Monday, 3 October 2016

Greyhound Box Draw For Traralgon – Monday, 3 October 2016

Race No. 1Winning Post Supplies3:18 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 315 metres at Traralgon Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SIR MINTER (NSW)[M]255FSHJ Mills (Johnsonville)
2ORATAYA [M]484FSHC Mcmillan (Drouin)
3BARNIE’S BULLET [M]68282FSHJ Formosa (Heathcote)
4REEK [M]55746NBTJ Peterson (Morwell)
5LITTLE MISCHA [M]87728NBTV Sultana (Newborough)
6FLYING STEALTH [M]33642NBTR Boyce (Korumburra)
7SULTAN’S BOY [M]45587NBTJ Sultana (Newborough)
8SULTAN’S PRIDE [M]88NBTJ Sultana (Newborough)
9ANJAHA LASS (WA)[M]Res.F6FSHL Bicchieri (Fawkner)
10COME TO PLAY [M]Res.33224NBTG Hall (Yarragon)
Race No. 2R.w & A.r Inglis Electricians3:37 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 395 metres at Traralgon Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1DAINTREE DESTROY [M]667NBTK Joske (Hazelwood South)
2DAINTREE DYNAMO [M]625NBTK Joske (Hazelwood South)
3JARRAD KEATS [M]26543FSHR Floyd (Cobains)
4PINK CAVIAR [M]34338FSTDK Scott (Pakenham South)
5CINCINNATI LASS (NSW)[M]86255FSTDG Singh (Rosedale)
6I’M LIVIN’ IT [M]565NBTP Grice (Bena)
7PARISIENNE [M]F7FSHT Howell (Pakenham)
8JESSIO FOZZIO [M]78FSHL Slattery (Ladys Pass)
9TERRA FLASH [M]Res.53644NBTC Spiteri (Morwell)
10SELECT SCOTT [M]Res.52867NBTM Empson (Drouin)
Race No. 3Manny’s Market Morwell4:04 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 525 metres at Traralgon Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1BRANDEEN PEACHES [M]42452NBTT Allen (Darnum)
2TIPPING WOODY [M]2432FSHL Davis (Yarram)
3AKINA DEE JAY [M]862NBTS Mckay (Denison)
4NIKITA’S BLAZE [M]48FSHT Kennedy-harris (Somerville)
5HANNAH BEAR (NSW)[M]432FSHJ Lindrea (Stratford)
6ZULU ZOE [M]54553NBTK Mccann (Rosebud West)
7RAZLDAZL JACKIE (GA)[M]64646FSTDK Mccann (Rosebud West)
8MCNEO [M]64FSHR Neocleous (Hazelwood North)
9DOOGEE [M]Res.55FSHL Harris (Somerville)
10AKINA BLITZ [M]Res.5887NBTP Rowley (Denison)
Race No. 4Peter Rocket @ Stud4:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 315 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1GOLDEN HAND [5]43412NBTS Northway (Heyfield)
2MISSY MISS (NSW)[5]7575618.42(2)D Dawson (Crossover)
3ZELEMAR ZING [5]FF888FSHW Franklin (Willaura)
4BAR THE BULLET [5]887T7NBTW Read (Devon Meadows)
5PLATINUM HEPPLE [5]7286818.12(6)G Villinger (Pearcedale)
6ADD ‘EM UP [5]7471718.07(5)T Whitford (Willow Grove)
7DEE MUM’S GIRL [5]56146FSTDD Irby (Rosebud)
8SHOWGIRL MISS [5]2763618.21(1)D Dawson (Crossover)
9IMPLOSION LIAM (NSW)[5]Res.56567NBTT Whitford (Willow Grove)
10FLYWHEEL SPRITE [5]Res.71464NBTS Bye (Gormandale)
Race No. 5General Destini @ Stud4:44 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SCANEZ ELECT [5]7587522.78(7)J Stemmer (Chelsea)
2SWEET AMBER [5]6451822.62(8)K Joske (Hazelwood South)
3COWBOY JURY (SA)[5]56854NBTJ Formosa (Heathcote)
4UNCOOL ALBERT [5]35572FSHJ Formosa (Heathcote)
5LAKEVIEW LUKE [5]78485NBTC Sheilds (Metung)
6DR. BALBOA [5]5168422.97(3)L Harris (Somerville)
7KALLARA GEM [5]76478NBTJ Brooks (Longwarry)
8BEYOND RAPID [5]76587FSTDJ Formosa (Heathcote)
9ABOUT TO CRY [5]Res.3652822.92(4)W Fasoli (Heyfield)
10ZELEMAR ZEST [5]Res.43824NBTJ Galea (Brookfield)
Race No. 6Banjo Boy @ Stud (1-2 Wins)5:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 525 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TURBO LONGSTRIDE [6]44256FSTDJ Jarkis (Lang Lang)
2BAZZ KEBAB [6]44525FSTDP Pace (Rockbank)
3WOLFIE’S LASS [7]33187NBTM Tocknell (Rosebud)
4LYLEY LASS [6]38247NBTI Bindley (Wonthaggi)
5FAWN MANTRA [6]74628NBTJ Brown (Nyora)
6KILMANY FLYER (NSW)[7]72745FSHJ Baldwin (Kilmany)
7WENDY CAN’T RUN [7]14787NBTC Feltham (Devon Meadows)
8NAILED DOWN (QLD)[7]31444FSHJ Lindrea (Stratford)
9HAPPY DEEJAY [7]Res.5785730.88(2)J Lindrea (Stratford)
Race No. 7Topcat Video Productions5:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1NACHOS GRACIAS [5]5888522.91(4)M Busuttil (Kilmany)
2CATALAN FLYER [5]63455NBTS Spoljaric (Kilmany)
3NAT [5]23873FSTDP Bailey (Loch)
4LULUGEN [5]71875FSHJ Brooks (Longwarry)
5BIG BURKEY [5]82736NBTC Tuck (Pakenham)
6DUNDEE HARRIER [5]8882322.80(3)P Parr (Skye)
7MR. NASTY TIME [5]6523223.13(7)B Moles (Allambee Reserve)
8VEETEE MIST [5]6875422.95(3)W Duve (Denison)
9ASTON SALUTE (SA)[5]Res.4545722.71(1)B Moles (Allambee Reserve)
10RIBACOLA [5]Res.67737FSTDP Ellul (Noble Park North)
Race No. 8Www.tab.com.au5:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 525 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TAABINGA FELLA [5]3316430.74(8)J Connor (Rosedale)
2I’M SO LATE [5]55262NBTC Tilley (Sale)
3JOHNNY MOBSTER [5]8487330.61(4)S Neocleous (Yinnar South)
4WALK WOODY WALK [5]3384430.63(2)P Bailey (Loch)
5SUTTON CLUB [5]54462NBTT Kennedy-harris (Somerville)
6ZALL OVER [5]3616330.57(2)R Cunneen (Moe South)
7JONI SUNSET (NSW)[5]66343NBTG Tuck (Pakenham)
8ROLL ‘EM MISSY [5]882F2NBTT Noy (New Gisborne)
9BIRD SPECIAL [5]Res.3264830.42(3)I Bindley (Wonthaggi)
10TAABINGA SPRITE [5]Res.42455NBTJ Connor (Rosedale)
Race No. 9Dishlicker Coats6:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ROCKIN’ ROLLER (WA)[7]55448NBTK Minne (Moe South)
2BLESS ‘EM ALL [7]64777NBTS Jack (Dalmore)
3NODS ONE [7]8664523.42(5)S Whitford (Willow Grove)
4AZZA [7]63334NBTN Gates (St Albans)
5LISBURN STAR [7]68576NBTJ Paterson (Tenby Point)
6MIGHTY BREE [7]47348NBTJ Brown (Nyora)
7LUCKY’S SPIRIT [7]13778NBTP Repici (Hampton Park)
8MIDNIGHT BOOM (NSW)[7]65776NBTR Cameron (Cranbourne)
9DYNAMITE DEX (NSW)[7]Res.83865NBTA Cooper (Morwell)
Race No. 10Simic’s Betta Home Living6:26 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 315 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SUPERIOR BOBBY [7]21744NBTD Condon (Devon Meadows)
2ZERO CARE FACTOR [7]6326FNBTT Whitford (Willow Grove)
3FEELING LUCKY [7]8868818.76(6)J Peterson (Morwell)
4OPPI BALE (NSW)[7]6655718.37(6)P Parr (Skye)
5JAZZY FIZZLE [7]77432NBTR Floyd (Cobains)
6AUBURN GAL [7]41427FSHP Ellul (Noble Park North)
7LUCKY ANDY [7]6477319.24(1)J Sultana (Newborough)
8MAGIC RUSTY [7]24251FSHS Blakely-drohan (Boronia)
9ROLL ‘EM DAINTY [7]Res.2F488NBTT Noy (New Gisborne)
10LIL’ FEISTY [7]Res.77566FSHS Thomas (Junction Village)
Race No. 11Spring Gun @ Stud6:46 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LORD SOMERSBY [6]81666NBTC Mcmillan (Drouin)
2MOREIRA MAGIC [6]65348FSTDP Pace (Rockbank)
3TO DEE RHYTHM [6]38488NBTT Whitford (Willow Grove)
4MANDELA SUN [6]68648NBTP Pollutro (Morwell)
5GALLOPING BOBBY [6]7214823.34(7)R Conway (Bunyip)
6DOOGIE BOY [6]4847723.04(1)T Whitford (Willow Grove)
7SUNSET SENORITA [6]4858523.17(4)R Bean (Tinamba)
8IT’S DEBATABLE [6]6685522.93(3)D Williamson (Moe)
Race No. 12Haley Concreting7:07 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 315 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BANDIT BRAD [6]8725618.63(1)V Sultana (Newborough)
2EMILIA CASH [6]8362518.31(2)M Forte (Moe)
3LET’S GO BILLY [6]4754518.37(3)R Cameron (Cranbourne)
4STEALTHY SWIFT [6]4418818.53(3)G Moss (Korumburra)
5GARDOT [6]54463NBTN Lund (Longwarry)
6ROLL ‘EM HIGH [6]7785418.27(2)T Noy (New Gisborne)
7IN DEE BEGINNING [6]66876FSTDT Whitford (Willow Grove)
8KAYLA LAS [6]8622518.51(8)W Dawes (Moe)
9RUSS WILL CROWE (NSW)[6]Res.81867FSTDD Agius (Rosedale)