Wednesday 9th January 2013

Greyhound Box Draw For Shepparton – Wednesday 9th January 2013

Race No. 1Skill Training Victoria03:39PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PEE CEE TOM362NBTD Bunn (Tylden)
2BOT’S BLUE BOY62473NBTS R Dervish (Stanhope)
3WAVERLEY PRINCE33562FSHG M Campbell (Peechelba)
4MISS SLATER6275FSHJ Scott (Whittlesea)
5STYLISH LIZBETH22542NBTT Vantaarling (Tallygaroopna)
6PATH TO HOPE44624NBTR J Matthews (Arcadia)
7SWAHILI SAM63557NBTN L O’Brien (Seymour)
8GUMMY GONE7372722.81QD L Warburton (Tatura)
9PRETTY AND WITTY35FSHD Bunn (Tylden)
10WHIPSTICK SUZY64456NBTC A Jackson (Raywood)
Race No. 224/7 Labour Hire03:58PM (VICtime)
Maiden T3 event over 390 Metres at Shepparton Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MAZENIA BLUE4758FSHJ Scott (Whittlesea)
2BANCHORY LOCH66FSHD Bunn (Tylden)
3GIMME YA BUCKS67787NBTN L O’Brien (Seymour)
4UNSHRINKABLE2433NBTM Filomeno (Craigieburn)
5SIR PLEDGE4825NBTT Comensoli (Wangaratta)
6ALL INN KY643NBTT Duncan (Harston)
7KING OF KACHING1446FFSTDP J Dunlevey (Cohuna)
8TWILIGHT KATIE34333NBTS Vantaarling (Tallygaroopna)
9BLOCK SPLITER784FSHS R Dervish (Stanhope)
10DARK DEBBY48NBTG A Howarth (Longwood)
Race No. 3Shepparton Veterinary Clinic04:19PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HOT OR NOT64432NBTP Cullie (Rushworth)
2MOCK PLACE1716622.47B R Parker (Tatura)
3ARLO’S ROCKET86664NBTB A Fothergill (Numurkah)
4MOONLITE SPICE45243NBTJ Formosa (Heathcote)
5PARCHED8735522.56R L Rogers (Eaglehawk)
6SHEOAK ALF65646NBTD H Lockwood (Woodend)
7RUSTIC KING4568822.35J Worsfold (Girgarre)
8DAISY DOP6782122.19S J Waycott (Springhurst)
9FAWN HYDE8446722.44J R Donaldson (Euroa)
10DANCING ESKIMO5568822.65J R Donaldson (Euroa)
Race No. 4Neatline Homes04:41PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1UNO MATTY48675NBTD Bunn (Tylden)
2PRINCE VALIANT2325525.81B Ender (St Albans)
3NANCY JUENE58817FSHL H Harris (Somerville)
4KIMBERLY SHIRAZ61474FSTDS J Kaliszewski (Melton)
5BARTY’S THURSDAY14874NBTP M Boots (Merrigum)
6BILLYO44188FSTDT R Sharp (Melton West)
7ULTIMATE FOSSILS4866426.37K Bentley (Costerfield)
8BE UP24125.85D L Warburton (Tatura)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Shepparton News04:59PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BANTAM’S BABE5811626.00B J Bryce (Invergordon)
2SHEOAK CLAUDE26617NBTD H Lockwood (Woodend)
3ULTIMATE BONES5678325.84C Medcraft (Costerfield)
4PREMIER GIFT4T672NBTJ Kantzidis (Richmond)
5DEFIANT DAME57432NBTL H Harris (Somerville)
6LITE UP LAD77572NBTB Ender (St Albans)
7INSTIGATOR51717NBTM P Ellis (Nathalia)
8FIVE SCALLYWAGS68464NBTD F Trickey (Eaglehawk)
9HANGING SOLO47F86NBTB J Abela (Echuca)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Quality Teams05:21PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ALL INN JORDAN8537725.55T Duncan (Harston)
2SHADED2447425.76J M Mcclelland (Jindera)
3RIVER SAND16F7425.73A J Ferguson (Girgarre)
4CALICO KING17865FSTDC M Taylor (Raywood)
5KEYSER SOZE47842NBTR J Matthews (Arcadia)
6TEENA’S PLANE6736525.70P D Bartlett (Bamawm)
7MISS SHANETTI85256NBTJ Birthisel (Yarrawonga)
8EM’S DANGER6457125.77G R Laidlay (Devon Meadows)
9HANGING SOLO47F86NBTB J Abela (Echuca)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 73sr 95.3fm05:39PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1OPRAH’S ANGEL1634222.53J S Fothergill (Numurkah)
2MACEY’S BROTHER7855822.51J Donnelly (Eden Park)
3CHEEKY CHEEKS63636NBTM P Ellis (Nathalia)
4TEENA’S RASP2451122.81P D Bartlett (Bamawm)
5MAXIMUM FAZZ68657NBTS E Stefanos (Longwood)
6MARCUS BLUE43847NBTJ R Donaldson (Euroa)
7SNOW MYSTIQUE81474NBTJ Worsfold (Girgarre)
8CHAD’S CHUCKY6844722.72L H Harris (Somerville)
9DANCING ESKIMO5568822.65J R Donaldson (Euroa)
10MARK’S PARK32228NBTD Eddy (Kialla West)
Race No. 8Win Television05:59PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 450 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1VITTORIA54363NBTG Kantzidis (Bundoora)
2VAPOUR SHAKER7865425.44N R Tait (Wangaratta)
3LITTLE SHIRAZ47788NBTB J Philippe (Kilmore)
4PODSIADLY84278NBTS E Stefanos (Longwood)
5HORIZON FAST46577NBTF W Hand (Seymour)
6SPENCE’S BOY1877325.47K L Wright (Harston)
7CELEBRATION6333325.68V Giles (Bamawm)
8KREUZER ON FIRE2513325.61N R Tait (Wangaratta)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Finer Fruits06:21PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CARRY ON STEVE76342NBTD G Blake (Bringalbert)
2SISTER BULL BAR7375622.67Z Los (Dookie)
3VENETIAN SNOW32764NBTB Kinder (Girgarre)
4NIGHT WING42743NBTM Schlegel (Woodend)
5PATH TO STRESS62433NBTR J Matthews (Arcadia)
6ELGIN LANE73753NBTJ W Anderson (Wahring)
7DARK HOODOO8525822.72J Formosa (Heathcote)
8SOLID BOOF8288622.54S Vantaarling (Tallygaroopna)
9MARK’S PARK32228NBTD Eddy (Kialla West)
10STYLISH DREAMER8457622.63QT Vantaarling (Tallygaroopna)
Race No. 10Foott Waste06:42PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1JAIMANDY LEO6613522.58P P Donohue (Upper Lurg)
2FUNKY MUNKY4546722.57D P Bartlett (Dhurringile)
3BALTIC TYPHOON35473NBTD A Crocker (Strathfieldsaye)
4DEMON HUNTER6763722.35D J Burkett (Girgarre)
5SUPER SHY7663822.65B J Philippe (Kilmore)
6WANALTA JACK3162822.73B J Martell (Tallangatta)
7TANGULLA7551622.62G A Howarth (Longwood)
8TAMMY’S LANKAN48118FSHL H Harris (Somerville)
9STYLISH DREAMER8457622.63QT Vantaarling (Tallygaroopna)
10HEROICA3638P22.94M Schlegel (Woodend)
Race No. 11Bicknell Signs07:06PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1UNFANTASIZED11543NBTM Filomeno (Craigieburn)
2GOTTA TAKE CARE3172822.79S Vantaarling (Tallygaroopna)
3STINK VORTEX2462722.69S J Waycott (Springhurst)
4MICHELLE ENLIM88455NBTJ Formosa (Heathcote)
5LOPSIDED LOUIE7486822.97A D Blake (White Hills)
6SMOOTH PLEDGE2144322.75R M Comensoli (Wangaratta)
7JAIMANDY JUDY15314NBTP P Donohue (Upper Lurg)
8SUPER COOP7646822.34J R Donaldson (Euroa)
9SIMMDOT53886NBTG Kantzidis (Bundoora)
10JUST A SUSPICION53214NBTM P Ellis (Nathalia)
Race No. 12Topcat Video Productions07:27PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 390 Metres at Shepparton Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BEE BEE COOK4473622.84J R Donaldson (Euroa)
2MOGAMBO POWER8657F22.95J R Donaldson (Euroa)
3SARAH SANDS8867322.48G A Howarth (Longwood)
4MOYARRA BOUNTY2166122.61QS Waycott (Springhurst)
5ELITE CRUMBLE14FFSHN J Lund (Cranbourne)
6SLIPAWAY RIPPA46675FSHD G Blake (Bringalbert)
7COOLIFIED63512NBTR C Dunne (St Albans)
8EMOTIONAL CLAIM26185NBTM P Ellis (Nathalia)
9SIMMDOT53886NBTG Kantzidis (Bundoora)
10HEROICA3638P22.94M Schlegel (Woodend)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments