Thursday, 29 December 2016

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 29 December 2016

Race No. 1Dpr Insurance Brokers3:21 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HIGHFIELD SOCKS [M]88836NBTN Tait (Wangaratta)
2PARVATI GRANGE [M]77346NBTP Boots (Merrigum)
3ALL INN TARA [M]27FSHT Duncan (Harston)
4ZEPHA [M]45NBTW Elson (Seymour)
5STORM OF ALL [M]47348NBTS Gibilisco (Lockwood South)
6LODGE’S EXPRESS [M]43NBTT Van taarling (Tallygaroopna)
7EVIL CURRENCY [M]68448NBTA Graham (Cohuna)
8KANSAS LANE [M]662NBTM Carter (Kialla)
9TRADEMARK BLISS (NSW)[M]Res.22257NBTJ Mangion (Numurkah)
10CULLQUIN GHENGIS [M]Res.414622.64(Q)(8)S Quinlan (Rushworth)
Race No. 2Outa Credit @ Stud3:37 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HAGRID GRANGE [M]64NBTD Boots (Merrigum)
2JANRAY BIG RED [M]7776NBTR Matthews (Arcadia South)
3BETTER CRUISE [M]42NBTP Kaltsis (Nagambie)
4TAT TUBBY [M]315222.62(Q)(6)B Parker (Tatura)
5ORIENTAL GINGER [M]7662NBTJ Donaldson (Euroa)
6STEALTHY DREAM [M]77628FSHD Bunn (Tylden)
7SCINTILLATIN SAL [M]454FSHJ Curley (Toolleen)
8ALL INN HUNTER [M]63226NBTT Duncan (Harston)
9WILLIAM CABANG (NSW)[M]Res.24NBTG Berry (North Lismore)
10HEROIC OUTLAW [M]Res.688NBTC Colaiacovo (Toolleen)
Race No. 3Manish Gupta Accountants3:52 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1CASSIUS SPIRIT [M]58FSHP Frost (Heathcote)
2GINZA LION [M]25225NBTM Wallworth (New Gisborne)
3LORELLA (NSW)[M]68634NBTC Newman (Chiltern)
4BLUE REEF [M]47FSHD Ireland (Knowsley)
5BENNELONG (NSW)[M]24863NBTS Stefanos (Longwood)
6GUNAI GOSSIP [M]52423NBTJ Martin (Wunghnu)
7RENALDO [M]24NBTR Glass (Kyabram)
8IRON VEE [M]176225.86(Q)(1)T Salpigtidis (Plenty)
9KRAKEN DYNAMITE [M]Res.45565NBTK Eyles (Murchison)
10FLYING MIA [M]Res.34625NBTE Bowles (Invergordon)
Race No. 4Brian Beard Plumbing4:17 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1WINDSOR REIGN [M]34444NBTR Gilliland (Darraweit Guim)
2CONCRETE LEVEL [M]68286NBTA Marum (Corop)
3SCOTT DYNAMISM [M]41462NBTE Bowles (Invergordon)
4VANITY AFFAIR [M]55566NBTP Frost (Heathcote)
5FLASH LOMAR [M]46NBTN Mcmenamin (Thurgoona)
6FLYING VULCAN [M]43552NBTL Scott (Invergordon)
7SISCO RASCAL [M]43365FSHR Galea (Melton South)
8MAHJONG HEAT [M]24873FSHD Keanelly (Marong)
9KRAKEN JAYJAY [M]Res.56357NBTH Eyles (Murchison)
10BLACK STAR ALERT [M]Res.47648NBTR Anchen (Nagambie)
Race No. 5Jade Media Photography4:40 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN AFRICA [5]7736522.38(1)T Duncan (Harston)
2TAT JOCKO [5]34577NBTB Parker (Tatura)
3IVY LANE [5]7F87122.35(7)G Kantzidis (Bundoora)
4COTTON BUD JOE [5]2648522.11(6)J La rosa (Seymour)
5CARRARA LAD [5]5777222.59(2)K Ashton (Charlton)
6CLOVALLEY DOLLY [5]7277322.39(8)W Connell (Harston)
7SMOOTH SILVER (NSW)[5]8578822.33(5)J Formosa (Heathcote)
8RUBY’S FAITH (NSW)[5]56346NBTC Glen (Tennyson)
9HARDAWAY TERROR (NSW)[5]Res.53864NBTG Edwards (Broadford)
10LUNCHMONEY LEWIS [5]Res.68454NBTG Kantzidis (Bundoora)
Race No. 6Elite Collars & Leads5:04 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER ROCKSTAR [7]33884FSTDD Carswell (Elmore)
2WHY NOT GEORGE [7]48854FSHA Marum (Corop)
3BEER ON TAP [7]51424NBTK Stephens (Broadford)
4OMAMORI [7]8875826.08(8)D Eddy (Kialla West)
5KRAKEN SUZIE [7]25834NBTK Eyles (Murchison)
6FULL BLOWN TURBO [7]63767NBTJ Worsfold (Girgarre)
7DESSY FOZZ [7]76753NBTB Fothergill (Numurkah)
8KRAKEN TITCH [7]1748725.80(4)H Eyles (Murchison)
9DAINTREE DESTROY [7]Res.71678NBTJ Walker (Arcadia South)
10HIGHFIELD BAMBO [7]Res.62784NBTN Tait (Wangaratta)
Race No. 7Finer Fruits5:20 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CLEAR SENSE [6]63655FSTDG Berry (North Lismore)
2BLAZING LANE [6]52211NBTM Carter (Kialla)
3GROUCHO [6]6684326.16(4)C Glen (Tennyson)
4DISTRIBUTOR [6]47436NBTW Elson (Seymour)
5JOHNNY JAFFA [6]57547NBTK Ashton (Charlton)
6DYNAMITE ZARA [6]3487425.81(4)J Worsfold (Girgarre)
7MEATBALL [6]63764NBTG Guy (Woodvale)
8PRINCESS STRIKE [6]8778625.99(3)C Russell (Kyabram)
9PERFECT RIDER [6]Res.4324526.03(5)T Salpigtidis (Plenty)
10UNIQUE SHIRLEY [6]Res.4775825.76(2)D Boots (Merrigum)
Race No. 8Top Cat Video5:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ZIPPING NOEL (NSW)[5]6545FNBTL Fitzgerald (Woodvale)
2BEFORE MY TIME [5]5277626.09(1)S Carswell (Elmore)
3ACOLA ROSEBUD (NSW)[5]6687425.70(2)T Noy (New Gisborne)
4LOOSEY JABNA [5]78556NBTD Long (Eaglehawk)
5FIRING POINT [5]6678525.87(5)B Brown (Axedale)
6HEARTBREAK HERMY [5]3456425.57(1)K Eyles (Murchison)
7PROVEN MONA [5]11187NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
8BURRAWONGA BETOO [5]54664NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
9CLOVALLEY DAVE [5]Res.57427NBTW Connell (Harston)
10PURE SACRIFICE [5]Res.13474NBTM Salvatore (Plenty)
Race No. 9Byers Electrical5:54 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GOTTA SPLIT NOW (NSW)[7]32252NBTG Harding (Temora)
2BLUE MARMION [7]77656FSTDJ Egan (Upper Plenty)
3SCARLETT LAD (NSW)[7]42343NBTP Stefanos (Longwood)
4DASHING DIAMOND [7]31533NBTC Hayes (Mill Park)
5DAINTREE DYNAMO [7]26213NBTR Matthews (Arcadia South)
6REVEREND JOHN [7]56467NBTB Hall (Dingee)
7DENIED JUSTICE [7]137522.52(8)R Glass (Kyabram)
8TOSS [7]85557NBTH Wetzels (Seymour)
9LADY VIXYMA (QLD)[7]Res.36777FSHK Ashton (Charlton)
10JANRAY ANOLAJEAN [7]Res.2146522.94(5)J Walker (Arcadia South)
Race No. 10Racers Function Centre6:11 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1UNUSABLE [7]2616522.60(1)M Filomeno (Craigieburn)
2SPRING TOP [7]8857123.00(4)S Gibilisco (Lockwood South)
3MR. AGRO [7]74666FSTDK Ashton (Charlton)
4JESSIO FOZZIO [7]57175FSTDL Slattery (Ladys Pass)
5MARKINCH [7]7166322.59(1)D Mcdonald (Shepparton East)
6CLOVALLEY ARNIE [7]13P46NBTG Connell (Harston)
7GIDGEE’S BOSS (NSW)[7]5616422.79(6)S Doust (Euroa)
8WINLOCK BIRD (NSW)[7]4125522.67(2)S Stefanos (Longwood)
9SPRITELY JULIA [7]Res.6476622.50(8)H Wetzels (Seymour)
10FLOWERING ROSE [7]Res.87887NBTA Marum (Corop)
Race No. 11Ckh Painting6:29 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CLOVALLEY MAURI [6]752F222.80(6)W Connell (Harston)
2GUNMETAL ANGEL [6]6431222.42(3)J Formosa (Heathcote)
3SHE’S RUSSIAN [6]7317822.47(3)J Donaldson (Euroa)
4MAN DOWN (GA)[6]33627NBTE Hamilton (Invergordon)
5BRODIE JOHN [6]55482NBTB Hall (Dingee)
6COSMIC WISH [6]8778522.44(4)B Klemke (Heathcote)
7VIRGIL [6]12314FSTDS Gibson (Harcourt)
8CHUM’S SPECIAL [6]7642422.96(2)P Dower (Golden Square)
9BLETCHLEY [6]Res.1783622.52(8)R Parker (Bendigo)
10ATTA FLASH [6]Res.43676NBTP Boots (Merrigum)
Race No. 12Shepparton News6:48 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BARNIE’S BLASTER [5]3664322.81(7)J Formosa (Heathcote)
2BIBBI [5]5535822.89(8)H Wetzels (Seymour)
3GLENDALE ZEUS (NSW)[5]78156NBTG Harding (Temora)
4DRAGON’S DEN (NSW)[5]5875522.31(5)C Glen (Tennyson)
5ALL INN PIPER [5]7385722.69(1)T Duncan (Harston)
6DAINTREE ALICE [5]87436NBTR Matthews (Arcadia South)
7ELITE SWIFT (NSW)[5]6582422.58(8)J Walker (Arcadia South)
8EL TORO LOCO [5]55878NBTJ Donaldson (Euroa)
9HOWTH [5]Res.1248522.41(7)J Walker (Arcadia South)
10SHE’S LIL [5]Res.3754722.53(1)J Donaldson (Euroa)