Thursday, 4 July 2013

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 4 July 2013

Race No. 1Follow @thewatchdogtips On Twitter3:51 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1WHITE COAT BOY [M]7633FSHS Dervish (Stanhope)
2ZAPP BRANNIGAN [M]32458NBTS Waycott (Springhurst)
3TUNGA MARG [M]43565NBTP O’kane (Yarrawonga)
4CHORIZO [M]52FSHJ Maria (Elphinstone)
5SANTA [M]28341FSHG Hansen (Daisy Hill)
6CLOVALLEY RAY [M]87753NBTW Connell (Harston)
7LAWN MOWER [M]52872NBTJ Formosa (Heathcote)
8RUBY TUESDAY [M]3574NBTD Keanelly (Marong)
9BECKY BOO [M]Res.346NBTS Vantaarling (Tallygaroopna)
10HIS SPANISH LADY [M]Res.51F22.61(Q)(2)J Birthisel (Yarrawonga)
Race No. 2Market Meats4:12 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SUJOOK [M]24363NBTB Grenfell (Beveridge)
2ROYAL WANALTA [M]33NBTB Quigley (Wangaratta)
3ZULU TART [M]47TT5NBTF Zeinert (Barnawartha)
4FOUR BLACK [M]43NBTJ Formosa (Heathcote)
5LESLEY CHOW [M]83NBTJ Fothergill (Numurkah)
6CHUCK PIES [M]42322NBTS Dervish (Stanhope)
7KEG’S TURBO [M]445NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
8BONNIE BLUEBELL [M]6528NBTS Doust (Euroa)
9ANGEL OF DEATH [M]Res.866FSHJ Mangion (Numurkah)
10JAIMANDY EILY [M]Res.3478NBTP Donohue (Benalla)
Race No. 3Oaks Roads @ Stud4:31 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DOZEN SPEND IT [M]32FSHA Blake (White Hills)
2PAGANI LOLA [M]78FSTDJ Donaldson (Euroa)
3DERBY LEE [M]45226NBTG Brereton (Eaglehawk)
4SUMMAR REG [M]457NBTG Lemin (Axedale)
5ELLE JACK [M]43827NBTN Carthew (Newcomb)
6SURFING MAID [M]34257NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
7DITCH TO DITCH [M]52756NBTG Robinson (Violet Town)
8GUMMY GONE (NSW)[M]6655322.81(Q)(7)D Warburton (Tatura)
9RED KELLY [M]Res.78775NBTN Tait (Wangaratta)
10COOL OPAL [M]Res.57437FSHS Dervish (Stanhope)
Race No. 4Skill Training Victoria4:54 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1FAST WAY OUT (NSW)[M]42436NBTT Seymour (Table Top)
2KERGUNYAH SUN [M]35287NBTW Leitch (Kergunyah)
3MY BOY LOLLIPOP (NSW)[M]67233NBTD Boots (Merrigum)
4KRAKEN COUGAR [M]554NBTK Eyles (Murchison)
5MANDZUKIC [M]5787NBTB Kinder (Girgarre)
6ULTIMATE MIDORI [M]6772TFSHK Bentley (Costerfield)
7STETSON DIXIE (QLD)[M]5546NBTP Dundon (Finley)
8GO MOBO [M]34365FSTDS Barker (Elphinstone)
9SUSPICIOUS DEAL (NSW)[M]Res.34535NBTM Ellis (Nathalia)
10COOL OPAL [M]Res.57437FSHS Dervish (Stanhope)
Race No. 53sr 95.3fm5:13 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LATIFI CENA [5]6811125.91(3)J Arthur (Lancaster)
2SHANNON TUCKER [5]2723325.76(4)M Groom (Longwood)
3ILLEGAL NIKI [5]1882NBTK Wright (Harston)
4SPITFIRE [5]62162FSHT Fernandes (Tragowel)
5PERMISCIOUS DIVA [5]5221NBTP Triaca (Lima)
6BARTY’S THURSDAY [5]54826NBTP Boots (Merrigum)
7JANKOVIC [5]41843NBTD Burkett (Girgarre)
8SABRINA LOPEZ (NSW)[5]57822NBTH Melville (Beveridge)
9HASTY TRANSIT [5]Res.3887525.88(2)S Mckenzie (Bendigo)
10THERE’S BOBBY [5]Res.32847NBTJ Larosa (Seymour)
Race No. 6Bicknell Signs5:32 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JOSH MILNE [5]7262325.88(2)J Formosa (Heathcote)
2WOODLAND JACK (NSW)[5]24442NBTS Divers (Tamleugh)
3CREATIVE KISS (NSW)[5]6735125.88(6)J Mcclelland (Jindera)
4KEYSER SOZE [5]5716725.38(3)J Walker (Arcadia South)
5WHAMMY [5]64866NBTL Shingles (Eden Park)
6BLACK RANSOM [5]6212225.72(1)R Coventry (Mooroopna)
7MURRUMBOOLA [5]28282FSHS Barker (Elphinstone)
8JACAS MATE [5]32642NBTJ Fothergill (Numurkah)
9WILL CEE [5]Res.7884525.92(2)J Abela (Echuca)
10CHILI DIPPER [5]Res.73315FSHK Ward (Mount Moriac)
Race No. 7Shepparton News5:48 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LITE UP LAD [5]53263NBTB Ender (St Albans)
2PURE PROOF [5]7216325.79(6)S Dervish (Stanhope)
3ALL IN TEARS [5]15622NBTT Duncan (Harston)
4GRACE DANCER [5]1578325.79(6)J Fothergill (Numurkah)
5COUP D’ETAT [5]8524125.90(4)B Buchanan (Sunday Creek)
6ARVO’S ACE [5]55463NBTK Arvanitis (Nyora)
7BET BET RYAN [5]8553325.62(1)P Patterson (Bet Bet)
8LADY IN TIME [5]35631FSHS O’brien (Gordon)
9MONSTROSITY [5]Res.38456FSHK Ashton (Charlton)
10MARKET BIRD [5]Res.35675FSTDD Burkett (Girgarre)
Race No. 8Nitro Burst @ Stud6:05 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GO WILD PHIL [5]75887FSHC Van berkel (Torquay)
2ZORZOLI [5]44123NBTK Ashton (Charlton)
3ROUGEN’S ACE [5]1578225.61(Q)(2)S Waycott (Springhurst)
4HE’S CHEAP [5]44T8626.01(3)H Bonderenko (Tallygaroopna)
5PRIVATE FANTASY [5]251426.02(1)S Waycott (Springhurst)
6BABAGOI [5]2632125.99(7)D Eddy (Kialla West)
7ALL CREATIVE (NSW)[5]76687NBTJ Mcclelland (Jindera)
8KRAKEN BELLE [5]27F77NBTK Eyles (Murchison)
9SHIRDON CHIPS [5]Res.4361826.04(8)D Mcdonald (Shepparton East)
10WARNING [5]Res.77176NBTB Fothergill (Numurkah)
Race No. 924/7 Labour Hire6:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PATH TO STRESS [5]1888522.50(3)R Matthews (Arcadia South)
2MAHOGANY BOY [5]72445FSHK Quinn (Cundare)
3GERONIMO FLAME [5]87774FSHK Ashton (Charlton)
4AXELS (NSW)[5]86572NBTJ Formosa (Heathcote)
5SAPPHIRE FLEX (NSW)[5]37777FSHM Giddings (Epping)
6BLONDE ZEPHA [5]1611322.61(4)W Elson (Seymour)
7TEE MURPHY (NSW)[5]63375NBTK Ward (Mount Moriac)
8BORN TO MOLLY [5]5411222.43(8)J Fothergill (Numurkah)
9ORANGE JACK (NSW)[5]Res.53437NBTK Ward (Mount Moriac)
10BOSTON GEORGE [5]Res.74447FSTDS Barker (Elphinstone)
Race No. 10Foott Waste6:42 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SIR PLEDGE [5]6447222.43(3)T Comensoli (Wangaratta)
2WEE LADDIE (NSW)[5]76621NBTG Buchanan (Sunday Creek)
3VAPOURLISTIC [5]4572122.82(7)P Triaca (Lima)
4SHYANNE’S JEWEL [5]62151NBTG Howarth (Longwood)
5BLAKE’S THYME [5]1546322.65(7)G Long (Neilborough)
6MAGIC SHUFFLE (NSW)[5]56413FSHK Quinn (Cundare)
7PRICELESS LOMAR (NSW)[5]74T3122.83(4)N Mcmenamin (Thurgoona)
8STAR TASTIC [5]1335422.67(4)G Bromley (Bendigo)
9MALIBU MARLI [5]Res.77856NBTG Connell (Harston)
10EXPRESS LOMAR (NSW)[5]Res.88424NBTN Mcmenamin (Thurgoona)
Race No. 11Quality Teams6:57 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN TIME [5]1584122.52(5)T Duncan (Harston)
2YAKIMOVA [5]58236NBTK Ashton (Charlton)
3SISTER KATE [5]6552622.58(1)J Mcclelland (Jindera)
4MACHO MAN [5]32677NBTJ Worsfold (Girgarre)
5UNFANTASIZED [5]73341NBTJ Formosa (Heathcote)
6STYLISH DREAMER (NSW)[5]1738822.43(3)T Vantaarling (Tallygaroopna)
7SOHO SWEET GAL [5]23353FSHH Quick (Llandeilo)
8COOLER THAN YOU [5]77762NBTJ Kantzidis (Richmond)
9SUPER COOP [5]Res.7278822.34(1)J Donaldson (Euroa)
10DEMON HUNTER (NSW)[5]Res.7647822.36(7)D Burkett (Girgarre)