Wednesday 28th September 2011

Greyhound Box Draw For Shepparton – Wednesday 28th September 2011

Race No. 1Finer Fruits03:47PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1CHOCTANE6476FSTDG Kantzidis (Bundoora)
2LYRIC LASS74265NBTG A Howarth ()
3DEL TORO83726NBTA M Rocke (Broadford)
4DARYL DOUGLAS7566FSHK R Ward (Mount Moriac)
5LA RUBI37NBTN G Burns (Rushworth)
6RUTHERFORD22636NBTT J Jones (Chiltern)
7LIKA MENACE887NBTY Andrews ( )
8SHIRDON KILLA54767NBTD M Mcdonald (Shepparton East)
9SURFIN’ ROCKS47457NBTB Ender (St Albans)
10PAINT DA FENCE34545NBTP M Boots (Merrigum)
Race No. 2Shepparton Retravision04:09PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1FLYING DOOLEY68467FSHS Catalano (Melton)
2KHAKI TANTRUM4463NBTR J Giles (Harston)
3CLOVALLEY REIGN52324NBTW L Connell (Harston)
4SURGING BRIANNA23NBTS Hooke (Huntly)
5FORWARD PRESSURE28738NBTG A Howarth (Longwood)
6BOWSTREET CINQUE55756FSHB J Buchanan (Sunday Creek)
7KOBYBOYN LASS44538NBTH A Wetzels (Seymour)
8ROCKY ROO ROO68272FSHL H Harris (Somerville)
9SURFIN’ ROCKS47457NBTB Ender (St Albans)
10SURON BLACK ROSE36543NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 3Topcat Video Productions04:27PM (VICtime)
Maiden T3 event over 450 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1KISS ME DONKEY38633NBTA D Blake (White Hills)
2STYLISH CLASS63485NBTT Vantaarling (Tallygaroopna)
3GRUMP ROYALE63467NBTW L Bocquet (Mullengandra)
4BLUE RIDDLE37566FSHL H Harris (Somerville)
5SOLFURION62355NBTH A Wetzels (Seymour)
6CHA CHU2248FNBTS Reardon (Seymour)
7CHELSIE MORNING44342NBTH G Hunter (North Albury)
8SUPER MARVEN48FSHR Brodtman (Westmeadows)
9PUCKA DIVA35NBTR R Reardon (Seymour)
10TAP YOUR FEET44FSHC J O’Brien (Tallygaroopna)
Race No. 4Jade Photography04:49PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1ELITE SCHMACKOS62724FSHS Catalano (Melton)
2KIDANCHO’S LASS64886NBTJ R Donaldson (Euroa)
3MOVE MOTION734NBTA F Osborne (Goorambat)
4STYLISH MOLLY67NBTR E Gilmore (Arcadia)
5LUCKY KOBYBOYN67854NBTH A Wetzels (Seymour)
6ROLLIN’ JAFFAS23FSHB Ender (St Albans)
7EAGLE GIRL32235NBTA J Kiley (Shepparton)
8RAVISHING SHIRAZ53644NBTK B Lingard (Kilmore)
9PAINT DA FENCE34545NBTP M Boots (Merrigum)
10SURON BLACK ROSE36543NBTJ Formosa (Heathcote)
Race No. 5Greater Shepparton05:07PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ALYRY44658FSTDB Ender (St Albans)
2MAXI TIME54124NBTD G Blake (Bringalbert)
3FOLLOW MY DAD5775726.40G Couldridge (Newstead)
4ONYA ORCA65746NBTB J Stephens (Tooborac)
5BURRAWONGA JEN48663NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
6CLAIRE FORLANI56147FSTDW H Elson (Seymour)
7COOL CREW5513826.19K M Repia (Long Gully)
8ROYAL POTTS56254NBTP Triaca (Lima)
9FERGIE FERG58315NBTK Bentley (Costerfield)
10OXFORD LANDING618726.34R E Gilmore (Arcadia)
Race No. 6Quest Shepparton05:29PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BURRAWONGA JOY6743225.77J Birthisel (Yarrawonga)
2CLASSIC CITI78555FSHR Shiells (Diamond Creek)
3DOT MAN6422325.71P D Bartlett (Bamawm)
4DOC’S DISCIPLE1457625.73J Formosa (Heathcote)
5RAPID SCORER2547426.06W T Lamb (Table Top)
6LEKTRA GOLD64578NBTM Chilcott (Heathcote)
7REBEL GIRL3417725.86C Newman (Chiltern)
8MAD CAPER6756725.71J A Capuano (Pyalong)
9XMAN5637425.79K J Eyles (Murchison)
10INCLINATION12744FSHA W Burnett (Junortoun)
Race No. 7Www.shepparton.org.au05:51PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1UNO STAR45322NBTG Kantzidis (Bundoora)
2POPULAR JESSIE4565526.00A Norris (Wangaratta)
3SCORSESE2621825.93Y Andrews (Cranbourne North)
4NIKITA SUNRISE7666625.97J R Donaldson (Euroa)
5LOVE OF PARIS73157NBTA M Rocke (Broadford)
6PRINCESS OLIVIA68545NBTW L Connell (Harston)
7TASH4648425.94K J Eyles (Murchison)
8HEPSTAR57365NBTW L Bocquet (Mullengandra)
9ZOOMBA8341526.22B Hooke (Huntly)
10SHIRDON HI FIVE7416425.90D M Mcdonald (Shepparton East)
Race No. 8Foott Waste & Recycling 06:12PM (VICtime)
S/E Veteran event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1HOT TERRAIN5833422.24M Chilcott (Heathcote)
2DIAL TRIPLE ZERO4584222.61B Ender (St Albans)
33767622.72C M Davis (Murrabit)
4CINDY LOU6468FSTDS L Thomas (Sandon)
5JAIMANDY EMILY1367722.86P P Donohue (Lurg Upper)
6DOUBLE JUMP6263722.59W J Mcneil (Donvale)
7FOUR WAY GIRL22857FSTDG C Williamson (Marong)
8PATRIOTIC CHORE27673FSTDA M Rocke (Broadford)
9SILENT5683522.51J W Anderson (Wahring)
10UNIVERSE CREATOR85388FSHS Catalano (Melton)
Race No. 9Www.24-7labourhire.net.au06:30PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1UNO BIRD35376NBTP A Smith (Pascoe Vale South)
2VOLTAGE LINE4132122.57M B Osborne (Goorambat)
3TEE WOODS3538822.63G A Howarth (Longwood)
4BRADICK MAGIC3T77722.51K J Eyles (Murchison)
5SUPER CREATIVE1621122.61J M Mcclelland (Jindera)
6HOT AN CREATIVE3121322.45J M Mcclelland (Jindera)
7BLUEY’S JOY544F322.37B W Mcnamara (Junortoun)
8KID FREDDIE7552122.40E T Wetmore (Fawkner)
9LET’S GO AL2451622.31J Formosa (Heathcote)
10KID COMANCHE38278NBTD L Jarvis (Heathcote)
Race No. 10Solar City Office Equipment06:46PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BURRAWONGA LAD4653126.29J Birthisel (Yarrawonga)
2NOUGAT’ LEGACY3767726.06S Hooke (Huntly)
3HENDO5557326.12B I Hiscock (Long Gully)
4LIKA TORNADO5615126.30Y Andrews (Cranbourne North)
5QUICK VISION14874NBTW L Connell (Harston)
6GLEN HUGIEY6564626.05H Bonderenko (Tallygaroopna)
7GUNNA GET YA22535NBTW Hooke (Huntly)
8SHE’S THE BOSS67566NBTW T Lamb (Table Top)
9SISTER BULL BARF7318NBTZ Los (Dookie)
10SHADED515626.06J M Mcclelland (Jindera)
Race No. 1124/7 Labour Hire07:04PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1NORTHERN NICK5363222.64N R Tait (Wangaratta)
2OUR CUPPA TEA36385NBTB J Buchanan (Sunday Creek)
3MY MATE ROCKY3366523.16P D Bartlett (Bamawm)
4LEGGY ELLE4862422.63B Kinder (Girgarre)
5JAY’S BIG DADDY56385NBTJ L Scott (Gisborne South)
6SHEP’S REVENGE7157422.75D J Carswell (Elmore)
7WILD BIG DADDY41387NBTG Kantzidis (Bundoora)
8ABSOLUTE 6632322.77S Whybrow (Wangaratta)
9COPELAND GAZE62276NBTA R Symons (Huntly)
10CHOPPER6642722.99S W Burke (Kanyapella)
Race No. 12The 07:26PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1HILLDENE HOPE66767NBTS Hooke (Huntly)
2TOP THAT1723.13T A Miles (Tatura)
3BILLY SHINES3555422.68J R Donaldson (Euroa)
4WIND WARNING1622.57H Bonderenko (Tallygaroopna)
5CAITLYN MAY7455222.65K J Eyles (Murchison)
6PEDRO’S GEM42578NBTP E Dower (Golden Square)
7SO YOU THOUGHT18582FSHL H Harris (Somerville)
8CAPTAIN CASTILE54686NBTY Andrews (Cranbourne North)
9JESTA MAHTE28344NBTD G Blake (Bringalbert)
10OUR BLUEAGLE3381722.84R E Gilmore (Arcadia)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments