Thursday, 29 October 2015

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 29 October 2015

Race No. 1Jade Photography3:34 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1IN DEE GANG [M]5437FSHM Chilcott (Heathcote)
2WHIPSTICK FLYER [M]63432NBTG Long (Neilborough)
3FLYING MARCIA [M]58NBTC Hennessy (Argyle)
4PICTURES OF ME (TAS)[M]88FSHM Mason (Congupna)
5MANTRA KATE [M]573NBTJ Donaldson (Euroa)
6TIGER JONES ()[M]53576NBTE Bowles (Invergordon)
7FLYING XYE [M]34224NBTA Rocke (Merrigum)
8OLLIE’S THYME [M]64482NBTA Blake (White Hills)
9MISS GEORGIA MAY [M]Res.44776NBTP Frost (Heathcote)
10SWANY LOMAR [M]Res.2F8FSHN Mcmenamin (Thurgoona)
Race No. 2Finer Fruits3:56 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1COSMIC SPUR [M]4738NBTM Fothergill (Numurkah)
2PAULA’S DELIGHT [M]77323NBTP Macklin (Kialla West)
3QUICK RETURN [M]72FSTDC Azzopardi (Caroline Springs)
4ZAC’S TREASURE [M]76876NBTH Wetzels (Seymour)
5LA FLAIR [M]54247NBTL Scott (Invergordon)
6BURRAWONGA TINY [M]32884NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
7SUPERHIGH [M]42383NBTB Jones (Pyalong)
8OPAL FLYER [M]44856NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
9BIG TALKER [M]Res.58575NBTH Wetzels (Seymour)
10SAN TAN BONNIE [M]Res.45478NBTJ Donaldson (Euroa)
Race No. 3Elite Collars & Leads4:14 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MY NAMES RHONDA [M]84NBTW Connell (Harston)
2FAT NOEL [M]86FSHJ Chilcott (Heathcote)
3CASH OUT [M]3432NBTN Mcmenamin (Thurgoona)
4CATALYSE [M]75348NBTJ Mangion (Numurkah)
5WET FEET [M]587NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
6AZZA [M]4F473NBTN Gates (St Albans)
7HOPE FOR LISSY [M]65825NBTW Methven (Wooragee)
8GEORGIE BEST [M]46NBTW Bocquet (Mullengandra)
9SAN TAN BONNIE [M]Res.45478NBTJ Donaldson (Euroa)
10SCARLETT LAD (NSW)[M]Res.86NBTS Stefanos ()
Race No. 4Oaks Road @ Stud4:36 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DOLLY DYER [7]1822.56(2)W Bocquet (Mullengandra)
2BIBBI [7]88666FSHH Wetzels (Seymour)
3HARD WICKET [7]71622.82(5)S Waycott (Springhurst)
4BLITZEM MOCCA [7]88767FSTDK Kubik (Epping)
5KILTY MISS [7]68656NBTK Quinn (Cundare)
6POWERFUL STRESS [7]3153722.86(4)K Quinn (Cundare)
7GUNNER MOLLOY [7]226122.70(1)W Bocquet (Mullengandra)
8SARGENT TRIGGS (NSW)[7]2146822.97(2)S Stefanos (Longwood)
9CRISTAL SURF (NSW)[7]Res.58787NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
10ELIZA PHAROAH [7]Res.16555NBTP Clark (Wangaratta)
Race No. 5Manish Gupta Accountants4:54 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SPUR TRON [6]6852625.87(1)M Fothergill (Numurkah)
2PAPER PLANES (NSW)[6]45726NBTD Petersen (Wangaratta)
3CLOVALLEY DOLLY [6]36175NBTW Connell (Harston)
4JAIMANDY BONNIE [6]3452525.83(1)P Donohue (Upper Lurg)
5BULLBOAR [6]6857425.78(4)G Connell (Harston)
6REDFERN [6]4333525.68(8)M Mason (Congupna)
7OLD ZEBB [6]6188725.88(2)J Mangion (Numurkah)
8FULL OF BOLONEY [6]17344NBTJ Cuffe ( )
Race No. 6Byers Electrical5:16 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SPRING PREMIER (NSW)[5]4565225.62(1)S Stefanos (Longwood)
2EUMERALLA DONNY [5]365F7NBTJ Hardy (Darley)
3RANCE REGSTRONG [5]62556NBTL Scott (Invergordon)
4SUNDAY SIPPER [5]282F525.59(6)P Dunlevey (Cohuna)
5SLIPAWAY SIMBA [5]27866NBTK Quinn (Cundare)
6DANA ARCHIE (NSW)[5]47515NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
7LADY JUAR [5]63521FSTDB Klemke (Heathcote)
8WISE HARRY [5]15717NBTT Fernandes (Tragowel)
9BUSTER’S MAGIC [5]Res.7544425.51(2)P Clark (Wangaratta)
10FRECKLE’S WAY [5]Res.8748826.06(2)W Methven (Wooragee)
Race No. 7Top Cat Video5:34 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BURRAWONGA KEVAN [7]7846325.79(6)J Birthisel (Yarrawonga)
2CASH YOU LATTE [7]62688NBTM Mason (Congupna)
3OMAMORI [7]5553226.08(8)D Eddy (Kialla West)
4BURRAWONGA JIMBO [7]4531625.71(8)J Birthisel (Yarrawonga)
5POMP FICTION [7]1384NBTC Hennessy (Argyle)
6HOT PEDRO [7]51772NBTJ Fothergill (Heathcote)
7FLYING HOLLY [7]31746NBTJ Formosa (Heathcote)
8PERPETRATOR [7]41667NBTS Stefanos (Longwood)
9MANTRA MICK [7]Res.1254426.12(1)J Donaldson (Euroa)
10RADIANT ROSE [7]Res.7551525.89(4)S Wetzels (Seymour)
Race No. 8Racers Function Centre5:56 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUBWAY [5]74638NBTB Philippe (Kilmore)
2NAH WEE’S GIRL [5]65851FSHA Franklin (Lang Lang)
3LE LUCA [5]5337325.61(5)J Formosa (Heathcote)
4SIR LENNY [5]84467FSHG Campbell (Anakie)
5DERBY GHOST [5]2447425.83(1)M Teresi (Maiden Gully)
6SMOOTH REBEL (NSW)[5]5178725.45(6)J Formosa (Heathcote)
7COWBOY JURY ()[5]3283725.69(8)J Fothergill (Heathcote)
8MY NAME’S DEBBIE [5]6574625.97(7)D Burkett (Girgarre)
9PREMIER WALLY [5]Res.6567825.77(5)W Methven (Wooragee)
10MIGHTY HULK (NSW)[5]Res.7184525.68(4)T Van taarling (Tallygaroopna)
Race No. 9Brian Beard Plumbing6:14 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ORIENTAL KATANA [7]25648NBTK Brooks (Rupanyup)
2SLIPAWAY ROBBIE [7]86437NBTK Quinn (Cundare)
3OLIVIA SNOW [7]54167NBTD Boots (Merrigum)
4PEDRO’S FITZ [7]78272NBTR Giles (Harston)
5CHIEF MINGO [7]1232322.58(1)V Giles (Bamawm)
6DASHING RHONDA [7]5457522.84(5)D Eddy (Kialla West)
7COSMIC CHOIR (NSW)[7]3213322.70(4)G Glass (Kyabram)
8STRESSFUL [7]56454NBTK Ward (Mount Moriac)
9CRISTAL SURF (NSW)[7]Res.58787NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
10PROVEN CROWN [7]Res.23324NBTP Clark (Wangaratta)
Race No. 10Shepparton News6:33 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BRYCE’S BOY [6]75665NBTD Blake (Rupanyup)
2SHE CAN’T RUN [6]3647622.72(6)J Donaldson (Euroa)
3SUN CHOICE [6]62385NBTP Kaltsis (Nagambie)
4MOYARRA OKUIBI [6]1181522.78(1)S Waycott (Springhurst)
5FREDWYN [6]7886422.80(1)A Dexter (Katunga)
6I’M NO NAG [6]7817222.44(6)W Connell (Harston)
7ROMAN BOY [6]5388422.92(4)E Keene (Long Gully)
8JIMMY MARLOW (NSW)[6]7626222.38(Q)(1)H Hunter (North Albury)
9SHE’S LIL [6]Res.6737722.53(1)J Donaldson (Euroa)
10CLOVALLEY BELLE [6]Res.4577722.35(6)G Connell (Harston)
Race No. 11Ckh Painting6:50 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MATTY KEEPING (NSW)[5]87452NBTP Clark (Wangaratta)
2LOCKED OUT [5]7223322.43(4)J Formosa (Heathcote)
3KING SPOTALOT [5]2637222.31(2)W Methven (Wooragee)
4SPECIFY (NSW)[5]26223NBTJ Fothergill (Heathcote)
5ADDY’S DELIGHT [5]2342822.28(3)P Clark (Wangaratta)
6ORIENTAL OUTLAW [5]7747822.81(8)J Mangion (Numurkah)
7ELITE STRESS [5]5581222.31(8)N Carthew (Newcomb)
8 MYTH (NSW)[5]68253NBTS Stefanos (Longwood)
9OSMOTHERLY [5]Res.7345622.36(2)F Zeinert (Barnawartha)
10MARY’S GUESS (QLD)[5]Res.5515622.37(7)B Kinder (Girgarre)
Race No. 12Dpr Insurance Brokers7:05 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HELERAY JARDA [5]4615522.54(2)H Sellars (Pranjip)
2BEYOND THE VALLY (SA)[5]28463NBTG Campbell (Anakie)
3JACK’S LEGEND [5]78668NBTN Carthew (Newcomb)
4YOU WON’T (NSW)[5]7688722.71(5)H Gates (St Albans)
5COSMIC PILOT [5]7473122.69(6)G Milthorpe (Wahgunyah)
6VALENTINE BELLE (NSW)[5]1741422.78(2)M Teresi (Maiden Gully)
7CHELSEA DROGBA [5]316F822.43(5)J Formosa (Heathcote)
8CLOVALLEY RANG [5]4755322.29(1)G Connell (Harston)
9HUNTING COARUAX [5]Res.15364NBTR Anchen (Nagambie)
10JEMLEE [5]Res.4687622.55(8)S Dervish (Stanhope)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments