Friday 5th September 2008


Race 1 KIRWIN I/NATIONAL AIRFREIGHT
Maiden 650 Metres 10:20AM
$750-215-105 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 833F4 BLACK PRADO NBT H Bonderenko
2 25244 OLYMPIAN FSH D A Beasley
3 42135 GUNNADOO BLAZE FSTD K Walker
4 35645 LONESOME LIL FSTD M Barry
5 * * * VACANT BOX * * *
6 26 SELBY LYN FSH B Briffa
7 44356 MELROCK STAR FSTD N R Tait
8 33534 BURRAWONGA BREN FSTD J Birthisel
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 2 GREYHOUND ADOPTION PROGRAM
Grade 5 474 Metres 10:40AM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 66687 BURRAWONGA JAYO 27.23 J Birthisel
2 86876 MADAM MITZY NBT N R Tait
3 44164 TRENT ENTITY 27.07 T Furner
4 23324 SHELLE AGENT 27.65 W T Lamb
5 33312 TAYMEL NIBS FSH L V Iredale
6 64556 MARKUS PARK NBT G W Connell
7 18 EASTERN TYPHOON FSH A J Ferguson
8 36857 JUST STATELY 27.24 S Waycott
9 86667 ONE FOR BART Res. NBT J R Donaldson
10 48318 BUCK PASSER Res. FSH S A McKenzie

Race 3 wangaratta.grv.org.au
Grade 5 474 Metres 10:55AM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 56553 REVEREND CONNELL NBT G W Connell
2 26118 DANNI GEE NBT H Bonderenko
3 12173 BRIAN BORU NBT R L Rogers
4 65567 EXFORD TIGER 27.46 J W Anderson
5 17715 PREMIER KNIGHT FSTD P M Dennett
6 52216 PERFECT PATTERNS NBT C A Bradley
7 17522 GIRRAWARRA KING NBT T Baker
8 15533 BLACK RAIDER FSTD J M McClelland
9 41168 GO TO LESSON Res. 27.48 T Duncan
10 43756 SHRAPNEL Res. NBT J L Tormey

Race 4 J.T STONE & SON PLUMBING
Grade 5 403 Metres 11:15AM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 58352 LIGHTNING CHERRY 23.17 D I Trethowan
2 114 SHE PRETTY FSH S A McKenzie
3 77458 JAY LOPEZ NBT J R Donaldson
4 23331 UNO MONTY 23.32Q C W Hoggan
5 44244 ALWAYS FLAT OUT NBT S E Stefanos
6 45221 DIAL TRIPLE ZERO NBT B Ender
7 55351 LINA MAREE FSTD M B Clark
8 45626 MISS RUSH 23.39 R J Giles
9 36841 COLD TEA JACK Res. NBT D Walker
10 38813 OSTI LEE DREAM Res. FSH C A Bradley

Race 5 TOPCAT VIDEO PROMOTIONS
Grade 5 474 Metres 11:30AM
$1000-285-140 /1ST LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 23568 BUTTERFLY EFFECT NBT J Worsfold
2 47211 GIRRAWARRA FREAK FSTD K A Bray
3 28767 BLUE SKY LIBBY NBT G A Howarth
4 21514 BINDAY RUSH 27.05 S W Burke
5 77564 WORLD SURFER NBT G R Edwards
6 66717 PUMPKIN EYES 27.02 W L Connell
7 67215 DAZLEN SYD FSTD M J Auld
8 41321 MENADO FSH M E Wintle
9 72667 BRANDEEN JACKSON Res. NBT I D Bindley
10 72584 PIDGIES WISH Res. NBT T Baker

Race 6 WAREENA PARK TRASH & TREASURE
Mixed 3/4 403 Metres 11:50AM
$1245-355-180 /2ND LEG QUAD 1ST LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 55485 HOTLINE LASS 23.85 B Ender
2 75562 GIRRAWARRA KEL 23.21 T Baker
3 26275 KING PRINTER 23.14Q A P Toohey
4 85585 KING OF SAUL 23.37 B Kinder
5 13543 SHE WON’T PANICK 23.60 C Bradley
6 16528 VINOPIROZZI 23.07 M G Niele
7 76261 SWIFT CHARIOT 23.61 C Newman
8 35167 BARELEN GEM 23.27 G W Tew
9 * * * NO RESERVE * * *
10 * * * NO RESERVE * * *

Race 7 BILLETT ELECTRICAL PTY LTD
Grade 5 474 Metres 12:05PM
$1000-285-140 /3RD LEG QUAD TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 26422 PRINTER DELIGHT 27.22 P J Clark
2 21181 PROVEN BIZARRE 27.18 R F Hood
3 42661 WILLOW NBT S A McKenzie
4 87486 RING TOP NBT C A Treherne
5 14644 RHYTHM AND BEAT FSH M B Clark
6 56558 GRANITOID 26.79 G W Connell
7 23221 JUST EILEEN FSTD P M Patterson
8 36823 BURMA LAD NBT J French
9 68668 FINELY POISED Res. NBT B Ender
10 72667 BRANDEEN JACKSON Res. NBT I D Bindley

Race 8 NORTH EAST SANDBLASTERS
Free For All 474 Metres 12:22PM
$1245-355-180 GOBIS $800 /4TH LEG QUAD 2ND LEG D/D TRI/QUIN R/D
Box Form Name Best Trainer
1 88561 TRAVELER 27.08 G Robinson
2 31615 DEEP PRINCE FSH R F Hood
3 73222 WAVE TO GRACE 26.66 K Podmore
4 13138 AZTEC CRUISE 26.70 M J Auld
5 68462 OLD PHIL 26.89 R J Giles
6 F2144 SPECIAL DELIGHT 26.98 P J Clark
7 81218 DELIGHT IMAGE 27.02 P J Clark
8 71517 GRAPHIC DELIGHT 26.92 P J Clark
9 33654 DESTINY’S PRIDE Res. 27.30 B J Iredale
10 57886 ROCKET LAUNCHER Res. 27.19 G R Edwards

Race 9 www.grv.org.au
Grade 5 403 Metres 12:37PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 T3577 BELOW THE CLOUDS 23.22 J R Donaldson
2 23158 HART ATTACK PETE NBT B J Philippe
3 12463 KERBMEISTER NBT M G Niele
4 52336 JOKER SHIRAZ 23.35 J E Williamson
5 34482 SOUNDTRACK 23.54 J Whybrow
6 75487 YOUNG GRIFFO 23.22 B Ender
7 76465 HIGHER 23.33 L M Bannan
8 T2121 LEBRON FSH D I Burnett
9 42635 WESTERN SHORTY Res. NBT B R Parker
10 75314 SUNLIT JULES Res. FSTD J French

Race 10 KIRWIN I/NATIONAL AIRFREIGHT
Grade 5 403 Metres 12:57PM
$1000-285-140 /TRI/QUIN R/D EXACTA
Box Form Name Best Trainer
1 31173 TIGER CHERRY 23.47 D I Trethowan
2 54488 BUNNY LUV NBT L G Fitzgerald
3 88784 MIROKU MASTER NBT R J Giles
4 27676 RED SHOES NBT K A Whybrow
5 61163 OLD ROY CASH 23.43 J R Donaldson
6 38655 BURRAWONGA STAR 23.49 J Birthisel
7 12 PRIVATE PEDRO FSH M J Auld
8 32554 BLACK RAZ NBT J M McClelland
9 17484 CONFLICT Res. NBT K Podmore
10 34773 WILD ELLE Res. NBT G J Matheson