Friday 20th January 2012

Greyhound Box Draw For 20th January 2012

Race No. 1Topcat Video03:45PM (VICtime)
Maiden event over 513 Metres at Traralgon Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1TIMELESS8126330.57QA R Wood (Nambrok)
2THUNDER PATH456FSHJ Carr (Devon Meadows)
3CRUISING COOPER55776FSHA O’Keefe (Stradbroke)
4SWEET BETH53433NBTD H Dawson (Crossover)
5LACEY UNDERALL87625FSHA O’Keefe (Stradbroke)
6NICKEL CREEK3FSHJ Carr (Devon Meadows)
7WANG CHUNG FIRE7847NBTM J Busuttil (Kilmany)
8RAGTIME ADRIAN373FSTDD Rose (Cowwarr)
9CONSOLS42676NBTL Freeman (Heyfield)
10SOOKI STACKHOUSE88575NBTM D O’Keefe (Stradbroke)
Race No. 2Lion Quality Products Final ()04:07PM (VICtime)
Maiden Final event over 513 Metres at Traralgon Of $1,652,475 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $1,651,000.

No.NameFormBestTrainer

1THERE YOU ARE32352NBTB F Dewan (Edithvale)
2HEAVENLY PATH7652NBTJ Carr (Devon Meadows)
3MYSTERY DIAMOND77752NBTL V Iredale (Frankston)
4FLAMING PADDY23F3130.71I W Dann (Whitelaw)
5BIZARRE ESCAPE130.22L M Gorman (Newborough)
6WHERE’S THE DANE130.34C Spiteri (Morwell)
7ULTIMATE CRUISER2F332NBTF A Andrighetto (Lance Creek)
8SANDSTONE130.20M J Giles (Mirboo )
9TIMELESS8126330.57QA R Wood (Nambrok)
10TAJ STAR36353NBTT Vass (Poowong North)
Race No. 3Veolia Environmental Services04:25PM (VICtime)
Special Event event over 298 Metres at Traralgon Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1FIRE4441217.25M A Lewis (Traralgon)
2DARLYN CHRIS1T25616.77R Camilleri (Lara)
3BELLA 76685NBTL Bicchieri (Pascoe Vale)
4ONE STONE TWINK1117316.77M Thomas (Meeniyan)
6OSKA NEVEELK1656317.09G Kleeven (Denison)
7MISSION CONTROL35288NBTL Bicchieri (Pascoe Vale)
8TAYLOR’S TRAIN6143617.18J Reddoch (Healesville)
Race No. 4Gippsland Physiotherapy 04:47PM (VICtime)
Restricted Win event over 658 Metres at Traralgon Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1 TASTE71537NBTB J Whitford (Yarram)
2IRON BRIAN32522FSTDD F Bottrell (Belgrave)
3INSIDE TRADER74665NBTR G Ticknell ()
4DONGY76323FSTDW J Mcmahon (Darriman)
5LADY BLING1515438.80C Westerlo (Clyde)
6HE’S A PRINCE52667NBTM Campbell (Longwarry)
7STERJOVSKI86652FSTDC L Mcmillan (Drouin)
8ECO FURY57561FSTDS Trim (Devon Meadows)
9CHE WAH84634NBTC L Haigh (Crossover)
10MAVIS WINIFRED26464FSTDR J Partington (Pearcedale)
Race No. 5Gippsland Treated Pine Ht105:05PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1LITTLE FIRE84588NBTJ Carr (Devon Meadows)
2DR. LYNETTE2547329.89W J Mcmahon (Darriman)
3BEYOND BROOKLYN56332NBTA Ferguson (Briagolong)
4HELL’S INFERNO6233730.34R G Boyce (Korumburra)
5FLIGHT CONTROL34846NBTL J White (Jeetho)
6FAT WALLET4137629.80R J Winter (Denison)
7ALETA ALLEN26124NBTG J Bate (Lara)
8SPECIAL SYRAH56454FSHR J Partington (Pearcedale)
9MR. DOHERTY35176FSHL Gough (Nyora)
10VOCAL WHISPER66784FSHG R Edwards (Broadford)
Race No. 6Paddy’s Flame @ Stud Ht205:27PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1BUMP INTO YOU41348NBTW J Mcmahon (Darriman)
2MITZERELLA22765NBTP Jones (Hoddles Creek)
3MORABITO3155FFSHD W Knocker (Langwarrin)
4HONEY LULU87TP830.39S I Nagy (Traralgon)
5WONGAWILLI SIMON2524229.76A Cole (Lara)
6FAWN MAGIC24734NBTD Chiu (Doncaster)
7SHANLYN SPARKLE33534NBTM Campbell (Longwarry)
8IRONIC TWIST5217629.95E Lieshout (Drouin West)
9SMURF’S ZANDRA3864530.09A C Tabone (Nambrok)
10JASON STACKHOUSE73685NBTM D O’Keefe (Stradbroke)
Race No. 7Delta Group Ht305:45PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1UNDERCOVER GIRL11862NBTA Ferguson (Briagolong)
2FENCE MENDER23455NBTR J Toomey (Briagolong)
3CARBON FIBRE67214FSHD W Knocker (Langwarrin)
4THOMO’S PIZAZZ74341FSHG J Bate (Lara)
5BOO WEEKLEY6277529.77W J Mcmahon (Darriman)
6WINDERMERE WORLD2781230.19C Schembri (Moe)
7COWWARR241FSHM D O’Keefe (Stradbroke)
8SECOND FIDDLE42755NBTA C Tabone (Nambrok)
9MAGIC GEORGE45568NBTM J Edwards (Broadford)
10SIR ONYX8575429.95E Lieshout (Drouin West)
Race No. 8Printmac Gippsland Ht406:04PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1WAVERLEY LEGEND47526FSHG R Edwards (Broadford)
2ALLEN BANTER55553NBTG J Bate (Lara)
3ALL THE RIVERS73266NBTJ Carr (Devon Meadows)
4CASH OR CREDIT26143NBTJ L Mcmahon (Darriman)
5BULLY BOY27131NBTD W Knocker (Langwarrin)
6PLATERA18730.40A R Wood (Nambrok)
7DR. JEDD78583NBTC Crane (Doveton)
8CEDAR ROSE41743NBTV P Gay (Hastings)
9RED SCAR BOY27844FSHP Jones (Hoddles Creek)
10DR. IONA78865NBTJ L Mcmahon (Darriman)
Race No. 9Traralgon Stock Supplies Ht506:22PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1DR. 6357429.98W J Mcmahon (Darriman)
2DAINTREE JEWEL7F114NBTR G Boyce (Korumburra)
3NEW START66575NBTJ Carr (Devon Meadows)
4SCORSESE13647NBTY Andrews (Cranbourne North)
5HENRY STOMPER67813FSHV P Gay (Hastings)
6ANOTHER FAVE24644FSHS Creighton (Stradbroke)
7NUGGET CHOICE23682NBTD W Knocker (Langwarrin)
8PITSTOP OMEN51452NBTG R Edwards (Broadford)
9ONYA JACK38787NBTB J Stephens (Tooborac)
10RITZY ROYALE6788TNBTJ E Peterson (Morwell)
Race No. 10Sjf Automotive – Morwell06:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 298 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1REGAL THUNDER58241NBTS J Spiteri (St Albans)
2DIRTY BIT61823FSTDC Busuttil (Kilmany)
3PUPPY EXPRESS66812NBTJ Condon (Tooradin)
4MEGA MINT68673NBTJ W Reddoch (Healesville)
5FLAMING ASH4221417.52QA C Cooper (Morwell)
6BUCKLEY ROSE12756NBTS Chignell (Rosedale)
7VOCAL EXIT42382FSHK M Repia (Long Gully)
8PURE RAMPAGE53182NBTI W Dann (Whitelaw)
9REV IT17758NBTB W Moles (Allambee Reserve)
10SULTIC ANGEL8864817.15D H Dawson (Crossover)
Race No. 11Retravision06:58PM (VICtime)
Grade 5 event over 298 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1NAMAZAKE114717.28S A Mifsud (Hernes Oak)
2SPOTTED CRUISER52411NBTF A Andrighetto (Lance Creek)
3ZORRO FIRE75143FSHP R Trim (Devon Meadows)
4SADIE’S CHANCE4484317.44G R Laidlay (Devon Meadows)
5TSUNAMI JOE1651517.36QB W Moles (Allambee Reserve)
6EL BLACK GALO12316FSHM S Barber (Hoddles Creek)
7LOVELY LUCY64454FSHC Kiernan (Pascoe Vale)
8SOLITARY PEARL1287516.92D Tolomeo (Gormandale)
9SCHERZINGER6367517.35QI W Dann (Whitelaw)
10FAST GALO4545717.09W J Mcmahon (Darriman)
0 0 votes
Article Rating

More greyhound news like this:

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments