Thursday, 27 October 2016

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 27 October 2016

Race No. 1Quality Teams3:26 PM (VIC time)
Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1GOTTA CHEER UP (NSW)[M]4FSHJ Mcclelland (Jindera)
2MARKINCH [M]7FSHD Mcdonald (Shepparton East)
3BOO’S GIRL (NSW)[M]12FSHB Bravo (Lovely Banks)
4BIG ROMAN [M]88883NBTJ Mangion (Numurkah)
5SWIFT JOKER (NSW)[M]75FSTDA Powell (Stanhope)
6WINNIE (NSW)[M]74FSTDP Triaca (Whroo)
7WHERE’D SHE GO [M]763FSHM Chilcott (Heathcote)
8PARVATI GRANGE [M]6FSHP Boots (Merrigum)
9SENOR ASHER [M]Res.24FSHT Smart (Mooroopna)
10BAMBALAM TILLY [M]Res.54NBTS Humphries (Locksley)
Race No. 2Jade Media Photography3:49 PM (VIC time)
Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1KRAKEN TITCH [M]37NBTH Eyles (Murchison)
2LORELLA (NSW)[M]6FSHC Newman (Chiltern)
3FANCY HOPE (NSW)[M]33622NBTP Acers (Stanhope)
4WINLOCK STANLEY (NSW)[M]FSHS Stefanos (Longwood)
5KRAKEN LIL [M]5FSHK Eyles (Murchison)
6GIDGEE’S BOSS (NSW)[M]6FSTDS Doust (Euroa)
7PRETTY RIBBONS [M]FSHG Campbell (Anakie)
8BEEJAY’S ATOM [M]776NBTD Barron (Eden Park)
9RIPPER FAN SAM (NSW)[M]Res.FSHL Azzopardi (East Longwood)
10ULTIMATE HOPE [M]Res.FSHK Bentley (Violet Town)
Race No. 3Ckh Painting4:09 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1TIGGERLONG ROCK (NSW)[7]32132FSHJ Cusack (The Rock)
2TAT MINNIE [6]1586722.50(Q)(2)P Macklin (Kialla West)
3SCARLETT LAD (NSW)[7]43275NBTP Stefanos (Longwood)
4JIMMY MARLOW (NSW)[6]3582422.38(Q)(1)F Zeinert (Barnawartha)
5FASTNET KAHN (NSW)[6]63156FSHA Courts (Lara)
6WELDUN SON [6]117FSHS Humphries (Locksley)
7CRACKERJACK SURF [7]34262FSHA Courts (Lara)
8PROVEN MALIBU [7]55786FSTDS Van taarling (Tallygaroopna)
9BURRAWONGA TINY [7]Res.66647NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
10YEAH MINT [7]Res.54718NBTJ Chilcott (Heathcote)
Race No. 4Dpr Insurance Brokers4:25 PM (VIC time)
Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1BURNING HOUSE [7]31225.83(6)M Chilcott (Heathcote)
2DASHING IMPULSE [7]4441NBTJ Sharp (Lara)
3ROMANI DREAMING [7]16FSHJ Westerlo (Clyde)
4LATIFI CEE JAY [7]512NBTJ Arthur (Lancaster)
5BRANDEEN KIMBA [7]58372FSHL Allen (Darnum)
6I’LL BE BLACK [7]56F18NBTP Smoor (Durham Ox)
7KRAKEN SUZIE [7]17258NBTK Eyles (Murchison)
8SCOTT SEOUL [7]2717725.75(2)L Scott (Invergordon)
9DASHING DREAM [7]Res.6168NBTJ Sharp (Lara)
10PROVISION [7]Res.38445NBTP Smoor (Durham Ox)
Race No. 5Grv Vic Bred Series Ht14:44 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DARK VADER [5]5287125.56(3)G Glass (Kyabram)
2ROCKIN’ RICO [5]31125FSHL Karabitsakos (Pearcedale)
3PANIC STATION [5]43388NBTM Grima (Devon Meadows)
4MAXIMUM BELLA [5]34325NBTA Courts (Lara)
5HEARTBREAK HERMY [5]4126325.57(1)K Eyles (Murchison)
6DEMON JESSE [5]28718FSHL Allen (Darnum)
7BEEJAY’S LASS [5]2522725.67(8)R Barron (Eden Park)
8SHELLINGTON [5]3347325.57(7)T Womann (Lara)
9BEFORE MY TIME [5]Res.4211426.09(1)S Carswell (Elmore)
10OH LELE PETER [5]Res.34658NBTG Campbell (Anakie)
Race No. 6Grv Vic Bred Series Ht25:04 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GLITTERBUG [5]32541NBTG George (Beulah)
2DYNAMIC SPIN [5]13262NBTJ Sharp (Lara)
3EL MARNY [5]73576FSTDK Minne (Moe South)
4MY NAME’S SHEREE [5]61358NBTA Ferguson (Girgarre)
5STOLEN [5]3214725.89(8)C Pirani (Boronia)
6SHOCKING ONYX [5]5138325.86(4)S Stefanos (Longwood)
7SHOW BAG CARTER [5]7366425.38(1)G Campbell (Anakie)
8MY RENSON [5]6356425.67(5)R Glass (Kyabram)
9BEFORE MY TIME [5]Res.4211426.09(1)S Carswell (Elmore)
10HIGH HOPES [5]Res.3467425.82(6)D Carswell (Elmore)
Race No. 7Grv Vic Bred Series Ht35:19 PM (VIC time)
Grade 5 Heat event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1VANDERVILLE LADY [5]7825125.63(7)M Ellis (Nathalia)
2ZENERGY [5]6445FNBTM Chilcott (Heathcote)
3BELLA RICO [5]53523NBTL Karabitsakos (Pearcedale)
4MR. ALFIE [5]5353425.60(3)D Burkett (Girgarre)
5JORDY PAIGE [5]2264825.47(6)R Glass (Kyabram)
6PARANOIA [5]52745FSHT Womann (Lara)
7FAWN PURSUIT [5]85744NBTG Campbell (Anakie)
8EYES ON YOU [5]13615FSHA Terry (Cranbourne South)
9OH LELE PETER [5]Res.34658NBTG Campbell (Anakie)
10ALCHEMY [5]Res.37458NBTA Courts (Lara)
Race No. 8Racers Function Centre5:39 PM (VIC time)
Free For All event over 450 metres at Shepparton Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1DEADLY PACE [4]3116325.50(1)R Henness (Heathcote)
2BRAZEN BULL [4]6342325.68(5)T Womann (Lara)
3STEEL FURY [3]1775525.53(3)E Bowles (Invergordon)
4PITTSY LOMAR [4]6411525.24(7)R Britton (Lara)
6SISCO FIASCO [4]5858625.60(1)A Marum (Corop)
7CRACKERJACK PEST [4]8646525.66(4)A Courts (Lara)
8GOTTA GET BACK (NSW)[2]1776225.07(8)J Mcclelland (Jindera)
Race No. 9Railway Station Hotel Bdg5:57 PM (VIC time)
Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MEGADRIVE [6]45851FSHM Abey (Huntly)
2BRAZEN BLUE [6]86328NBTT Womann (Lara)
3TIGGERLONG BOOM (NSW)[6]12216NBTJ Cusack (The Rock)
4INTENSIFY [6]1281FSHG George (Beulah)
5LATIFI SAM (NSW)[6]F563325.78(1)C Arthur (Lancaster)
6KRAKEN MANAGER [6]52F8426.03(3)R Comensoli (Wangaratta)
7VIOLET BLUE (NSW)[6]2435525.94(7)C Newman (Chiltern)
8HIGHFIELD FLIRT [6]3323125.66(4)N Tait (Wangaratta)
9GREYSYND HAWK [6]Res.6445525.98(8)M Chilcott (Heathcote)
10ELITE SHIRAZ [6]Res.24554NBTM Chilcott (Heathcote)
Race No. 10Shepparton News6:12 PM (VIC time)
Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ATLAS ROUGHEAD [6]48822NBTB Mcnamara (Junortoun)
2MEXICAN RUSH (NSW)[6]4514522.89(1)S Stefanos (Longwood)
3QUICK COLLISION (NSW)[6]2147522.78(5)C Newman (Chiltern)
4STYLISH CHIEF [6]28145NBTR Matthews (Arcadia South)
5BRANDEEN BEAUTY [6]11FFSHL Allen (Darnum)
6STEADY WALKER [6]2236322.80(3)J Chilcott (Heathcote)
7SPRING KITTY (NSW)[6]73443FSHK Lloyd (Anakie)
8SCARCE [6]12337FSHT Sharp (Melton West)
9DOOGIE BOY [6]Res.77888FSHJ Mangion (Numurkah)
Race No. 11Manish Gupta Accountants6:34 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 390 metres at Shepparton Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1TAT JOCKO [5]87873NBTB Parker (Tatura)
2JUST BE PATIENT [5]54342NBTJ Sharp (Lara)
3WET AND WILD [4]5486122.34(1)A Powell (Stanhope)
4TZAR NORMA [5]58342NBTJ Mccallum (Craigieburn)
5MRS. HUANG (NSW)[5]6348622.36(6)L Azzopardi (East Longwood)
6SUB ZERO MAGIC [5]43122NBTJ Sharp (Lara)
7BRANDEEN BAYLEY [4]4511822.37(3)T Allen (Darnum)
8JACKIE BAXTER (NSW)[4]7483422.07(5)T Womann (Lara)
9DYNASTY GURU [5]Res.6153622.35(6)P Frost (Heathcote)
10DULCET SOUND (NSW)[5]Res.46365NBTA Marum (Corop)
Race No. 12Byers Electrical6:57 PM (VIC time)
Grade 5 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SMART ACTION (NSW)[5]18566FSTDG George (Beulah)
2IMA TOMAHAWK [5]2242722.35(8)A Norris (Sunshine)
3VANDERVILLE [5]8451222.23(2)M Ellis (Nathalia)
4EMILY’S KITTY (NSW)[5]4751422.50(6)A Norris (Sunshine)
5SUSPICIOUS JOE [5]62285FSHE Lloyd (Anakie)
6LET’S RUN [5]46514FSHJ Sharp (Lara)
7MISTER CAMPO (NSW)[5]15517NBTM Chilcott (Heathcote)
8SUSPICIOUS PETE [5]32241FSHK Lloyd (Anakie)
9MISS UTAMURRA [5]Res.1218822.78(3)J Walker (Arcadia South)
10BURRAWONGA JIMBO [5]Res.25566NBTJ Birthisel (Yarrawonga)