Thursday, 18 December 2014

Greyhound Box Draw For Warragul – Thursday, 18 December 2014

Race No. 1Australian Quality Pet Foods12:08 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1HANDI BANDIT [M]222FSHC Johannsen (Devon Meadows)
2ENRY’S SURPRIZE [M]21123FSHY Andrews (Cranbourne North)
3MINSTREL PRINCE [M]22FSHJ Burch (Junction Village)
4RUNNING SHADOW [M]3255NBTT Allen (Darnum)
5RAIL RIDER [M]61832NBTA O’keefe (Giffard West)
6FUTURIST (QLD)[M]44253NBTP Krasnaborodkin (Noble Park)
7VULCAN ROSE [M]12482FSHB Chignell (Rosedale)
8CONCENTRATE [M]326FSHC Johannsen (Devon Meadows)
9GAELIC EMERALD [M]Res.5878NBTW Ferguson (Trafalgar)
10WHERE’S SALMA [M]Res.5366NBTP Trim (Devon Meadows)
Race No. 2Murphy’s Greyhound Complex12:25 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 460 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1ZATMINE [M]35472NBTK Mccann (Rosebud West)
2NIKITA’S NITRO [M]34432NBTT Kennedy-harris (Somerville)
3ZIMMERMAN [M]62563NBTG Neocleous (Yinnar South)
4MARLY GIRL [M]252FSHR Boyce (Korumburra)
5ARVO’S NICO [M]47842NBTG Arvanitis (Nyora)
6FRANKIE TANA [M]583FSHP Anderton (Devon Meadows)
7QUEEN ELMA [M]7874FSTDH Gates (St Albans)
8WADELOCK LATTE [M]1F152FSHM Clohesy (Stratford)
9FEELING LUCKY [M]Res.4846NBTJ Peterson (Morwell)
10NOVEMBER ICE [M]Res.78567FSTDP Trim (Devon Meadows)
Race No. 3Endeavour Locksmiths12:48 PM (VIC time)
Tier 3 – Maiden event over 400 metres at Warragul Of $710 Prizemoney.
1st: $500 2nd: $140 3rd: $70.

No.NameFormBestTrainer

1RAZOR ROSE [M]3615FSHS Chignell (Rosedale)
2BOOBERRY [M]1347FSHC Johannsen (Devon Meadows)
3MARMION STAR [M]54FSHM Said (Diggers Rest)
4DR. GOTCHA [M]3663NBTW Mcmahon (Darriman)
5SMILEY GIRL [M]877FSHT Cortese (Hampton Park)
6HAD IT ALL [M]643NBTS Creighton (Giffard West)
7SIMPLY MAYBE [M]52663NBTG Paez (Athlone)
8ONE DOOR SHUTS [M]464FSHC Johannsen (Devon Meadows)
9UNDER SPEED [M]Res.34378FSHP Wilson (Hastings)
10ELFIE [M]Res.55448NBTD Cortese (Hampton Park)
Race No. 4Top Run Images1:07 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1ON FLYER [5]51328NBTC Mason (Neerim South)
2VAN GHOSTING [5]8625623.21(7)G Sneyders (Nilma North)
3WON WRON FLYER [5]6156123.19(8)P Spiteri (Morwell)
4LACKA DETAIL [5]65373NBTK Mitchell (Lara)
5WOOD SHED [5]3447523.18(5)M Sposito (Morwell)
6GRAND PUZZLE [5]8268423.22(1)R Ashworth (Seaton)
7KALLARA TIPENE [5]3756823.22(5)S Colpoys (Warneet)
8BUBBA’S BOY [5]4367523.17(5)J Connor (Rosedale)
9DAGGY’S GIFT [5]Res.86764NBTP Burns (Koo Wee Rup)
10BIG VEE [5]Res.5523623.05(8)D Hardwick (Rosebud)
Race No. 5Mel’s Kitchen1:24 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MUM’S GEM [5]62256FSHY Andrews (Cranbourne North)
2SECRET COLOUR [5]35735NBTJ Reynolds (Pearcedale)
3HAVE A TINNIE [5]12753NBTM Justice (Five Ways)
4BIG MANNIE (QLD)[5]55713NBTW Mcmahon (Darriman)
5SHE’S EXCITING [5]36211FSTDK Hodges (Garfield)
6ESPERANCE BAY [5]5726126.62(7)R Mcrae (Junction Village)
7SAMMY JADE [5]5545226.34(1)C Spiteri (Morwell)
8TAQUITOS [5]T888TNBTG Girvasi (Cranbourne)
9TUSCAN TOM [5]Res.4781626.34(3)J Clay (Lang Lang)
10DR. HAMISH [5]Res.73637NBTJ Mcmahon (Darriman)
Race No. 6Big Dog Products1:42 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1SLICK MIX [5]4764226.41(5)J Barlow (Hampton Park)
2STEALTHY SHADOW [5]34582NBTR Boyce (Korumburra)
3DR. MORTISHA [5]73476FSTDJ Gill (Darriman)
4SEE YOU WIN [5]23268NBTD Fasoli (Heyfield)
5SWEET LATTE [5]18276FSTDT Chatwin (Johnsonville)
6NORTHERN EMMA [5]2425326.54(6)F Alister (Cranbourne South)
7MISS SQUIBBLE [5]8747326.34(8)S Creighton (Giffard West)
8IMAGE PUZZLE [5]23425NBTG O’keefe (Neerim Junction)
9LEFTY BURNER [5]Res.43668NBTJ Connor (Rosedale)
10OSIRIS [5]Res.76674NBTS Eustace (Athlone)
Race No. 7Longwarry Hotel1:59 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1WHERE’S NEO [5]67774NBTT Burns (Koo Wee Rup)
2MISS BLACK ASH (NSW)[5]2665523.23(4)D Callaway (Somerville)
3GOLDEN MELENI [5]5347222.93(1)M Grindley (Gladysdale)
4PHIL MIESKI [5]1778322.64(4)V Gay (Hastings)
5CITIZEN JANE [5]2214422.97(3)K Sweeney (Gladysdale)
6DR. SANSCHA [5]74763NBTW Mcmahon (Darriman)
7OXYGEN BANDIT (QLD)[5]42123FSHS Long (Pakenham)
8DR. ZSA ZSA [5]4487523.01(7)J Mcmahon (Darriman)
9UNSHRINKABLE [5]Res.83465NBTG Jolly (Officer South)
10WAYWARD WIND [5]Res.8654623.05(3)F Vassallo (Doveton)
Race No. 8Lion Quality Products2:17 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1COST CUTTER [5]8114626.32(1)J Grindley (Gladysdale)
2BERNMAR PETE [5]3838826.15(3)J Connor (Rosedale)
3HERE’S HANNIBAL [5]4548726.07(8)I Bindley (Wonthaggi)
4PLAYING TOUGH [5]8755126.58(7)I Clarke (Frankston South)
5DAINTREE PUZZLE [5]27864NBTG Joske (Jeeralang Junction)
6GO HOOTIE [5]5888626.27(2)C Duve (Denison)
7KINGSTON REGAL [5]33448FSHW Bickerton (Cranbourne South)
8SANDY POINT [5]2477226.16(5)W Read (Devon Meadows)
9DR. TIMOTHY [5]Res.65885NBTJ Mcmahon (Darriman)
10DAINTREE SUGAR [5]Res.75238NBTP Pollutro (Morwell)
Race No. 9Tooradin Trial Track2:34 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1MOHAWK MAKO [5]744F7NBTB Moles (Allambee Reserve)
2MISSY MISS (NSW)[5]3421FSHD Dawson (Crossover)
3LUKEY PARKER [5]88752NBTC Johannsen (Devon Meadows)
4PLAZA BOY [5]4341523.11(6)J Connor (Rosedale)
5EXTRA STARS [5]6771323.27(4)C Barnard (Longwarry)
6COLLEKKI [5]3177323.13(1)F Bickerton (Pearcedale)
7DYNAMITE MAYBE [5]88575NBTG Paez (Athlone)
8LULUGEN [5]31526NBTJ Brooks (Longwarry)
9POLAR BEE [5]Res.7835823.43(1)P Krasnaborodkin (Noble Park)
10BELLA SPRINTER [5]Res.646F6NBTC Spiteri (Morwell)
Race No. 10Top Cat Video2:52 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 460 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1LA TROBE LASS [5]47685NBTT Allen (Darnum)
2INTER SANDRA [5]84176NBTT Interligi (Dandenong North)
3INDIANNA BELLE [5]4531126.38(1)G Tatti (Devon Meadows)
4DR. ROBBIE [5]17663FSHJ Gill (Darriman)
5PRECIPITATION (SA)[5]771NBTT Chatwin (Johnsonville)
6PHOTON FLYER (NSW)[5]38585NBTG Joske (Jeeralang Junction)
7MAXI TAXI [5]613NBTG Reedy (Cranbourne South)
8BRINDLE MIST [5]T51726.47(1)L Cunningham (Pakenham)
9DR. BUFFY [5]Res.41586FSHJ Gill (Darriman)
10CYCLONE RUSTY [5]Res.8885726.21(8)B Selleck (Tooradin)
Race No. 11Wwr Sawdust3:09 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1RULLA RONALDO (TAS)[5]8636623.09(3)T Burns (Koo Wee Rup)
2FUN TIME ALLY (QLD)[5]71856NBTD Chapman (Coburg North)
3MAYBE CHEAP [5]7552322.81(2)G Paez (Athlone)
4WHY NOT HEATHER [5]51673FSHG Carter (Devon Meadows)
5STREAMING (NSW)[5]3353122.85(2)C Haas (Tynong)
6STAR CITY ROLLER (NSW)[5]4378823.15(8)P Eastley (Nungurner)
7SOUTHWOOD FLAME [5]65768NBTA Scott (Pearcedale)
8BETSY ANN [5]7248723.48(3)K Fogarty (Heyfield)
9REMEMBRANCE DAY [5]Res.63567NBTS Thomas (Junction Village)
10DAINTREE MUSTANG [5]Res.45738NBTP Pollutro (Morwell)
Race No. 12Www.hotdogs.com.au3:27 PM (VIC time)
Grade 5 T3 event over 400 metres at Warragul Of $945 Prizemoney.
1st: $660 2nd: $190 3rd: $95.

No.NameFormBestTrainer

1PULLY GEORGE [5]46372NBTS Thomas (Junction Village)
2BEFORE DAWN [5]81685NBTH Clarke (Buln Buln)
3MISS LILLI MAI [5]4T678FSHM Said (Diggers Rest)
4BRUREE MISS (NSW)[5]1443323.18(1)E Dollery (Croydon)
5MR. CRUMPET [5]8438823.49(1)C Haas (Endeavour Hills)
6YELLOWROCK FLAME (NSW)[5]2512723.18(5)D Agius (Rosedale)
7TOORADALE [5]5636223.30(7)M Justice (Five Ways)
8BELJAY BELLE [5]47634FSTDA Scott (Pearcedale)
9GO GRUMPY [5]Res.5838623.58(4)P Delahunty (Sale)
10KEEGAN’S ON FIRE [5]Res.4266723.42(1)G Jolly (Officer South)