Friday 10th December 2010

Greyhound Box Draw For Warragul – Friday 10th December 2010

Race No. 1Goodesy At Stud03:44PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Warragul Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1BORZOV52122K J H Mccann (Rye)
2TICORAN LASS43623S Collins (Hazelwood)
3ULTRA SPIN47616I W Dann (Whitelaw)
4UNO GYPSY412A J Gringhuis (Ripplebrook)
5CREATIVE ELITE21K J Podmore (Wagga Wagga)
6UNO JANO61113D Mines (Woodside)
7COSMIC SNOW62131P C Brown (Loch)
8SUZIE WAVES54761T Cortese (Hampton Park)
9WAR LOVER215G Debono (Lang Lang)
10MAXZIVA76327D G Crawford (Pearcedale)
Race No. 2Dandenongs Cheapest Cars04:01PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Warragul Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1STEALTHY BLACK87535W P D Read (Devon Meadows)
2BIG BILL11G J Glass (Kyabram)
3UNO DAZZA32317M L Mallia-Magri (Lara)
4GREEK IRISH25313R P Cunneen (Moe South)
5SPICEY LUKE13768F H Kirkham (Garfield)
6GET THE DETTOL1124G Debono (Lang Lang)
7AMBER’S LAD41F11J Carr (Devon Meadows)
8DON’T GET UPSET52613C J Dalton (Coldstream)
9MURYA48222A Spiteri (Morwell)
10CROWN POKER72352J Reddoch (Healesville)
Race No. 3Elgas04:21PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Warragul Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1DOMAIN PRINCE12641N S Ryan (Devon Meadows)
2BABY MASTER28417M J Busuttil (Moe)
3JETENZ57134G C Whitford (Yarram)
4OFTEN ALONE21456I W Dann (Whitelaw)
5WHITE BLOSSOM72167P E Giles (Moe)
6LUCKY BREAK17636C R Mcdonald (Koo Wee Rup)
7BUTTERFLY FLIT51287S W Jack (Dalmore)
8ELLY CLAMPETT14721R Divirgilio (Devon Meadows)
9GUPPA GEE52276T E Burns (Koo Wee Rup)
10YUKON RIVER58234A B Mcnamara (Mount Wallace)
Race No. 4National Greyhound Form04:38PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Warragul Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1INCARCERATE1113G M Rounds (Tooradin)
2APACHE LEAP37265S Divers (Werribee)
3SHANLYN POLLY6F8F1M Campbell (Longwarry)
4DARK FIX11152G J Glass (Kyabram)
5PLATINUM RYDER12276G R Jolly (Officer)
6WHERE’S BRETT72521A J Gringhuis (Ripplebrook)
7ELITE STRIKE13374P C Anderton (Devon Meadows)
8LUNGILE LOCH36841C S Siekman (Denison)
9EMAAR26216A J Osborne (Pearcedale)
10IN A WHIRL35225I A Hastie (Bass)
Race No. 5Lion Quality Products04:58PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Warragul Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1NANDO TORRES62312G S Paez (Athlone)
2BIG ROSE65534K G Height (Toora)
3JAMALU81824P C Anderton (Devon Meadows)
4DAYS OF STEAM51616N J Lund (Cranbourne)
5BLACK SAKURA15427G J Tatti (Devon Meadows)
6ELITE PLAYER46714P Dedes (Devon Meadows)
7INSTRUCTED STAR65154J Condon (Tooradin)
8CYCLONE BABED3356S G Dalton (Coldstream)
9SHAW CAN RUN74583C J Johannsen (Devon Meadows)
10STEAMY THOUGHTS28514S L Hastie (Bass)
Race No. 6Topcat Video Productions Final (gobis)05:15PM (VICtime)
Grade 5 Final event over 680 Metres at Warragul Of $192,585 Prizemoney.
1st: $1,310 2nd: $375 3rd: $190,900.

No.NameFormTrainer

1TIME TO SPEED25713J Galea (Tarneit)
2CARLINFORD STEWY75343R D Conway (Bunyip)
3BELLA JINX78774J W Johnson (Reservoir)
4RUN RICHIE RUN15636R W Wood (Warragul)
5SHALL SHE85542D G Crawford (Pearcedale)
6SINBAD’S ANGEL42435H A Cooke (Newcomb)
7PURE CITY55712C J Johannsen (Devon Meadows)
8BLUES JUDD52616D G Crawford (Pearcedale)
9WADELOCK SAL58857M J Clohesy (Stratford)
10SHANLYN SPARKLE64353M Campbell (Longwarry)
Race No. 7Brown Wigg05:41PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 400 Metres at Warragul Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1BARRABAS31212S E Stefanos (Longwood)
2JIMMY COOPER47428M L Mallia-Magri (Lara)
3RED SOLE38412B Proctor (Alberton West)
4FALCON’S OSIX13433P E Giles (Moe)
5GO VICTOR32514P E Giles (Moe)
6DORA AGOGO88518T E Burns (Koo Wee Rup)
7SHOCKMOUNT46322P W Spiteri (Morwell)
8FENCE MENDER12672R J Toomey (Briagolong)
9SEVENTH CADET53446D F Brodtman (Sunshine West)
10IRINKA JOSHUA62284A J Osborne (Pearcedale)
Race No. 8Goodesy $50k Breeders Bonus06:01PM (VICtime)
Mixed 4/5 event over 460 Metres at Warragul Of $1,590 Prizemoney.
1st: $1,110 2nd: $320 3rd: $160.

No.NameFormTrainer

1STORM FURY55735J Westerlo (Clyde)
2GO DEONNIE27465K F Sweeney (Millgrove)
3PHOTON FURY25241R M Busuttil (Moe)
4YORGI MILO11725R P Cunneen (Moe South)
5PUBS GALORE28674M L Mallia-Magri (Lara)
6JIBBA JABBA73723N L Mcrae (Clyde)
7ONE PUTT PAT22522R P Cunneen (Moe South)
8STYLISH HERO15334G J Glass (Kyabram)
9POWER FULL7662TJ Reid (Notting Hill)
10MEL66255O R Fraser (Devon Meadows)
Race No. 9Veolia Environmental Services06:17PM (VICtime)
Grade 5 event over 400 Metres at Warragul Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1PAT’S DUNROAMING23211B W Moles (Noojee)
2MAJOR STRIKE12122E C Dowsey (Traralgon)
3VENUS GRANGE34133I R Vigor (Anakie)
4RUGGED PATH82661I W Dann (Whitelaw)
5BLONDE POTTER87613T Cortese (Hampton Park)
6WHAT AN IMPACTF3312S E Stefanos (Longwood)
7HE’S CREATIVE82122K J Podmore (Wagga Wagga)
8ARVO’S LEVI34255T E Burns (Koo Wee Rup)
9REV IT54718N C Rilen (Nilma North)
10REGAL VINNIE46332D K Evans (Drouin)
Race No. 10Www.lion.net.au06:35PM (VICtime)
Grade 5 event over 460 Metres at Warragul Of $1,500 Prizemoney.
1st: $1,050 2nd: $300 3rd: $150.

No.NameFormTrainer

1MATLOCK17323P Dedes (Devon Meadows)
2NOAKI THUNDER52827M W Baldock (Pearcedale)
3DADDY’S COOL64888W P D Read (Devon Meadows)
4HEWITSON24537S B Toner (Garfield)
5MOROCCAN LAD1244R J Toomey (Briagolong)
6MONSTERED14324H A Clarke (Buln Buln)
7SPECIAL STRIKE44763G R Scott (Drouin)
8HER OWN CLASS87856C W Mizzi (Cranbourne)
9FOX BOUND15434A J Gringhuis (Ripplebrook)
10BOUNCING GIRL87331J Carr (Devon Meadows)