Wednesday 9th February 2011

Greyhound Box Draw For Shepparton – Wednesday 9th February 2011

Race No. 1Topcat Video Productions03:32PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1STANDOVER MANP6678R Robinson (Mill Park)
2BULL BAR NEVILLE623T3Z Los (Dookie)
3TINY THYME3G L Long (Neilborough)
4DOC’S DANCER52J Formosa (Heathcote)
5ROGUES GALLERYG R Edwards (Broadford)
6LIKA GOSSIPP M Boots (Merrigum)
7THIS WAY52375J Jarkis (Seville)
8DIDDI TOMATO33882P E White (Katamatite)
9PURE METHANOL57728M L Blake (White Hills)
10EBONY FLYER74G W Connell (Harston)
Race No. 2Rapidvite Solutions03:51PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1TARGET OCTANE2J Formosa (Heathcote)
2SOUND MACEYS Fealy (Mill Park)
3CLOVIS23356G W Connell (Harston)
4TREATG R Edwards (Broadford)
5SPOTTED PATCH2824V Giles (Bamawm)
6FIRST INCISION383T B Smart (Mooroopna)
7SARAH KATEB Ender (St Albans)
8CRAZY LANE3426R T Hennessy (Jacana)
9PITSTOP MAGIC54457J R Donaldson (Euroa)
10LUCKY PHIL8565P M Boots (Merrigum)
Race No. 3Cool Champions04:12PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1SPACE POWER75C Russell (Kyabram)
2SURFIN’ ROCKSB Ender (St Albans)
3TAKES TENACITYD M Walker (Henty)
4SOUND FORCEJ Donnelly (Eden Park)
5LIKA LYNX35372P M Boots (Merrigum)
6MUSTANG JILLY76G R Edwards (Broadford)
7GEE AND TEEL M Allen (Darnum)
8NOBLE’S REVENGEJ H Kirk (Pascoe Vale)
9PITSTOP MAGIC54457J R Donaldson (Euroa)
10PURE METHANOL57728M L Blake (White Hills)
Race No. 4Jade Media Photography04:31PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Shepparton Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1BLOFELD OASISG Lemin (Axedale)
2BAGO ROSE53443N G Burns (Rushworth)
3BETSIE5A Portelli (Viewbank)
4PHLOXINATE5M A Nash (Preston)
5LITTLE RITZAAR58525J Larizza (Tullamarine)
6OUR SURGEON25462C Darmanin (Rockbank)
7CEE SNAKE77645N R Tait (Wangaratta)
8DINGA DARCY86W L Bocquet (Mullengandra)
9JAIMANDY PAT245P P Donohue (Lurg Upper)
10ONYA ORCA67263B J Stephens (Tooborac)
Race No. 5Thommo’s Custom Trailers04:52PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1PHIONA’S GIRL78461Z Los (Dookie)
2ELGRANDO FORCE68878M R Collyer (Coburg East)
3PURE ARTEMIS55TF2S Hooke (Huntly)
4KALIMNA FORCE52711R O Sharples (Murchison)
5HILLDENE HOPE13743S Hooke (Huntly)
6ROYAL AND REGAL73858D P O’Mara (Rushworth)
7BIG BOOZER74847J R Donaldson (Euroa)
8MISS MEEHAN66742G A Bahen (Tallygaroopna)
9HUNCH BLACK76734N R Tait (Wangaratta)
10TEE WOODS58172G A Howarth (Longwood)
Race No. 6Quest Apartments05:11PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1FACE THE ACE8336TG J Bromley (Epsom)
2BIG BILL74557G J Glass (Kyabram)
3MYA STARLING73861L F Strauss (Maiden Gully)
4RIVERSTONE87336G R Edwards (Broadford)
5ZOOMTASTIC61776J R Mills (Epsom)
6CRUISING DANNY187P Kaltsis (Nagambie)
7UNO SUNRISE81778R Snelling (Taradale)
8CHILDERIC26765W L Connell (Harston)
9OVERTURE JESSIE32658N R Tait (Wangaratta)
10MAJOR NOVA36734C Russell (Kyabram)
Race No. 795 3sr Fm05:32PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 390 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1PHIL’S PHANTOM24221B Ender (St Albans)
2BYGONE ROMEO325T2G Lemin (Axedale)
3MARCHELL88678T R Shovan (Healesville)
4TIZZA FLYER22442B Ender (St Albans)
5ATLAS SUPREME21246L E Cookson (Junortoun)
6PANTHEON25832D M Walker (Henty)
7MOO52335M K Groom (Longwood)
8RIVER ROAD LASS43383T R Shovan (Healesville)
9COVERT OPERATION13676A F Martin (Murtoa)
10SIR JOHNATHAN48668B J Philippe (Kilmore)
Race No. 8Greyhound Adoption Program05:51PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 450 Metres at Shepparton Of $780 Prizemoney.
1st: $545 2nd: $155 3rd: $80.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S STEVE45335J Barbara (Pascoe Vale)
2BJORKMAN26761J W Reddoch (Healesville)
3JIMMY ELITE63146B Ender (St Albans)
4REPERTOIRE23768R Snelling (Taradale)
5WHERE’S LUCY78764C Russell (Kyabram)
6CROWN POKER22777J Reddoch (Healesville)
7DEALER’S CHOICE18627L Forte (Campbellfield)
8FAWN HYDE38343J R Donaldson (Euroa)
9NIKITA SUNRISE65715T B Smart (Mooroopna)
10LA BELLE SAL41325R J Strauss (Maiden Gully)
Race No. 9Safety Services06:11PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1BLACK PENSKE47447P M Boots (Merrigum)
2RODALET J Allen (Darnum)
3MAGIC AGAING R Edwards (Broadford)
4MET FLYER6S H Kando (Lalor)
5STORMY LEA77446S Carswell (Elmore)
6PEARLS OF WISDOM48735D W Haffenden (Crowlands)
7ANDREW DOUGLAS55443R L Rogers (California Gully)
8SATANS NIGHTMARET7767S J Doust (Euroa)
9EBONY FLYER74G W Connell (Harston)
10PITSTOP MAGIC54457J R Donaldson (Euroa)
Race No. 10Finer Fruits06:32PM (VICtime)
Maiden event over 450 Metres at Shepparton Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1SOLID IN DEFENCE25448J Formosa (Heathcote)
2UNCUT GEM37274D W Haffenden (Crowlands)
3KISS ME DONKEY36736M L Blake (White Hills)
4ELITE MADAM53432M A Nash (Preston)
5IT’S KOOL DANNY85J Worsfold (Girgarre)
6DOUBLE OASISG Lemin (Axedale)
7IMA HOSMAN88346C Russell (Kyabram)
8BROKEN WEDGE68G P Rigg (Girgarre)
9ONYA ORCA67263B J Stephens (Tooborac)
10JAIMANDY PAT245P P Donohue (Lurg Upper)
Race No. 11Anstice Quality Racing Meat06:49PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1SPEED PRINCE54C Russell (Kyabram)
2POWER TO DREAMS J Doust (Euroa)
3PRINCESS MELANIE53K A Collyer (East Coburg)
4VOCAL WHISPER2426G R Edwards (Broadford)
5MY MUSE57886T R Shovan (Healesville)
6TA TA THYMEG L Long (Neilborough)
7STAY SHARP7P M Boots (Merrigum)
8PRINCESS SPURK Bentley (Costerfield)
9PURE METHANOL57728M L Blake (White Hills)
10LUCKY PHIL8565P M Boots (Merrigum)
Race No. 12Neatline Homes07:05PM (VICtime)
Maiden event over 390 Metres at Shepparton Of $590 Prizemoney.
1st: $415 2nd: $115 3rd: $60.

No.NameFormTrainer

1ATTENTION PLEASE857P M Boots (Merrigum)
2ELECTRIC MARY62688M J Hehir (Rosanna East)
3MY MATE ROCKY33237P D Bartlett (Bamawm)
4VINKO5F547R Bibic (Bendigo North)
5GIPPY FLYERL M Allen (Darnum)
6BIG WHEELSJ Donnelly (Eden Park)
7KAYLIAHS H Kando (Lalor)
8OH WHERE43263J Jarkis (Seville)
9EBONY FLYER74G W Connell (Harston)
10LUCKY PHIL8565P M Boots (Merrigum)