Wednesday 7th December 2011

Greyhound Box Draw For Shepparton – Wednesday 7th December 2011

Race No. 1 Retravision03:39PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1GAS AXE74653NBTS W Burke (Kanyapella)
2UNFURL THE SAILS55654NBTF H Martin (Murtoa)
3GO WILD DIVA76645FSHS C Collison (Wangaratta)
4PRAIRIE GIRL47NBTP Triaca (Lima)
5FOO FIGHTER83457FSTDA M Rocke (Broadford)
6SAINT AUGUSTINE37535NBTA F Martin (Murtoa)
7FARMER JENNY34FSHG J Glass (Kyabram)
8STYLISH RIKKI22832NBTJ Formosa (Heathcote)
9WANALTA PRINCESS34NBTB J Martell (Tallangatta)
10GALO MAGIC38744NBTA J Ferguson (Girgarre)
Race No. 2Jade Photography03:59PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1HOUSE KEY4882NBTC Croft (Heathcote)
2JOVI42484NBTB R Parker (Tatura)
3STYLISH MOLLY782T6NBTR E Gilmore (Arcadia)
4PEARLS OF WISDOM66537NBTN A Martin (Murtoa)
5BING BEAR6FNBTP M Boots (Merrigum)
6LEKTRA LASS36866NBTD W Haffenden (Crowlands)
7AMBERLY QUEEN28876NBTA Courts (Corio)
8BEE BEE COOK66NBTJ R Donaldson (Euroa)
9JAY BEE CEE3747NBTF H Vantaarling (Tallygaroopna)
10ROCKEN TESS74855NBTA M Rocke (Broadford)
Race No. 3Grv Maiden S/final 104:19PM (VICtime)
Maiden Semi Final event over 450 Metres at Shepparton Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1CEE SNAKE25T7126.04N R Tait (Wangaratta)
2TA2NBTD B Moore (Kialla)
3MISS CHAPARAL22353NBTT Womann (Lara)
4ARVO’S PABLO125.66M A Delbridge (Balliang)
5MR. EVERYWHERE125.49M J Auld (Tatura)
6STETSON JIMMY48582NBTP T Dundon (Finley)
7PREMIER INNINGS2524125.51J R Britton (Anakie)
8OUR ALEXUS22222NBTP T Wadden (Darley)
9GLORY BLUE3NBTF Rachele (Shepparton)
10SWAN ROCKS6753NBTM J Gibbons (Lara)
Race No. 4Grv Vbis Maiden S/final 204:43PM (VICtime)
Maiden Semi Final event over 450 Metres at Shepparton Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1STRAWB’S PRIDE7224125.72G A Burton (Euroa)
2ARVO’S ROCCO125.86M A Delbridge (Balliang)
3MEPUNGA JAYELLE2NBTJ R Britton (Anakie)
4SHADES OF SIENNA125.60P Dapiran (Seymour)
5ROXEY’S GHOST82NBTB J Bryce (Invergordon)
6ZIMZALA2742NBTC M Taylor (Raywood)
7GOMES3NBTD B Moore (Kialla)
8THOMO’S PIZAZZ4566125.58G J Bate (Lara)
9WEETBIX KID3NBTV ( Mileto (Thornbury)
10MISS HONDO8443NBTT Womann (Lara)
Race No. 5Grv Vbis Maiden S/final 305:03PM (VICtime)
Maiden Semi Final event over 450 Metres at Shepparton Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1SNOOP DIEGO45125.92P A Abela (Point Cook)
2ARVO’S VIPER125.75M A Delbridge (Balliang)
3KINGSTON THUNDER3346125.73M L Williams (Noble Park)
4HOLLY HALO48242NBTM Chilcott (Heathcote)
5AMERICAN DOLLAR3NBTA Langton (Anakie)
6NO TOUCHING43652NBTT Womann (Lara)
7BRINDLE LEE2NBTL E Cookson (Junortoun)
8KENSWAY2NBTP M Patterson (Bet Bet)
9 FORWARD4653NBTH J Taylor (Rockbank)
10SUPER EFFECTIVE27F53NBTS R Drummond (Toolleen)
Race No. 6Solar City Office Equipment05:19PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BOWSTREET SPIRIT78345NBTG J Buchanan (Sunday Creek)
2MAJOR KING25778FSTDM Chilcott (Heathcote)
3INCLINATION65246NBTA W Burnett (Junortoun)
4ROYAL POTTS4362826.29P Triaca (Lima)
5SHOWOOD LASS2613825.79A Shovan (Echuca)
6LA NIKITA75674NBTS H Kando (Lancefield)
7THANKS BAZ81561FSTDT Monaghan (Darley)
8BIG DUDE5448825.68B J Martell (Tallangatta)
9IKARI FURYT8152FSTDP Dapiran (Seymour)
10HOT OR NOT53414FSTDT Womann (Lara)
Race No. 7Grv Vbis Maiden S/final 405:39PM (VICtime)
Maiden Semi Final event over 450 Metres at Shepparton Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1VEE TEE SNIPPETS45452NBTG A Burton (Euroa)
2PIPER’S WEE LASS36125.61S Divers (Tamleugh)
3JORDY PORDY125.47J R Britton (Anakie)
4 STORM642NBTT Womann (Lara)
5FAST RED2NBTB E Harley (Strathfieldsaye)
6RUWI’S REVENGE5125.84D J Fisher (Lara)
7FIERY2NBTC J Bahen (Yuroke)
8TIGER CHARLIE22553NBTG M Campbell (Peechelba)
9MISS IDA GLIDER62753NBTC Croft (Heathcote)
10JACK’S A HOPE3NBTS Hooke (Huntly)
Race No. 824/7 Labour Hire06:01PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DIMON DEVIL3545325.62B J Bryce (Invergordon)
2POPULAR JESSIE6485726.00A Norris (Wangaratta)
3BLONDE OLLIE74743NBTN J Lund ()
4PURE RULER3365325.74J Reddoch ()
5LADY LATINO74476FSTDH J Taylor (Rockbank)
6COOL FACINATE8668625.83G Kantzidis (Bundoora)
7NIKITA SUNRISE6688725.97J R Donaldson (Euroa)
8JAIMANDY EMILY4113325.47P P Donohue (Lurg Upper)
9BURRAWONGA JOY2155825.77J Birthisel (Yarrawonga)
10EL BLAZING54378FSTDT Womann (Lara)
Race No. 9Finer Fruits06:24PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1MY ARGUMENT8478622.63J W Reddoch (Healesville)
2XMAN4857822.72K J Eyles (Murchison)
3DOT MAN3213322.29P D Bartlett (Bamawm)
4PLATINUM’S IMAGE4774622.30S Waycott (Springhurst)
5TOP ZONE5714622.63L Bicchieri (Pascoe Vale)
6MURACKAY85664NBTM J Gibbons (Lara)
7ATLAS SUPREME83555NBTB W Mcnamara (Junortoun)
8KIMBA ROSE2843222.42P D Bartlett (Bamawm)
9FASTER THAN YOU1644722.40L C Slattery (Heathcote)
10BLUEY’S JOY4468722.37B C Brown (Axedale)
Race No. 10Foott Waste & Recycling06:44PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1CHASE A FAME5382722.54E E Keene (Long Gully)
2TASH7787722.65K J Eyles (Murchison)
3LUCZAK7436622.37B Kinder (Girgarre)
4PINK LA VIVA34368NBTH J Taylor (Rockbank)
5SPOTTED PATCH2464122.55D P Bartlett (Dhurringile)
6DARK OMEN7142222.81B C Brown (Axedale)
7EXTREME TRUST5168422.57P Little (Yarrawonga)
8KALIMNA FORCE2857622.60R O Sharples (Murchison)
9SILENT8878722.51J W Anderson (Wahring)
10KAY BEE2364822.82B C Brown (Axedale)
Race No. 11Quest Shepparton07:05PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DARLEY WHISTLER61566NBTT Monaghan (Darley)
2FULL LOST IT58743NBTS Wells (Nagambie)
3CHOCTANE42437NBTG Kantzidis (Bundoora)
4MOVE THE EARTH68847FSHA Langton (Anakie)
5MISS BONNIE57884NBTB L Haby (Koyuga)
6OUR SURGEON77652NBTG J Buchanan (Sunday Creek)
7BURRAWONGA LAD1766626.29J Birthisel (Yarrawonga)
8FOX IN SOX1522FSHB E Finn (Herne Hill)
9ONYA ORCA77755NBTB J Stephens (Tooborac)
10SMARTBUCKS3756525.84T B Smart (Mooroopna)
Race No. 12Topcat Video Productions07:22PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1KAYLIAH4363322.53S H Kando (Lancefield)
2NAPOLEON HARRY38644FSTDS M Batten (Tungamah)
3LARA’S ENFORCER178822.77P Triaca (Lima)
4SHADED56674NBTJ M Mcclelland (Jindera)
5MISS CHARRO58566NBTT Womann (Lara)
6PEDRO’S GEM57877NBTP E Dower (Golden Square)
7WATERLINE6P33822.91P D Osborne (Goorambat)
8COSENTINO7467122.96J Formosa (Heathcote)
9QUEEN NAYIS65F38NBTM J Gibbons (Lara)
10BELLA 21766FSHL Bicchieri (Pascoe Vale)
0 0 votes
Article Rating

More Greyhounds News

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments