Thursday 12th April 2012

Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday 12th April 2012

Race No. 1Lion Quality Products12:57PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Warragul Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1MACEY’S BROTHER52FSHJ Donnelly (Eden Park)
2HOODED TIM33645NBTJ A Adlam (Cardinia)
3DAMAGED GOODS5T587NBTD Hill (Traralgon)
4SHREK’S QUEEN44356NBTR M Lesjak (Nyora)
5HEY YOU MUG74FSHJ P Psaila (Little River)
6SIX GUN LOVER74874NBTG Debono (Lang Lang)
7STICK WITH IT76773NBTW P D Read (Devon Meadows)
8SATIN LIGHTS28FSHD B Franklin (Lang Lang)
9PURE PERFORMANCE25623NBTK M Fogarty (Heyfield)
10ALWAY’S WHINING16425NBTM Tabb (Anakie)
Race No. 2Australian Quality Pet Foods01:19PM (VICtime)
Maiden T3 event over 400 Metres at Warragul Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1SALMON FOREST54NBTG C Bennett (Devon Meadows)
2OUR GANGSTAR485FSHJ P Psaila (Little River)
3MADU SHOES724NBTS Catalano (Melton)
4JIMMY HOOT55466FSHM Tabb (Anakie)
5HAVE A DIP3557NBTS J Thomas (Junction Village)
6SWANEE ROAD85377NBTD J Saunders (Somerville)
7PETROL BOWSERS5377FSHD H Burge (Kinglake West)
8POWER ELECT4373FSHN S Ryan (Devon Meadows)
9WHITE RABBIT327NBTI W Dann (Whitelaw)
10CHALLIS REIN31435FSHG R Laidlay (Devon Meadows)
Race No. 3Topcat Video Productions01:39PM (VICtime)
Maiden T3 event over 460 Metres at Warragul Of $615 Prizemoney.
1st: $430 2nd: $125 3rd: $60.

No.NameFormBestTrainer

1OUR PANTHER43555FSHJ P Psaila (Little River)
2FLYING ELLE78FSHK A Collyer (East Coburg)
3HYPOCRITE58876NBTM S Barber (Hoddles Creek)
4CANTANKEROUS24633NBTD Hill (Traralgon)
5MAGIC’S IN MEF85FSHJ Imlach (Pearcedale)
6SHEZA BIT RICH48888NBTJ E Peterson (Morwell)
7THERE YOU ARE25427FSHB F Dewan (Edithvale)
8SUNDAE SWILLER87NBTT E Burns (Koo Wee Rup)
9HOODED NAOMI25323NBTJ A Adlam (Cardinia)
10GAV’S GIFT53328NBTA Ware (Doveton)
Race No. 4Wild Dog Winery01:57PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Warragul Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SPECIAL SYRAH4737626.53R J Partington (Pearcedale)
2TRUE BLUE SAM62278NBTB W Moles (Allambee Reserve)
3SIR BLUFF ALOT1F6FSTDP C Ellul (Noble Park North)
4LYKA GEE SIX35138FSHP R Trim (Devon Meadows)
5RAMBO LUI84133FSHL Forte (Campbellfield)
6CHOCTANE55474NBTG Kantzidis (Bundoora)
7WARRANTY21373NBTG W Selkrig (Devon Meadows)
8CHILING TALE3475626.43M V Sposito (Morwell)
9SPOOKY MILO121FSHM D Ryan (Cranbourne South)
10MALIBU MARLI841FSHG W Connell (Harston)
Race No. 5Elgas02:19PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Warragul Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1WILD BIG DADDY7868526.56G Kantzidis (Bundoora)
2KINETIC BOOST1485826.66W P D Read (Devon Meadows)
3ROYAL STEALTH74354NBTB C Walker (Rowville)
4GOOD SENSATION88566NBTG Kantzidis (Bundoora)
5WINDERMERE WORLD56326NBTC Schembri (Moe)
6HALLUX5588126.40F Vassallo (Doveton)
7NEW FUN72548NBTW C Harvey (Cranbourne South)
8BURRENDONG WAY38T7326.51D Mines (Woodside)
9LONG BAY RAE21464FSHM J Crowe (Myrniong)
10BOWSTREET CINQUE75831NBTB J Buchanan (Sunday Creek)
Race No. 6Veolia Environmental Services02:39PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Warragul Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1DA STIG45677NBTW P D Read (Devon Meadows)
2MAVIS WINIFRED6468726.59R J Partington (Pearcedale)
3OUR SURGEON5765126.38G J Buchanan (Sunday Creek)
4LOOKING MAGICAL76375NBTB J Iredale (Frankston)
5COOL FACINATE47675NBTG Kantzidis (Bundoora)
6LIKA TORNADO5473526.29Y Andrews (Cranbourne North)
7PURE RULER47676NBTJ Reddoch (Healesville)
8SHREK’S HAND56774FSTDR M Lesjak (Nyora)
9SECRET RICKY36574NBTF Karabitsakos (Keysborough)
10VOCAL WHISPER23346NBTG R Edwards (Broadford)
Race No. 7Dandenongs Cheapest Cars02:54PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1SPIRIT OF GIGI88T7623.32G Beattie (Ashwood)
2HUN CAN YOU1884822.74M C Brown (Loch)
3ULTRA SPIN6188822.70I W Dann (Whitelaw)
4AMBER JET4553123.04J J Forrest (Rosedale)
5PURE SHIRAZ57577FSTDE Mccormack (Burwood East)
6HOODED KEATS52733NBTJ A Adlam (Cardinia)
7GUPPA GEE7645522.77T E Burns (Koo Wee Rup)
8HOODED ALBY2536722.79J A Adlam (Cardinia)
9IMAGINARY DREAM3453523.00S J Thomas (Junction Village)
10FLAMING ASH73615NBTA C Cooper (Morwell)
Race No. 8Mad Dog Images03:09PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 460 Metres at Warragul Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1PURE TONIC57418NBTM R Collyer (Coburg East)
2VOLCANO BUDDY88768NBTM W Davis (Altona Green)
3POWER OF THOR7358226.00I P Newcombe (Koo Wee Rup)
4BANK ROLL37424NBTN C Rilen (Nilma North)
5TAYLOR’S TRAIN1F257NBTJ Reddoch (Healesville)
6BLONDE LUCK83547NBTN J Lund (Cranbourne)
7CIVIC OCTANE44485FSHR J Partington (Pearcedale)
8STOMP STOMP5787726.34G W Selkrig (Devon Meadows)
9JOIE DE VIVRE4757426.45M Height (Yarragon)
10IRINKA BRIAN43764NBTG Osborne (Pearcedale)
Race No. 9Warragul Mitsubishi03:27PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1COOL DUFFY3875423.34D B Curtain (Drouin)
2ANCIENT HEART74868NBTP P Krasnaborodkin (Noble Park)
3QUICK VISION67365FSHW L Connell (Harston)
4SOMMA STORM4784622.76G A Elston (Sale)
5SLATER’S ME DAD46657NBTG W Hopes (Reservoir)
6COOPER’S PADDY3537623.49P J Burns (Koo Wee Rup)
7DOC’S DORA6365823.37W P D Read (Devon Meadows)
8CE SENOR PEDRO27F5322.95W E D (Snr) (Moe)
9BOWSTREET SPIRIT67886NBTG J Buchanan (Sunday Creek)
10MAGPIE SWANF358622.83J W Reddoch (Healesville)
Race No. 10Radfords Meats03:49PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1ERICA BLACK7482423.01S M Combridge (Junction Village)
2POPPY’S RAFFLE4773523.18T E Burns (Koo Wee Rup)
3SOLITARY PEARL76768NBTD Tolomeo (Gormandale)
4EBONY FLYER35578FSHG W Connell (Harston)
5KEL’S DESIGN5515523.30K M Fogarty (Heyfield)
6DESTINY UNKNOWN56683NBTR L French (Tootgarook)
7CAPTAIN CASTILE3781823.20W P D Read (Devon Meadows)
8SMURF’S PABLO6383523.15F Vassallo (Doveton)
9KAVA KING333F823.02I P Newcombe (Koo Wee Rup)
10DIAMOND FURY8733723.08M Braithwaite (Moe)
Race No. 11Tooradin Trial Track04:11PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1BOLD BANDIDO21727FSHA Katiforis (Bundoora)
2BAD BOY DROOPY4735523.16R J Moles (Neerim East)
3SADIE’S RAF83868NBTG R Laidlay (Devon Meadows)
4WAR LOVER55887FSTDG Debono (Lang Lang)
5SUNKISSED DREAMS4747823.08T R Shovan (Yea)
6ZORRO FIRE82888NBTP R Trim (Devon Meadows)
7SHAW IS COOL2818823.00A Karabitsakos (Keysborough)
8WIND WARRIOR22536FSHM Tabb (Anakie)
9CLOVALLEY REIGN43286FSHW L Connell (Harston)
10SWANKY PATH74175FSHG S Jennings (Cranbourne)
Race No. 12Boss Hoggs Pizzas04:29PM (VICtime)
Grade 5 Tier 3 event over 400 Metres at Warragul Of $820 Prizemoney.
1st: $575 2nd: $165 3rd: $80.

No.NameFormBestTrainer

1GIPPY FLYER77475NBTA R Anderson (Cranbourne)
2BURNSY’S STYLE4518423.02P J Burns (Koo Wee Rup)
3WINDERMERE HOUSE6788223.22C L Schembri (Moe)
4CHARLEY’S DEVIL18FSHA L Franklin (Lang Lang)
5SMART PEDRO1623.09D W Knocker (Langwarrin)
6SIR RUSS36856NBTG W Hopes (Reservoir)
7DIAMOND KATIE1325822.99F Spiteri (Sunshine West)
8TUDOR PARK27786NBTC J Hayes (Mill Park)
9COTTER PIN65178FSTDR D Conway (Bunyip)
10EL ZHAR23316FSHM S Barber (Hoddles Creek)
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments