Wednesday 10th November 2010

Greyhound Box Draw For The Meadows – Wednesday 10th November 2010

Race No. 1Topcat Video12:10PM (VICtime)
Maiden event over 525 Metres at The meadows Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1STERJOVSKI52334C L Mcmillan (Drouin)
2ONYA ORCA67364B J Stephens (Tooborac)
3MR. TRIXSTAR77S Reardon (Seymour)
4PEDRO’S ASSASSIN4E M King (Sulky)
5MISS TRANSFORMER24247L Salievski (Mernda)
6ANAHITA BALE46G J Bate (Lara)
7SHANGHAI CRUISE25533K R Chivell (Sunbury)
8TAGMAN55462W Lambert (Sunbury)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 2Sport 92712:25PM (VICtime)
Maiden event over 525 Metres at The meadows Of $1,125 Prizemoney.
1st: $790 2nd: $225 3rd: $110.

No.NameFormTrainer

1NORTHERN GRANGE23543P J Grills (Lara)
2SAXY SARA25364J Brooks (Longwarry)
3CHEEKY PEDRO663M A Delbridge (Balliang)
4WHERE’S TORRES63225B Ender (St Albans)
5BARKLEY26R C Bartolo (Avalon)
6WHEN MY BABY68447C Brett (Preston)
7HONEY LULU24472S I Nagy (Traralgon)
8ENZALI BALE856G J Bate (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 3Awm Electrical12:45PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PHYLLIS ELLEN54651R R Reardon (Seymour)
2PIRUZ BALE53524G J Bate (Lara)
3HAFREN BALE14A L Dailly (Anakie)
4JAVED BALE13423G J Bate (Lara)
5BRODERICK BALE61A L Dailly (Anakie)
6BIG STOMPER1232D N Mcdonald (Cranbourne)
7HOTLIPS CUTIE33216B J Stephens (Tooborac)
8KOOPER DEE36271J Chilcott (Iona)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 4Sky Racing01:04PM (VICtime)
Novice No Penalty event over 600 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1CEE CEE RAIDER54367S L Quinlan (Coolaroo)
2STEFFI SIYAN23531W A Vassallo (Devon Meadows)
3KATE OF PORTWENN67858M Briganti (Tuerong)
4PARIS MONTANA64524S B Toner (Garfield)
5ZOMBO37218A Matheson (Lara)
6OUR BLACK RAIN67624M Aiken (Wattle Glen)
7LION KING24323C S Siekman (Denison)
8ALVIN PURPLE85672D I Burnett (Drysdale)
9SPOTTY WOTTY63743A B Mcnamara (Mount Wallace)
10BRAVERA5E M King (Sulky)
Race No. 5Lepine Funerals01:19PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1ELLA PATCHE16187A L Dailly (Anakie)
2ELITE ICE54434J P Psaila (Little River)
3HELLO HOTLIPS21454B J Stephens (Tooborac)
4SAINT PAULI55835T Womann (Lara)
5LEKTRA BOB71133A L Dailly (Anakie)
6SMOKO MICK57467C Gauci (Sunshine North)
7WONGAWILLI SIMON73152G J Bate (Lara)
8TIZA KING41124J Chilcott (Iona)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 6Meadows Conference Centre01:39PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MISS DEVIOUS21365G Kantzidis (Bundoora)
2ELITE YIPPEE67111J P Psaila (Little River)
3BAMBI BALE72622G J Bate (Lara)
4DEE JAY HAZARD37466R Brodtman (Westmeadows)
5DIAZ BEAUTY88262T Womann (Lara)
6LUSTY LAD84388D Crisafi (Officer)
7METROPOLIS33142S B Lees (Seddon)
8BACON BALE67327A L Dailly (Anakie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Macro Meats01:54PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 600 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SETH GEM18376B K Mills (Baddaginnie)
2INJECT THE VENOM45125J A Thorpe (Arthurs Creek)
3LIMBURG POWER13334P G Reivers (Lara)
4WOOLOO44233L Bicchieri (Pascoe Vale)
5ISHTAR BALE67443A L Dailly (Anakie)
6PURE CREAM17744A J Williams (Bushfield)
7LATIFI LUKE5F541J H Arthur (Lancaster)
8HAZARD GUARD84146D E Hazzard (Glenroy)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 8Geotechnical Laboratories02:14PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1SIR PRIZE11111B J Seymour (Woodvale)
2ROYAL LAD68637C Newman (Chiltern)
3ELITE CITY34812J P Psaila (Little River)
4MANETTI BALE13562G J Bate (Lara)
5SCOTTIE WOO22333A L Dailly (Anakie)
6PURE HUSSLER16374B K Mills (Baddaginnie)
7SHEER KISMET22112D Crisafi (Officer)
8DAINTREE LOVER61118P J Hartley (Boronia)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Frontline Protective Services02:29PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1ROCK HEART71685S I Nagy (Traralgon)
2MARTILI BALE35142G J Bate (Lara)
3MOUSE’S IMAGE36211C Darmanin (Rockbank)
4SELECT BREAKER61841T Womann (Lara)
5KID CUDI31167A L Dailly (Anakie)
6GOLD TIGER28223R J Britton (Lara)
7NAVEED BALE14162G J Bate (Lara)
8ALASKA BALE22222A L Dailly (Anakie)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 10Nationwide Seafoods02:49PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 600 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PUNK ROCK LASS42724M Briganti (Tuerong)
2CAROL’S DELIGHT61278C Newman (Chiltern)
3ONYA SPLASH74242B J Stephens (Tooborac)
4SEDUCTABLE26588T B Harris (Seymour)
5AMAROO WHIRL75775D Petersen (Welshmans Reef)
6REGAL BABOO67676S J Spiteri (St Albans)
7JUDGE BURNS44187J M Karamatic (Lara)
8MAGIC FOR IRENE62384T Womann (Lara)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Scotty’s Meats03:04PM (VICtime)
Grade 5 No Penalty event over 525 Metres at The meadows Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1ZENA BALE13744G J Bate (Lara)
2CRACKERJACK GIRL15868C W Mizzi (Cranbourne)
3WORLD CHAMP MIKE56534C Maniatis (Wyndham Vale)
4PUFFED UP BILLY47452A Galea (Sunshine North)
5EXFORD FURY56435B Mcintyre (Exford)
6STELLAR WINE75185D J Saunders (Somerville)
7MISS CHAMPAGNE57582T Womann (Lara)
8GABLE PRINCESS75658E M King (Sulky)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments