Thursday, 5 May 2016

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 5 May 2016

Race No. 1Dpr Insurance Brokers3:02 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1AMON FLYER [M]45FSHB Klemke (Heathcote)
2LEKTRA SUNSET [M]4854FFSHP Simone (Pirron Yallock)
3JAIMANDY RUDDY [M]246NBTP Donohue (Upper Lurg)
4ONYA JATT [M]72224NBTR Henness (Heathcote)
5JACK’S MISS [M]47564NBTN Carthew (Newcomb)
6CHABAY LARAY (NSW)[M]46566NBTG Johnston (Bet Bet)
7SPRING AS SPRUNG (NSW)[M]85723NBTP Triaca (Whroo)
8BRONTE’S MAGIC [M]3F42FSTDT Van taarling (Tallygaroopna)
9ALL INN READY [M]Res.37827NBTT Duncan (Harston)
10ELITE OBAMA (NSW)[M]Res.7836FSTDS Collyer (Heathcote)
Race No. 2Jade Media Photography3:22 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1NEON MOON [M]3TFSHR Divirgilio (Devon Meadows)
2PATTY’S PRINCE (NSW)[M]27473NBTS Stefanos (Longwood)
3SUPER RICKY [M]56826NBTS Gibilisco (Lockwood South)
4JAIMANDY WEARY [M]63NBTP Donohue (Upper Lurg)
5PASSEGGIATA [M]545FSHJ Campbell (Anakie)
6SIR FIRE [M]28584NBTN Tait (Wangaratta)
7ABBEWIGE GOLD [M]28253FSHN Bell (Point Lonsdale)
8SWIFT BUNNY (NSW)[M]44264NBTD O’mara (Rushworth)
9BEKSUN [M]Res.58664NBTP Triaca (Whroo)
10KID BOBBY [M]Res.53587NBTD Jarvis (Westmeadows)
Race No. 3Manish Gupta Accountants3:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BET BET BELLE [M]6537FSHP Patterson (Bet Bet)
2STEADY WALKER [M]58FSHJ Chilcott (Heathcote)
3DON’S COLLISION [M]78463NBTK Ward (Mount Moriac)
4STARS AND BARS [M]56753NBTM Nash (Little River)
5CALEN (NSW)[M]33T52FSTDC Newman (Chiltern)
6TWILIGHT BUTCH [M]45523NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
7DODGE BALL [M]28585NBTD Batten (Dixons Creek)
8SUPERSTAR JATT [M]32223NBTR Henness (Heathcote)
9CAITLIN LOUISE [M]Res.2458FSHC Hayes (Mill Park)
10CATWEASEL [M]Res.22544NBTS Wetzels (Seymour)
Race No. 4Sgrc Vet Now Open4:02 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ULTIMATE BILLY [7]4325125.92(3)C Medcraft (Violet Town)
2VANDERVILLE GIRL [7]38732NBTM Ellis (Nathalia)
3MR. SWAN [7]5172725.63(6)G Glass (Kyabram)
4QUINK [7]21443NBTB Brown (Axedale)
5KEN’S THUNDERIN’ [7]8325126.09(1)G Campbell (Anakie)
6MY RENSON [7]136FSHR Glass (Kyabram)
7MORIA MAGIC [7]4843126.12(7)G Campbell (Anakie)
8AVA’S SHADOW [7]61762FSHN Lund (Longwarry)
9HANGA [7]Res.1286FSHB Kinder (Girgarre)
10ORIENTAL PRINCE [7]Res.46615NBTA Blake (White Hills)
Race No. 5Finer Fruits (0-3 Wins)4:22 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 650 metres at Shepparton Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1GALLOPING EMMA [M]63655FSHN Perkins (Romsey)
2SEMJASE [7]64887NBTC Glen (Tennyson)
3ALPE D’BLANC (NSW)[M]68851FSHG Carr (Sunbury)
4ANNABOW [5]84535NBTN Baker (Woollert)
5CEE YA MATE (NSW)[7]34475FSTDB Abela (Echuca)
6BUCKLE UP AXEL (TAS)[5]67353NBTA Blake (White Hills)
7BIG BOLD BOOMER [7]65422NBTL Medcraft (Point Cook)
8DYNAMITE DIXIE [5]88777NBTJ Formosa (Heathcote)
9PARROT IS LOOSE [M]Res.77787FSTDG Carr (Sunbury)
10BOSTON SHUFFLE [M]Res.27358FSHT Salter (Crowlands)
Race No. 6Quality Teams4:44 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HERE’S THE TRUMP [6]3611825.89(3)M Said (Diggers Rest)
2BEFORE MY TIME [6]27856NBTS Carswell (Elmore)
3MAZING MOO [6]5167325.78(5)M Groom (Longwood)
4OUR NICO [6]7464FFSTDJ Psaila (Little River)
5ELITE SWIFT (NSW)[6]3266126.01(7)T Van taarling (Tallygaroopna)
6SIR MURRAY [6]88888NBTS Collyer (Heathcote)
7OPAL FLYER [6]5F86526.12(2)F Vantaarling (Tallygaroopna)
8BRYDEN JOHNNY (NSW)[6]6787626.05(1)G Kantzidis (Bundoora)
9MR. ALOUETTE [6]Res.66458NBTK Ward (Mount Moriac)
10WHO’S THAT HOOK [6]Res.38265NBTS Hooke (Huntly)
Race No. 7Byers Electrical5:02 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1MARIS GOLD [7]73762NBTG Campbell (Anakie)
2BARCIA’S FATE [7]75567NBTP Thomson (Ocean Grove)
3MEGGS RAWSON (NSW)[7]24342FSHM Williams (Pakenham)
4BLUSH BURST [7]54676NBTE Hamilton (Invergordon)
5VANDERVILLE LADY [7]7767425.63(7)M Ellis (Nathalia)
6DONTRON [7]32457FSHN Carthew (Newcomb)
7TAT MINNIE [7]3437326.16(5)P Macklin (Kialla West)
8EAGLEHAWK BEFFA [7]58746NBTE Keene (Long Gully)
9IMPOSING FLAME (QLD)[7]Res.47537FSHJ Caulfield (Pyramid Hill)
10MRS. FOZZ [7]Res.7758426.05(7)N Mason (Euroa)
Race No. 8Racers Function Centre5:22 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING MARCIA [5]1655125.76(7)S Collyer (Heathcote)
2NANCY MAY (NSW)[5]2485525.63(2)W Bocquet (Mullengandra)
3KRIPKE [5]5574325.96(2)P Essenhigh (Benalla)
4LOLLIE LIVEWIRE [5]75783NBTM Ellis (Nathalia)
5COOL SPRINGS (NSW)[5]41525NBTB Brown (Axedale)
6MISS CAPONE [5]75622NBTJ Caulfield (Pyramid Hill)
7COUNTRY BALLAD (TAS)[5]58733NBTJ Worsfold (Girgarre)
8BOLONEY CLUB [5]1713625.87(2)J Abela (Echuca)
9WINCE ALLEN (NSW)[5]Res.67535FSHC Dew (Anakie)
10LEKTRA ALLAN [5]Res.52324NBTP Simone (Pirron Yallock)
Race No. 9Ckh Painting5:42 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FIRING POINT [7]56543NBTB Brown (Axedale)
2SHE’S A BATGIRL [7]8775122.80(5)N Perkins (Romsey)
3LADY GODDESS [7]68854NBTH Taylor (Rockbank)
4HURRICANE QUEEN (NSW)[7]57542NBTG Campbell (Anakie)
5KRAKEN ZURI [7]17733NBTK Eyles (Murchison)
6KILTY MISS [7]75546NBTK Quinn (Cundare)
7HOWTH [7]18886FSHJ Walker (Arcadia South)
8SPRITELY JULIA [7]315F622.50(8)H Wetzels (Seymour)
9BEV’S GIRL [7]Res.41867NBTN Mason (Euroa)
10LOTUS LILY (NSW)[7]Res.26145NBTA Dundon (Finley)
Race No. 10Shepparton News5:58 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PAPER CUTS [7]32727NBTP Smoor (Durham Ox)
2LITTLE HEMI (NSW)[7]88786NBTM Teresi (Maiden Gully)
3ULTIMATE PADDY [7]24155FSTDK Bentley (Violet Town)
4OMAMORI [7]66578NBTD Eddy (Kialla West)
5ELITE PANTHER (NSW)[7]2645322.32(3)H Hunter (North Albury)
6JUST JATT [7]27683NBTC Glen (Tennyson)
7JACK’S ALOUETTE [7]8663322.46(2)K Ward (Mount Moriac)
8ATLAS TINKABELL [7]5743PNBTL Cookson (Junortoun)
9SWIFT JARAIG (TAS)[7]Res.27347NBTJ Hooke (Huntly)
10HEINEKEN BOY (SA)[7]Res.25258NBTR Matthyssen (Talbot)
Race No. 11Brian Beard Plumbing6:17 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1HARDAWAY TERROR (NSW)[6]12351NBTG Edwards (Broadford)
2VINTAGE BOX [6]84228NBTB Brown (Axedale)
3ALL INN SUMMER [6]5472722.93(3)T Duncan (Harston)
4I’M NO NAG [6]7835422.44(6)W Connell (Harston)
5BURST THROUGH [6]78764NBTG Robinson (Violet Town)
6NINETYMILE BILL [6]1622123.04(8)S Coulson (Balliang)
7SHE CAN’T RUN [6]873T322.72(6)S Doust (Euroa)
8SHE’S LIL [6]7377522.53(1)J Donaldson (Euroa)
9BLACK OAK [6]Res.43877NBTN Perkins (Romsey)
10MARBLE HILL (NSW)[6]Res.7566722.61(5)J Campbell (Anakie)
Race No. 12Elite Collars & Leads6:36 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EMI’S BOY MURPH [5]86761NBTL Lyons (Sunshine North)
2LADY TRON [5]83446FSHH Taylor (Rockbank)
3OH LELE PETER [5]5157322.47(3)G Campbell (Anakie)
4ALL INN KY [5]7784222.50(4)T Duncan (Harston)
5ROLL ‘EM MIGHTY [5]2667622.36(4)T Noy (New Gisborne)
6SPRING PREMIER (NSW)[5]F271222.56(2)P Stefanos (Longwood)
7PARAMOUNT ARROW [5]26863NBTS Kruckel (Lake Goldsmith)
8MATTY KEEPING (NSW)[5]5336422.57(8)P Clark (Wangaratta)
9CHANTILLY MAGIC [5]Res.7478722.60(4)K Brooks (Rupanyup)
10ALL INN AFRICA [5]Res.3126422.38(1)T Duncan (Harston)