Wednesday, 5 June 2013

Greyhound Box Draw For Shepparton – Wednesday, 5 June 2013

Race No. 1Quest Shepparton3:37 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BLACK BRONSKY (NSW)[M]4746522.77(Q)(2)-24/5/12F Zeinert (Barnawartha)
2LUCINDA MISS [M]7488FSTDW Connell (Harston)
3VAPOURLISTIC [M]664NBTP Triaca (Lima)
4PRICELESS LOMAR (NSW)[M]774T3NBTN Mcmenamin (Thurgoona)
5MISTER GEE MAC [M]53255NBTS Quinlan (Rushworth)
6THAT’S ZORRO [M]83252NBTP Boots (Merrigum)
7CLOVALLEY JEANIE [M]54357NBTW Connell (Harston)
8YODA’S CHOICE (NSW)[M]473FSHS Thomas (Sandon)
9CATTOGIO [M]Res.62766NBTP Kaltsis (Nagambie)
10STAR MISS [M]Res.6227FNBTC Capuano (Broadford)
Race No. 2Follow @grv_news On Twitter3:57 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BESSIE BUTLER [M]42284NBTD Boots (Merrigum)
2LATIFI CENA [M]72268NBTJ Arthur (Lancaster)
3KUZNETSOV [M]63648FSHK Ashton (Charlton)
4SHIRDON CHIPS [M]47643FSTDD Mcdonald (Shepparton East)
5ZORZOLI [M]8753NBTK Ashton (Charlton)
6BOWSER KOOPA [M]62424NBTD Boots (Merrigum)
7PEDRO’S PAIN [M]34727NBTC Taylor (Neilborough)
8RILEY’S THUNDER [M]34876NBTM Teresi (Quarry Hill)
9MELON CHITLIN [M]Res.77668NBTA Rocke (Merrigal)
10MISS CUDDLES (NSW)[M]Res.83448FSHS Burke (Kanyapella)
Race No. 3Shepparton Veterinary Clinic4:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1STINK VORTEX [5]4726522.69(5)-23/5/12S Waycott (Springhurst)
2FRANCHINA [5]6746122.54(1)-29/5/13S Wells (Nagambie)
3TINY LOMAR (NSW)[5]68733FSTDN Mcmenamin (Thurgoona)
4WHIPSTICK LACHIE [5]1372FSTDC Jackson (Neilborough)
5STORM PLEDGE [5]3285822.32(5)-13/2/13J Arthur (Lancaster)
6EL MAREE (QLD)[5]F511822.66(2)-10/4/13S Burke (Kanyapella)
7EMOTIONAL CLAIM (NSW)[5]8166622.92(3)-20/2/13M Ellis (Nathalia)
8SARAH SANDS (NSW)[5]2182322.48(2)-16/5/12G Howarth (Longwood)
9BURRAWONGA SOOTY [5]Res.5213F23.11(5)-15/5/13J Birthisel (Yarrawonga)
10ABIT WEDNESDAY [5]Res.36857NBTA Rocke (Merrigal)
Race No. 4Like Grvictoria On Facebook4:37 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUPER SHY [5]5888822.65(1)-29/6/11B Philippe (Kilmore)
2FREDWYN [5]1383822.80(1)-20/3/13A Dexter (Katunga)
3BEE BEE COOK [5]4684822.84(5)-22/2/12B Buchanan (Sunday Creek)
4WHERE’S SHADO (NSW)[5]5474T22.49(Q)(4)-9/8/12S Carswell (Elmore)
5WORTH A DIAMOND (NSW)[5]3175322.50(6)-8/5/13D Blake (Bringalbert)
6HARLEQUIN STRIKE [5]77766FSTDC Russell (Kyabram)
7MALIBU MARLI [5]86778NBTG Connell (Harston)
8MILEY LOMAR (NSW)[5]68476FSTDN Mcmenamin (Thurgoona)
9WARNING [5]Res.77176FSTDB Fothergill (Numurkah)
10ROCKEN RIOLI (NSW)[5]Res.8848T22.55(4)-24/10/12A Rocke (Merrigal)
Race No. 5Jade Media4:58 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KRAKEN MARY [5]54665NBTK Eyles (Murchison)
2KOOPER BUFF [5]5762426.20(4)-26/9/12P Boots (Merrigum)
3BLUE REBEL [5]2765525.76(7)-20/3/13B Groom (Longwood)
4JUST LIKE BILLY [5]87476NBTN Burns (Rushworth)
5MOLLY JAY [5]44565NBTD Jarvis (Westmeadows)
6ALL INN LILY [5]5773225.96(6)-17/4/13T Duncan (Harston)
7MARK’S PARK [5]74433NBTD Eddy (Kialla West)
8LIL PEZZA DEE [5]32345NBTA Blake (White Hills)
9ALL INN VEGAS [5]Res.3628626.14(Q)(8)-27/9/12T Duncan (Harston)
10HARRY’S CHAMP [5]Res.5611726.13(8)-22/5/13D Carswell (Elmore)
Race No. 6Watch Grvextra On Facebook5:14 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HANGING SOLO [5]36572NBTB Abela (Echuca)
2SUPER CALIBER [5]6772125.91(6)-29/5/13R Glass (Kyabram)
3LOOKS THAT KILL (NSW)[5]68258FSHG Paull (Farraday)
4PADDY’S LANE [5]2415425.88(7)-15/5/13B Brown (Axedale)
5KAYLA’S PENNY [5]27737FSTDR Gray (Pyalong)
6BANTAM’S BABE [5]1677826.01(1)-12/12/12B Bryce (Invergordon)
7ALL INN JORDAN [5]5437725.56(4)-21/11/12T Duncan (Harston)
8HOUSE WINS [5]75668NBTK Brooks (Bringalbert)
9PROVEN TORQUE [5]Res.13888NBTP Donohue (Benalla)
10RIGHT HOOK [5]Res.38284NBTW Bocquet (Mullengandra)
Race No. 7Topcat Video Productions5:33 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1EL CENTRO [5]74686NBTJ Donaldson (Euroa)
2SHANNON TUCKER [5]5572725.76(4)-13/3/13M Groom (Longwood)
3BLUE AURA [5]75562NBTC Burton (Euroa)
4STAR TASTIC [5]52713NBTG Bromley (Bendigo)
5STAGGER LANE [5]47654NBTB Smith (Wandin North)
6BRASS KNOCKA [5]36127FSHD O’mara (Rushworth)
7SHINING LOMAR (NSW)[5]64673FSHN Mcmenamin (Thurgoona)
8SMART JESS [5]6385525.96(4)-3/4/13S Dervish (Stanhope)
9KUBAN KANGAROO (NSW)[5]Res.14438NBTS Stefanos (Longwood)
10ALL CREATIVE (NSW)[5]Res.76687NBTJ Mcclelland (Jindera)
Race No. 8Follow @thewatchdogtips On Twitter5:53 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KEYSER SOZE [5]2585725.38(3)-10/4/13J Walker (Arcadia South)
2WILL CEE [5]6455725.92(2)-14/5/12J Abela (Echuca)
3ELGIN LANE [5]45846NBTJ Anderson (Wahring)
4LUMEN’S OF LIGHT [5]28482NBTP Westbrook (Corio)
5SLY JONES [5]7748525.64(7)-18/3/13J Arthur (Lancaster)
6HARD TO HANDLE [5]17825NBTB Brown (Axedale)
7MR. CHAUVINIST (NSW)[5]32742NBTJ Fothergill (Numurkah)
8PODSIADLY [5]1334825.62(4)-3/4/13S Stefanos (Longwood)
9SUNRAYSIA SAM [5]Res.8451725.67(8)-2/1/13P Clark (Wangaratta)
10JOSH MILNE [5]Res.1566525.88(2)-6/3/12J Formosa (Heathcote)
Race No. 9Finer Fruit6:14 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BUFFY’S BOY [5]57374NBTP Boots (Merrigum)
2FLAMELESS [5]2481322.48(6)-12/12/12A Costa (Shepparton)
3UNFANTASIZED [5]62273NBTJ Formosa (Heathcote)
4SECRET SHUFFLER [5]6713722.21(5)-23/1/13M Groom (Longwood)
5TICKLE ME [5]2772422.54(3)-28/11/12Z Los (Dookie)
6NIKKI CEE [5]7532422.49(1)-13/3/13G Connell (Harston)
7SURGING BRIANNA [5]8777622.40(2)-30/1/13S Hooke (Huntly)
8ALL INN TIME [5]1581522.52(5)-3/4/13T Duncan (Harston)
9PROVEN TORQUE [5]Res.1388822.54(2)-21/11/12P Donohue (Benalla)
10FLOYD [5]Res.2467F22.57(7)-30/5/12R Giles (Harston)
Race No. 10Bicknell Signs6:34 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CAPITAL CRUISE [5]1675522.37(6)-17/9/12K Repia (Long Gully)
2BROTHER HOG [5]6281222.34(4)-25/4/12S Waycott (Springhurst)
3EXPLOSIVE DEVICE (SA)[5]6588FFSHB Philippe (Kilmore)
4KING KANGA [5]3845422.18(8)-3/10/11P Boots (Merrigum)
5PROVEN CHANCE [5]3546322.11(6)-18/1/12P Donohue (Benalla)
6SUPER NITRO (NSW)[5]2643722.13(3)-24/10/12M Ellis (Nathalia)
7HILL TOP SAM (NSW)[5]27628NBTG Bromley (Bendigo)
8OPRAH’S ANGEL [5]7437222.36(5)-13/2/13B Fothergill (Numurkah)
9AXELS (NSW)[5]Res.63786NBTJ Formosa (Heathcote)
10MAXIMUM FAZZ [5]Res.4666622.72(6)-6/3/13S Stefanos (Longwood)
Race No. 11Skill Training Victoria6:55 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1YAKIMOVA [5]25582NBTK Ashton (Charlton)
2SMOOTH PLEDGE [5]4335122.17(4)-6/2/13R Comensoli (Wangaratta)
3STATE OF AMERICA (SA)[5]48177FSHN Roney (Apsley)
4PHOENIX FANTASY [5]2726522.60(3)-15/8/12G Lemin (Axedale)
5SISTER KATE [5]6655222.58(1)-26/7/12J Mcclelland (Jindera)
6MARCUS BLUE [5]47884NBTJ Donaldson (Euroa)
7DANCING ESKIMO [5]3553722.65(5)-1/8/12J Donaldson (Euroa)
8JOHNNY MANG [5]2643222.65(5)-14/3/12F Meyer (Maryborough)
9JAIMANDY LEO [5]Res.P448522.59(2)-28/11/12P Donohue (Benalla)
10CLASSY JEWEL (TAS)[5]Res.61535NBTW Bocquet (Mullengandra)