Saturday, 19 March 2016

Greyhound Box Draw For Traralgon – Saturday, 19 March 2016

Race No. 1Www.destinilodge.com6:16 PM (VIC time)
Maiden event over 525 metres at Traralgon Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1SODA SKY [M]64NBTR Cunneen (Moe South)
2HENRY [M]3FSHJ Mcintyre (Ripplebrook)
3EMILY AS [M]4NBTS Chignell (Rosedale)
4DANCE A TRON [M]F2526NBTD Dean (Nyora)
5KAYO KING [M]73NBTG Neocleous (Yinnar South)
6ZIPPING KEITH (NSW)[M]44237NBTG Mcmillan (Nambrok)
7OUR WILD EMILY [M]FSHP Romagnino (Moe)
8JOHNNY BULLET [M]5862NBTG Neocleous (Yinnar South)
9ZIPPING STU (NSW)[M]Res.477NBTG Mcmillan (Nambrok)
10JAZZY NEW YEAR [M]Res.44388NBTM Braithwaite (Moe)
Race No. 2Simic’s Betta Home Living6:38 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 315 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1GATS CAVIAR [6]3316118.21(3)J Imlach (Pearcedale)
2MANDELA SUN [6]52134NBTP Pollutro (Morwell)
3LAUREN KASEY (NSW)[6]57626NBTM Braithwaite (Moe)
4FALLEN STAR [6]86572NBTJ Sultana (Newborough)
5BRIGHT SKY [7]714218.39(7)S Combridge (Junction Village)
6ZAMLEE MAGIC [6]6153118.17(3)C Johnson (Longford)
7IMPOSING FLAME (QLD)[7]67224NBTK Minne (Moe South)
8BANDIT BRAD [7]87543NBTV Sultana (Newborough)
9GEE WHIZ GRAN [7]Res.3187218.76(1)J Sultana (Newborough)
10RYLIES JACK [7]Res.15FSHB Elston (Sale)
Race No. 3Dishlicker Coats6:58 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 395 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1IT’S DEBATABLE [6]7665122.93(3)D Williamson (Moe)
2KERRIE’S ONE [7]31282NBTA Smit (Maffra)
3CALIFORNA LEVO [7]22575NBTG Dalton (Hazelwood North)
4MAX ROXY [6]1581222.90(1)T Kennedy-harris (Somerville)
5MISS FOX [7]2221322.88(1)N Lund (Longwarry)
6ASTON SPRITE (SA)[6]37123NBTB Moles (Allambee Reserve)
7JETMAG INK [7]5123323.12(2)N Lund (Longwarry)
8WICKED INTENT [7]17426NBTS Elmes (Cranbourne South)
9SUNSET SENORITA [7]Res.45123.17(4)R Winter (Denison)
10STELIO KONTOS (NSW)[7]Res.651FSHR Coleman (Lara)
Race No. 4Peter Rocket @ Stud7:17 PM (VIC time)
Mixed 6/7 event over 525 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SAINT ELITE [7]26753FSHP Byrne (Southern Cross)
2WOT PRICE FLASH [6]1132630.53(7)G Allen (Darnum)
3BLUE ALCATRAZ [7]61547FSHG Mcmillan (Nambrok)
4LANDON [7]1230.83(5)J Mcintyre (Ripplebrook)
5BARROOM COUNSEL [6]6771530.62(1)G Burke (Hazelwood North)
6MISS CINTIARNA [7]1531.09(1)S Collins (Hazelwood)
7MELODY POND [6]46216NBTT Morris (Traralgon)
8CHEERFUL SCOUT [7]22424NBTD Pulis (Moe South)
9MY MISS POLLY [7]Res.37758FSTDD Langley (Cranbourne)
10YORGI [7]Res.53187FSHJ Musselwhite (Lindenow)
Race No. 5Glenview Cup Final7:35 PM (VIC time)
S/E Final event over 395 metres at Traralgon Of $10,000 Prizemoney.
1st: $7,000 2nd: $2,000 3rd: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1JAI ALAI [2]2845122.49(1)L Smith (Langwarrin)
2TIGER RANCE [4]5134122.49(4)D Johnston (Boisdale)
3MAISY MAC (NSW)[4]1122222.72(1)D Drew (Dennington)
4MICK MOW [5]3333222.65(1)G Debono (Lang Lang)
5ASTON PHILOU [3]1652122.57(2)E Lieshout (Drouin West)
6YOU SAY SO (QLD)[5]33282NBTS Whyte (Bunyip)
7ELI’S JET [3]2377222.56(1)D Saunders (Somerville)
8ASTON SLOAN [3]1135122.45(5)E Lieshout (Drouin West)
9RYLEE’S ROOKIE (QLD)[3]Res.3171322.57(1)G Whitford (Yarram)
10DR. VALHALLA [4]Res.1564322.71(5)J Gill (Darriman)
Race No. 6Www.tab.com.au Gdr7:55 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 665 metres at Traralgon Of $4,305 Prizemoney.
1st: $3,015 2nd: $860 3rd: $430.

No.NameFormBestTrainer

1PADDLES ANDERSON (NSW)[5]74543NBTD Dean (Nyora)
2UNSUB ANDY (NSW)[5]61F21FSHP Byrne (Southern Cross)
3ZIPPING KANE (NSW)[5]12141FSHC Jones (Rosedale)
4HEADLINE [5]66383FSTDL Hellmuth (Pearcedale)
5SALLY GARDENS [5]22714FSTDG Buchanan (Sunday Creek)
6JORDY SHIACK [5]11236FSHG Glass (Kyabram)
7PIPELINE RUMOUR (NSW)[4]5116539.10(4)A Connell (Corinella)
8ZIPPING SCARLET (NSW)[5]24166NBTP Mckenzie (Denison)
9BEKIM GODDESS [5]Res.55457NBTC Lindrea (Stratford)
10AKINA AKEIRA [5]Res.63486NBTS Mckay (Denison)
Race No. 7Spring Gun @ Stud8:14 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1KEEP IT DARK [5]12147FSHA Marum (Corop)
2FLIP [5]33236NBTP Mckenzie (Denison)
3BRING SEXY BACK (QLD)[5]66F62NBTR Romyn (Newborough)
4SPRITELY BOY (NSW)[5]12468NBTD Kirk (Melton West)
5MARCIARNO MISS [5]5225330.96(4)S Neocleous (Yinnar South)
6PERFECT METRE [5]13213FSHG Sneyders (Nilma North)
7LAKEVIEW LUKE [5]57387NBTM Whelan (Metung)
8DR. BRANDON [5]4447531.04(3)W Mcmahon (Darriman)
9UNDER TAKER [5]Res.1486430.65(3)M Ryan (Boronia)
10POWERFUL MOLLY (NSW)[5]Res.81857FSHA Marum (Corop)
Race No. 8Topcat Video Productions8:35 PM (VIC time)
Grade 5 event over 525 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LISTER BALE (NSW)[5]15116NBTR Coleman (Lara)
2ANDREJ’S [5]5711130.57(8)Y Andrews (Cranbourne North)
3EL SURRAO [5]44352NBTP Rowley (Denison)
4ZIGSTAR (QLD)[5]14145FSHJ Magri (Avalon)
5LOUIE NEVEELK [5]2553430.75(4)R Kleeven (Denison)
6GOLDEN [5]56634FSHT O’donovan (Devon Meadows)
7THUNDERLIPS (QLD)[5]7473131.02(5)K Height (Toora)
8DALIYA BALE (NSW)[5]12177NBTR Camilleri (Lara)
9UNDER TAKER [5]Res.1486430.65(3)M Ryan (Boronia)
10POWERFUL MOLLY (NSW)[5]Res.81857FSHA Marum (Corop)
Race No. 9R.w & A.r Inglis Electricians8:55 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 395 metres at Traralgon Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1HIT THE BEAT [5]81822NBTG Dalton (Hazelwood North)
2HUGH MADE WHO [5]56747FSTDG Johnson (Chum Creek)
3BUCKLE UP NIKKI (TAS)[4]4613123.08(3)N Lund (Longwarry)
4ZELEMAR ZONK [5]6284622.61(3)S Reed (Yarram)
5WILLOWVALE PEARL (NSW)[5]6768323.24(1)A Flores (Yinnar South)
6GO LITTLE PEBBLE [5]51673NBTP Derubeis (Cape Woolamai)
7BUSTA VOE [4]5481722.74(1)W Read (Devon Meadows)
8HAWKA TRON [5]12625FSHJ Magri (Avalon)
9SIR REUBEN (NSW)[5]Res.46555NBTJ Lindrea (Stratford)
10PROJECT BOY [5]Res.65364NBTJ Lindrea (Stratford)
Race No. 10Printmac Gippsland9:15 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 315 metres at Traralgon Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1WATERFRONT [5]66773NBTD Johnston (Boisdale)
2KNOCKA’S CHOIR (NSW)[5]31233NBTG Glass (Kyabram)
3KID AUDACIOUS [5]71768FSTDD Hay (Maffra)
4LIL ARTHUR [5]24727FSHR Drew (Dennington)
5PHIL’S IN LUCK [4]3631118.10(7)C Spiteri (Morwell)
6BOB’S GIFT (NSW)[5]12238NBTD Furey (Devon Meadows)
7RENEE BOUCHEAU [4]2385118.05(1)W Craig (Koo Wee Rup)
8NOAKI LYNX [4]2212218.20(6)L Hellmuth (Pearcedale)
9BELJAY FANTASY [5]Res.27241NBTB Scott (Pearcedale)
10SHEZA GYM JUNKY (NSW)[5]Res.25588NBTD Evans (Lilydale)
Race No. 11Banjo Boy @ Stud9:38 PM (VIC time)
Grade 5 event over 395 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LE DOYEN (QLD)[5]65325NBTW Read (Devon Meadows)
2AMLIN MYSTIQUE [5]11136FSTDG Sneyders (Nilma North)
3ALL ABOUT ARBY [5]1311623.20(1)W Read (Devon Meadows)
4LOCOMOTION [5]7112122.75(6)D Pulis (Moe South)
5EMPIRE LIGHTNING (NSW)[5]2776622.91(2)M Whelan (Metung)
6HARVEY LEIGH [5]1466623.09(2)W Majoor (Moe)
7DOVIZIOSO [5]42834NBTS Elmes (Cranbourne South)
8LAKEVIEW BELLA [5]45455NBTM Whelan (Metung)
9WHERE’S RHYS [5]Res.3631723.26(1)C Lindrea (Stratford)
10BELJAY BELLE [5]Res.8T774FSHA Scott (Pearcedale)
Race No. 12Follow Us @tabcomau9:55 PM (VIC time)
Grade 5 event over 315 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OSCAR’S CHAMP [5]31163NBTA Campbell (Drouin)
2ALEXANDERIA [5]66733NBTJ Imlach (Pearcedale)
3ZELEMAR ZEST [5]62571FSTDR Camilleri (Lara)
4MAKE US MAGIC (NSW)[5]26772NBTG Dalton (Hazelwood North)
5TRON’S SON [5]57114FSHJ Magri (Avalon)
6STRONGBETH (NSW)[5]24867FSTDD Drew (Dennington)
7DARCON DASH [5]21682FSTDR Conway (Bunyip)
8WON WRON FLYER [5]4853118.36(8)C Spiteri (Morwell)
9BOBBY’S RASCAL [5]Res.85245NBTL Allen (Darnum)
10BRODIE’S MULLET [5]Res.8174818.23(7)B Moles (Allambee Reserve)