Wednesday 17th April 2013

Greyhound Box Draw For Shepparton – Wednesday 17th April 2013

Race No. 1Skill Training Victoria03:36PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GUMMY GONE5585222.81QD L Warburton (Tatura)
2BLAKE’S THYME152NBTG L Long (Neilborough)
3CRYMELON PRINCE42478NBTI S Bibby (Warracknabeal)
4CHOCKY WOCKY4667422.76QG Robinson (Violet Town)
5ALL INN TROY3223NBTT Duncan (Harston)
6THAT’S ZORRO34382NBTP M Boots (Merrigum)
7FLASH AZZ23648NBTA M Rocke (Broadford)
8JAMALS COFFEE43TFSTDB J Grenfell (Beveridge)
9MISTER GEE MAC85NBTJ C Maria (Elphinstone)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Quest Shepparton03:56PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1KUBAN KANGAROO862NBTS E Stefanos (Longwood)
2ILLEGAL FORCE32NBTK L Wright (Harston)
3ALL IN TEARS53NBTT Duncan (Harston)
4KING OF THIEVES27663NBTA D Blake (White Hills)
5GUNABE A SURGEON72NBTJ A Mangion (Numurkah)
6TERRY ROCKS373FSHL N Mitchell (North Shore)
7SUPER DUPER LAD32436FSHG R Edwards (Broadford)
8RED KELLY77NBTN R Tait (Wangaratta)
9MISTER GEE MAC85NBTJ C Maria (Elphinstone)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Win Television04:16PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SURFING MAID4334NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
2DARK DEBBY4875NBTG A Howarth (Longwood)
3BET JENNY BET5366NBTM P Teresi (Quarry Hill)
4KERGUNYAH SUN33528NBTW P Leitch (Kergunyah)
5LITTLE KEELEY47635NBTN R Tait (Wangaratta)
6MAX THUNDER67FSHS Divers (Tamleugh)
7FOUR DREAMS78777NBTR J Tolson (Maryborough)
8MACHIDA18FSTDJ M Mcclelland (Jindera)
9MISTER GEE MAC85NBTJ C Maria (Elphinstone)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Neatline Homes04:36PM (VICtime)
Maiden T3 event over 450 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ULTRA WHIZ22854NBTP Cullie (Rushworth)
2RANT AND RAVE53563FSTDL N Mitchell (North Shore)
3RIGHT SAND ROCK66587NBTD Boots (Merrigum)
4STETSON PATCH876NBTP T Dundon (Finley)
5DITCH TO DITCH55552NBTG Robinson (Violet Town)
6STETSON WISKAWAY63NBTP T Dundon (Finley)
7ROCKEN RED52NBTA M Rocke (Broadford)
8SABRINA LOPEZ41642FSHB J Grenfell (Beveridge)
9MICHIGAN SIYAN5454NBTJ H Arthur (Lancaster)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Shepparton News04:56PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MILEY LOMAR43684NBTN J Mcmenamin (Thurgoona)
2CAPTAIN CABBAGE26126.34M K Groom (Longwood)
3RIGHT SAID RED17355NBTN R Tait (Wangaratta)
4NO SUSPICION42724NBTM P Ellis (Nathalia)
5FIANO316NBTW L Bocquet (Mullengandra)
6ALL INN LILY57343NBTT Duncan (Harston)
7KOOPER BUFF4876526.20P M Boots (Merrigum)
8INSPIRING TALK64534NBTS E Stefanos (Longwood)
9BEN FRED78686NBTA D Blake (White Hills)
10VINNIE’S SPIRIT78526NBTD Petersen (Wangaratta)
Race No. 6Bicknell Signs05:16PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DILSTON REGAL78664NBTP J Dunlevey (Cohuna)
2PLATINUM’S IMAGE4662722.24S Waycott (Springhurst)
3VALLETTA GRACE2768722.45P J Dunlevey (Cohuna)
4CARRY ON STEVE81318NBTD G Blake (Bringalbert)
5BRING IT HOME7463822.42B J Grenfell (Beveridge)
6FITZY55453NBTA D Marum (Cranbourne)
7STORM A LITE7724622.44G Kantzidis (Bundoora)
8ZIMMER55257NBTK W Mitchell (North Shore)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Finer Fruits05:34PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SHIRAZ MONELLI44644NBTS L Quinlan (Rushworth)
2CHALUDA6867722.41C Kiernan (Pascoe Vale)
3MOCK PLACE1668622.47B R Parker (Tatura)
4WITHYWINDS14777FSHL N Mitchell (North Shore)
5GREAT FORCE5436522.39N Jarvis (Bendigo)
6FAWN CAVIAR83682FSHI S Bibby (Warracknabeal)
7IKARI BOY5678422.88S E Stefanos (Longwood)
8SISTER KATE5568622.58J M Mcclelland (Jindera)
9INSTIGATOR5543722.81M P Ellis (Nathalia)
10SHADED74F8822.62J M Mcclelland (Jindera)
Race No. 8Quality Teams05:51PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JACAS MATE18768NBTJ S Fothergill (Numurkah)
2BUCKS GOLD3638625.89T B Smart (Mooroopna)
3MISTER PATIENCE1442625.66B Groom (Longwood)
4HOUSE WINS42431FSHK Brooks (Apsley)
5SEINFIELD55755NBTP J Frost (Heathcote)
6AL FORTY THREE17762NBTD J Pell (Toolleen)
7BUCKLEY CAN DO43257FSHP M Boots (Merrigum)
8MR. CHOW66455NBTJ S Fothergill (Numurkah)
9WHERE’S CLEO34874NBTS E Stefanos (Longwood)
10SOLFURION48756NBTH A Wetzels (Seymour)
Race No. 93sr 95.3fm06:13PM (VICtime)
Maiden T3 event over 450 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SUSPICIOUS DEAL26425NBTM P Ellis (Nathalia)
2WEISLEY65486FSTDN R Tait (Wangaratta)
3STETSON CLEO858NBTP T Dundon (Finley)
4RILEY’S THUNDER63537NBTM P Teresi (Quarry Hill)
5PRICELESS LOMAR48757FSTDN J Mcmenamin (Thurgoona)
6FEARSOME BOY22537NBTC Kiernan (Pascoe Vale)
7BABAGOI85NBTD Eddy (Kialla West)
8JAY’S SPIRIT52335FSTDL N Mitchell (North Shore)
9MICHIGAN SIYAN5454NBTJ H Arthur (Lancaster)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Foott Waste06:31PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SMASHING CENTURY7653422.88L G Fitzgerald (Eaglehawk)
2MARK’S PARK22877NBTD Eddy (Kialla West)
3TANGULLA4458622.62G A Howarth (Longwood)
4BLONDE ZEPHA22625NBTW H Elson (Seymour)
5FLAMELESS2667722.48A R Costa (Shepparton)
6BITUMEN BURNER55463NBTB Groom (Longwood)
7ALL INN VEGAS8471822.52T Duncan (Harston)
8STINK VORTEX7276422.69S J Waycott (Springhurst)
9INSTIGATOR5543722.81M P Ellis (Nathalia)
10SHADED74F8822.62J M Mcclelland (Jindera)
Race No. 1124/7 Labour Hire06:53PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SET THEM UP478F422.83J A Mangion (Numurkah)
2RIGHT HOOK2812NBTW L Bocquet (Mullengandra)
3MISS CALYPSO67316FSHK Smith (Niddrie)
4ROCKEN RIOLI4868822.54A M Rocke (Broadford)
5BO WILFRED5753PFSHL N Mitchell (North Shore)
6MINIMAY MISS58447NBTD G Blake (Bringalbert)
7MAGPIE FANTASY2743522.56S W Burke (Kanyapella)
8CRYMELON GOLD46777FSTDI S Bibby (Warracknabeal)
9SHADED74F8822.62J M Mcclelland (Jindera)
10TUSCAN STORM4145622.78G A Howarth (Longwood)
Race No. 12Shepparton Veterinary Clinic07:12PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MY MATE NOGSIE7247722.62S A Mckenzie (Bendigo)
2NOTHING SOLVED18FSHD Harrison (Marong)
3SHEZA HUMMA7172622.60W L Bocquet (Mullengandra)
4ABIT WEDNESDAY26853NBTA M Rocke (Broadford)
5DALE’S ACE87577FSHD G Blake (Bringalbert)
6GROHL6F1FSHP J Frost (Heathcote)
7EL MAREE7F5122.65S W Burke (Kanyapella)
8SARAH SANDS6735522.48G A Howarth (Longwood)
9TUSCAN STORM4145622.78G A Howarth (Longwood)
10INSTIGATOR5543722.81M P Ellis (Nathalia)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments