Saturday 1st January 2011

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday 1st January 2011

Race No. 1Ajs Corporation Final (gobis)07:14PM (VICtime)
Maiden Final event over 525 Metres at The meadows Of $6,208,020 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $6,202,400.

No.NameFormTrainer

1WHERE’S BETTY32351P J Mccoll (Kooroocheang)
2LIESEL5232J R Britton (Anakie)
3TREW CRUISER28631T Womann (Lara)
4WHITE KNUCKLES55231D N Mcdonald (Cranbourne)
5WHERE’S TORRES25423B Ender (St Albans)
6DYNA TRON2A L Dailly (Anakie)
7ALLEN LAWSON1G J Bate (Lara)
8CRUISING JESSICA261S Wells (Nagambie)
9TYPHOON BLITZ66624E J Stanley (Lara)
10EMMA FROST22422J R Britton (Anakie)
Race No. 2Ajs Corporation07:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1ZLATAN15533S N Fisher (Lara)
2WHITE BLOSSOM71132P E Giles (Moe)
3DYNAMIC VIEW21233C Mclennan (Airport West)
4RIVER MISS85385T Womann (Lara)
5MARIA BALE22135S J Collins (Lake Goldsmith)
6TIME SPLITTER61353R J Britton (Lara)
7TESLA46813S M Shinners (Pearcedale)
8WE’RE SURE14133G J Bate (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Mtd08:00PM (VICtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1WOOLOO23441L Bicchieri (Pascoe Vale)
2SOUL CALIBUR54274R J Britton (Lara)
3UP IN FLAMES32121L M Gorman (Newborough)
4WONGAWILLI SIMON55454G J Bate (Lara)
5*** VACANT BOX ***
6MONSHIRAZ42523T K Auld (Tatura)
7LEKTRA EXPRESS61281A L Dailly (Anakie)
8PEDRO’S FINEST32231D N Mcdonald (Cranbourne)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Scotty’s Meats08:22PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1TIMMY WOODCOCK42146P E Giles (Moe)
2STRIKE BULLION81267M T Carter (Violet Town)
3KREUZER ON FIRE11317N Vincent (Lal Lal)
4HEY KOBYBOYN27844P J Frost (Heathcote)
5BLACK SAKURA27225G J Tatti (Devon Meadows)
6TOTAL REBELLION65146C R Haas (Tynong)
7SPOT ON ROB42681M Grindley (Gladysdale)
8CHIEF BAMBURY32546G J Bate (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 5Ajs Corporation08:42PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,630 Prizemoney.
1st: $4,640 2nd: $1,325 3rd: $665.

No.NameFormTrainer

1BEE GEE MAC45841D A Beasley (Footscray West)
2SITKA25122G Mitchell (Keysborough)
3MAMIE BALE22326A L Dailly (Anakie)
4LEKTRA SHARP11824A L Dailly (Anakie)
5DON CHENDO71171L Ketelaar (Yuroke)
6RYKER BALE53367A L Dailly (Anakie)
7SISCO DIAMOND16215H L Collins (Lake Goldsmith)
8HAMEL34852A J Britton (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Macro Meats08:58PM (VICtime)
Free For All event over 525 Metres at The meadows Of $7,800 Prizemoney.
1st: $5,460 2nd: $1,560 3rd: $780.

No.NameFormTrainer

1DECEMBRIST16117R J Douglas (Heathcote)
2GREYWINDS DOLL16527T Womann (Lara)
3COSMIC CHIEF21431D J Brown (Lara)
4ALLEN CHANG13765A L Dailly (Anakie)
5SPECIAL FREDDY48713T Womann (Lara)
6BANGER HARVEY52213R J Britton (Lara)
7BIRTHDAY BOY54411S J Elsum (Camperdown)
8RED LESTA71126G J Bate (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Nationwide Seafoods09:20PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at The meadows Of $6,630 Prizemoney.
1st: $4,640 2nd: $1,325 3rd: $665.

No.NameFormTrainer

1DOHTMANN42675A L Dailly (Anakie)
2WHISTLING DRIVE43557T Womann (Lara)
3LEKTRA JAY13124A L Dailly (Anakie)
4WILD ARMS14274R J Britton (Lara)
5*** VACANT BOX ***
6PARAGON BUSTER26727A L Dailly (Anakie)
7CHLOE ALLEN64242S J Collins (Lake Goldsmith)
8ZIPPY GALORE14231M L Mallia-Magri (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Ajs Corporation Silver Chief Final09:50PM (VICtime)
S/E Group 1 event over 525 Metres at The meadows Of $72,500 Prizemoney.
1st: $50,000 2nd: $15,000 3rd: $7,500.

No.NameFormTrainer

1STEFAN BALE11831G J Bate (Lara)
2SIR PRIZE11711B J Seymour (Woodvale)
3RUMBLE MISSILE14642D N Mcdonald (Cranbourne)
4MARBRO MAN11112K G Greenough (Pearcedale)
5KILTY LAD41611K M Bravo (Lovely Banks)
6PERFECT FANCY11331D N Mcdonald (Cranbourne)
7STRONG INTENTION37212T C O’Neill (Dingley Village)
8PUSH THE PAINT44212A Langton (Anakie)
9SPECIAL FREDDY48713T Womann (Lara)
10FINBAR MCCOOL65423C J Bahen (Yuroke)
Race No. 9Ajs Corporation10:20PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1KING STYLE11332D N Mcdonald (Cranbourne)
2HORNBLOWER32843J A Selleck (Tooradin)
3PROVEN PUZZLE51625M T Carter (Violet Town)
4BOB’S BOY75166K R Ward (Mount Moriac)
5CHLOE’S GEM62277A Cole (Lara)
6BLEDISLOE76353D J Fisher (Lara)
7BLACK IMPOSER26227A L Dailly (Anakie)
8STETSON LILY88817R J Britton (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Hudson Pacific10:40PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1SAINT PAULI73468T Womann (Lara)
2SHEZA WEETBIX42222V ( Mileto (Thornbury)
3JUSTUS BALE45213G J Bate (Lara)
4WHY NOT DOUGIE14741W T Gray (Wendouree)
5COSMIC COOPER12326D J Brown (Lara)
6SIMPLY SWEET52114S N Fisher (Lara)
7PROVEN CITRATE27324P J Mccoll (Kooroocheang)
8BERNMAR ROMINA32661P J Borradale (Rosedale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Ajs Corporation10:57PM (VICtime)
Grade 5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,240 Prizemoney.
1st: $4,370 2nd: $1,250 3rd: $620.

No.NameFormTrainer

1SAVE A BUNDLE65537D J Brown (Lara)
2ENEVER38571B Kinder (Girgarre)
3BRONTE’S BEST16163K M Bravo (Lovely Banks)
4UNO DAZZA17536M L Mallia-Magri (Lara)
5MIRACLE MAC58426S N Fisher (Lara)
6CAPPARIS BALE54376S J Collins (Lake Goldsmith)
7MARCERI56435R J Britton (Lara)
8ROYAL DRILL23324G P Rigg (Girgarre)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***