Saturday 28th July 2012

Greyhound Box Draw For Traralgon – Saturday 28th July 2012

Race No. 1Topcat Video05:32PM (VICtime)
Maiden event over 298 Metres at Traralgon Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1BASKET CASE6NBTC R Haas (Tynong)
2REGAL SURPRISE85433NBTP Eastley (Nungurner)
3VOSS GIRL36435NBTP J Delahunty (Sale)
4KAYGEE’S GIRL43FSHA M I Terry (Warragul)
5POWER MASTER5725NBTT A Whitford (Sale)
6LARRY DIGMAN33522NBTG Couldridge (Newstead)
7JESS DUNROAMING58247NBTM V Sposito (Morwell)
8CHERRY PICKER6525NBTD H Dawson (Crossover)
9NEW TAX7FSHC M Davis (Murrabit)
10LET’S FLY IN3FSHT J Allen (Darnum)
Race No. 2Lion Quality Products05:47PM (VICtime)
Maiden event over 513 Metres at Traralgon Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1DR. KEESHA3NBTJ L Mcmahon (Darriman)
2DR. JANE646NBTJ L Mcmahon (Darriman)
3FIRE FIRE3NBTG R Hall (Yarragon)
4BOUNDING BOBBY54377NBTC A Lawrence (Morwell)
5NICKEL CREEK36637NBTJ Carr (Devon Meadows)
6RONALD42425NBTT Vass (Poowong North)
7FIVE FLOODS77885NBTR Boehm (Dollar)
8MOON LIGHT PATH4FSHJ Carr (Devon Meadows)
9DR. WILLOWFSHJ L Mcmahon (Darriman)
10TOP DRAMA45455NBTO R Fraser (Devon Meadows)
Race No. 3Veolia Environmental Services06:04PM (VICtime)
Grade 5 event over 513 Metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1EVERY DETAIL44773FSHB N Morse (Cranbourne)
2RULING CLASS63552NBTI W Dann (Whitelaw)
3VIOLET RAY77343NBTO R Fraser (Devon Meadows)
4THUNDER PATH8526630.33J Carr (Devon Meadows)
5OLIVARES22841NBTG J Hope (Croydon)
6MEIKA MAGIC7464730.42M J Busuttil (Kilmany)
7DR. SCOTT2247430.11J L Mcmahon (Darriman)
8PATCH IN TIME44567NBTB A Scott (Pearcedale)
9POTSY’S BOY25887FSHG R Edwards (Broadford)
10SMURF’S ZANDRA7767630.09A C Tabone (Nambrok)
Race No. 4Ace Contractors06:21PM (VICtime)
Grade 5 event over 513 Metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DR. JAMIE68237NBTW J Mcmahon (Darriman)
2LAQUINTA JAX5145730.34P L Grant (Sale)
3WARRANTY3133630.15G W Selkrig (Devon Meadows)
4DONGY8637429.84W J Mcmahon (Darriman)
5HEAVENLY PATH2F37730.15J Carr (Devon Meadows)
6VOCAL WHISPER34684FSHG R Edwards (Broadford)
7QUINBERLY SOUPY25658NBTI W Dann (Whitelaw)
8BLAZING AHEAD27771FSHB N Morse (Cranbourne)
9SMURF’S ZANDRA7767630.09A C Tabone (Nambrok)
10POTSY’S BOY25887FSHG R Edwards (Broadford)
Race No. 5Dandenong’s Cheapest Group06:41PM (VICtime)
Grade 5 event over 513 Metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PERFECT NINA31717FSHG Rossin (Reservoir)
2HAMILTON SPEED5255629.91W J Mcmahon (Darriman)
3FLAMING PADDY4433430.25I W Dann (Whitelaw)
4ETHEL BALE67435NBTG J Bate (Lara)
5EARS TYSON53316NBTP J Galea (Rosedale)
6CHEEKY ALOUETTE55117FSHG R Edwards (Broadford)
7GIGIT88374NBTN P Boyd (Pearcedale)
8REPRIEVED17233FSHG R Edwards (Broadford)
9SMURF’S ZANDRA7767630.09A C Tabone (Nambrok)
10POTSY’S BOY25887FSHG R Edwards (Broadford)
Race No. 6Rutter’s Butchers07:04PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 513 Metres at Traralgon Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1MATTY’S GIFT3752629.91I C Brown (Loch)
2ROZEHILL SILVER6342829.74P C Brown (Loch)
3MISTER SCULL4683629.94G P Neocleous (Yinnar South)
4DR. WANGDANG2427530.29W J Mcmahon (Darriman)
5SMURF’S LARA8576130.25C A Tabone (Nambrok)
6AXELS5464229.86R D Conway (Bunyip)
7ALETA ALLEN67671NBTG J Bate (Lara)
8MASTER HUGH63352NBTN P Boyd (Pearcedale)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 7Printmac Gippsland07:27PM (VICtime)
Grade 5 event over 513 Metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DR. SHARON47873NBTJ L Mcmahon (Darriman)
2TYPHOON TOBY54882NBTN P Boyd (Pearcedale)
3SALMON FOREST12373FSHG R Edwards (Broadford)
4UNCLE MAC7683430.00A R Mills (Tooradin)
5AZARENKA57512FSHM J Edwards (Broadford)
6DR. LYNETTE4837529.89W J Mcmahon (Darriman)
7RIP VAN TWINKLE15615NBTM J Busuttil (Kilmany)
8BOSS HOGG PIZZAS4157730.31S Richer (Foster)
9POTSY’S BOY25887FSHG R Edwards (Broadford)
10SMURF’S ZANDRA7767630.09A C Tabone (Nambrok)
Race No. 8Retravision (gobis)07:49PM (VICtime)
Free For All event over 513 Metres at Traralgon Of $2,353,125 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $2,351,000.

No.NameFormBestTrainer

1SAINT NEO6456829.55R J Neocleous (Hazelwood North)
2DR. PYROIS7616330.45J L Mcmahon (Darriman)
3TOXIC OAK7584829.83J L Mcmahon (Darriman)
4ROZEHILL WOLF5621529.55M C Brown (Loch)
5PATTIE PHEVOS4118529.90G P Neocleous (Yinnar South)
6CREDIT CRUNCHER2333329.71K G Height (Toora)
7DR. AYE JAY6434529.81W J Mcmahon (Darriman)
8LINDEN MAGPIE4111729.35J E Norden (Stratford)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 9Gippsland Media Centre08:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 513 Metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DR. JOYDEE35438NBTW J Mcmahon (Darriman)
2LAVERNE LEE167FSTDR J Neocleous (Hazelwood North)
3NEON STORM27144FSHS S Langenhoff (Tooradin)
4VERBALIZE31385NBTI W Dann (Whitelaw)
5RIZZOLI64838FSHG R Edwards (Broadford)
6HIGH DRAMA4516430.82O R Fraser (Devon Meadows)
7PEDANTIC BABE16766FSHB N Morse (Cranbourne)
8PERFECT ROY6614FSHG Rossin (Reservoir)
9SMURF’S ZANDRA7767630.09A C Tabone (Nambrok)
10POTSY’S BOY25887FSHG R Edwards (Broadford)
Race No. 10Gippsland Physiotherapy Group08:34PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 298 Metres at Traralgon Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1ASTON TYLER32256NBTG W Selkrig (Devon Meadows)
2DYNA HACKETTD4747FSHG J Bate (Lara)
3LIBERTY6148816.88J L Mcmahon (Darriman)
4WONGAWILLI BILLY11142FSHP L Hunt (Avalon)
5PURE RAMPAGE4146217.14I W Dann (Whitelaw)
6CLASSY MALDINI21718NBTG J Bate (Lara)
7DR. DUFUS2524117.13W J Mcmahon (Darriman)
8FAIRY HORSE5413616.83B W Moles (Allambee Reserve)
9*** NO RESERVE ***
10*** NO RESERVE ***
Race No. 11Mc Labour Hire08:51PM (VICtime)
Grade 5 event over 298 Metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1FRANKLIN GEMINI35532FSHG Rossin (Reservoir)
2LEEFULL SHOT63151FSHR J Millington (Cardross)
3EVERGLEAM82857NBTS J Elmes (Dollar)
4KEL’S DESIGN52616NBTK M Fogarty (Heyfield)
5LIGHTS OF HEAVEN12428FSHK A Prowse (Irymple)
6EXTRAORDINARY57427FSHY Andrews (Cranbourne North)
7SULTIC ANGEL8338417.15D H Dawson (Crossover)
8CHEWY’S GIRL3464417.09J C Rohan (Trafalgar)
9TOOT HOWL14768FSHM Meyer (Deer Park)
10*** NO RESERVE ***
Race No. 12R.w & A.r Inglis09:09PM (VICtime)
Grade 5 event over 298 Metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SLOW AS PAT4278117.05R P Cunneen (Moe South)
2DAMAGED GOODS45772NBTD Hill (Traralgon)
3SCULL O’REILLY2413217.33G P Neocleous (Yinnar South)
4PURE PERFORMANCE8737617.39K M Fogarty (Heyfield)
5ALPHA ODYSSEY22876FSTDR D Conway (Bunyip)
6SHEZA PLEASER2226117.16Y Andrews (Cranbourne North)
7COOP JAK1374617.28R N Floyd (Sale)
8FANCY EFFORT1644417.10R J Cook (Stratford)
9TOOT HOWL14768FSHM Meyer (Deer Park)
10*** NO RESERVE ***