ [M]65FSHB Fothergill (Numurkah)
6SWEET LATTE [M]514522.63(Q)(8)W Bocquet (Mullengandra)
7TEFLON JEFF [M]7664FSHB Lord (Nth Albury)
8STICKY BEAK [M]55745NBTS Stefanos ()
9STRIKE THE SPIKE [M]Res.675NBTE Keene (Long Gully)
10ROSETTA’S JUNIOR [M]Res.74536NBTJ Uglietta (Yan Yean)
Race No. 4Sprinter Gold Muscle Pro4:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FARMOR WE’LL CEE (QLD)[5]17FSHF Hand (Seymour)
2LOPSIDED LOUIE [5]8878822.97(6)A Blake (White Hills)
3QUEENIE’S GIRL [5]167F423.02(7)J Donaldson (Euroa)
4ROSETTA CAPRICI [5]5864522.85(5)J Uglietta (Yan Yean)
5SUGAR RUSH HEAD [5]27122.74(4)D Eddy (Kialla West)
6CASTLE BLACK [5]6381822.76(8)C Bahen (Yuroke)
7FEEL THE LOVE [5]7156322.76(7)G Howarth (Longwood)
8SAINT PROPELLED [5]76312NBTR Giles (Harston)
9SUPER TART [5]Res.15435NBTB Martell (Tallangatta)
10JUST NORM [5]Res.7641822.87(3)Z Los (Dookie)
Race No. 5Sprinter Gold Focus5:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BRASS KNOCKA [5]7783625.69(6)K Wright (Elphinstone)
2DOZEN SPEND IT [5]42711NBTA Blake (White Hills)
3SILVER FRESCO [5]8342125.67(Q)(8)J Coburn (Woodstock)
4KUBAN KANGAROO (NSW)[5]4631626.09(5)S Stefanos (Longwood)
5JUST LIKE BILLY [5]36662NBTJ Donaldson (Euroa)
6STAR TASTIC [5]66785NBTG Bromley ()
7DITCH TO DITCH [5]6533425.84(6)G Robinson (Violet Town)
8HIALEAH LAD [5]2424425.86(3)J Birthisel (Yarrawonga)
9ROYAL INK [5]Res.1746FSHD Braun (Melton)
Race No. 6Sprinter Gold Whelp ‘n’ Grow5:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FIERY BELLE [5]1553722.04(2)S Humphries (Locksley)
2SUPER INDIGO [5]1372722.42(4)N Tait (Wangaratta)
3SUPER DUPER LAD [5]68824NBTG Edwards (Broadford)
4CARBRECEL (QLD)[5]F775822.27(1)C Newman (Chiltern)
5JAYBOB [5]8855722.56(2)J Torr (Myers Flat)
6TIZA DEE [5]1863522.64(8)D Warburton (Tatura)
7CAWBOURNE CLOONY (NSW)[5]3776622.25(3)B Grenfell (Beveridge)
8JACK’S TEDDY [5]16887NBTG Dainton (Cosgrove)
9BUCKS GOLD [5]Res.T167722.40(3)T Vantaarling (Tallygaroopna)
10KRISTINGEE [5]Res.42178NBTJ Perkins (Romsey)
Race No. 7Sprinter Gold Ace5:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MINI MARVEL [5]1424826.15(1)C Bahen (Yuroke)
2PRIVATE FANTASY [5]2144726.02(1)S Waycott (Springhurst)
3CHOCKY WOCKY [5]6768825.77(2)G Robinson (Violet Town)
4DIANE’S LASS [5]54253FSTDG Williamson (Marong)
5WHAT’S THE HINT [5]F516826.22(8)P Osborne (Goorambat)
6QUIK STEP [5]65165NBTA Bahen (Yuroke)
7TECH TALK [5]7718F26.15(8)P Kaltsis (Nagambie)
8HIS SPANISH LADY [5]73467NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
9ROYAL INK [5]Res.1746FSHD Braun (Melton)
Race No. 8Sprinter Gold Energy-e6:06 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BIG INTENTION [5]6678325.69(6)S Stefanos (Longwood)
2SIN CARA [5]4624425.82(2)G Rigg (Girgarre)
3MY SPIRIT [5]5471225.74(8)G Kantzidis (Plenty)
4SPEEDY IN OZ [5]75441NBTJ Formosa (Heathcote)
5COMMON TELLS [5]8762526.18(8)S Quinlan (Rushworth)
6BLACK OYSTER (QLD)[5]55511FSHB Grenfell (Beveridge)
7MARKET BIRD [5]67664NBTD Burkett (Girgarre)
8DENMAN FLYER [5]5761225.61(5)D Jarvis (West Meadows)
9ROYAL INK [5]Res.1746FSHD Braun (Melton)
Race No. 9Sprinter Gold Results Plus6:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MOYARRA MARION [5]8232522.67(2)S Waycott (Springhurst)
2GIMME BUTTERFLYS [5]25753NBTJ Formosa (Heathcote)
3DENZANO OSTI (QLD)[5]35251FSHB Lord (Nth Albury)
4OPTIMISTE (NSW)[5]1226F22.76(8)S Quinlan (Rushworth)
5TO SEVEN ELEVEN (NSW)[5]41332FSHS Wells (Nagambie)
6DANNY BE GOOD [5]83585NBTS Humphries (Locksley)
7KINGSLEY OSTI (QLD)[5]71871FSHB Lord (Nth Albury)
8PEDRO’S FITZ [5]21764FSTDR Giles (Harston)
9SUPER TART [5]Res.15435NBTB Martell (Tallangatta)
10JUST NORM [5]Res.7641822.87(3)Z Los (Dookie)
Race No. 10Sprinter Gold Muscle Pro6:40 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALBION [5]5121622.65(1)B Knight (Shepparton)
2MAXIMUM FAZZ [5]7886422.72(6)S Stefanos (Longwood)
3BARB AND DEN [5]18653NBTC Dew (Broadford)
4BENJAMIN’S CUTIE (NSW)[5]37477NBTT Noy (New Gisborne)
5TWISTED OCTANE [5]5168T22.53(5)J Kantzidis ()
6STYLISH AUTUMN [5]2526222.44(4)F Vantaarling (Tallygaroopna)
7ARVO’S VIPER [5]58478NBTK Arvanitis (Nyora)
8OSMOTHERLY [5]7564322.44(3)B Martell (Tallangatta)
9BUCKS GOLD [5]Res.T167722.40(3)T Vantaarling (Tallygaroopna)
10KRISTINGEE [5]Res.42178NBTJ Perkins (Romsey)
Race No. 11Sprinter Gold Focus6:56 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PAGANI PRINCE [5]4536322.60(3)J Donaldson (Euroa)
2BUZZING BELL [5]2328322.66(Q)(1)B Milne (Kilmore)
3MAGGIE’S REVENGE [5]46665NBTP Bartlett (Bamawm)
4READ MY MIND [5]47463NBTA Blake (White Hills)
5MINORITY (TAS)[5]26623NBTJ Fothergill (Numurkah)
6JUST LIKE JETTA [5]54767NBTJ Formosa (Heathcote)
7URIAH’S THUNDER [5]1183622.59(7)D Eddy (Kialla West)
8RAIDER LEE [5]7313122.74(1)K Kubik (Epping)
9SMART JESS [5]Res.5764F22.86(7)G Howarth (Longwood)
10PAGANI EBONY [5]Res.8721722.60(1)J Donaldson (Euroa)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments