Thursday, 27 November 2014

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 27 November 2014

Race No. 1World Wide Greyhounds3:44 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1UNEXCUSEABLE [M]353NBTM Filomeno (Craigieburn)
2COLLITA [M]542FSHD Pollock (Epping)
3MANA KAI [M]63154NBTS Waycott (Springhurst)
4MAGIC KARA [M]27655FSHJ Reddoch (Healesville)
5SHIRDON CONNORAE [M]44323NBTD Mcdonald (Shepparton East)
6TEMPLE GRANDIN (NSW)[M]3663NBTK Walker (Henty)
7PINARI PRINCE [M]435T4NBTD Chapman (Coburg North)
8LOST AND LONELY [M]64383NBTS Waycott (Springhurst)
9CROSS COUNTER (NSW)[M]Res.4375FSHG Campbell (Peechelba)
10PREMIER WIMPY [M]Res.633PNBTH Wetzels (Seymour)
Race No. 2Ckh Painting4:06 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ALISHA JEWEL [M]33332FSTDG Moss (Lalor)
2IT’Z FAIR DINKUM [M]54757NBTA Marum (Anakie)
3GERRY’S COMMANDO (QLD)[M]43553NBTS Lithgow (Devon Meadows)
4SNOOTY REG [M]83867NBTP Boots (Merrigum)
5KIMANATOR [M]24852NBTM Trapani (Greenvale)
6DESTINEE SAINT [M]34855FSHS Lithgow (Devon Meadows)
7HIGHFIELD STIX [M]66766NBTN Tait (Wangaratta)
8DR. LANCE [M]6466NBTJ Quagliaro (Corio)
9WOLFPACK [M]Res.536NBTD Warburton (Tatura)
10BUBBLEGUM [M]Res.26675FSTDB Groom (Longwood)
Race No. 3Shepparton News4:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1COOL FOR CASH [5]16FSHB Brown (Axedale)
2LIL’ SWISS (NSW)[5]65864NBTD Long (Eaglehawk)
3FAWN KARA [5]33551FSHJ Reddoch (Healesville)
4ALL INN AMY [5]1FSHT Duncan (Harston)
5BELLA BROCCOLI [5]74364FSHA Marum (Anakie)
6LILY DIOR [5]77F84FSHB Scott (Pearcedale)
7JUST GRACIE [5]6183NBTM Niele (Berringa)
8CLOVALLEY RANG [5]77175NBTG Connell (Harston)
9EL GRAND KARA [5]Res.73576FSHJ Reddoch (Healesville)
10HOT CHILTERN [5]Res.45685NBTC Newman (Chiltern)
Race No. 4Manish Gupta Accountants4:46 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1AYDEN JACKSON [5]35187FSHG Hopes (Reservoir)
2HIGHFIELD ZIBIA [5]4645525.79(1)N Tait (Wangaratta)
3ZAFONIC JOSH (QLD)[5]7388825.92(5)P Bukowski (Flowerdale)
4RUSTY’S CAPE (QLD)[5]76215NBTM Lithgow (Devon Meadows)
5ANNA ROSE [5]31755NBTP Cullie (Rushworth)
6ELLA JORDAN [5]81453NBTM Hendy (Korong Vale)
7SEMJASE [5]45768FSTDD Petersen (Wangaratta)
8SIR TIM [5]83788FSTDA Marum (Anakie)
9MR. OPTIMISTIC (NSW)[5]Res.66744NBTA Marum (Anakie)
10BABAGOI [5]Res.5255625.99(7)D Eddy (Kialla West)
Race No. 5Brian Beard Plumbing5:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MCAVANEY [5]87567NBTS Lithgow (Devon Meadows)
2STAR LORD [5]2111FSHR Stephens (Drouin West)
3ESCAPADE JESS (NSW)[5]82747NBTG Hopes (Reservoir)
4MERLOT MAGIC [5]35876NBTC Farrugia (Melton)
5FRECKLE’S WAY [5]4575226.06(2)W Methven (Wooragee)
6ROUW [5]83574FSHG Barnsley (Dhurringile)
7OSTI’S MOMENT (NSW)[5]27542NBTM Niele (Berringa)
8ZORZOLI [5]34544NBTK Ashton (Charlton)
9SUPER VENUS [5]Res.58677FSHK Tirchett (Pascoe Vale)
10COSMIC MISTAKE [5]Res.6141526.00(6)D Warburton (Tatura)
Race No. 6Shepparton Veterinary Clinic5:26 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 650 metres at Shepparton Of $1,090 Prizemoney.
1st: $760 2nd: $220 3rd: $110.

No.NameFormBestTrainer

1JAYNE FOZZ [5]36563NBTB Fothergill (Numurkah)
2GEORGIA’S OSTI (NSW)[5]66534NBTM Niele (Berringa)
3VINTAGE DAICOS [5]64727NBTS Drummond (Heathcote)
4BERNMAR NITRO [5]37275NBTP Borradale (Rosedale)
5PROCEED (NSW)[5]75485NBTF Hand (Seymour)
6MADAME BLACK [5]44846FSHM Trapani (Greenvale)
7ROBUSTO [5]5672638.20(2)S Drummond (Heathcote)
8COOLY QUEEN [5]86765NBTL Smith (Dallas)
Race No. 7Jade Media Photography5:44 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1THRASHING OSTI (NSW)[5]51F73NBTM Niele (Berringa)
2RIVALS MISCREANT (NSW)[5]4571522.22(2)S Waycott (Springhurst)
3MISS MORTON PARK [5]1444722.32(2)G Edwards (Broadford)
4SOUTHWOOD JUMA [5]16467NBTJ Leonard-scott (Pearcedale)
5CHEAP RUSH [5]86878NBTA Marum (Anakie)
6INTERNATIONALIST [5]3588522.48(1)S Stefanos (Longwood)
7CLAY BIRD (SA)[5]8483622.55(2)M Chilcott (Heathcote)
8SUPER INDIGO [5]4274422.37(3)N Tait (Wangaratta)
9SPRING JADE (NSW)[5]Res.87535FSHS Stefanos (Longwood)
10KALIMNA ELITE [5]Res.43686NBTS Dervish (Stanhope)
Race No. 8Racers Function Centre6:06 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1VARIX [5]5234226.16(6)D Craven (Grovedale)
2HUNTER ROCKS [5]63148FSHG White (Mount Helen)
3MADDIE GARI [5]76588FSHD Chapman (Coburg North)
4QUICK HITCH [5]5647425.48(7)S Waycott (Springhurst)
5JAKE ROB [5]62778NBTR Whybrow (Chiltern)
6WILL HE BOLT (NSW)[5]65786NBTF Tasca (Greenvale)
7LE LUCA [5]7244325.85(2)J Formosa (Heathcote)
8SIR RUSS (NSW)[5]42755NBTG Hopes (Reservoir)
9TIGGERLONG MOON (NSW)[5]Res.6824625.84(2)R Whybrow (Chiltern)
10KEITH’S FIASCO [5]Res.25345NBTA Marum (Anakie)
Race No. 9Market Meats6:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WANALTA MISS [5]5267722.50(6)R Quigley (Chiltern)
2PEVENSAY [5]8552822.46(2)J Shaw (Yarrawonga)
3OXYGEN BANDIT (QLD)[5]73344FSHS Long (Pakenham)
4STYLISH RULER [5]63356NBTJ Formosa (Heathcote)
5BASS GIRL [5]44348NBTD Petersen (Wangaratta)
6VOLCANIC ROCK [5]68452NBTM Niele (Berringa)
7HOT AND LONESOME [5]42365NBTG Kantzidis (Bundoora)
8PRINCE SHAK (NSW)[5]87362NBTD Beasley (Mount Cottrell)
9AMER FORT [5]Res.5726722.43(Q)(4)T Jones (Chiltern)
10PREMIER WALLY [5]Res.5335722.36(1)W Methven (Wooragee)
Race No. 10Finer Fruits6:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ESPERANCE BAY [5]65726FSTDR Mcrae (Junction Village)
2SPLITTING COBRA [5]46887FSHK Ashton (Charlton)
3BLACK AND PRETTY [5]67576NBTP Burley (Wattle Glen)
4JUMANGI SPUR [5]2232626.06(3)M Fothergill (Numurkah)
5BRAQUO [5]77842FSTDP Borradale (Rosedale)
6METAL MILITIA [5]2533325.93(2)C Arthur (Lancaster)
7ALLPROFIT [5]21138FSHR Harty (Cottles Bridge)
8HYMIE (QLD)[5]44866NBTG Campbell (Peechelba)
9LEXTON GOLD [5]Res.75145NBTC Russell (Kyabram)
10SUPER TART [5]Res.6137625.83(3)F Zeinert (Barnawartha)
Race No. 11Leigh Pettie6:57 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NIFTY NEFERTITI [5]36373NBTS Drummond (Heathcote)
2KHARLESSI [5]44653NBTD Petersen (Wangaratta)
3ELITE BLUESTONE (NSW)[5]77524NBTS Dervish (Stanhope)
4MAGIC BUZZ (NSW)[5]28483NBTN Tait (Wangaratta)
5LACHLAN RIVER [5]57775NBTP Frost (Heathcote)
6SNOOPSTAR [5]1676822.64(2)D Boots (Merrigum)
7DR. TALKBACK [5]44526FSHN Lund (Longwarry)
8MARITA JAY [5]56454NBTD Jarvis (West Meadows)
9DOZER LAD [5]Res.18378FSHJ Reddoch (Healesville)
10SKY ALERT (NSW)[5]Res.26758NBTP Cusack (Mount Cottrell)