Saturday 12th February 2011

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday 12th February 2011

Race No. 1Www.themeadows.org.au07:13PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1CHAZ31721J P Psaila (Little River)
2HAFREN BALE72234A L Dailly (Anakie)
3ELLA PATCHE51452A L Dailly (Anakie)
4DIAZ BEAUTY12525T Womann (Lara)
5ALL INN BRADY13651G J Glass (Kyabram)
6MISS SOMEONE46115J Hayley (Tooradin)
7ELLA ALLEN43111G J Bate (Lara)
8VUVUZELA13122K G Greenough (Pearcedale)
9SIR FREDRICK16347S J Collins (Lara)
10RAWILLER44161J A Sharp (Lara)
Race No. 2Ian Morse Bucks07:35PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1SWEET STEPHI17343A L Dailly (Anakie)
2ALETA ALLEN24413G J Bate (Lara)
3SERENE PASSION28731H L Collins (Lara)
4LET HIM GO21532J R Maple (Little River)
5NEW PLEDGE43217T Comensoli (Wangaratta)
6COSMIC COOPER25455D J Brown (Lara)
7ASTON MOTLOP21117K G Greenough (Pearcedale)
8RAYA RIOT42851K Hellmuth (Pearcedale)
9GET SQUARE64241C J Elliot (Lancefield)
10MISS CHAMPAGNE26117T Womann (Lara)
Race No. 3Buttsy’s Bux Bash08:00PM (VICtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1I’M PUZZLED74655L Smith (Maryborough)
2ARTESTA42524R J Maher (Bushfield)
3SAVE A BUNDLE55324D J Brown (Lara)
4TRACK CONTROL45445D K Sheridan (Talbot)
5GOLD TIGER24245R J Britton (Lara)
6WHISTLING DRIVE57464T Womann (Lara)
7TIME SPLITTER55541R J Britton (Lara)
8SPARKLYN SURF13712C A Treherne (Seabrook)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Costar Stakes08:20PM (VICtime)
Grade 4 event over 525 Metres at The meadows Of $6,630 Prizemoney.
1st: $4,640 2nd: $1,325 3rd: $665.

No.NameFormTrainer

1BAMBI BALE21144G J Bate (Lara)
2FUN HOUSE47454C J Bahen (Yuroke)
3WONGAWILLI WALAF3321G J Bate (Lara)
4LARA’S ROCK31145J P Psaila (Little River)
5KREUZER ON FIRE36153N Vincent (Lal Lal)
6ALLEN ELROY11446G J Bate (Lara)
7DARYA BALE23421G J Bate (Lara)
8MUNGO MAN17166A J Britton (Lara)
9KENYON BALE62641G J Bate (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5The Brunny Club Dog Night08:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1TOMBSTONE JACK32154K G Greenough (Pearcedale)
2RYKER BALE12758A L Dailly (Anakie)
3DECEMBRIST17256R J Douglas (Heathcote)
4GRETA BALE11171G J Bate (Lara)
5MALTA76152J S Ennis (Lara)
6BLACK IMPOSER62513A L Dailly (Anakie)
7OUR TOYMAN14246N L Gost (Little River)
8BOLERO BALE65717G J Bate (Lara)
9MAGIC RUBBLE75744T Womann (Lara)
10ALASKA BALE64417A L Dailly (Anakie)
Race No. 6Vote 1 Merinda Davis08:57PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at The meadows Of $6,630 Prizemoney.
1st: $4,640 2nd: $1,325 3rd: $665.

No.NameFormTrainer

1BARNEY STINSON17162B A Bravo (Lovely Banks)
2EXTRAVAGANT MISS66166N A Stanley (Portland)
3BEE GEE MAC42218D A Beasley (Footscray West)
4OKIE BALE53751A L Dailly (Anakie)
5MAMIE BALE61311A L Dailly (Anakie)
6VOCIFEROUS67486T Womann (Lara)
7US FIVE31111W A Vassallo (Devon Meadows)
8SANDHOG21333G Mitchell (Keysborough)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Mtd09:20PM (VICtime)
Mixed 3/4 event over 525 Metres at The meadows Of $7,800 Prizemoney.
1st: $5,460 2nd: $1,560 3rd: $780.

No.NameFormTrainer

1FENNEL BALE46116A L Dailly (Anakie)
2GAELIC BALE28738A L Dailly (Anakie)
3SALVADOR BALE56648G J Bate (Lara)
4HELLA GOOD15422G J Bate (Lara)
5GARIS GARIS78387T Womann (Lara)
6FINBAR MCCOOL22272C J Bahen (Yuroke)
7LEPRECHAUN DAISY15424K M Bravo (Lovely Banks)
8GRIPEN BALE18321G J Bate (Lara)
9KENYON BALE62641G J Bate (Lara)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Macro Meats09:40PM (VICtime)
Free For All event over 525 Metres at The meadows Of $7,800 Prizemoney.
1st: $5,460 2nd: $1,560 3rd: $780.

No.NameFormTrainer

1VEE BEST VANE12234J S Ennis (Lara)
2BUDDY ROX26413C J Bahen (Yuroke)
3ARSONIST11521H L Collins (Lara)
4ZENITH41363J S Ennis (Lara)
5GALBA JACK68352J R Maple (Little River)
6INDY MAN21267R J Britton (Lara)
7SHIRAZ POINT28535A J Hitchcock (Tennyson)
8DYNA OBELIA25445A L Dailly (Anakie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Lepine Funerals09:57PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1SHIRAZ COLOUR12847N King (Pearcedale)
2TYE ME DOWN86452T Womann (Lara)
3ELITE LOMBO42726J P Psaila (Little River)
4PINUP LASS44347M J Pirani (Boronia)
5TOTAL REBELLION21347C R Haas (Tynong)
6JAVED BALE14133G J Bate (Lara)
7HORNBLOWER84313J A Selleck (Tooradin)
8PETER’S PROJECT77612A Richardson (Bushfield)
9MARIA BALE23171S J Collins (Lara)
10CHIEF BAMBURY57358G J Bate (Lara)
Race No. 10Australian Sex Party10:20PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1OKAY LANKAN32222S Clarke (Tooradin)
2VEDDER BALE65323G J Bate (Lara)
3FUEL PUMP51117A Norris (Wangaratta)
4FLIPPIN’ COOL17222S Bonaccurso (Mount Mercer)
5MOJITO36271A L Dailly (Anakie)
6BLUE JUICE14437M F Bourke (Breakwater)
7SUPER PAYMENT11136J R Maple (Little River)
8SISCO DIAMOND26722H L Collins (Lara)
9FINEST RESULT16334T Womann (Lara)
10WINDMILL WARRIOR52457T Womann (Lara)
Race No. 11Topcat Video10:42PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1DYNA BARB32423A L Dailly (Anakie)
2DAINTREE JEWEL11522R G Boyce (Korumburra)
3COME ON LUANN74162J Borg (Maryborough)
4MOJITO HONITO31135N A Stanley (Portland)
5TREW CRUISER11432T Womann (Lara)
6PURE SHOW25161J P Psaila (Little River)
7DIGITIZE22335S Hopkins (Junction Village)
8SONIA ALLEN22235G J Bate (Lara)
9DYNA TRON43117A L Dailly (Anakie)
10DYNA MAX21277A L Dailly (Anakie)