Saturday 25th September 2010

Greyhound Box Draw For The Meadows – Saturday 25th September 2010

Race No. 1Awm Electrical Ht107:12PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1MIDNIGHT ECLIPSE13114C J Bahen (Yuroke)
2ELITE YIPPEE35322J P Psaila (Little River)
3WOOLOO41324L Bicchieri (Pascoe Vale)
4LEKTRA BILLY46716A L Dailly (Anakie)
5HELLA GOOD64617G J Bate (Lara)
6DYNAMIC DYLAN32338A L Dailly (Anakie)
7WEETBIX PRINCE11147V ( Mileto (Thornbury)
8CAPPARIS BALE13375S J Collins (Lake Goldsmith)
9OUR FIRST STAR14331B E Smith (Uranquinty)
10BUBBLE POWER27243P J Mccoll (Kooroocheang)
Race No. 2Maurice Blackburn Ht207:35PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1PATTON BALE43118A L Dailly (Anakie)
2OBSCENE54356M T Carter (Violet Town)
3ELITE CITY62212J P Psaila (Little River)
4SISCO SPICE12422J Galea (Lara)
5HAMEL23151G Watts (Lara)
6PETER’S PROJECT25576A L Dailly (Anakie)
7WHITE HOUSE23174J Thompson (Pearcedale)
8STRONG INTENTION41113T C O’Neill (Dingley Village)
9REPERTOIRE45325R Snelling (Taradale)
10FENNEL BALE27381A L Dailly (Anakie)
Race No. 3Lepine Funerals Ht307:57PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1JOIN THE QUEUE35477K R Ward (Mount Moriac)
2ALLEGRA’S SUNSET13177R A Anchen (Nagambie)
3SHEZA WEETBIX21543V ( Mileto (Thornbury)
4CHATTER CHIC78812N L Mcrae (Clyde)
5KAYLE BALE51135A L Dailly (Anakie)
6GAELIC BALE22115A L Dailly (Anakie)
7FINBAR MCCOOL51514C J Bahen (Yuroke)
8WENZKE28411B E Smith (Uranquinty)
9SNIPER’S SPECIAL42466M A Delbridge (Balliang)
10STAR OF PEDRO17555H L Collins (Lake Goldsmith)
Race No. 4Pitstop Mowers Ht408:20PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1FLINDOSY BALE66115S J Collins (Lake Goldsmith)
2TROYUDEN47151P J Mccoll (Kooroocheang)
3BLUE WATER HIGH11526W R Bickerton (Cranbourne South)
4ARVO’S ELLIE87662M A Delbridge (Balliang)
5FIERCE WEETBIX43172V ( Mileto (Thornbury)
6ITALIAN ROMANCE21115J Thompson (Pearcedale)
7LEKTRA SHARP42222A L Dailly (Anakie)
8OKIE BALE213A L Dailly (Anakie)
9PROVEN PUZZLE55257M T Carter (Violet Town)
10DRIVING AMBITION35732B J Menzel (Hoppers Crossing)
Race No. 5Nationwide Seafoods08:40PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 600 Metres at The meadows Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1OUR TOYMAN71458J P Psaila (Little River)
232F46T L Collins (Lake Goldsmith)
3SYDNIE ALLEN67744A L Dailly (Anakie)
458415R J Britton (Lara)
5APIDRA21413B E Smith (Uranquinty)
6WHY NOT NICK26144W T Gray (Wendouree)
7CHLOE ALLEN42547S J Collins (Lake Goldsmith)
8PEPE’S COLOUR13211J G Reynolds (Pearcedale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Frontline Protective Services08:58PM (VICtime)
Free For All event over 525 Metres at The meadows Of $7,500 Prizemoney.
1st: $5,250 2nd: $1,500 3rd: $750.

No.NameFormTrainer

1PREMIER REWARD32765M R Dapiran (Seymour)
2ROYAL CHOIR11152A N O’Connor (Jacana)
3NELLY BALE83112A L Dailly (Anakie)
4ADMIRAL BALE13473G J Bate (Lara)
5MAXIMUM RIDE33717L Cockerell (Buckley)
6AZZAN BALE61215G J Bate (Lara)
721312G J Bate (Lara)
815215H L Collins (Lake Goldsmith)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Www.themeadows.org.au09:20PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 525 Metres at The meadows Of $6,350 Prizemoney.
1st: $4,445 2nd: $1,270 3rd: $635.

No.NameFormTrainer

1WHY NOT GIAAN78364W T Gray (Wendouree)
2PAY THE PIPER34813S Divers (Werribee)
3COOPER BALE66363G J Bate (Lara)
4BUNDY BALE43312S J Collins (Lake Goldsmith)
5DAINTREE PALACE12143G A Joske (Jeeralang Junction)
6BUDDY LOVE53243M A Delbridge (Balliang)
7OLIVER ALLEN44564S J Collins (Lake Goldsmith)
8AINT WORKIN’86756L Delbridge (Balliang)
9TRAMIGO45482M A Delbridge (Balliang)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Topcat Video Cup Final09:42PM (VICtime)
S/E Final event over 725 Metres at The meadows Of $21,600 Prizemoney.
1st: $15,000 2nd: $4,400 3rd: $2,200.

No.NameFormTrainer

1DOHTMANN21162A L Dailly (Anakie)
2ALLEN ZANDER32224A L Dailly (Anakie)
3WHIRL’S APART15234N Vincent (Lal Lal)
411151P R Whye (Narellan)
5JARVIS BALE36343G J Bate (Lara)
6SO SEDUCTIVE65111K G Greenough (Pearcedale)
7DISCO DYNAMITE43142D W Knocker (Langwarrin)
8FORTY TWENTY51163J E Heard ( Entrance)
9GALACTIC DIAMOND18215B J Iredale (Frankston)
10SATANIC CASH11215R L Isaacson (Lewiston)
Race No. 9Nationwide Seafoods Ht510:05PM (VICtime)
Restricted Win Heat event over 525 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1I’M ALL WEETBIX55164V ( Mileto (Thornbury)
2WESTALL BOY15214J M Karamatic (Lara)
3INNISFREE MISS26242A L Dailly (Anakie)
4LEPRECHAUN DAISY21652R C Bartolo (Avalon)
5BUDDY ROX32423C J Bahen (Yuroke)
6BACON BALE11142A L Dailly (Anakie)
7STOKED11617E Gemci (Pearcedale)
8MR. BAZ31814S Divers (Werribee)
9HERBERT BALE14766S J Collins (Lake Goldsmith)
10MISS JANNIS64684M A Delbridge (Balliang)
Race No. 10Ajs Corporation10:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 600 Metres at The meadows Of $6,000 Prizemoney.
1st: $4,200 2nd: $1,200 3rd: $600.

No.NameFormTrainer

1TIGER’S REBELF3363R J Britton (Lara)
2AUTUMN BLING45281J Westerlo (Clyde)
3CLARETOWN JOCKA51121A J Jeffrey ()
4FROMELLES42361G Watts (Lara)
5STETSON LILY71657R J Britton (Lara)
6WANDY LAYLA51457R J Britton (Lara)
7MURPH AND TOM45388J P Tolson (Adelaide Lead)
8MAKE BELIEVE63516J Borg (Maryborough)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments