Saturday 14th April 2012

Greyhound Box Draw For Traralgon – Saturday 14th April 2012

Race No. 1Ace Contractors Ht105:37PM (VICtime)
Maiden Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1NINJA JINGAFSHB W Moles (Allambee Reserve)
2DAINTREE EMPRESSFSHL M Gorman (Newborough)
3FULL ON OAK38FSTDJ L Mcmahon (Darriman)
4RAGTIME ADRIAN33587NBTD Rose (Cowwarr)
5ORIENTAL OCTANE23FSHR M Busuttil (Kilmany)
6SOOKI STACKHOUSE56645NBTG Jose (Catani)
7DOLMAR235FSHS B Ralph (Tooradin)
8FLOPSY DIXON3275FSHL H Kraemer (Cranbourne South)
9MEIKA MAGIC66755NBTM J Busuttil (Kilmany)
10WANG CHUNG FIRE66787NBTM J Busuttil (Kilmany)
Race No. 2Gippsland Physiotherapy Group Ht205:54PM (VICtime)
Maiden Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1MAJOR AGOGO67383NBTR F J Colpoys (Bass)
2DIAMOND SIYAN525NBTD B Curtain (Drouin)
3ASTRONOMER82667NBTG Jose (Catani)
4DAINTREE EMPERORFSHL M Gorman (Newborough)
5PARUMBA GAMBELFSHE Lieshout (Drouin West)
6FLAMELESS144FSHA M Lauterboom (Tooradin)
7SOUPY’S RETURN63256NBTI W Dann (Whitelaw)
8WARKDALE JACK73NBTP J Galea (Rosedale)
9DR. ROSLYN28F56NBTJ L Mcmahon (Darriman)
10MEIKA MAGIC66755NBTM J Busuttil (Kilmany)
Race No. 3Latrobe City Ht306:12PM (VICtime)
Maiden Heat event over 513 Metres at Traralgon Of $1,230 Prizemoney.
1st: $860 2nd: $245 3rd: $125.

No.NameFormBestTrainer

1FER DA LANCE2662330.02QA R Wood (Nambrok)
2DIDAK PRINCESS66426NBTW J Mcmahon (Darriman)
3WHERE’S SPITZ77554NBTP W Spiteri (Morwell)
4DAINTREE WARRIORFSHL M Gorman (Newborough)
5DR. JADE65FSTDJ L Mcmahon (Darriman)
6DARK SWORD37447NBTP J Galea (Rosedale)
7PAINFUL1528FSHA M Lauterboom (Tooradin)
8IT’S TIME45424FSHL M Gorman (Newborough)
9WANG CHUNG FIRE66787NBTM J Busuttil (Kilmany)
10DR. ROSLYN28F56NBTJ L Mcmahon (Darriman)
Race No. 4Retravision Ht106:34PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 298 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1COOP JAK4442117.28R N Floyd (Sale)
2DENARO13324NBTB R Alford (Yarram)
3THAT’S ABOUT ME33216FSHW J Mcmahon (Darriman)
4DILSTON REGAL43174FSHW E Kirk (Melton West)
5SCHWARTZ GIRL35741NBTS W Jack (Dalmore)
6SAMDOC67416NBTJ Mallon (Pearcedale)
7ARVO’S AFRICANO55646NBTG L Arvanitis (Devon Meadows)
8STRAWBERRY ROSE32263FSTDS J Thomas (Junction Village)
9SIMON’S EXPRESS43136FSHT Salpigtidis (Plenty)
10MOHAWK MAGPIE2741717.12B W Moles (Allambee Reserve)
Race No. 5Printmac Gippsland06:54PM (VICtime)
Grade 5 event over 513 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1MAX’S AWESOME6552429.89J S Telling (Maffra)
2GIDGEE ESTATE74223NBTS A Mifsud (Hernes Oak)
3CRUISING PAT24437NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
4SPECIAL SURGEON8475230.54W J Majoor (Moe)
5SELECT JOSS1326FSHK Bailey (Stratford)
6CROWN POKER56814FSHG Scott-Smith (Pakenham South)
7LOSER MAKES GOOD36181FSHA Paraskevas (Kilmany)
8STAROSTA6123230.46D B Curtain (Drouin)
9STAR RASHAD4144530.75D B Curtain (Drouin)
10BORDERLANDS1675330.37A R Wood (Nambrok)
Race No. 6Traralgon Stock Supplies07:18PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 513 Metres at Traralgon Of $1,745 Prizemoney.
1st: $1,220 2nd: $350 3rd: $175.

No.NameFormBestTrainer

1MOSCARDO41165NBTG Dalton (Hazelwood North)
2DI JAMAICA2664830.15C Galea (Hazelwood North)
3ARVO’S STEFAN35817FSTDK Arvanitis (Devon Meadows)
4SMASHVILLE1764530.09P C Anderton (Devon Meadows)
5AXELS3635629.86R D Conway (Bunyip)
6ARNIE’S STAR3533429.79S W Jack (Dalmore)
7BREEZIN’ LILY6237329.89L Newton (Briagolong)
8DR. DUFUS7543230.09W J Mcmahon (Darriman)
Race No. 7Topcat Video07:40PM (VICtime)
Free For All event over 298 Metres at Traralgon Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1LOVEABLE LYN4671416.92L H Kraemer (Cranbourne South)
2SHE’S TOPS1172516.91T J Allen (Darnum)
3ONE STONE TWINK4843616.77M Thomas (Meeniyan)
4FAST GALO2452716.92W J Mcmahon (Darriman)
5FAIRY HORSE1222216.83B W Moles (Allambee Reserve)
6STORMY AGOGO5124717.02R F J Colpoys (Bass)
7MID LEVELS2653317.08P E Giles (Moe)
8DAZEE AGOGO1282217.08H M Colpoys (Bass)
9SCHERZINGER6752717.18I W Dann (Whitelaw)
Race No. 8Lion Quality Products08:03PM (VICtime)
Free For All event over 513 Metres at Traralgon Of $2,050 Prizemoney.
1st: $1,435 2nd: $410 3rd: $205.

No.NameFormBestTrainer

1DR. BOOSHAY3644229.90J L Mcmahon (Darriman)
2WHERE’S FREEMAN4455429.56L Newton (Briagolong)
3DR. ROCHELLE2322729.69W J Mcmahon (Darriman)
4DR. TYE6375329.72W J Mcmahon (Darriman)
5FAT WALLET7653729.80R J Winter (Denison)
6WHELAN4124729.81B M Whelan (Swan Reach)
7DR. AYE JAY3477829.86W J Mcmahon (Darriman)
8MCCOSKER SPEED2283829.83W J Mcmahon (Darriman)
Race No. 9Doctor’s Kennel Break-ins Ht208:26PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 298 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1WHITE GREASE56476FSHC J Dalton (Coldstream)
2MADAME PATRICIA11225NBTE Lieshout (Drouin West)
3WADELOCK TIGER6623TFSTDM J Clohesy (Stratford)
4JUST A FANTASY34733NBTJ Condon (Tooradin)
5DRAGON LORD33124NBTH M Colpoys (Bass)
6GREYSYND KING2526217.24L H Bottom (Drouin South)
7VIKING TWO86631FSHM Bouse (Buninyong)
8UP SIZED DOWN1146FSHW J Mcmahon (Darriman)
9IS IT GUNNAMATTA44625FSTDR F J Colpoys (Bass)
10WHERE’S HUMMA25485NBTM Macdonald-Johnson (Ferntree Gully)
Race No. 10Australian Quality Pet Foods Ht308:44PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 298 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1CANDY FLOSS72316FSHL H Kraemer (Cranbourne South)
2OCTOSUN6815FSHR L Wynd (Sale)
3BARNEY’S PRIDE8217417.05J Condon (Tooradin)
4ALLY MAC24725NBTK Tirchett (Pascoe Vale)
5MOCHA MOO JUICE22121NBTG Scott-Smith (Pakenham South)
6FLAMENA41211FSHD B Curtain (Drouin)
7LAVERNE LEE16FSHR J Neocleous (Hazelwood North)
8JOHN CONNOR77233NBTS W Jack (Dalmore)
9DR. KINGSMAN72757FSTDW J Mcmahon (Darriman)
10CALIGIRL11788FSHT Salpigtidis (Plenty)
Race No. 11Aston Trivett At Stud Ht409:06PM (VICtime)
Grade 5 Heat event over 298 Metres at Traralgon Of $1,640 Prizemoney.
1st: $1,145 2nd: $330 3rd: $165.

No.NameFormBestTrainer

1PURE RAMPAGE74434NBTI W Dann (Whitelaw)
2LITTLE MASTER26463NBTB J Whitford (Yarram)
3ONE WAY ROAD873T5FSHL H Bottom (Drouin South)
4KRUEZER AGOGO7373517.19R F J Colpoys (Bass)
5YORGI MILO61474NBTR P Cunneen (Moe South)
6SCHWARTZ’S BOY71437NBTS W Jack (Dalmore)
7WHERE’S SUZIE314FSHP E Giles (Moe)
8BRANDEEN BETH3772417.24QP Terry (Warragul)
9SULTIC ANGEL6488717.15D H Dawson (Crossover)
10DR. FLINTSTONE16847FSTDJ L Mcmahon (Darriman)
Race No. 12Moe Golf Club09:26PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 513 Metres at Traralgon Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BLONDE POTTER5332430.26N J Lund (Cranbourne)
2MRS. FREEZE88486NBTS W Jack (Dalmore)
3PADDY’S BROOKE5F218NBTD Hay (Maffra)
4PLENTY STEEL52143FSHT Salpigtidis (Plenty)
5HURLEY WILL57616NBTD J Saunders (Somerville)
6ULTIMATUM27343FSHP Presutto (Beaconsfield)
7PLENTY PEARL61888FSHT Salpigtidis (Plenty)
8BOSS HOGG PIZZAS66146NBTS Richer (Foster)
9JETTISON65558FSHD R Kirk (Melton West)
10HEZA BLAZIN’2346630.18R S Sellings (Maffra)