Monday, 5 December 2016

Greyhound Box Draw For Traralgon – Monday, 5 December 2016

Race No. 1Haley Concreting3:27 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 315 metres at Traralgon Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1NANNY’S POPPY [M]87576NBTR Moles (Neerim East)
2SEE SIXTY THREE [M]64222NBTT Whitford (Willow Grove)
3ALLY PALLY KEATS [M]28776FSTDL Floyd (Cobains)
4EVIL CURRENCY [M]56844NBTA Graham (Cohuna)
5HOLLER AT ME [M]277FSHJ Stephens (Drouin West)
6HURRICANE ELYSE [M]8877NBTV Sultana (Newborough)
7SPECIAL MEMBER [M]65267NBTD Hill (Traralgon)
8DREAM GOAL [M]86537NBTM Elliott (Pakenham)
9NINETYMILE LUCKY [M]Res.37FSHG Whitford (Yarram)
10LOLLIPOP [M]Res.677NBTB Moles (Allambee Reserve)
Race No. 2Simic’s Betta Home Living3:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 525 metres at Traralgon Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HOWIE BALE (NSW)[M]231FSHR Camilleri (Lara)
2WHITE WITH ONE (NSW)[M]25337FSTDS Spoljaric (Kilmany)
3ROTTER DAMM [M]78724FSTDC Goodman (Blind Bight)
4WINTER ROSE [M]56NBTR Winter (Denison)
5KENO BALE (NSW)[M]48FSHR Camilleri (Lara)
6AKINA BLITZ [M]43436NBTP Rowley (Denison)
7AINSLEY BALE (NSW)[M]233FSHR Camilleri (Lara)
8NITRIC ACID [M]23852NBTT Whitford (Willow Grove)
9RORTER [M]Res.53624NBTL Hall (Yarragon)
10CLAUDE VAN KEATS [M]Res.25745NBTR Floyd (Cobains)
Race No. 3Topcat Video Productions4:09 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 315 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BANDIT BRAD [6]4764518.63(1)V Sultana (Newborough)
2GEE WHIZ GRAN [6]3188818.62(1)J Sultana (Newborough)
3TWEEDLE DEE (QLD)[6]1746818.34(8)D Cortese (Hampton Park)
4LAUREN KASEY (NSW)[6]23648NBTM Braithwaite (Moe)
5KAYLA LAS [6]4577218.51(8)W Dawes (Moe)
6MR. BANKS (NSW)[6]62568FSTDN Bukowski (Flowerdale)
7IN DEE BEGINNING [6]68777NBTT Whitford (Willow Grove)
8TEXT ME TONY [6]4623718.29(1)S Northway (Heyfield)
Race No. 4Rutter’s Butchery & Poultry4:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 315 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MR. NASTY TIME [5]56766NBTB Moles (Allambee Reserve)
2MAGNIFICENT PETE [5]1554818.36(8)P Pollutro (Morwell)
3TOM’S GIFT (NSW)[5]15625FSHD Davis (Melton West)
4PHOTO BOMBER (QLD)[5]72637NBTP Borradale (Rosedale)
5ANOTHER HOPE [5]12477NBTM Cortese (Hampton Park)
6BRODIE’S MULLET [5]86T8718.18(2)B Moles (Allambee Reserve)
7SUNSET SENORITA [5]4816318.17(2)R Bean (Tinamba)
8ARVO’S VIOLET [5]5776518.49(4)K Arvanitis (Nyora)
9HOT GENETICS (QLD)[5]Res.66F37NBTM Davis (Altona Green)
10LET’S GO BILLY [5]Res.8214318.37(3)R Cameron (Cranbourne)
Race No. 5Jack Scott & Sons4:52 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FLYWHEEL SPRITE [5]5337623.05(1)S Bye (Gormandale)
2EXTRA CUDDLES [5]54255NBTC Barnard (Longwarry)
3DESSIE WALNUT [5]8654422.89(1)L Davis (Yarram)
4JUST LIKE JIM [5]75748FSTDL Harris (Somerville)
5IMA LONELY GIRL [5]82756FSHR Camilleri (Lara)
6ALL ABOUT ARBY [5]6723423.20(1)W Read (Devon Meadows)
7FAMILY RULES (NSW)[5]67878NBTT Chatwin (Johnsonville)
8LOGIC LAD [5]1T73223.02(8)S Jack (Dalmore)
9STAR LORD [5]Res.5288623.06(1)R Stephens (Drouin West)
10WE FROFF DAT [5]Res.21485NBTR Bate (Taylors Hill)
Race No. 6R & A Precision Automotive (1-2 Wins)5:11 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 525 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ORDER IN LINE [7]24F41NBTC Barnard (Longwarry)
2DOOGEE [7]47588NBTL Harris (Somerville)
3THERE’S STEAMY [6]5762131.06(6)L Floyd (Cobains)
4SAGE JAY [6]68T68FSTDD Jones (Devon Meadows)
5SPECIAL UNIT (NSW)[7]26564FSHS Clarke (Tooradin)
6NIKITA’S BLAZE [7]68765NBTT Kennedy-harris (Somerville)
7IT’S DEBATABLE [6]35486NBTD Williamson (Moe)
8PARISIENNE [7]1626431.27(3)T Howell (Pakenham)
9GLIB LIGHTNING [7]Res.62156FSHA Charleton (Deer Park)
10ZULU ZOE [7]Res.33485NBTK Mccann (Rosebud West)
Race No. 7Tab – We Love A Bet5:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1KIYOSHI [5]81634NBTC Busuttil (Kilmany)
2STEINBECK KNEW [5]3535123.02(7)T Whitford (Willow Grove)
3BUCKLE UP MAUVE (TAS)[5]64471NBTC Davis (Barham)
4SETH’S WAY (NSW)[5]16255NBTJ Stemmer (Bangholme)
5SHACKLETON [5]8288423.01(8)T Proctor (Alberton West)
6MAX ROXY [5]3763722.90(1)T Kennedy-harris (Somerville)
7NACHOS GRACIAS [5]6438722.91(4)M Busuttil (Kilmany)
8BIG BURKEY [5]54867NBTC Tuck (Pakenham)
9BANDIT’S GIRLS [5]Res.2748622.84(1)P Pollutro (Morwell)
10EMI’S BOY BADGER [5]Res.4434522.91(8)H Melville (Beveridge)
Race No. 8Tab Rewards5:50 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 525 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HURRICANE AUSSIE [5]56225NBTP Romagnino (Moe)
2WINO WAVES [5]68685NBTP Parr (Skye)
3LUCKY’S SPIRIT [5]64587FSTDP Repici (Hampton Park)
4CEMENT SOCKS [5]2376130.75(1)L Davis (Yarram)
5IN THE TROLLEY [5]15386NBTS Creighton (Giffard West)
6COSMIC COLLINDA [5]56553NBTS Cameron (Maffra)
7TOTALLY FAB [5]28524NBTS Clarke (Tooradin)
8ANJING BETINA [5]5537130.96(8)R Cunneen (Moe South)
9HOTLIPS MATILDA [5]Res.2778430.54(7)B Stephens (Tooborac)
10WILLOWVALE BREZZ [5]Res.3878630.63(8)A Flores (Yinnar South)
Race No. 9General Destini @ Stud6:06 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 315 metres at Traralgon Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1NINETYMILE SAINT [M]5654NBTG Whitford (Yarram)
2FAIRY WHERE [M]884NBTT Proctor (Alberton West)
3ARUMA GIRL [M]87FSHP Ryan (Lang Lang)
4SULTAN’S BOY [M]73856NBTJ Sultana (Newborough)
5JAKEY ROCKET [M]T5442NBTG Arvanitis (Nyora)
6PUZZLED ROYAL [M]45356NBTR Moles (Neerim East)
7LITTLE MISCHA [M]87563NBTV Sultana (Newborough)
8ARVO’S SHEILA [M]54FSHK Arvanitis (Nyora)
9REMINATOR [M]Res.87544NBTD Rhodes (Heyfield)
10EAGLEEYE NORRIS [M]Res.D4644FSTDH Gates (St Albans)
Race No. 10Manny’s Market Morwell (1-2 Wins)6:25 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 395 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1DYNAMITE DEX (NSW)[7]45347NBTA Cooper (Morwell)
2NINETYMILE BARRY [6]33485NBTB Harper (Seaspray)
3AYE YORGI [7]2763123.14(5)N Tapp (Giffards West)
4CAPTAIN CRANKY (NSW)[6]31888NBTM Whelan (Metung)
5SELECT SCOTT [7]67778NBTM Empson (Drouin)
6MISS SIM [7]48344NBTA Farley (Churchill)
7OMEGA BONNER [7]1756622.89(1)B Harper (Seaspray)
8LETTUCE HOLD ON [6]56735FSHJ Davis (Melton West)
9GATS PRODIGY (NSW)[7]Res.65767NBTG Condon (Hampton Park)
10BLESS ‘EM ALL [6]Res.8424423.11(6)S Jack (Dalmore)
Race No. 11R.w & A.r Inglis Electricians6:40 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 315 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BLACKALLS LAD [7]85763NBTH Melville (Beveridge)
2ZAFONIC EXPRESS [7]2575618.35(2)R Bean (Tinamba)
3LITTLE WRITTEN [7]52264NBTL Forte (Moe)
4LUCKY ANDY [7]8878619.24(1)J Sultana (Newborough)
5HURRICANE CRAIG [7]4635218.61(4)V Sultana (Newborough)
6YEAH MINT [7]86667NBTS Whitford (Willow Grove)
7BRIGHT SKY [7]5445618.39(7)R Bean (Tinamba)
8GATS PACINO [7]63573NBTG Condon (Hampton Park)
9GLORY ROSE (NSW)[7]Res.74536FSHN Bukowski (Flowerdale)
10FEELING LUCKY [7]Res.6888718.76(6)J Peterson (Morwell)
Race No. 12Winning Post Supplies7:00 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 315 metres at Traralgon Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1TRIPLE CEE (NSW)[5]65814NBTS Spoljaric (Kilmany)
2SUPERSTAR JATT [5]56588NBTL Harris (Somerville)
3RUSTY MIA [5]7133618.41(6)B Moles (Allambee Reserve)
4CALIFORNA LEVO [5]5565418.59(1)G Dalton (Hazelwood North)
5FAIRY TIGER [5]58842NBTB Moles (Allambee Reserve)
6COWRIE (SA)[5]88582NBTT Chatwin (Johnsonville)
7SILVER ROCKSTAR (NSW)[5]54766FSTDB Stephens (Tooborac)
8BAR THE BULLET [5]48458NBTW Read (Devon Meadows)
9RIPPER (SA)[5]Res.58475FSTDT Chatwin (Johnsonville)
10KYL’S ME MATE (NSW)[5]Res.87217NBTS Melville (Beveridge)