Friday 29th February 2008


Race 1 CHRIS HUMPHREY OFFICE NATIONAL
Maiden 513 Metres 03:44PM
$710-205-100 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 7432 COLD ALCATRAZ NBT K P Smyth
2 7 ARTHUR CHIUTA FSH M Thomas
3 33 GHOST PIRATE FSH H A Clarke
4 8 TWO UP PRINCESS FSH W C Harvey
5 4P337 OUR BLUE HEAVEN NBT F A Andrighetto
6 265 BLACK SPARROW FSH J D Leonard
7 5 OUR BRAVE LADY FSH C J Fulton
8 STEALTHY MANDY FSH R G Boyce
9 88 PENNY’S DAY Res. NBT J Sultana
10 87426 DARK SUIT Res. NBT C Dedes

Race 2 RUTTER’S BUTCHERS
Maiden 513 Metres 04:04PM
$710-205-100 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 8 REEBECKA FSH M Thomas
2 53234 CLASSY ACE FSH E C Dowsey
3 43648 SIMPLY BLONDE 30.60Q J E Peterson
4 8 WARRALONGA BIRD NBT S Dwight
5 2342 SHANLYN PANCHO FSH S L Larsen
6 4185 JAMIE’S KAOS NBT P J Delahunty
7 3 SPURS GLORY NBT H A Clarke
8 45732 MOON WHISPER NBT P C Brown
9 664 SILVER MINE Res. FSTD T Vass
10 8428 RAZZY JAZZY Res. NBT J Sultana

Race 3 SHAR DEN DOG TRAILERS
Mixed 4/5 298 Metres 04:24PM
$1000-290-145 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 54413 LYNNE’S MINT 17.25 H A Clarke
2 36F27 LIGHTNING GEORGE 17.21 A Teagle
3 38277 SUPER SPRINT NBT G Hall
4 23226 BIKINI CLAD NBT J K Grima
5 47686 WHY NOT GILLIAN 17.31 G Carter
6 84742 WHY NOT TEGAN NBT G Carter
7 77151 HELLO ZIP 17.05 L C Evans
8 35823 MISS HALLUCINATE NBT C Galea
9 24647 RILEY JONES Res. 17.13 B B Alton
10 53186 MISS LOHNRO Res. FSH M B Clark

Race 4 VAPOUR WHIRL @ STUD
Novice Grade 5 658 Metres 04:44PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 75781 GALLOPING BESSIE FSTD C L McMillan
2 78444 TIFFANY’S PLUNKY NBT A G Gieschen
3 33221 STAR CLASS FSTD P C Brown
4 53762 FITTSY’S GIRL NBT M Thomas
5 255 KIANNA NBT R C McMillan
6 12465 BIG CITY ROLLER FSTD P J Pryor
7 73445 AWESIMUS MAXIMUS NBT P C Brown
8 54257 LUELLA NBT G C McMillan
9 82764 RIGHT ON WILLY Res. NBT E Devries
10 35677 GYPSY JOURNEY Res. NBT B Nash

Race 5 THE PHOENIX RACE HT1
Grade 5 Heat 513 Metres 05:04PM
$945-270-135 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 62733 GIRL GOT RHYTHM NBT L C Evans
2 56543 SMOOTH MOVER NBT L Repici
3 65777 MO CUISHLA FSH C L McMillan
4 75654 WHY NOT SKIE 30.15 G Carter
5 23663 SHANLYN ROCKY NBT L M Larsen
6 62577 INTO WISHING 30.32 I W Dann
7 76678 BAYVIEW ASSASSIN NBT S G Lucas
8 26667 RUN AWAY DARKY NBT C J King
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 6 NUTRIENCE DOG KIBBLE
Grade 5 513 Metres 05:24PM
$945-270-135 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 43264 NAT’S BABE 30.27 D J Brown
2 17143 PURE GRUNT FSH C J Fulton
3 13726 WHY NOT ME NBT G Carter
4 67547 TURILEE 30.45 K M Leonard
5 25331 GLEN ABBEY SAM 30.45 P C Orwin
6 71128 GO ME 30.44 G Jose
7 15235 COOL RICKY NBT G E Pitt
8 64243 NAT’S BRAYDON 30.36 D J Brown
9 43465 COOL MARLY Res. NBT P C Brown
10 66785 SUFFOLK DANCER Res. NBT B Nash

Race 7 KEYON KENNELS
Grade 5 513 Metres 05:44PM
$945-270-135 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 8188F HOT CANARY 30.48 S M Combridge
2 15317 HALIPINO HARRY NBT P Pitt
3 28441 HOT RIDE NBT R G Boyce
4 63672 FRONT LINE HERO 30.55 T Vass
5 54333 KISS SHIRAZ 30.88 G Mitchell
6 25851 MARLY MARLY 30.99 P C Brown
7 25225 SMURF’S FURY NBT A R Wood
8 36182 MACH FOUR 30.40 J C Rohan
9 73184 ZOANNA’S SECRET Res. 30.45 A C Cooper
10 72245 GRACIOUS GEISHA Res. FSH J S Elverd

Race 8 PBA TAX (GOBIS)
Mixed 3/4 513 Metres 06:05PM
$1180-340-170 GOBIS $800 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 64354 AKINA FIRE 30.11 P A Rowley
2 48761 SHANLYN CRUISER 30.20 S L Larsen
3 43117 DEVIL BEWARE 30.35 P Martinovic
4 77746 I’M NOT SUZIE 30.44 L Repici
5 42575 NAT’S ROSE 29.95 N L Brown
6 11713 MISTER TWINK 29.99 P E Giles
7 23151 GLEN ABBEY BOB 31.01 G Jose
8 52165 SMURF’S TIME OUT 30.27 A C Tabone
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 9 THE PHOENIX RACE HT2
Grade 5 Heat 513 Metres 06:20PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 33746 WELLSY NBT Y Andrews
2 85245 ATT ALUS FSTD D H Dawson
3 25338 PALE CRUSADER NBT P A Rowley
4 76388 HARLEQUINN JACK 30.97Q A Ferguson
5 85486 SHOCKWAVE SPICY 30.42 J Sammut
6 72243 SHANLYN COOL NBT L M Larsen
7 26474 MIAMI RED 30.05 E Lieshout
8 58888 FOOLISH MOMENT NBT M Chilcott
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 10 GIPPSLAND PHYSIOTHERAPY GROUP
Grade 5 298 Metres 06:42PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 77553 SUPERBLY BRED 17.33 P Hart
2 53612 BERTUNDY LINE NBT G Hall
3 57555 NIPPY LEE NBT E J Longmuir
4 51542 BUNNY LUV FSH J S Elverd
5 33416 WELLSLEE LASS NBT J E Peterson
6 17167 RUNS ALRIGHT 17.27 J C Rohan
7 41768 OLIVER GEE 17.31 S M Combridge
8 44461 TRIPLE ZERO 17.56 S W Jack
9 76766 LE SKUNK Res. 17.13 F A Andrighetto
10 451P5 GOOD ON YA Res. FSTD S M Combridge 0