Thursday, 12 January 2017

Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday, 12 January 2017

Race No. 1Mel’s Kitchen12:12 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1WHY NOT LYN [M]62536NBTP Burns (Koo Wee Rup)
2ARCHIE JACK [M]846F5NBTM Thomas (Meeniyan)
3FABRA CADABRA [M]2852NBTI Dann (Whitelaw)
4LIBERTY DIAMOND [M]345FSHP Trim (Devon Meadows)
5NEED A ZAC [M]76865NBTS Labozzetta (Cheltenham)
6SULTAN’S BOY [M]856T6NBTJ Sultana (Newborough)
7AMAROO LOCO [M]63NBTS Schembri (Moe South)
8BOYDY [M]57FSHG Arvanitis (Nyora)
9WESTCOAST BOY [M]Res.67455FSTDM Empson (Drouin)
10LOLLIPOP [M]Res.6778FSHB Moles (Allambee Reserve)
Race No. 2Murphy’s Greyhound Complex12:32 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1MAHLO NACHO [M]17542FSHJ Vassallo (Wyndham Vale)
2SHOOT THE MOON [M]45646NBTR Stephens (Drouin West)
3SCARLET EVADER [M]64733NBTD Bottrell (Belgrave)
4BELJAY LILAC [M]4445NBTJ Leonard-scott (Pearcedale)
5BLACK STAR ALERT [M]47648FSHR Anchen (Nagambie)
6DEE JAY DANCER [M]53762NBTE Dowsey (Cowwarr)
7DEALER’S CALL [M]586NBTP Dedes (Devon Meadows)
8INVENTIVE [M]6564NBTW Duve (Denison)
9DAVE’S GIRL [M]Res.57FSTDD Agius (Rosedale)
10SHE’S A BEAUT [M]Res.23558NBTJ Carr (Devon Meadows)
Race No. 3Top Cat Video12:49 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1EXTRA KISSES [M]26334NBTC Barnard (Longwarry)
2QUEEN ELSA [M]56676NBTH Gates (St Albans)
3CELTIC CHARM [M]74354NBTJ Carr (Devon Meadows)
4ZINDA NEVEELK [M]88FSHA Kleeven (Yarragon)
5AMAROO LEXUS [M]63NBTC Schembri (Moe South)
6TIGER GIRL [M]66732NBTF Malloy (Heidelberg Heights)
7BONTA MAGIC [M]87FSHG Arvanitis (Nyora)
8GOZO MAN [M]483NBTS Corrigan (Clyde)
9KEY FIASCO [M]Res.47764NBTT Churchill (Allambee)
10VANISHKA [M]Res.6755FSHI Brown (Loch)
Race No. 4Australian Quality Pet Foods1:05 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1SECRET MESSAGE [M]7722NBTJ Martinovic (Koo Wee Rup)
2PARIE SHIRAZ [M]66788NBTS Whitford (Willow Grove)
3MAGGIE’S ALONE [M]33326NBTI Dann (Whitelaw)
4EFFECTUAL [M]2733NBTW Duve (Denison)
5SCARLET SCARLET [M]87546FSHJ Baldwin (Kilmany)
6SPRITNEY BEERS [M]27373NBTE Lieshout (Drouin West)
7MY MATE HORSE [M]47387NBTG Hall (Yarragon)
8JOYCE’S CHOICE [M]6552NBTW Harvey (Cranbourne South)
9NITRIC ACID [M]Res.26646NBTT Whitford (Willow Grove)
10TIANA [M]Res.74467NBTG Mclachlan (Cranbourne East)
Race No. 5Endeavour Locksmiths1:24 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1FREEDOM FIRE [6]45425NBTJ Carr (Devon Meadows)
2KAYLA LAS [6]23556NBTW Dawes (Moe)
3AZZA [6]47664NBTH Gates (St Albans)
4MAHLO BLACKHAWK [6]46432FSTDJ Vassallo (Wyndhamvale)
5GATS PACINO [6]14325NBTG Condon (Hampton Park)
6ISLA ROSE [6]21167NBTJ Van-konynenburg (Devon Meadows)
7GEE WHIZ GRAN [6]88887NBTJ Sultana (Newborough)
8COOLAN MAN [6]44536NBTI Dann (Whitelaw)
9SEE SIXTY THREE [6]Res.1386522.99(1)T Whitford (Willow Grove)
10MR. BANKS (NSW)[6]Res.2276623.19(1)N Bukowski (Flowerdale)
Race No. 6Wwr Sawdust (1-2 Wins)1:44 PM (VIC time)
Tier 3 – Restricted Win event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1HAPPY HAMISH [7]62347NBTD Agius (Rosedale)
2WATCH THE ONE [7]7378626.57(7)P Dedes (Devon Meadows)
3KING BILLY BOLT [6]88653NBTT Whitford (Willow Grove)
4ZULU ZOE [7]64442NBTK Mccann (Rosebud West)
5GOODNIGHT IRENE [7]1286FSTDG Walker (Traralgon)
6USEFUL [6]7544526.38(1)P Dedes (Devon Meadows)
7ROCKIN’ ROLLER (WA)[6]32433FSTDK Minne (Moe South)
8OH LELE SIMON [7]85867NBTC Morris (Kilsyth)
9NIKON BALE (NSW)[6]Res.88877FSTDD Bate (Taylors Hill)
10WOODLEIGH BLAZE [6]Res.1128726.29(8)G Graham (Woodleigh)
Race No. 7Tab – We Love A Bet2:04 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RIPPER (SA)[5]5215423.07(5)T Chatwin (Johnsonville)
2BUSTA VOE [5]64766NBTW Read (Devon Meadows)
3WE FROFF DAT [5]5328223.02(1)R Bate (Taylors Hill)
4SNOW GYPSY [5]7763722.77(4)P Brown (Loch)
5I’M PUMPED [5]5834222.74(1)G Orr (Newborough)
6BENDING BANANAS [5]6387823.10(5)M Musselwhite (Lindenow)
7STAR LORD [5]88674NBTR Stephens (Drouin West)
8HUNTER’S HERO [5]3353422.97(2)T Burns (Koo Wee Rup)
9LUNCHMONEY LEWIS [5]Res.84546NBTG Kantzidis (Bundoora)
10BOOMA MIKADO [5]Res.4362622.82(5)M Barber (Hoddles Creek)
Race No. 8Morland’s Meats2:19 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1EMI’S BOY BADGER [5]52642NBTH Melville (Beveridge)
2WILLOWVALE BREZZ [5]6675126.47(1)A Flores (Yinnar South)
3MAJOR NIPPA [5]6237326.22(4)G Graham (Woodleigh)
4JOHNNIE RED [5]8646226.23(7)R Mcrae (Junction Village)
5ABLAZIN MIKADO [5]7144726.27(7)M Barber (Hoddles Creek)
6SHAKE THE NIGHT [5]62884NBTP Terry (Warragul)
7WILLOWVALE WINGS (NSW)[5]8635326.20(3)A Flores (Yinnar South)
8EXTRA STARS [5]56477NBTC Barnard (Longwarry)
9SATURDAY SIP [5]Res.1244826.14(3)P Galea (Rosedale)
10DARK AVENGER [5]Res.47357NBTY Andrews (Kilmany)
Race No. 9Luca [email protected]2:39 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1EAGLEEYE NORRIS [M]27578NBTH Gates (St Albans)
2WOODLEIGH SAL [M]5F6FSTDG Graham (Woodleigh)
3SHE’S GOT DASH [M]84666FSHJ Carr (Devon Meadows)
4OUR WILD EMILY [M]57225NBTP Romagnino (Moe)
5LONG LIVE SID [M]76TNBTG Arvanitis (Nyora)
6STAR DOUGLAS [M]84433FSHK Ward (Mount Moriac)
7NINETYMILE LUCKY [M]74453NBTG Whitford (Yarram)
8PENBERTHY [M]74335NBTD Churchill (Allambee)
9TIME BANDIT (QLD)[M]Res.76425FSHK Minne (Moe South)
10LADY CHING [M]Res.64348FSHT Whitford (Willow Grove)
Race No. 10Www.tab.com.au2:54 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CRYSTAL SHADOW [7]32813NBTJ Carr (Devon Meadows)
2YEAH MINT [7]67646NBTS Whitford (Willow Grove)
3GATS PRODIGY (NSW)[7]76733NBTD Phillips (Endeavour Hills)
4ARUMA GIRL [7]75261NBTP Ryan (Lang Lang)
5EYE SPY EMMA (QLD)[7]34683FSHV Wisener (Hazelwood)
6BOSSY CALEB (NSW)[7]57363NBTD Williamson (Moe)
7FASHION BOOTS [7]74875NBTC Barnard (Longwarry)
8KATHY’S LADY [7]32142FSHK Ward (Mount Moriac)
9COSMIC SOLE [7]Res.5776723.29(2)M Clay (Lang Lang)
10LUCKY ANDY [7]Res.67844NBTJ Sultana (Newborough)
Race No. 11Top Run Images3:14 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RADLEY’S REALITY [5]68727NBTI Dann (Whitelaw)
2EXTRA CUDDLES [5]5435422.87(1)C Barnard (Longwarry)
3NAT [5]3878823.15(7)P Bailey (Loch)
4TRICKY TREY (NSW)[5]2267223.13(4)L Repici (Hampton Park)
5COWRIE (SA)[5]5827423.07(4)T Chatwin (Johnsonville)
6WHAT STOPPING YA [5]85742FSHR Anchen (Nagambie)
7OUR MISS DEENA [5]68887NBTB Moles (Allambee Reserve)
8BRINDLE AUDREY [5]1876822.95(3)P Kelly (Longwarry North)
9AUBURN GAL [5]Res.1657523.06(4)P Ellul (Noble Park North)
10ASTON SPRITE (SA)[5]Res.7664622.95(3)B Moles (Allambee Reserve)
Race No. 12Find Us On Facebook3:39 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1COCO MARLOW [5]5167123.16(6)C Barnard (Longwarry)
2CASH OWNLEY [5]33656NBTG Graham (Woodleigh)
3BARNEY BOLONEY [5]75246NBTD Churchill (Allambee)
4STILL DESTINED [5]83836NBTF Langenhoff (Tooradin)
5SNOWY HUNT [5]73248NBTA Hunter (Devon Meadows)
6BAMBALAM EMMA [5]55833NBTC Paez (Athlone)
7HAPPY HOUR [5]44767FSTDP Burns (Koo Wee Rup)
8KIYOSHI [5]2476823.10(3)C Busuttil (Kilmany)
9FAIRY TIGER [5]Res.28565NBTB Moles (Allambee Reserve)
10BUGS BOLONEY [5]Res.8224523.03(3)J Gorgioski (Narre Warren)