Thursday, 20 February 2014

Greyhound Box Draw For Traralgon – Thursday, 20 February 2014

Race No. 1Lion Quality Products1:04 PM (VIC time)
Maiden event over 513 metres at Traralgon Of $1,415 Prizemoney.
1st: $990 2nd: $285 3rd: $140.

No.NameFormBestTrainer

1OUTSIDE EDGE [M]24NBTD Curtain (Longwarry)
2WHERE’S ASHA [M]56633NBTR Ashworth (Cowwarr)
3UNCLE MORE [M]344T5NBTM Cortese (Hampton Park)
4LILLY’S HAND [M]63755NBTD Dean (Nyora)
5COLD PIES [M]6FSHR Winter (Denison)
6SONIC GOLD RUSH [M]2424NBTP Reinders (Gruyere)
7NOISEMAKER [M]F4225FSHD Jones (Devon Meadows)
8DARLIN’ DANTE [M]837F3FSTDB Dalton (Sale)
9ZAP AND YAP [M]Res.85385NBTL Russell (Sale)
10MY DADDY ALF [M]Res.74462FSHT Jones (Devon Meadows)
Race No. 2Topcat Video (1-3 Wins) Ht11:22 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 513 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1OUR BOY HUDO [5]62125NBTM Busuttil (Kilmany)
2TAQUITOS [5]38414NBTG Girvasi (Cranbourne)
3STUNNING VIEW [5]3417830.15(5)P Martinovic (Koo Wee Rup)
4LILLY BELLEBIRD (NSW)[5]13251FSHM Briganti (Tuerong)
5DAINTREE ARCADE [5]66567FSHR Conway (Bunyip)
6LUCY NORRIS (QLD)[5]2117129.99(1)J Gill (Darriman)
7WY YUNG BUNDY [5]55235NBTM Fearnley (Yinnar)
8TUB’S ROCKET [5]8433529.88(1)P Brown (Loch)
9PENNY BANSER (QLD)[5]Res.65671NBTN Gieschen (Maffra)
10FLYWHEEL SPECIAL [5]Res.5856530.45(4)C Mcmillan (Drouin)
Race No. 3Toty – Will Mcmahon (1-3 Wins) Ht21:39 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 513 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1ST. VICTORY [5]47436NBTI Dann (Whitelaw)
2BUGG’S LIFE [5]21774FSHR Delahunty (Sale)
3BLACK KADEN [4]6246330.01(5)P Kelly (Longwarry)
4HOLD ON SPECIAL [5]43728FSHE Lieshout (Drouin West)
5ALOTTA LUCK [5]32637NBTG Jose (Catani)
6SHOTS [5]5355730.09(2)J Mcmahon (Darriman)
7NOAH ROSE [5]67342NBTJ Chignell (Rosedale)
8MOLLY’S SILVER (NSW)[5]51521FSHD Curtain (Longwarry)
9BLACK LEVEQUE [5]Res.67562FSHG Laidlay (Devon Meadows)
10DIPSY DO [5]Res.7775630.24(3)C Cortese (Hampton Park)
Race No. 42013 Goty- Extraordinary1:57 PM (VIC time)
Free For All event over 298 metres at Traralgon Of $2,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235.

No.NameFormBestTrainer

1AKINA WALLY [3]6464717.13(2)J Rowley (Denison)
2EXTRAORDINARY (NSW)[1]4426316.87(4)Y Andrews (Cranbourne North)
3TALON MISS [4]5657817.08(8)J Frewin (Anakie)
4DR. SANSCHA [4]6361417.57(2)W Mcmahon (Darriman)
5FANCY MOJO [1]4115116.79(2)T Lindsay (Tanjil South)
6SILENT GIRL [3]4151116.83(1)J Campbell (Drouin South)
7ANNA RAY GIRL [4]6237616.98(2)A Ashworth (Seaton)
8DR. WILLOW [3]5384316.87(5)J Gill (Darriman)
Race No. 5R.w. & A.r. Inglis2:19 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 513 metres at Traralgon Of $2,005 Prizemoney.
1st: $1,405 2nd: $400 3rd: $200.

No.NameFormBestTrainer

1EARRATIC [4]3517730.11(1)G Burke (Hazlewood North)
2DAINTREE CHENGDU [5]7527729.82(5)S Mifsud (Hernes Oak)
3SCULL O’REILLY [5]4523430.13(6)G Neocleous (Yinnar South)
4ZAMBORA POWER (NSW)[5]43144FSTDG Whitford (Yarram)
5WY YUNG DASH [5]52317NBTM Fearnley (Yinnar)
6WOT PRICE DANNY [5]5357330.57(1)G Allen (Darnum)
7DR. AYE JAY [5]5743629.66(6)W Mcmahon (Darriman)
8WARM IT UP (QLD)[4]8446629.79(2)K Minne (Moe South)
9ULTRA SMOKEY [5]Res.43175NBTI Dann (Whitelaw)
10LA LUCA TRICK [5]Res.5746230.23(1)I Bindley (Wonthaggi)
Race No. 6Mc Services Gdr2:39 PM (VIC time)
Mixed 4/5 event over 658 metres at Traralgon Of $4,305 Prizemoney.
1st: $3,015 2nd: $860 3rd: $430.

No.NameFormBestTrainer

1MISS CYPRUS [5]77837NBTS Neocleous (Yinnar South)
2SWANSEA SANDS [5]37636NBTL Hughes (Longford)
3DEAD SET STUNNER [5]17354NBTM Height (Yarragon)
4SONIC FURY [4]7628338.83(8)P Reinders (Gruyere)
5IZABELLA’S GIFT [5]6275738.91(1)C Spiteri (Morwell)
6RYLEE’S REIGN (QLD)[4]48544NBTG Whitford (Yarram)
7REX BEST [5]14375NBTD Jones (Devon Meadows)
8BETSY ANN [5]56732NBTD Hill (Traralgon)
9DAINTREE SUGAR [5]Res.37517NBTP Pollutro (Morwell)
10FRED BEST [5]Res.57488FSTDT Jones (Devon Meadows)
Race No. 7Dandenong’s Cheapest Cars (1-3 Wins) Ht32:57 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 513 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1SMURF’S EL GALO [5]6545430.33(7)C Tabone (Nambrok)
2ROCKFORD REASON (NSW)[5]11415NBTD Curtain (Longwarry)
3BRODUS CLAY [5]58524NBTT O’donovan (Devon Meadows)
4COOL BLUE ROSE [5]1328630.51(8)B Chignell (Rosedale)
5CHEEKY HAND [5]15873NBTD Dean (Nyora)
6DARSMASTER [5]5436730.06(5)D Cortese (Hampton Park)
7NORRIE’S ANTICS [5]65274NBTR Conway (Bunyip)
8PLAYING TOUGH [5]73635NBTI Bindley (Wonthaggi)
9SUSIE GOES BANG [5]Res.8217630.28(5)I Dann (Whitelaw)
10ALPHA LEVA KEATO [5]Res.616FSHR Keating (Longford)
Race No. 8Simic’s Betta Home Living Final (gobis)3:19 PM (VIC time)
Grade 5 Final event over 513 metres at Traralgon Of $3,360 Prizemoney.
1st: $1,650 2nd: $475 3rd: $235 GOBIS: $1,000.

No.NameFormBestTrainer

1LENA ALLEN (NSW)[4]7316129.88(6)M Delbridge (Balliang)
2FAIRY’S FLY [4]5254129.65(8)T Proctor (Alberton West)
3SMILEY SAM [5]53372NBTL Delbridge (Balliang)
4PITA MILO [5]32232NBTR Winter (Denison)
5BLUE DUCK ROSE [5]5256230.18(8)J Gill (Darriman)
6SILVER BRODIE (NSW)[4]1244129.33(1)L Delbridge (Balliang)
7WHERE’S STEAMY [4]4137130.30(1)L Floyd (Cobains)
8DAINTREE DYNASTY [4]2356129.84(1)G Joske (Jeeralang Junction)
9DOZER MAN [5]Res.37162NBTR Conway (Bunyip)
10AMAROO MY GIRL [5]Res.61122NBTC Schembri (Moe South)
Race No. 9Rutter’s Butchery (1-3 Wins) Ht43:39 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 513 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1DOZER MAN [5]37162NBTR Conway (Bunyip)
2SUNNY ROSE [4]5887129.86(2)P Andrews (Rosedale)
3ACTUALLY FRANK [5]57337FSHC Mizzi (Cranbourne)
4PAT THE BAKER [5]672T5FSHD Jones (Devon Meadows)
5ROYALE REVENGE [5]4278829.90(3)B Dalton (Sale)
6DAVID BEST [5]43736FSTDT Jones (Devon Meadows)
7UNDER TAKER [5]36431FSHE Lieshout (Drouin West)
8EARLY NOTICE [5]6436330.59(8)R Ashworth (Cowwarr)
9RAGTIME ROSIE [5]Res.36456NBTD Rose (Cowwarr)
10SHARK SHADOW [5]Res.84778NBTM Ferguson (Drouin)
Race No. 10Delta Group (1-3 Wins) Ht53:59 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 513 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1LUCKNOW HILTON [5]8263330.46(3)R Floyd (Cobains)
2RASHINA REASON (NSW)[5]66151FSHD Curtain (Longwarry)
3HOLD ON WINCUP [5]4443329.90(3)E Lieshout (Drouin West)
4ACCOMPLISHED [5]12612FSHJ Thompson (Pearcedale)
5WHY NOT DONNA [5]77823NBTG Carter (Devon Meadows)
6FEIKUAI MOLLY [5]13631FSHP Tabone (Nambrok)
7APRIL ROSE [5]2532230.11(8)R Ashworth (Cowwarr)
8EXPLOSIVE ANGEL [5]53247NBTP Brown (Loch)
9LONE SURVIVOR [5]Res.8445FFSHD Bottrell (Belgrave)
10TABBY’S TIGER [5]Res.17874NBTT Cunningham (Lance Creek)
Race No. 11Ace Contractors (1-3 Wins) Ht64:22 PM (VIC time)
Restricted Win Heat event over 513 metres at Traralgon Of $1,890 Prizemoney.
1st: $1,325 2nd: $375 3rd: $190.

No.NameFormBestTrainer

1PERRO RAPIDO [5]1841829.95(2)D Dooley (Maffra)
2RED LINE LAD [5]16555NBTG Jose (Catani)
3CIVIL PURSUIT [5]21236FSHS James (Lang Lang)
4JANE ELIZA [5]1314FSHR Mcrae (Junction Village)
5PEACEFUL DOVE [4]4428630.17(5)I Dann (Whitelaw)
6SONIC PETITE [5]43431NBTP Reinders (Gruyere)
7BUGATTI BLACK (NSW)[5]71147FSHA Flores (Yinnar South)
8BUREKUP BOY [5]13768NBTR Keating (Longford)
9TUB’S INFERNO [5]Res.62658NBTD Greig (Churchill)
10DAINTREE DIMPLE [5]Res.6744630.27(3)R Conway (Bunyip)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments