Wednesday, 8 April 2015

Greyhound Box Draw For Shepparton – Wednesday, 8 April 2015

Race No. 1Shepparton News3:27 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1COOL CAVIAR [M]74868NBTF Zeinert (Barnawartha)
2KAY BEE AL [M]44655NBTK Lingard (Kilmore)
3VEE BEE ELLE (NSW)[M]5754NBTM Ellis (Nathalia)
4MISS WICKED [M]565NBTL Moore (Strathdale)
5ROMAN BOY [M]84476NBTE Keene (Long Gully)
6JACINTA KATE [M]77462FSTDJ Worsfold (Girgarre)
7JACKO FOZZ [M]27768NBTB Fothergill (Numurkah)
8SILVERMERE [M]65333FSHG Rigg (Girgarre)
9RIVAL HOUDINI [M]Res.47NBTM Mason (Finley)
10WINTER BLAZE [M]Res.32F68NBTJ Donaldson (Euroa)
Race No. 2Jade Media Photography3:45 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 450 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BLONDE MAN [M]38444NBTD Carswell (Elmore)
2RADICAL GHOST (NSW)[M]66523NBTM Ellis (Nathalia)
3SPUR TRON [M]73887NBTM Fothergill (Numurkah)
4ORIENTAL BLADE [M]37247NBTD Blake (Rupanyup)
5CLOVALLEY ANGUS [M]3323426.51(Q)(7)W Connell (Harston)
6DON’S PICK [M]48FFSHN Carthew (Newcomb)
7KILTY MAN [M]74372FSHK Ward (Mount Moriac)
8DEADMAN JUNCTION [M]54F33FSTDS Wells (Nagambie)
9STYLISH GUN (NSW)[M]Res.55637NBTF Vantaarling (Tallygaroopna)
10FIRE STOKER [M]Res.737FSHS Burke (Kanyapella)
Race No. 3World Wide Greyhounds4:06 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 390 metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1INSTRUMENTAL RED (NSW)[M]7757NBTM Ellis (Nathalia)
2ELUSIVE FORCE [M]32322NBTN Tait (Wangaratta)
3COBBER’S SHEILA [M]73546NBTB Knight (Shepparton)
4DASHING RHONDA [M]34554NBTD Eddy (Kialla West)
5WINTER SNIP [M]5762NBTJ Donaldson (Euroa)
6TALLINN [M]24623NBTK Brooks (Rupanyup)
7STAR WALLS [M]558NBTL Cookson (Junortoun)
8JOSIE’S LASS [M]53NBTE Keene (Long Gully)
9WITH PLEASURE [M]Res.6876NBTA Hitchcock (Rochester)
10PROVEN ANYTHING [M]Res.558NBTJ Donaldson (Euroa)
Race No. 4Elite Collars & Leads4:25 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN AFRICA [7]41668NBTT Duncan (Harston)
2RIVAL JOSH [7]88845NBTM Mason (Finley)
3SUPER DOT [7]16266NBTJ Perkins (Romsey)
4WHO’S THAT HOOK [7]24732NBTS Hooke (Huntly)
5CLOVALLEY BEV [7]3334822.76(6)W Connell (Harston)
6KING WOLF [7]7457422.76(4)K Brooks (Rupanyup)
7DARK BULLET [7]27633NBTG Bromley (Bendigo)
8KAYLA’S EFFORT [7]74356NBTG Williamson (Marong)
9FREDWYN [7]Res.4758722.80(1)A Dexter (Katunga)
10MINCEY MOO [7]Res.5522522.21(3)B Groom (Longwood)
Race No. 5Manish Gupta Accountants4:46 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BRYCE’S BOY [6]6315126.12(3)D Blake (Rupanyup)
2SURFING MINNIE [6]4577425.67(3)M Salvatore (Greensborough)
3GO GO ZARBO [6]2247825.77(5)S Wells (Nagambie)
4LISICKI SPUR [6]4877425.72(3)M Fothergill (Numurkah)
5HAMMOSSA [6]21467FSHP Dunlevey (Cohuna)
6KILTY’S TIGER [6]17677NBTK Quinn (Cundare)
7DYNAMIC GROOVER [6]56648NBTJ Formosa (Heathcote)
8URGENT THIRST [6]77838NBTB Philippe (Kilmore)
Race No. 6Top Cat Video5:05 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PRISON CELLS [5]54631NBTB Mcnamara (Junortoun)
2TIGER OF OZ [5]4255325.57(2)J Formosa (Heathcote)
3CREATIVE CHANT [5]2178725.47(2)J Mcclelland (Jindera)
4ORIENTAL TSUNAMI [5]7257625.42(8)M Giddings (Toolleen)
5DANNY DARKO (NSW)[5]33823FSHA Craven (Wangaratta)
6FLIP THE BOAT [5]44112FSHP Dunlevey (Cohuna)
7KID MONOPOLY [5]5427525.99(8)D Jarvis (West Meadows)
8PLUM STAR [5]33163NBTM Giddings (Toolleen)
9SHAHADOLLAR (NSW)[5]Res.15735FSHS Coulson (Balliang)
10FRECKLE’S WAY [5]Res.3613726.06(2)W Methven (Wooragee)
Race No. 7Racers Function Centre5:26 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1OMAMORI [7]8472126.08(8)D Eddy (Kialla West)
2BIG BURKEY [7]16268FSHJ Talgi (Devon Meadows)
3DAY AND AGE [7]55555FSHK Kubik (Epping)
4OUR BANJO [7]47467FSTDN Carthew (Newcomb)
5SLIPAWAY SIMBA [7]77433FSHK Quinn (Cundare)
6PRAHA [7]47578NBTD Blake (Rupanyup)
7JUMANGI SPUR [7]6544826.06(3)M Fothergill (Numurkah)
8BARRA BOY [7]17526FSHS Hooke (Huntly)
9SUPER FLASH [7]Res.4755FNBTK Kubik (Epping)
Race No. 8Market Meats5:44 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 450 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GO HOOTIE [5]74876NBTJ Perkins (Romsey)
2AUNTY JANET [5]3462625.73(4)J Fothergill (Heathcote)
3TAIR AFFAIR [5]7F35325.85(2)G Long (Neilborough)
4KID FAMECHON [5]7484225.68(4)D Jarvis (West Meadows)
5LE LUCA [5]8847625.65(1)J Formosa (Heathcote)
6COWBOY JURY (SA)[5]3751825.69(8)J Fothergill (Heathcote)
7TO SEVEN ELEVEN (NSW)[5]3636325.44(8)P Kaltsis (Nagambie)
8HARD TO HANDLE [5]8488625.97(6)B Brown (Axedale)
9MIGHTY HULK (NSW)[5]Res.5873525.79(2)T Van taarling (Tallygaroopna)
10DIGGER’S BEACH (NSW)[5]Res.63426NBTG Hopes (Reservoir)
Race No. 9Outa Credit @ Stud6:03 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BULLBAR SKINNY [7]81776NBTS Burke (Kanyapella)
2DARBO FOZZ [7]7754122.51(7)B Fothergill (Numurkah)
3COURT GIFT [7]31788FSHA Mooney (Amherst)
4ORIENTAL KATANA [7]13556NBTK Brooks (Rupanyup)
5WITH A BEER [7]54738NBTB King (Mincha)
6THYME’S RIPE (NSW)[7]1587722.54(3)G Howarth (Longwood)
7STRAIGHT FLUSH [7]51338FSTDB Milne (Kilmore)
8PATJACK LOMAR (NSW)[7]2148322.47(2)N Mcmenamin (Thurgoona)
9COKA BACH (QLD)[7]Res.21288NBTB King (Mincha)
10MINCEY MOO [7]Res.5522522.21(3)B Groom (Longwood)
Race No. 10Byers Electrical6:25 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MISS MORTON PARK [5]4345722.32(2)G Edwards (Broadford)
2JACK’S PRINCE [5]4627422.43(1)K Quinn (Cundare)
3SUAVE ODESSA (NSW)[5]4634322.37(7)J Fothergill (Heathcote)
4MAX MCGUINESS [5]6756222.36(6)P Siakew (Bendigo)
5BUGATTI BLACK (NSW)[5]8656622.28(6)J Weir-smith (Dooen)
6GIMME BUTTERFLYS [5]2187322.26(2)J Fothergill (Heathcote)
7NIKKI CEE [5]2754422.32(7)G Connell (Harston)
8ELITE STRESS [5]54273NBTN Carthew (Newcomb)
9JOEL’S PLEDGE [5]Res.2851422.48(5)T Comensoli (Wangaratta)
10STYLISH FANTASY (NSW)[5]Res.2747522.49(4)S Vantaarling (Tallygaroopna)
Race No. 11Don Chendo @ Stud6:48 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TYPHOON BLAKE [6]5257222.52(8)D Blake (Rupanyup)
2ALLPROFIT [6]83378NBTB Kinder (Girgarre)
3DANCING BRIANNA [6]51631FSHS Hooke (Huntly)
4ARIE’S JEWEL [6]5664122.53(5)P Boots (Merrigum)
5WINTER BLUES [6]78211FSHP Dunlevey (Cohuna)
6AYDEN JACKSON [6]64667FSTDG Hopes (Reservoir)
7RAT TAIL JIMMY [6]3533322.32(8)S Mckenzie (Woodvale)
8JUDY’S MY NAME [6]4256322.67(7)B Fothergill (Numurkah)
9LADY MARLOW (NSW)[6]Res.17277NBTB King (Mincha)
10YA THERE JOE [6]Res.5132622.82(7)M Mason (Finley)
Race No. 12Cape Hawke @ Stud7:05 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 390 metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KHARLESSI [5]7652622.69(2)D Petersen (Wangaratta)
2ESCAPADE JESS (NSW)[5]76786NBTG Hopes (Reservoir)
3BEST SONG EVER [5]35428NBTS Dervish (Stanhope)
4EDDY GOES BANG [5]1376322.58(8)N Tait (Wangaratta)
5PAGANI CHLOE [5]65F7822.40(6)J Donaldson (Euroa)
6SMALL AND SPEEDY [5]643F522.38(8)B Parker (Tatura)
7MCAVANEY [5]75577NBTJ Power (Burnside)
8MACWOLLIE (NSW)[5]1727522.44(4)A Rocke (Merrigum)
9SAINT NOSE DIVER [5]Res.85576NBTJ Donaldson (Euroa)
10FEEL THE LOVE [5]Res.4666822.53(7)G Howarth (Longwood)