Friday 14th March 2008


Race 1 GREYHOUND ADOPTION PROGRAM
Maiden 403 Metres 10:33AM
$710-205-100 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 16 FUNKY ASH FSH L Burridge
2 63 DUMP TRUCK NBT S E Stefanos
3 225 TIGER CHERRY NBT D I Trethowan
4 48334 MOE SOUTH NBT G W Connell
5 34427 COOL BUZZ NBT J R Donaldson
6 21234 JESTER’S COURT 23.80Q J E Williamson
7 22256 GUNBAR JILL 23.74Q T D Harvey
8 4522 WHAT YOU NEED NBT D A Scott
9 3368 KAZZA’S LEGEND Res. NBT T D Harvey
10 24865 ARCTIC MONKEY Res. NBT P M Boots

Race 2 wangaratta.grv.org.au
Maiden 474 Metres 10:48AM
$710-205-100 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 BUNGANAIL GYPSY FSH J W Anderson
2 PANORAMA BLUEY FSH N T Burgan
3 51434 TOO SLABZ FSH A J Perry
4 4845 DELIGHT IMAGE NBT P J Clark
5 267 BURRAWONGA BREN NBT J Birthisel
6 52444 THORGIL FIFI NBT R E Gilmore
7 248 JIMBO CARTER FSTD T D Harvey
8 81747 STICKY CHOPS NBT J Swadling
9 8385 FLYING DUTCHMAN Res. NBT S E Stefanos
10 5767 CLOVALLEY TIAHLI Res. NBT W L Connell

Race 3 J.T STONE & SON PLUMBING
Grade 5 474 Metres 11:03AM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 81728 DIRECT VISION NBT Y G Carter
2 34165 IT’S A PEDRO 27.38 A R Costa
3 42334 ALWAYS FLAT OUT NBT S E Stefanos
4 62637 REVEREND CONNELL NBT G W Connell
5 85736 BJ’S ENTITY FSH G Holborn
6 41676 NIKITA RHODE FSH M Justice
7 6F643 SUNATED 27.05 G W Dunn
8 43416 JUST STATELY 27.24 S Waycott
9 58278 COLD TEA JACK Res. FSTD M Chilcott
10 64457 ROYAL PORTIA Res. NBT C Newman

Race 4 KIRWIN I/NATIONAL AIRFREIGHT
Grade 5 403 Metres 11:18AM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 38767 SCOTCH ON ICE NBT T Vantaarling
2 86548 SHIRDON LENTARA 23.71Q J R Donaldson
3 7866T RADIATE 23.24 R Quigley
4 51T58 I’M ROWDY 23.83Q R J Giles
5 13323 SHOO FLY SHOO FSH D Peterson
6 14217 CIAMMY 23.37Q R J Whybrow
7 62534 UNO’S GARDEN 23.74 T J Jones
8 68454 PUZZLE MIDGE NBT T Vantaarling
9 55866 CLOVALLEY NOVA Res. NBT W L Connell
10 18588 LITTLE CHEYENNE Res. NBT S Vantaarling

Race 5 WAREENA PARK TRASH & TREASURE
Free For All 403 Metres 11:33AM
$1180-340-170 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 15111 DECEPTION BAY 22.76 J W Sayle
2 81226 CUTPRICE LASS 23.59 D Petersen
3 35116 NEAR THE TOP 23.16 T A Miles
4 21267 LITTLE PWAGGI 23.39 S E Stefanos
5 21322 CRUISE STAR 23.38 P J Clark
6 74122 BREAKAWAY THREAT 22.94 A F Osborne
7 25333 KID SULLIVAN 23.17 D L Jarvis
8 87783 JUMBO TEDDY 23.07 S E Stefanos
9 61676 GOOMALIBEE Res. 23.67 J R Donaldson
10 21788 UNLEASH THE KING Res. 23.73 D H Burge

Race 6 TOPCAT VIDEO PROMOTIONS
Mixed 4/5 474 Metres 11:48AM
$1000-290-145 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 65747 CHECK RAISE 26.87 P J Clark
2 15247 BRADDOCK 27.17 H Bonderenko
3 55557 QUICK GEM 27.46 J Barbara
4 87346 KICK UP MICK 26.96 T A Miles
5 46654 TREVI FOUNTAIN 27.16 P D Osborne
6 41633 ON THE SPECTRUM 27.08 N T Burgan
7 66168 GLENORA SNOW 27.18 N M Rose
8 77625 JUST LIKE ROCKY 26.91 H Bonderenko
9 77874 SERENE SABLE Res. 26.87 J R Donaldson
10 68784 CLUBS ARE TRUMPS Res. NBT D L Warburton

Race 7 BILLETT ELECTRICAL PTY LTD
Grade 5 474 Metres 12:03PM
$945-270-135 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 26224 TRACY’S DELIGHT 27.25 P J Clark
2 28746 IMPULSE BAY 27.20 T B Smart
3 13868 FLASH MAX NBT M P O’Malley
4 55614 EXFORD WILD NBT D L McIntyre
5 46188 TIKI MARLUS FSTD F W Zeinert
6 54673 LITTLE PEABO 27.34 D Petersen
7 32213 TIKI DREAM FSTD M Chilcott
8 17347 CURRENCY MOLLY NBT A N O’Connor
9 68784 CLUBS ARE TRUMPS Res. NBT D L Warburton
10 77874 SERENE SABLE Res. 26.87 J R Donaldson

Race 8 www.grv.org.au FINAL (GOBIS)
Grade 5 Final 403 Metres 12:18PM
$1180-340-170 GOBIS $800 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 53762 JOKER SHIRAZ 23.58 J E Williamson
2 54442 SOUNDTRACK 23.54 R J Whybrow
3 42341 PATSY JAY 23.17 D L Jarvis
4 1171 SHERIE LEE 23.24 T Seymour
5 12131 SOOKY BEANZ 22.97 M A Grima
6 37312 MISS MINI DOZER NBT M Chilcott
7 11571 LIGHTNING CHERRY 23.17 D I Trethowan
8 54732 DIVINE LINE NBT R Quigley
9 43337 MISS POSSESSIVE Res. 23.37 L P Redenbach
10 41633 ON THE SPECTRUM Res. 23.30Q N T Burgan

Race 9 NORTH EAST SANDBLASTERS
Grade 5 403 Metres 12:35PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 36227 WESTERN SHORTY NBT B R Parker
2 75551 ROSACKY JAG NBT D Petersen
3 27785 CLASSY CARNAGE FSH M A Grima
4 72258 MACHISMO 23.67 G R Hale
5 67822 QUICK IMAGE NBT J Barbara
6 72258 HANDSOME HARRY NBT L B Edwards
7 44485 CHARDONNAY REBEL NBT R J Giles
8 13562 SHOCKMOUNT NBT T Dahl
9 68776 EXFORD TIGER Res. NBT J R Donaldson
10 77767 UNO MATE Res. 23.55 T J Jones

Race 10 GREYHOUND ADOPTION PROGRAM
Grade 5 403 Metres 12:55PM
$945-270-135 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 56255 LUCKY PRIZE 23.55 J T Houghton
2 43687 MISS CANTON 23.34 D H Burge
3 35765 BANTAM STAR 23.62 L V Armstrong
4 46216 GOTTA DASH NBT L B Edwards
5 47177 EVEN NOW 23.58 E L Lloyd
6 21178 SPECIAL DELIGHT NBT P J Clark
7 54178 STYLISH SNOWY 23.32Q R E Gilmore
8 25482 CONNI’S PRIZE NBT D Petersen
9 77767 UNO MATE Res. 23.55 T J Jones
10 18588 LITTLE CHEYENNE Res. NBT S Vantaarling