Thursday, 13 October 2016

Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday, 13 October 2016

Race No. 1Mel’s Kitchen12:35 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1AUDACIOUS MICKAN [M]86FSTDM Fearnley (Yinnar)
2OUR WILD EMILY [M]55763NBTP Romagnino (Moe)
3PLATINUM PERRI [M]F1733NBTG Villinger (Pearcedale)
4WHY NOT LYN [M]85236NBTP Burns (Koo Wee Rup)
5DOOGEE [M]557FSTDL Harris (Somerville)
6PETITE FLEUR [M]63FSHV Gay (Hastings)
7SCARLET EVADER [M]55664NBTD Bottrell (Belgrave)
8WHY NOT DAWN [M]55522NBTG Carter (Devon Meadows)
9BUCKLE UP TODD (TAS)[M]Res.62548NBTT Burns (Koo Wee Rup)
10SULTAN’S BOY [M]Res.58768NBTJ Sultana (Newborough)
Race No. 2Top Cat Video12:52 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1GLAMA JEWEL (NSW)[M]45654FSHD White (Sunbury)
2DESERT HAZE [M]757NBTD Selleck (Tooradin)
3NIKITA’S BLAZE [M]488FSHT Kennedy-harris (Somerville)
4SLICK DIAMOND [M]4223NBTJ Grima (Nyora)
5SPAZZY BLUE [M]33677NBTC Cortese (Hampton Park)
6RICKIE METISSE [M]83NBTV Gay (Hastings)
7NEED A ZAC [M]488FSHS Labozzetta (Cheltenham)
8ORATAYA [M]4845NBTC Mcmillan (Drouin)
9WHY NOT JOSIE [M]Res.24655FSHG Carter (Devon Meadows)
10IZA COMIN’ [M]Res.57685FSHJ Moody (Kurunjang)
Race No. 3Wwr Sawdust1:10 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1PROVEN JOEY [M]773FSHJ Formosa (Heathcote)
2JOSIE JO [M]14854FSTDD White (Sunbury)
3PARISIENNE [M]F76FSHM Elliott (Pakenham)
4FAN THE TOP [M]68763NBTR Ferris (Tyabb)
5ORDER IN LINE [M]48672NBTC Barnard (Longwarry)
6TINAKA [M]47785FSTDG Mclachlan (Cranbourne East)
7CALL ME MATT [M]73FSTDD Churchill (Allambee)
8SANTANA [M]53274NBTG Tatti (Devon Meadows)
9CAN’T BELIEVE IT [M]Res.33654NBTK Minne (Moe South)
10WATCH THE ONE [M]Res.575NBTP Dedes (Devon Meadows)
Race No. 4Australian Quality Pet Foods1:27 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1COOLAN MAN [6]58553NBTI Dann (Whitelaw)
2ANOTHER HOPE [6]78665NBTD Cortese (Hampton Park)
3LYLEY LASS [6]24732NBTI Bindley (Wonthaggi)
4ASTON NOIR (SA)[6]8856822.95(1)S Mifsud (Hernes Oak)
5STEALTHY SWIFT [6]41886NBTG Moss (Korumburra)
6SNOWY HUNT [6]TT675NBTA Hunter (Devon Meadows)
7MYALLA FIVE (NSW)[6]67362FSHD Basile (Pascoe Vale South)
8MR. BANKS (NSW)[6]3573323.19(1)N Bukowski (Flowerdale)
9ASTUTE GLIB [6]Res.7313423.12(1)T Cortese (Hampton Park)
10NIKON BALE (NSW)[6]Res.87576FSHD Bate (Taylors Hill)
Race No. 5Top Run Images1:45 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 6 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BENNY THE JET (NSW)[6]8864626.42(2)F Kirkham (Garfield)
2MANDELA SUN [6]8648626.37(4)P Pollutro (Morwell)
3IT’S DEBATABLE [6]85583NBTD Williamson (Moe)
4OPPI BALE (NSW)[6]55741NBTP Parr (Skye)
5ROSIE’S GIFT [6]47263NBTR Dunne (St Albans)
6JUPITER JONES [6]1346426.43(8)G Tatti (Devon Meadows)
7LETTY BEE [6]8246326.69(2)I Newcombe (Bayles)
8ZOLTAN BALE (NSW)[6]45467FSHS Ferguson (Avalon)
9ABLAZIN MIKADO [6]Res.5177726.27(7)M Barber (Hoddles Creek)
Race No. 6Murphy’s Greyhound Complex2:02 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1OH WATTA TEXAN [5]64731NBTB Divirgilio (Langwarrin)
2RENBERG [5]1358826.18(5)J Clay (Lang Lang)
3GALAXY STAR [5]4745426.23(2)G Tatti (Devon Meadows)
4LILLY OF LAGUNA (QLD)[5]31571NBTJ Kantzidis (Plenty)
5HAPPY HOUR [5]6375726.17(2)L Weeks (Tyabb)
6DR. BALBOA [5]16845NBTL Harris (Somerville)
7DAINTREE ALICE [5]67155NBTR Dunne (St Albans)
8TURBO LONGSTRIDE [5]42561NBTJ Jarkis (Lang Lang)
9TWEEDLE DUMB (QLD)[5]Res.18355FSTDD Cortese (Hampton Park)
10PHOTO BOMBER (QLD)[5]Res.1454726.46(8)P Borradale (Rosedale)
Race No. 7Endeavour Locksmiths2:20 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1UNCOOL ALBERT [5]57233NBTJ Formosa (Heathcote)
2KENYATTA [5]6626823.00(2)L Gough (Nyora)
3GOTTA RUSH [5]3676223.20(8)S Melville (Beveridge)
4SNOW GYPSY [5]4467422.77(4)P Brown (Loch)
5STAR’S BIG BOY [5]6558123.23(7)S Jack (Dalmore)
6FAMILY RULES (NSW)[5]2488323.12(2)T Chatwin (Johnsonville)
7STATELY KAY (NSW)[5]8638422.99(7)T Howell (Pakenham)
8COWBOY JURY (SA)[5]68542NBTJ Formosa (Heathcote)
9LULUGEN [5]Res.1875623.33(3)J Brooks (Longwarry)
10RENEE BOUCHEAU [5]Res.46835NBTW Craig (Koo Wee Rup)
Race No. 8Morland’s Meats2:37 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1STAR LORD [5]8542426.17(3)R Stephens (Drouin West)
2BIRD SPECIAL [5]26487NBTI Bindley (Wonthaggi)
3SATURDAY SIP [5]2536426.14(3)P Galea (Rosedale)
4GIRDER FORK [5]86886NBTS Ferguson (Avalon)
5HE’S YOUR MATE [5]15367NBTJ Formosa (Heathcote)
6SUTTON CLUB [5]46274NBTT Kennedy-harris (Somerville)
7NELIEL BALE (NSW)[5]67553NBTJ Formosa (Heathcote)
8MR. LEIGH [5]5252325.98(5)S Clarke (Tooradin)
9ANGEL OF GLORY [5]Res.46475FSHR Fisher (Lara)
10SHIFTY JOSHUA [5]Res.48556NBTG Mclachlan (Cranbourne East)
Race No. 9Luca [email protected]2:55 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SWEEPIN’ BOOTS (NSW)[7]2177FSTDB Tharle (Carrum Downs)
2SORRY MAURIE [7]77348FSTDG Moss (Korumburra)
3DIAMOND DELIGHT [7]54651FSTDS Jack (Dalmore)
4LIGHTWOOD MISS [7]5635526.14(5)M Williams (Pakenham)
5WOLFIE’S LASS [7]18725NBTM Tocknell (Rosebud)
6SHAKEY JET [7]35265NBTS Arvanitis (Noble Park)
7COSMIC SOLE [7]52683NBTJ Clay (Lang Lang)
8JOHNNY SCULL [7]4443126.60(8)S Neocleous (Yinnar South)
9THREE SCOOPS [7]Res.4335726.66(1)M Pirani (Boronia)
10WHITTLE MIKADO [7]Res.7484626.57(8)P Jones (Hoddles Creek)
Race No. 10Tab Rewards3:12 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1CHALLIS JACK [7]55216FSTDP Laidlay (Devon Meadows)
2MIDNIGHT BOOM (NSW)[7]77678NBTR Cameron (Cranbourne)
3LEKTRA BURST [7]55436NBTW Dawes (Moe)
4LIL’ FEISTY [7]75663NBTS Thomas (Junction Village)
5TWEEDLE DEE (QLD)[7]16868NBTD Cortese (Hampton Park)
6LUCKY ANDY [7]73252NBTJ Sultana (Newborough)
7LOADER [7]27562FSTDA Mammone (Drouin West)
8SON OF NIKITA [7]1577623.15(7)S Sinclair (Morwell)
9LANIAKEA [7]Res.54868FSHD Dawson (Crossover)
10CARMYLE [7]Res.13558NBTC Mizzi (Clyde)
Race No. 11Like Grvictoria On Facebook3:30 PM (VIC time)
Tier 3 – Grade 7 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ARBORSTONE [7]81377FSTDJ Absalom (Lang Lang)
2DESERT RANGER [7]3783123.23(7)B Selleck (Tooradin)
3MAGENTA QUEEN [7]751FSHR Minarelli (Devon Meadows)
4ROCKIN’ ROLLER (WA)[7]5448323.18(8)K Minne (Moe South)
5BELRON BRUM [7]F158423.18(2)I Partington (Pearcedale)
6GLEN MIKA [7]78856FSHD Dawson (Crossover)
7PICTURES OF ME (TAS)[7]7537723.32(7)R Cowling (Rowville)
8BOUND FOR ALICE [7]7551623.24(8)V Gay (Hastings)
9LISBURN STAR [7]Res.85768NBTJ Paterson (Tenby Point)
10MIGHTY BREE [7]Res.7348623.14(4)J Brown (Nyora)
Race No. 12Watch Grvextra On Youtube3:47 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1BULLET EXPRESS (NSW)[5]66446NBTM Reid (Kurunjang)
2LET’S GO BILLY [5]4575123.34(1)R Cameron (Cranbourne)
3DR. RIPPED [5]5486422.99(1)T Kennedy-harris (Somerville)
4EMI’S BOY BADGER [5]25362NBTH Melville (Beveridge)
5ROSHANI’S DREAM [5]78454NBTR Martin (Albion)
6SUN CHOICE [5]31886NBTC Mcmillan (Drouin)
7LUCKY’S SPIRIT [5]7781123.39(2)P Repici (Hampton Park)
8MIZ JOSIE [5]2723323.21(7)G Tatti (Devon Meadows)
9SWIFT JEWEL (NSW)[5]Res.77487FSHD White (Sunbury)
10SHOOTER’S IRISH [5]Res.3866FFSHP Trim (Devon Meadows)