Saturday, 27 July 2013

Greyhound Box Draw For Traralgon – Saturday, 27 July 2013

Race No. 1Topcat Video Productions5:29 PM (VIC time)
Maiden event over 513 metres at Traralgon Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1MALCESKI SNAP [M]3253NBTT Proctor (Alberton West)
2BILLY’S WHIRL [M]46362FSHK Mitchell (North Shore)
3JACKO LANKAN [M]424FSHS Clarke (Tooradin)
4DR. GERALD [M]35543NBTW Mcmahon (Darriman)
5HOT TIP JUDE [M]7NBTD Dean (Nyora)
6ROWDY SMITH [M]33FSHB Harper (Seaspray)
7TARA’S ASSET [M]4724FSHD Johnston (Boisdale)
8BERNMAR PRINCESS [M]6462NBTP Borradale (Rosedale)
9MRS. DIRTS [M]Res.67F24NBTM Barber (Hoddles Creek)
10HAZEL [M]Res.57F58NBTO Fraser (Devon Meadows)
Race No. 2Simic’s Betta Home Living5:47 PM (VIC time)
Novice Grade 5 event over 658 metres at Traralgon Of $2,175 Prizemoney.
1st: $1,525 2nd: $430 3rd: $220.

No.NameFormBestTrainer

1SOHO FLYER [M]45765FSHS O’brien (Gordon)
2ROCKIN’ GIRL [5]175FSTDR Cunneen (Moe South)
3SHEZA BIT RICH [M]33784NBTJ Peterson (Morwell)
4HOT CHILI LANKAN [M]23234FSHS Clarke (Tooradin)
5NEWFIRE SANDY [5]75566FSTDP Goold (Monbulk)
6CHARLIE SPITZ [5]1F662FSTDP Spiteri (Morwell)
7MISS MOODY [M]62825FSTDK Ferguson (Drouin)
8ULTIMATE LIDDELL [5]44335NBTF Andrighetto (Lance Creek)
9ROXY SNOWSILL [M]Res.8557FSTDK Smale (Meeniyan)
10TUCKY’S PORTRAIT [M]Res.5877FSTDG Tuck (Pakenham)
Race No. 3Mc Labour Services6:04 PM (VIC time)
Grade 5 event over 513 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FANCY CRUISER (NSW)[5]53165NBTD Dean (Nyora)
2HARVEY PINCHER [5]54348FSHD Johnston (Boisdale)
3TOP DRAMA [5]6337430.09(6)O Fraser (Devon Meadows)
4DARSMASTER [5]6668330.06(5)D Cortese (Hampton Park)
5DEVON MEADOW [5]4443530.66(5)J Carr (Devon Meadows)
6LITES AND SIRENS [5]25466NBTI Dann (Whitelaw)
7I’M COMING BRO [5]11542FSHP Mullen (Cranbourne West)
8MONDAY ROSE [5]4311630.41(1)S Chignell (Rosedale)
9GINO KEEPING (NSW)[5]Res.65388NBTD Dean (Nyora)
10ROCK YA BONES [5]Res.73677FSHL Mitchell (Lara)
Race No. 4Gippsland Media Centre6:22 PM (VIC time)
Grade 5 event over 513 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1JADED SANDY [5]73424NBTR Moles (Neerim East)
2RULING CLASS (QLD)[5]27354NBTI Dann (Whitelaw)
3RISE OF TAJ [5]17536FSHL Mitchell (Lara)
4AGENT MICKEY [5]71183NBTB Harper (Seaspray)
5SCULL O’REILLY [5]22443NBTG Neocleous (Yinnar South)
6THUNDER PATH [5]6842830.33(2)J Carr (Devon Meadows)
7EARRATIC [5]16654NBTG Barnsley (Carrum Downs)
8TAYLER MINES [5]65454NBTS Long (Pakenham)
9GINO KEEPING (NSW)[5]Res.65388NBTD Dean (Nyora)
10ROCK YA BONES [5]Res.73677FSHL Mitchell (Lara)
Race No. 5Cosmic Rumble @ Stud6:39 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 513 metres at Traralgon Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1COOL MIKADO [5]15355FSHM Barber (Hoddles Creek)
2DR. AYE JAY [5]7685629.66(6)W Mcmahon (Darriman)
3MY BELLA ME [5]4547329.99(4)C Cortese (Hampton Park)
4NEWFIRE ROSIE [4]F723630.14(3)P Goold (Monbulk)
5DR. WANGDANG [5]4744330.29(7)W Mcmahon (Darriman)
6HEAVENLY PATH [5]5554730.15(8)J Carr (Devon Meadows)
7ZIMMER [5]51452NBTK Mitchell (North Shore)
8SONNY’S GLIDER [4]4161730.00(1)S Reed (Yarram)
9GINO KEEPING (NSW)[5]Res.65388NBTD Dean (Nyora)
10SHEZA LANKAN [5]Res.77854FSHS Clarke (Tooradin)
Race No. 6Www.lion.net.au Final (gobis)6:59 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 513 metres at Traralgon Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1SONIC MISSILE [4]F276130.47(3)P Reinders (Gruyere)
2PRINCESS JAZMENA [4]2165130.34(3)C Busuttil (Kilmany)
3MERCILESS [5]44F72NBTJ Stephens (Drouin West)
4SAYFUTDINOV [4]5617130.21(1)R Winter (Denison)
5DIPSY DO [4]8746130.24(3)T Cortese (Hampton Park)
6WHY NOT PENNY [5]83432NBTG Carter (Devon Meadows)
7TUB’S ROCKET [4]177129.88(1)D Greig (Churchill)
8DR. JAFFAR [4]4724130.47(6)J Mcmahon (Darriman)
9DR. ELLISE [5]Res.3526230.67(2)J Mcmahon (Darriman)
10JUST RELAX AY [5]Res.6736229.97(5)M Brown (Loch)
Race No. 7Dandenong’s Cheapest Cars7:19 PM (VIC time)
Mixed 3/4 event over 513 metres at Traralgon Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1SHOTS [3]8166430.09(2)J Mcmahon (Darriman)
2DOUBLE GIN [4]3614329.98(6)J Zammit (Hazelwood North)
3BARNEY’S BUDDY [3]3386729.86(1)G Barnsley (Carrum Downs)
4MISTER SCULL [4]6551429.70(1)G Neocleous (Yinnar South)
5BERNMAR PETE [4]7324630.02(2)J Connor (Rosedale)
6DR. MINDY [4]7454230.27(8)W Mcmahon (Darriman)
7NOAKI SPITFIRE [4]1652429.81(1)M Baldock (Pearcedale)
8TAABINGA DREAM [4]7785729.76(1)J Connor (Rosedale)
Race No. 8Stagger @ Stud (gobis)7:42 PM (VIC time)
Free For All event over 513 metres at Traralgon Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1IRISH CREAM [3]5261329.61(6)B Harper (Seaspray)
2AVON GOLD [3]5521829.63(8)J Norden (Stratford)
3LINDEN MAGPIE [1]1185629.35(1)J Norden (Stratford)
4VOSS GIRL [2]7866729.69(2)P Delahunty (Sale)
5WADELOCK GALO [3]8347229.67(3)R Keating (Longford)
6DR. TALULA [3]1113630.00(4)W Mcmahon (Darriman)
7SODA BOY [1]7874629.37(4)R Winter (Denison)
8DR. THANOS [3]1118229.59(4)W Mcmahon (Darriman)
9DAINTREE CHENGDU [3]Res.3688729.82(5)P Spiteri (Morwell)
Race No. 9Rutter’s Butchers8:04 PM (VIC time)
Grade 5 event over 513 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1QUICK HEAT [5]6778730.41(4)J Mcmahon (Darriman)
2CHAMPAGNE SHOT [5]14812FSHK Gorman (Tanjil South)
3BRIAG THOMAS [5]2556731.01(1)L Newton (Briagolong)
4ARCADIA GOLD [5]26157NBTC Lawrence (Morwell)
5MITCHY NEV [5]2476130.51(4)P Rowley (Denison)
6PEDRO’S DAISY [5]6767130.23(4)R Camilleri (Lara)
7LUCY BELLE [5]56352NBTL Mitchell (Lara)
8SHE’S GOT TALENT [5]7615430.43(8)J Carr (Devon Meadows)
9BIG MAC MIKADO [5]Res.82476FSHP Jones (Hoddles Creek)
10SHEZA LANKAN [5]Res.77854FSHS Clarke (Tooradin)
Race No. 10Ace Contractors8:24 PM (VIC time)
Grade 5 event over 513 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S SUZIE [5]24454NBTG Hope (Croydon)
2UNO TALKS CHEAP [5]25382NBTG Biggins (Glengarry)
3BELLA MIKADO [5]43142NBTM Barber (Hoddles Creek)
4HELLO BILLY [5]21730.39(8)J Carrodus-nagy (Traralgon)
5SMURF’S JACKO [5]26486FSHD Brown (Heyfield)
6ARVO’S ACE [5]46327NBTK Arvanitis (Nyora)
7LIL’ BIT SUNA (QLD)[5]7758630.86(7)J Sultana (Newborough)
8SUNDAE SMASHER (NSW)[5]32826NBTK Minne (Moe South)
9BIG MAC MIKADO [5]Res.82476FSHP Jones (Hoddles Creek)
10BLONDY DRAMA [5]Res.27487NBTO Fraser (Devon Meadows)
Race No. 11Delta Group8:49 PM (VIC time)
Grade 5 event over 513 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PREMIER LIL [5]45527NBTF Kirkham (Garfield)
2RIDDLER [5]2863TNBTB Moles (Allambee Reserve)
3ELITE BOY (NSW)[5]52457FSHB Harper (Seaspray)
4STAGGER LANE [5]65474FSHM Barber (Hoddles Creek)
5GRACE THE ACE [5]7351730.18(4)S Neocleous (Yinnar South)
6DUBLIN DANDY [5]63745FSHD Toner (Bunyip)
7WOT PRICE LAURIE [5]1746F30.15(6)G Allen (Darnum)
8ST. VICTORY [5]55446NBTI Dann (Whitelaw)
9BIG MAC MIKADO [5]Res.82476FSHP Jones (Hoddles Creek)
10BLONDY DRAMA [5]Res.27487NBTO Fraser (Devon Meadows)