Thursday, 8 August 2013

Greyhound Box Draw For Shepparton – Thursday, 8 August 2013

Race No. 1Quest Shepparton3:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DARK DEBBY [M]473F8NBTG Howarth (Longwood)
2ORIGINAL HUSTLER [M]3187NBTJ Dunn (Eaglehawk)
3KATE POWER [M]768NBTS Stefanos (Longwood)
4MY MATE JOEY [M]5774NBTM Edwards (Broadford)
5BECKY BOO [M]34662NBTS Vantaarling (Tallygaroopna)
6ANGEL OF DEATH [M]8666FSHJ Mangion (Numurkah)
7METAL [M]27534NBTR Giles (Harston)
8WHERE’S DONNA [M]78FSHM Said (Sunbury)
9RAILWAY MAGGIE [M]Res.6475FSHJ Torr (Myers Flat)
10GUMMY GONE (NSW)[M]Res.5323422.81(Q)(7)D Warburton (Tatura)
Race No. 2Shepparton Veterinary Clinic4:09 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PAIR OF DIAMONDS [M]865NBTG Edwards (Broadford)
2BOWSER KOOPA [M]42477NBTD Boots (Merrigum)
3CELIA’S PUZZLE [M]75835NBTR Matthews (Arcadia South)
4STETSON WISKAWAY [M]37767NBTD Eddy (Kialla West)
5JAIMANDY KIT [M]44778NBTP Donohue (Benalla)
6CHUCK PIES [M]32272NBTS Dervish (Stanhope)
7LADY LAINEY [M]343NBTM Said (Sunbury)
8CLOVALLEY JEANIE [M]F4346NBTW Connell (Harston)
9ELLE JACK [M]Res.43747NBTN Carthew (Newcomb)
10THAT’S ZORRO [M]Res.23767NBTP Boots (Merrigum)
Race No. 3Jade Media4:29 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1OUR PANTHER [M]23458NBTA Harding (Hamilton)
2WAR TALK [M]4532NBTD Jarvis (Westmeadows)
3RILEY’S THUNDER [M]43326NBTM Teresi (Quarry Hill)
4WANALTA MISS [M]26657NBTR Quigley (Chiltern)
5GOT THE SACK [M]554FSHJ Dunn (Eaglehawk)
6COALMINER (NSW)[M]23FSTDG Kantzidis (Plenty)
7DERBY LEE [M]22634NBTG Brereton (Eaglehawk)
8BONNIE BLUEBELL [M]85435NBTS Doust (Euroa)
9RAILWAY MAGGIE [M]Res.6475FSHJ Torr (Myers Flat)
10DOZEN SPEND IT [M]Res.26464NBTA Blake (White Hills)
Race No. 4Neatline Homes4:48 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK RANGER (NSW)[5]18565NBTS Burke (Kanyapella)
2FAWN CAVIAR [5]82378NBTI Bibby (Warracknabeal)
3PROVEN TORQUE [5]3433222.54(2)P Donohue (Benalla)
4WATTA DESTINY (NSW)[5]4141722.67(8)G Lemin (Axedale)
5AWESOME LOMAR (NSW)[5]65546NBTN Mcmenamin (Thurgoona)
6IKARI BOY [5]8487722.88(1)M Fothergill (Numurkah)
7DEMON HUNTER (NSW)[5]6478722.36(7)D Burkett (Girgarre)
8SHINTARO PHOENIX [5]1457522.50(8)J Arthur (Lancaster)
9ALL INN TAT [5]Res.4852822.60(1)T Duncan (Harston)
10WANALTA JACK [5]Res.488F622.59(6)R Whybrow (Chiltern)
Race No. 5Topcat Video Productions5:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BARTY’S THURSDAY [5]82684NBTP Boots (Merrigum)
2VAPOURLISTIC [5]72174FSTDP Triaca (Lima)
3HOUSE WINS [5]88886NBTK Brooks (Bringalbert)
4MAGIC SHUFFLE (NSW)[5]64135FSHK Quinn (Cundare)
5GO WILD PHIL [5]33752NBTC Van berkel (Torquay)
6KUBAN KANGAROO (NSW)[5]25552NBTS Stefanos (Longwood)
7KRAKEN FLOORO [5]85356NBTK Eyles (Murchison)
8MALIBU MARLI [5]6864425.73(1)G Connell (Harston)
9SALMINEO [5]Res.74386NBTA Symons (Goornong)
10DANNY BE GOOD [5]Res.74667NBTS Humphries (Locksley)
Race No. 6Finer Fruit5:25 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BECCY COLE [5]T612225.55(2)P Triaca (Lima)
2I’M IN BUSINESS (NSW)[5]58638FSHS Wells (Nagambie)
3BOWSTREET BUSTER [5]57875FSHS Donlon (Burnbank)
4BORN TO MOLLY [5]5475225.84(7)J Fothergill (Numurkah)
5ALL INN TIME [5]841F7NBTT Duncan (Harston)
6ILLEGAL POWER [5]7477525.53(1)K Wright (Harston)
7GIFT OF TIME (NSW)[5]46476NBTK Walker (Henty)
8PADDY’S LANE [5]4225525.88(7)B Brown (Axedale)
9LATIFI CENA [5]Res.1267825.91(3)J Arthur (Lancaster)
10CLAYOQUOT (NSW)[5]Res.4625825.83(1)K Eyles (Murchison)
Race No. 7Foott Waste5:49 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GRACE DANCER [5]8146225.79(6)J Fothergill (Numurkah)
2CRYMELON TALON (NSW)[5]28886NBTI Bibby (Warracknabeal)
3SWIFT DESIGN (NSW)[5]54846NBTK Walker (Henty)
4VICE ADMIRAL (NSW)[5]45545NBTG Dainton (Cosgrove South)
5ALL INN BYE [5]8267525.54(8)T Duncan (Harston)
6SPECIAL LIES (NSW)[5]16156NBTB Brown (Axedale)
7HI FIVE ALICE (QLD)[5]8437325.64(1)B Fothergill (Numurkah)
8TAPESTRY LACE [5]37544NBTG Connell (Harston)
9LACE OUT [5]Res.75736NBTJ Formosa (Heathcote)
10SECRET SENSE (NSW)[5]Res.35536NBTK Walker (Henty)
Race No. 8Quality Teams6:05 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SWAHILI SAM [5]56373NBTS Humphries (Locksley)
2PATTIMORE POWER [5]8867625.88(2)D Walker (Richardson)
3BIONDA DREAM [5]5285625.79(7)H Bonderenko (Tallygaroopna)
4HARRY’S CHAMP [5]7647626.13(8)D Carswell (Elmore)
5JANKOVIC [5]84378NBTD Burkett (Girgarre)
6LIL PEZZA DEE [5]43263NBTA Blake (White Hills)
7GYPSY DANCER [5]11822FSTDA Rocke (Merrigum)
8ILLEGAL NIKI [5]2133625.90(3)K Wright (Harston)
9COOLY QUEEN [5]Res.61474NBTL Smith (Dallas)
10CHILE RUM [5]Res.7838725.88(7)S Humphries (Locksley)
Race No. 924/7 Labour Hire6:25 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1AGENT SMOKEY [5]37257NBTG Glass (Kyabram)
2SISCO RETURN [5]8777122.63(7)N Marum (Devon Meadows)
3FUEL PUMP (NSW)[5]5243122.12(2)A Norris (Wangaratta)
4EL BLACK GALO [5]78782NBTA Marum (Devon Meadows)
5COMMON TELLS [5]4366722.33(3)S Quinlan (Rushworth)
6CHIMNEY SWEEP [5]88674FSHS Donlon (Burnbank)
7SEINFIELD [5]4677622.48(4)P Frost (Heathcote)
8PACEY GRACIE [5]8545222.43(3)S Stefanos (Longwood)
9WIND RIDDLER [5]Res.24648NBTS Stefanos (Longwood)
10AXELS (NSW)[5]Res.35576NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 10Shepparton News6:40 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JACAS MATE [5]4285622.31(4)B Fothergill (Numurkah)
2STORM PLEDGE [5]4171322.32(5)J Arthur (Lancaster)
3ARVO’S VIPER [5]63457NBTK Arvanitis (Nyora)
4ARVO’S ELA [5]6867222.62(4)A Marum (Devon Meadows)
5UNO MORDI [5]4215322.61(2)S Dervish (Stanhope)
6SECRET SHUFFLER [5]7581422.21(5)M Groom (Longwood)
7JULIA JAY [5]36521NBTJ Formosa (Heathcote)
8TICKLE ME [5]7246222.54(3)P Kaltsis (Nagambie)
9ORANGE JACK (NSW)[5]Res.77775NBTK Ward (Mount Moriac)
10SUPER INFERNO [5]Res.58788NBTJ Walker (Arcadia South)
Race No. 11Byers Electrical6:57 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1EL SOPRANO [5]145122.70(7)C Bahen (Yuroke)
2SIR PLEDGE [5]7243122.43(3)B Groom (Longwood)
3WHERE’S RED [5]77865NBTK Ward (Mount Moriac)
4SARAH SANDS (NSW)[5]2357722.48(2)G Howarth (Longwood)
5KESTREL COAL (NSW)[5]1275D22.57(5)G Campbell (Peechelba)
6STYLISH RULER [5]36154NBTJ Formosa (Heathcote)
7THERE’S BOBBY [5]2847122.80(3)J Larosa (Seymour)
8SABRINA LOPEZ (NSW)[5]38463NBTH Melville (Beveridge)
9KISS AND TELL (QLD)[5]Res.4141422.60(6)D Bramich (Langley)
10INSTIGATOR (NSW)[5]Res.4374722.81(3)M Ellis (Nathalia)